Fikrinize ihtiyacım var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size o kadar katılıyorum ki.. Şu bir yıllık süreçte çok yorulmuş hissediyorum. Elimden geleni yapıyorum fakat henüz bir netice alamadım. Aileden de gelecek yaz oluyorsa olsun yoksa biz bu işi bitiririz uyarısı beni daha da geriyor.
kendinizi böyle bir yorgunluga teslim etmeyin bence. Daha saglam basabileceginiz sizi yoran degil destek olan insanlarla beraber olun

30 yaşına kadar çalışmadığına göre sence işe girer mi? Kpss bile hiç çalışmamış
O zaman evlilik içinde girmesin.
Çünkü yapısına ters gibi.
Bekarken bile insan kpss için cani çıkıyor ve öyle basit değil atanmak.
Bazen alım az bazen bölüm zor oluyor vs.
Bu adam da mantıken yaklaşmış gibi .
Konuşmaları itici geldi.
İnsan kendi çalışmak istediği için çalışmalı yoksa zulüm.

Adam haksız değil ki bu ekonomik şartlarda tek başına ev geçindiremez. Tabi ki çözüm evlilikten vazgeçmek değil ama konu sahibinin bir an önce iş bulması gerekiyor

Adam az haklı, çok haksız.
Konu sahibinin nişanlısı haklı gibi görünsede detaylı düşündüğümüzde asla haklı değil. Kadın zaten iş arıyor ona rağmen baskı kuruyor. Evliliği şarta bağlamış beyfendi. Bir kadın olarak bana her iş uygun olamadığı halde her şeyi tek başıma yapabilirim.

Şöyle ki, bu yaşıma kadar düzenli bir işte çalışmadım. Ücretli öğretmenlik yaptım aynı zamanda lisansüstü eğitimime devam ettim
Ucretli çıksa devam eder misin?
Nisanliniz memur ol atan mi diyor?
Yoksa bir şekilde çalış mi diyor?

Şöyle ki, bu yaşıma kadar düzenli bir işte çalışmadım. Ücretli öğretmenlik yaptım aynı zamanda lisansüstü eğitimime devam ettim

Hayaliniz ne bu konuda. Yani eğitiminiz karşılığında ne bekliyorsunuz çalışma hayatında. Planlarınız neler

Ücretli öğretmenlik yaparken kpss çalışmak çok zor zaten.
Bana atanma koşmanı gözden çıkarmış gibi göründünüz.
Ya da başka iş yapmayı düşünüyordunuz bilemem.

O zaman evlilik içinde girmesin.
Çünkü yapısına ters gibi.
Bekarken bile insan kpss için cani çıkıyor ve öyle basit değil atanmak.
Bazen alım az bazen bölüm zor oluyor vs.
Bu adam da mantıken yaklaşmış gibi .
Konuşmaları itici geldi.
İnsan kendi çalışmak istediği için çalışmalı yoksa zulüm.

Arkadaşım var 3 çocuk ile kpss çalışıp didiniyor kız. O bu kadar kaos içinde çalışabiliyorsa bekar birinin mazereti yoktur

Ucretli çıksa devam eder misin?
Nisanliniz memur ol atan mi diyor?
Yoksa bir şekilde çalış mi diyor?
Tabii ki ücretli öğretmenlik ve kurslarıma devam ediyorum edeceğim de. Bu nişanlı olmasam da böyle, onunla bağlantılı değil yani. Fakat sürekli bir iş olmadığı için pek iş yerine konulmuyor

Ücretli öğretmenlik yaparken kpss çalışmak çok zor zaten.
Bana atanma koşmanı gözden çıkarmış gibi göründünüz.
Ya da başka iş yapmayı düşünüyordunuz bilemem.
Doktora eğitimime devam ettiğim için kpss çalışmadım bu zamana kadar. Doktoram bitti fakat bir üniversitede kadro bulana kadar kpss çalışacağım. Elimden geldiği kadar çalışmaya devam edeceğim

Nişanlın haklı tabikide tek maaşla geçinmek bitti artık. Sende işe gir bi briikim olır zaten çocuk olunca yine çıkıcaksın atanmayı beklicek bişe yok bence. Evet bu devirde kalıcıı uzun boylu iş bulmak zor ama part time olur evden bi şe olur illaki iş var. Meslek dahibi olmayan ev hanımlatı bişe 3 kuruşta olsa el harçlığı için evden bile iş yapıyo artık. Dershanede felan yada eğitim kurumlarında bişe yapabilriisn. Evde özel ders verebilriisn. Bi arkadaşım kırtasiyelere özel ders verilir diye numarasını yazıp asmıştı. Öyşe ders isteyenelr arardı. Yada online özrl derste verebilriisn. Tamam bi öğretmen kadar dolu gelirin olmasa bile eşin evi döndürürken sende el hatçlığını çıkaratıtsın

Adam az haklı, çok haksız.
Konu sahibinin nişanlısı haklı gibi görünsede detaylı düşündüğümüzde asla haklı değil. Kadın zaten iş arıyor ona rağmen baskı kuruyor. Evliliği şarta bağlamış beyfendi. Bir kadın olarak bana her iş uygun olamadığı halde her şeyi tek başıma yapabilirim.
Evliliği maddi şarta bağlamak elbette doğru değil. Ama şunu da kabul etmek gerekir ki günümüzün ekonomik şartları çok ağır. Üstelik sadece erkekler değil bazı kadınlar da şartlı evleniyor yok evi olsun yok arabası olsun aylık geliri şu kadar olsun yalan mı. Ayrıca bu devirde iki kişi çalıştığı halde zor bela geçiniyorlar adam tek başına ne yapabilir. Ortada iki seçenek konu sahibi iş bulana kadar nişanlılık süresi uzayacak yada ayrılacaklar

Doktora eğitimime devam ettiğim için kpss çalışmadım bu zamana kadar. Doktoram bitti fakat bir üniversitede kadro bulana kadar kpss çalışacağım. Elimden geldiği kadar çalışmaya devam edeceğim
İnşallah hayırlısı olur hakkınızda.
Ama ücretli çalışırken çalışmak zor.
Her sene öğretmen açığı olan bir bölümse ataması da çok kötü değildir aslında diye düşünüyorum olur İnşallaj

Arkadaşım var 3 çocuk ile kpss çalışıp didiniyor kız. O bu kadar kaos içinde çalışabiliyorsa bekar birinin mazereti yoktur
İşte calismak istemiyor gibi.
Hazırlandı da olmadi mi bilemedim.
Benim çoğu arkadaşım atanmakla uğraşmak yerine evliligi tercih etti.
Atanması zor diye.
Şimdi bu kadın da bu niyette olabilir.
Aranmayı ilk sıraya koymamasi bunu gösteriyor gibi.
O zaman adam da beklentiye girmesin.

Evliliği maddi şarta bağlamak elbette doğru değil. Ama şunu da kabul etmek gerekir ki günümüzün ekonomik şartları çok ağır. Üstelik sadece erkekler değil bazı kadınlar da şartlı evleniyor yok evi olsun yok arabası olsun aylık geliri şu kadar olsun yalan mı. Ayrıca bu devirde iki kişi çalıştığı halde zor bela geçiniyorlar adam tek başına ne yapabilir. Ortada iki seçenek konu sahibi iş bulana kadar nişanlılık süresi uzayacak yada ayrılacaklar

O zaman evlilik işlerine girmeyecek, konu sahibinin hayalerinide mahfetmeyekti.

O zaman evlilik işlerine girmeyecek, konu sahibinin hayalerinide mahfetmeyekti.
Hanımefendi ne alakası var. Evlilik olduğu zaman yaşayacakları ekonomik sıkıntı geçimsizlik konu sahibinin hayatını mahvederdi ülkemizde çoğu boşanmanın sebebi maddi sorunlar.

Bazı kişiler özellikle öğretmen eş arıyorlar ki, kadın rahat rahat yemek temizlik yapıp çocuk baksın hemde eve para getirsin diye. Nisanlinizdan böyle bir izlenim aldım. Ama baktı memur olamadınız hadi bari iş bul çalış diyor o da olmazsa evlenmem diyor.
Evet tek başına zor olabilir ama bu düşünce bana çok çirkin geldi. O zaman sizde ondan ayrılın evi geçindirecek durumu yok diye.
İlerde bebeğiniz olacak hadi onuda geçtim hastalandiniz calisamadiniz ne olacak? Böyle birisiyle evlenmezdim, bence ilişkinizi gözden geçirin

Bazı kişiler özellikle öğretmen eş arıyorlar ki, kadın rahat rahat yemek temizlik yapıp çocuk baksın hemde eve para getirsin diye. Nisanlinizdan böyle bir izlenim aldım. Ama baktı memur olamadınız hadi bari iş bul çalış diyor o da olmazsa evlenmem diyor.
Evet tek başına zor olabilir ama bu düşünce bana çok çirkin geldi. O zaman sizde ondan ayrılın evi geçindirecek durumu yok diye.
İlerde bebeğiniz olacak hadi onuda geçtim hastalandiniz calisamadiniz ne olacak? Böyle birisiyle evlenmezdim, bence ilişkinizi gözden geçirin
Tam bu olay.
Yoksa ben de çalışıyorum çalışmak su zamanda tercih değil zorunluluk.
Ama şekli bu olmamalı.

sizin böyle zor bir duruma girmeniz psikolojik acidan yipratir. her gün uyanip is bulmam lazim yoksa evlenemem- düsüncesi cok yorucu bence. önce nisanlinizin elinizden tutup is önemli degil bir sekilde yuvamizi kurar yolumuza bakariz demesi gerekli, ailelerin de bu durumda destek olmasi lazim
Bir şekilde yolumuza bakarız ile girilmiş iyi bir yol var mı bir bakın çevrenize bence 😂 bu kafayla evlenilmez. Adam çok haklı geçen sene her şeyi halledelim demiş aileler işi yokuşa sürmüş, e ekonominin böyle olduğu zamana bırakılmış herşey, eşya borçları yeni bitmiş, adam tek çalışıyor. Kiraya 10 verseler en kötü evde oturup, geriye kalanla ne yapabilirler? İki kişinin de çalışmasının bir aile kurmak için şart olduğu bir dönemdeyiz malesef. Aileler de nereye kadar yardım edebilir? Sonuçta herkes etkileniyor bu ekonomiden. Ailelere güvenip tek maaşla evlenilmez. Bir yolumuzu kurarız mantığı çok romantik ve boş bir cevap olur günümüzde. Adam belli ki hayal gücüyle değil mantıkla ilerliyor. Biz de iyi birer iş bulmadan nişanlanmadık bile. İkimiz de asgari alırken gelinemeyecektik çünkü. O şartta bile evlenmek zordur. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Bekleyecekler mecburen hanımefendinin iş bulmasını

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X