Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

archimom archimom ddoum.sonrasi +8lLde cakili kaldim.Lohusalikta sıkı beslenmistim.simdi azalttim tüketimimi fakat degisennbirseu yok oysaki gunde 2.5 3 litre su tukeriyorum ekmek max.2 ince dilim tam bugday makarna pilav vs. Yok ama kg ayni.o ladar kosturmya ragmen inatla ayni😩😩
Bu sezeryan göbeği nasil gidecek simitler mide yaglari basenler ic bacak offf bu 8 kg nasil godecek vveen muhimj yagdan gitmesi emziren anne ornek diyet listesi olan varsa paylasabilir mi
Canım merhaba bende emziren anne diyeti var.Arkadas gitmişti diyetisyene onun da 2.5 aylık bebeği...Ben bu diyeti sonra yapacağım çünkü aralıklı oruca sardirdim.Yeni basladığım için şu an bir değişiklik yok deneme asamasındayım.Benim de kilolar yapışık üstümde..Işe gitmeye insanlarla karşılaşmaya utanıyorum herkes göbeğime basenlerime bakıyor.+22 kiloyum çünkü 2 gebelik üstüste

Eklentiler

• IMG-20210301-WA0019.jpg
    IMG-20210301-WA0019.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 37
  • 20210310_085724.jpg
    20210310_085724.jpg
    99,8 KB · Görüntüleme: 31
Valla ıyimis kızlar ben de bi bakayım ..Zaten sütüm baya kesildi .Sagdigimda 15 cc anca çıkıyor . Ama bu diyetin eksisi yok gibi .Tekrar artar mi bilmiyorum .Önerileriniz varsa alabilirim .(Sut artırıcı herşeyi denedim sayılır) Tabi buarada bebeme süt anne oldu arkadaşım. Sabah 1 Akşam 1 ona götürüyorum. Sömür kizim diyorum sömür 🤣(Yalnız içim gidiyor beni böyle ememedigi için)
Canım sigara kullanıyor musun peki?

Evet başladım maalesef .
Canım sütü kesen sigara malesef..Sütünün tekrar artmasını istiyorsan sigarayı bırakmak zorundasın.Sut anne olayında bir itirazım olacak.her annenin sütü yavrusuna göre üretilir.Senin kızının dil altinda vücudunda neyin eksik olduğunu hangi maddelere daha çok ihtiyacı olduğunu senin vücuduna bildiren verici hücreler var ve sütün buna göre o maddelerden zengin üretiliyor ve ayına göre..Arkadaşının bebeği kaç aylık bilmiyorum ama 1 yaşında çocuğun ihtiyacı ile 1 aylık çocuğun ihtiyacı da değişiyor.Yani o arkadaşınin Sütünün kızına yaramama olasılığı yüksek..Sen kendi sütünü arttırmaya çalış.Nacizhane tavsiyem sigarayı bırak,bol su iç ve yeşillik ye..En önemlisi de ten tene temasla bol.bol bol emzir sütün yeniden çoğalacaktir. Emzik ve biberon kullanımını da birakman lazım başka turlu olmaz..Mama takviyesini de kademeli olarak azaltman lazım.Kulaga zor geliyor biliyorum ama Ezgi nin senin sütüne ihtiyacı var 2 yıl

Canım sütü kesen sigara malesef..Sütünün tekrar artmasını istiyorsan sigarayı bırakmak zorundasın.Sut anne olayında bir itirazım olacak.her annenin sütü yavrusuna göre üretilir.Senin kızının dil altinda vücudunda neyin eksik olduğunu hangi maddelere daha çok ihtiyacı olduğunu senin vücuduna bildiren verici hücreler var ve sütün buna göre o maddelerden zengin üretiliyor ve ayına göre..Arkadaşının bebeği kaç aylık bilmiyorum ama 1 yaşında çocuğun ihtiyacı ile 1 aylık çocuğun ihtiyacı da değişiyor.Yani o arkadaşınin Sütünün kızına yaramama olasılığı yüksek..Sen kendi sütünü arttırmaya çalış.Nacizhane tavsiyem sigarayı bırak,bol su iç ve yeşillik ye..En önemlisi de ten tene temasla bol.bol bol emzir sütün yeniden çoğalacaktir. Emzik ve biberon kullanımını da birakman lazım başka turlu olmaz..Mama takviyesini de kademeli olarak azaltman lazım.Kulaga zor geliyor biliyorum ama Ezgi nin senin sütüne ihtiyacı var 2 yıl
Evet canım biliyorum haklisin. Ilk 2 ay çok zor geçti uzuldukce kendimi sigara içmekten alıkoyamıyordum .Ezgi ye iyi bakamadım bu benim vicdan azabım. Zaten baya azaltim .Kendimi çok salmıştım . Toparlanmaya karar verdim baktım bu böyle gitmez madem bi şans verdik kendini salmanın anlamı yok. Sanki sütüm biraz artışta. 5 dk biri 5dk diğeri. Ama hala doymuyor ortalığı yıkıyor. Arkadaşımın 2 göğsünüde yarim saat içince doyuyor .Kulaga gerçekten zor geliyor mamasız sadece benim sütümün ona yetmesi.Insallah başarabilirim.

Olsun iyisin. Acaba yediklerimizi paylaşsak mi burda..O zaman daha az yeniyor utanıyor insan 2 kamyon yiyecek yedim demeye

Ben dikkat ediyorum ama bazen de geriliyorum az olacak mı yediğim yetmezse bebeğe diye. Basit şeker ve karbonhidrat tüketmiyorum. Ama diğer besinleri de çok yiyorum iştahım var yni. Sebze et saldırıyorum.
valla güzel olur paylaşmak. kaçamakların önüne geçer ☺️

Ben dikkat ediyorum ama bazen de geriliyorum az olacak mı yediğim yetmezse bebeğe diye. Basit şeker ve karbonhidrat tüketmiyorum. Ama diğer besinleri de çok yiyorum iştahım var yni. Sebze et saldırıyorum.
valla güzel olur paylaşmak. kaçamakların önüne geçer ☺️

Bence paylaşabiliriz 🥰
Tamamdır bundan sonra ogunlerimizin görsellerini paylaşalım akşamları..Üstüne konuşuruz hem de

Bu hafta sanki ben de fazla aldım gibi hissediyorum. Bulantım yok ama bulantı hissiyatım çok fazla, özellikle de kokulara dayanamıyorum. Sanırım bu sebeple biraz karbonhidrat ağırlıklı gittim sağlıksız beslendim bu hafta 😔

80.4 um kiz okadar olmamışım daha ama vallahi ekmeği ne kestim okadar az yiyorum ki bebek alıyor galiba🤧🤧🤧
Kaç kiloyla hamile kalmıştınız
Arkadaşlarım doğumdan sonra dikkat edince hızlı bi şekilde gidiyor kilolar diyor😊 Tabi ben o kısmı henüz tecrübe etmedim ama inşallah öyledir🤪

X