Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

2 hafta olmadı ki diyteisyene basladım
Ilk listemizi 2 grup halinde paylaştım arkadaşlar normal kiloda olanlar ve az şişman olanlar için 🤣🤣
2 hafta olmadı ki diyetisyene başlayalı. Biraz supriz oldu hamilelik.
Diyetisyen eşliğinde devam edeceğim. Aslında testte cift cizgi gordum ama kan tahlilini az evvel verdim bekliyorum.

2 hafta olmadı ki diyteisyene basladım
2 hafta olmadı ki diyetisyene başlayalı. Biraz supriz oldu hamilelik.
Diyetisyen eşliğinde devam edeceğim. Aslında testte cift cizgi gordum ama kan tahlilini az evvel verdim bekliyorum.
Ben de diyete başlamıştım birkaç hafta önce.Ayni şekilde sürpriz.😁 Diyetisyene devam et tabi asıl şimdi gidilmeli

Günaydın herkesee günümüz bulantısız kusmasız ağrısız güzel geçsin inşallah 🌸🌸
Mermaid1991 Mermaid1991 listemize ekledm seni de canımm maşallahın var hayalim de olan hamilelik kilosu 🧿
archimom archimom ne güzel bilgiler listeler patlaşmışsın kesinlikle doğru tamamen bebeğe yarıcak besinler 🙏🏻🙏🏻
Günlük sularımızı gün sonu eklemeyi unutmamaya çalışalım bayanlar kızartma hamur işinden uzak durmaya çalışalım bu gün biz istersek dal gibi doğuma gideriz unutmayın 💃🏻
Benim hedefim ilk 3 ayın içinde kilo vermek 61 ile başladım inşallah 59 58 e düşmek istiyorum ve mümkün olduğunu düşünüyorum 🌸
Herkes sabah yumurtalarını yedi mii 🐣🐣

Mermaid1991 Mermaid1991 listemize ekledm seni de canımm maşallahın var hayalim de olan hamilelik kilosu 🧿
archimom archimom ne güzel bilgiler listeler patlaşmışsın kesinlikle doğru tamamen bebeğe yarıcak besinler 🙏🏻🙏🏻
Günlük sularımızı gün sonu eklemeyi unutmamaya çalışalım bayanlar kızartma hamur işinden uzak durmaya çalışalım bu gün biz istersek dal gibi doğuma gideriz unutmayın 💃🏻
Benim hedefim ilk 3 ayın içinde kilo vermek 61 ile başladım inşallah 59 58 e düşmek istiyorum ve mümkün olduğunu düşünüyorum 🌸
Canım bni de eklermisin 6 haftalık hamileyim 56 yla başladım hala 56 kiloyum ❤️ yumurta da yedim aynen 😊❤️

Ben listemi tam olarak uyguluyorum.Kahvalti tabağımi paylaşacaktım ama abartmayayım dedim.Benim hedefim ilk 3 ay 7 kilo vermek.Yani aslında gebeliğin 5.ayi oluyor.Sonrasında ise max.3 kg almak.Nasil olacak diyecekseniz.Bebek nerde suyu nerde?Oluyor arkadaşlar anne inceliyor bebek büyüyor.Yani anne aslında hiç kilo almamış olan zamanlarinda kendi vücudundan 6-7 kilo vermiş oluyor.Ama vücutta fazladan 6-7 kiloluk bebek bombası oluştugu için hiç kilo verilmemiş gibi oluyor.Hem fazla kilolu olup bebeği riske atmıyoruz hem de doğum çıkışı 40 gün içinde fit halimize geri dönüyoruz 😀

Günaydın tünaydın iyi akşamlar canım kadınlar kulubü bayanları 🌸🌸:KK200:
Biz ocak 2021 de anne olma adayları olarak,
-Gebelikte kilo takipleri
-Gebelikte yenilmesi gerekenler
-Kilo almaktan/vermekten korkanlar
-Gebelikte diyet ile ilgili bilgi sahibi olanların bilgilerini paylaşabileceği ve birbirimize moral motivasyon vermek adına için bu topiği açmaya karar verdik 👏🏻 👏🏻
Aşağı da bulunan tabloya katılmak isteyenler bilgilerini beni etiketleyerek yorum olarak yazıp aramıza katılabilirler TÜM GEBELERİMİZ DAVETLİDİR :emir_bebek::anneadayı:

🌟 Not: Lütfen bebek sahibi olmak isteyenler için bu topiğe her girdiğiniz de dua eder misiniz hamilelerin duası kabul olur derler RABBİM TÜM İSTEYENLERE NASİP ETSİN,KİMSENİN KUCAĞINI BOŞ BIRAKMASIN RABBİM HERKESE SAĞLIKLA SIHATLE ANNE OLMAYI NASİP EYLESİN AMİİİN.

Katılımcılarımız
:anneadayı::anneadayı:
Gebelik
haftamız
:emir_bebek:
BoyBaşlangıç
kilomuz
Güncel
Kilomuz
Alınan/Verilen
Kilomuz
Doğum
Sonrası
iLk Kilomuz
Doğum
Sonrası
Güncel
Kilomuz
MelodiXX MelodiXX 41.706161
archimom archimom 61.637877-1
Melodiam Melodiam 61.757375+2
JustAurora JustAurora 51.6062.561.5-1
@gamzisko51.606969
Torvi Torvi 41.707878
Mermaid1991 Mermaid1991 211.7266.566-500gr
Manolya27c Manolya27c 65656
Beni de eklermisin cnm.
Boy 162
Baslangc Kilom.68
Guncel kılo.68
7haftalik hamileym dha almadm hiç kilo inş da almam uzun bir süre hatta versem iyi olucak 🙄

Ben listemi tam olarak uyguluyorum.Kahvalti tabağımi paylaşacaktım ama abartmayayım dedim.Benim hedefim ilk 3 ay 7 kilo vermek.Yani aslında gebeliğin 5.ayi oluyor.Sonrasında ise max.3 kg almak.Nasil olacak diyecekseniz.Bebek nerde suyu nerde?Oluyor arkadaşlar anne inceliyor bebek büyüyor.Yani anne aslında hiç kilo almamış olan zamanlarinda kendi vücudundan 6-7 kilo vermiş oluyor.Ama vücutta fazladan 6-7 kiloluk bebek bombası oluştugu için hiç kilo verilmemiş gibi oluyor.Hem fazla kilolu olup bebeği riske atmıyoruz hem de doğum çıkışı 40 gün içinde fit halimize geri dönüyoruz 😀
Nasil basaracaksiniz bunu biziede paylasin

Ben dün cok fazla karbonhidrat tukettim cok pismanim suan.Acilisi bir avuc leblebiyle yaptim gunu bir bardak süt ve bir kase yogurt 2 ceviz ve salatalikla tamamlamayi planliyorum ins basarabilirim

😀😀 Bugün sabah sağlıklı beslenme programı paylaştım 2 kilo grubu için.Ben 2 hafta sağlıklı beslenme uyguladım.Hamilelikte yapılan diyet programlarım var önceki gebeligimden kalan..Saglikli beslenmeyi tamamlayinca diyet programlarina gectim.Hamile olduğumu bilmiyordum kilo veriyordum zaten.Hamile olduğumu öğrenince hamile programına geçtim.Ogreneli 10 gün oldu 1.2 kg verdim.

Bu sağlıklı beslenme programı ilk hafta için.Siz 58 kilosunuz ve boyunuz da uzun yani bu programdaki kalori fazla gelecektir.Tahminim günlük kalori ihtiyacınız 1400-1500 kaloridir.O yüzden ana öğünlerde 6 yemek kaşığı yerine 4-5 yemek kaşığı yiyebilirsiniz ya da yapabiliyorsanız 1 dilim ekmeği çıkarabilirsiniz.Ogun araları genelde 2 saat.Bu kurala uymaya çalışın.Sabah kahvaltısını geç ya da erken yaparsanız öğünleri ayarlarsınız.Eger çok geç kalktıysanız akşam yemeğinin satılmaması için her öğünü 15 dk-30 dk gibi öne çekebilirsiniz
Bu programdan sonra diyet programlarını da paylaşacağım

08:30 Kahvaltı =
1 dilim beyaz peynir
1 adet yağsız haşlanmış yumurta
2 adet ceviz
6 adet zeytin
Domates+salatalik +yeşillik
1 dilim esmer ekmek (kepekli,çavdarlı,tam bugday,cok tahıllı vb)

10:30 Ara Öğün =
1 porsiyon meyve

12:30 Öğle Yemeği =
Ana yemek (6 yemek kaşığı sebze yemeği veya 4 köfte kadar et/tavuk/balık 120 gr veya 6 yemek kaşığı kurubaklagil yemeği )
Salata (1 YK zeytinyağlı )
1 çay bardağı kadar yogurt veya 1 su bardağı ayran
1 dilim ekmek veya 4 YK pilav/makarna

14:30 Ara Öğün =
1 porsiyon meyve veya 6 cig badem/6 cig findik/2 ceviz

16:30 Ara Öğün
1 su bardağı ayran

18:30 Akşam Yemeği
Ana yemek (6 yemek kaşığı sebze yemeği veya 4 köfte kadar et/tavuk/balık 120 gr veya 6 yemek kaşığı kurubaklagil yemeği )
Salata (1 YK zeytinyağlı )
1 su bardağı kadar yogurt veya ayran
1 dilim ekmek veya 4 YK pilav/makarna

20:30 Ara Öğün =
1 porsiyon meyve veya 6 cig badem/6 cig findik/2 ceviz

Kızlaaar herkesi ekledim sanırım yeni tablo yapmak zorunda kaldım eklemediklerim varsa hatırlatabilir mi 🤰

Su içmelerimiz ne durumda tatlı yemedik bu saatte umarım akşama ne yemekler pişiyo evleriniz de 🐣🐣🐣

Kızlaaar herkesi ekledim sanırım yeni tablo yapmak zorunda kaldım eklemediklerim varsa hatırlatabilir mi 🤰

Su içmelerimiz ne durumda tatlı yemedik bu saatte umarım akşama ne yemekler pişiyo evleriniz de 🐣🐣🐣
Ben dolma pisiriyorum.Yaninda sadece yogurt olacak.Ici pirinç zaten ekstra yemeğe hiç gerek yok Tabi ki ben sadece 1 tane yiyecegim

Eveet hedeflerimiz aynı, ben 59-58 kg olmak istiyorum 20. Haftaya dek. Eğer kg veremezsem bile 61 de kalmak istiyorum ki doğuma yine 68-69 civarı gideyim. Normal doğumu riske etmek istemiyorum. Ne kadar ağırlık o kadar zorlanma... Bir de benim boyum uzun değil, uzun anne adayları daha rahat olabilirler kg konusunda :/
archimom archimom çok sağol gerçekten.

Ben 1,200 lt su içtim bile. Kahvaltıyı da archimom archimom listesine uygun yaptım. İştahınlm yok. Zorla yedim yine de. Akşam için karnıyarık yapmıştım, yanına az pilav. Ben tabi ki pilavsiz bir tane yiyeceğim ve boool salata ☺️

Aynen bende kahvaltımı ona gore göre yaptım ama benim saatler biraz sıkıntılı kahvaltı 10.30 da yaptık 13.00 gibi 1 meyve yedim . Şimdi öğlen yemeği hazırlıyorum ağır bişey yok menüde. Akşam yemeği de 19.30gibi olur büyük ihtimal 1.5 lt su anca tükettim🙄

Ben 1,200 lt su içtim bile. Kahvaltıyı da archimom archimom listesine uygun yaptım. İştahınlm yok. Zorla yedim yine de. Akşam için karnıyarık yapmıştım, yanına az pilav. Ben tabi ki pilavsiz bir tane yiyeceğim ve boool salata ☺
JustAurora JustAurora rica ederim ne demek.Simdi fazla geliyor yiyemiyorsun ama daha başlangıç bu.Zor listeler de gelecek 😀

X