Gecenin bu saatinde uyku tutmadı ? Evlilik için eşinizin ailesi neler yaptı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aa gormedim onu. Insallah kopruyu gecene kadar degildir bu comert tavri. Gerci adamin isi yok, muhtemelen calismaya baslamayacak. gonlu bol olsa ne olur.
Kaç yaşında acaba yani mesleği yoksa bile bir fabrika gibi bir yerde kalıcı olarak çalışsa en azından, bu dönemde tek maaşla geçinmek zor olsa gerek , konu sahibi de cidden seviyosa bile zamana yaymali bu evlenme işini

Kız vala üzülüyorum bazen sana ya. Adam akıllı bir ilişki,erkek olsun istiyosun ama karşına hep vıttırıvızzık adamlar çıkıyor. Sevgilin ayranı yok içmeye traktörle gider s**maya hesabı daha işi bile olmadan neden kalkışıyo böyle işlere?

Kaç yaşında acaba yani mesleği yoksa bile bir fabrika gibi bir yerde kalıcı olarak çalışsa en azından, bu dönemde tek maaşla geçinmek zor olsa gerek , konu sahibi de cidden seviyosa bile zamana yaymali bu evlenme işini

Adamin isi gucu olsa bile zorunlunun evliligi kaldirabilecek olgunlugu ve psikolojisi yok gibi geliyor bana. Umarim kendiliginden evlenmekten vazgecer.
Adamin derdi de zorunluya kapak atmak. Memur maasi, duzenli, evi esyasida var. Erkek olsam, calismak istemesem benim icin ideal es adayi olurdu 😅

Adamin isi gucu olsa bile zorunlunun evliligi kaldirabilecek olgunlugu ve psikolojisi yok gibi geliyor bana. Umarim kendiliginden evlenmekten vazgecer.
Adamin derdi de zorunluya kapak atmak. Memur maasi, duzenli, evi esyasida var. Erkek olsam, calismak istemesem benim icin ideal es adayi olurdu 😅
Sırf evlenmek için de böyle biriyle evlenilmez ki bencede umarım kendisi düşünüp vazgeçer hakkında hayırlısı olsun 🙏🏻😬

Kızım silkelen bi kendine gel. İşi olmayan parası olmayan biriyle neden gelecek düşünüyorsun? Anlamıyorum çok mu çirkin olduğunu düşünüyorsun da önüne gelene fedakarlık yapıyorsun. Yeter ki evlensin mi senin için şart. Kendine gel elin adamı gelecek düzenine konacak senden geçinecek oh ne güzel. Sonra nolcak bu yaşa kadar dikiş tutmamış adam şimdi mi iş bulacak. Kocaman kadınsin ya azıcık düşün. Şimdi yazıyorum ya.sen sadece okuyup geçeceksin hiç evet ya haklılar ayrilayim demezsin. Bazı insanlara ne desek boş mu sanki.
Ne yaparsan kendine yaparsın vallahi. Bizimkiler nasıl iş buluyor da bu adam bomboş geziyo. Umarım ailen karşı çıkar. Sende o azim yok çünkü. Gerçi borçlarını söylesen zaten kaçar o adam ah bi söylesen
Eşimle 10.senede evlendik. O arada ikimiz de okuduk. Ben atandım o okumaya devam etti. Snr mesleğinde iş bulamadı ama beğenmemezlik de yapmadı. Kafelerde garson olarak bile çalıştı. Evlendik kaç defa işsiz kaldı ama parasız kalmadı çok şükür. Bahçelere gitti meyve topladı yine paramızı kazandı. O yüzden derim adamda gayret oldu mu yapacak iş çok diye. Ama konu sahibinin arkadaşı bi yeltenmiyor bile. Allah yardım etsin zor

Adamin ailesini bosverde adam calissa sen kendine zor bakıyorsun birde adama bakacaksın

Ben evlilik teklifi almıştım . Benim hali hazırda bi işim ve bir düzenim var ikinci el eşyalarım var. Sevgilimin ailesi hemen söz nişan istiyormuş sanırım. Sevgilimin düzenli bir işi de yok, evleneyim senin yanına geleyim diyor ve ben ailen bana hiç bi şey yapmayacak mı dediğim de bi ev alamazlar mesela diyor . Ama diğer şeyleri yaparlar diyor. Sizce. Ne demek bu ? Neymiş benim kurulu düzenime geldiğinde Buda ne iş olsa yapacak ve daha iyi para biriktirebilecegımızı söylüyor
Adamın ya parası yok yada harcama yapmak istemiyor iyi düşünün araştırın ailesi de destek olmak istemiyor olabilir.

Ben evlilik teklifi almıştım . Benim hali hazırda bi işim ve bir düzenim var ikinci el eşyalarım var. Sevgilimin ailesi hemen söz nişan istiyormuş sanırım. Sevgilimin düzenli bir işi de yok, evleneyim senin yanına geleyim diyor ve ben ailen bana hiç bi şey yapmayacak mı dediğim de bi ev alamazlar mesela diyor . Ama diğer şeyleri yaparlar diyor. Sizce. Ne demek bu ? Neymiş benim kurulu düzenime geldiğinde Buda ne iş olsa yapacak ve daha iyi para biriktirebilecegımızı söylüyor
Yine hazıra konup, seni kullanmak isteyen biri daha Z zorunlualann 🤦🏻‍♀️ nasıl kendine çekiyorsun bu adamları anlamıyorum.
Kabul etme derim ben. Bedavaya konmasın öyle hemen... Daha şimdiden böyle hazıra konayım, beş kuruşm gitmesin diyen adam ömür boyu eşşek diye üstüne biner, çalışmaz oturur evde... Nasıl olsa zorunlu yapıyor herşeyi... Ev zorunludan, eşya zorunludan, seks zorunludan, para zorunludan... Paşamızda yan gelip yatsın, böyle saf olma. İşinize yakın, içine sinen bir ev tutsun, eşyalarının temiz olanını evine koyabilirsin ama genel olarak yenisi alınsın ortak ödersiniz. Ailesi de takıyı yapsın. Kendini ezdirme

Duzenli işi olmayan biriyle evlenmeyin.merak ediyorum hangi cesaret istemeye getirtecek ailesini? Bu kızı ailesi bana vermez diye ise girmeyi falan düşünmüyor mu?bu acele niye, önce ise girsin, kız istemeye yzu olsun, birlikte herşeyi yaparsınız.ev almak zor bu devirde ,ikiniz birlikte yaparsınız gerekirse .ama çalışmayı dusunmeyen biriyle evlenmeyi düşünmüyorsunuz herhalde mutsuz olursunuz

Sizin işiniz düzenlımı? Bence iş çok onemlı

Hayır, kesinlikle böyle bir yükün altına girmeyin derim. Evlilik öyle bir şey ki hem çok güzel hem de çok yorucu. Sevgiliniz kendi düzenini bir kursun öyle yola çıkın bence ☺️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X