Gecenin bu saatinde uyku tutmadı ? Evlilik için eşinizin ailesi neler yaptı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiçbir şey yapmadılar hatta eşime takılan altınları toplayıp götürdüler biz hala borç ödüyoruz 😵‍💫😆 eskiden aşırı sinirlenirdm ama arrik gülüyorum

Esinize takilan altinlari toplayip gotururlerken esiniz ne yapti? Sizi uzmek istemem ama bu is danisikli dovus gibi sanki. Sinirlenecekseniz esinize sinirlenin.

Esinize takilan altinlari toplayip gotururlerken esiniz ne yapti? Sizi uzmek istemem ama bu is danisikli dovus gibi sanki. Sinirlenecekseniz esinize sinirlenin.
Benim kendi babamın evinde takılan altınları götürüyordu kaynana az daha fark etmeseydik. Arkasından koştum, onları amcam dayım falan taktı sen hayırdır dedim, eşim de geldi anasına bi bakış attı şöyle, g.tüm g.tüm verdi altınları. Onlar da zaten çok bişey değildi, beş parasızdık bi kısmını bozdurup karnımızı doyurduk maaş günü gelene kadar. :) Ben unutsam o unutturmuyor, geçen kavga ettiydik, başladı ezilmiş yerlerini kusmaya, anan şöyle yaptı böyle yaptı, sen kendini ne sanıyorsun memur oldun diye oğlumu kendine köle mi etcen sandın ben varım vs.. Konu ile alakası bile olmayan şeyler. Tamamen haksız olduğu konuda haklı çıkabilmek için bile haksız olduğu üstüne de gram vazife olmayan konuları açar, kendini iyice rezil eder, sağı solu arayarak rezilliğinin üstünden fosforlu kalem ile geçer, tek laf dememe gerek kalmaz ahahdhdhdh.

Ben evlilik teklifi almıştım . Benim hali hazırda bi işim ve bir düzenim var ikinci el eşyalarım var. Sevgilimin ailesi hemen söz nişan istiyormuş sanırım. Sevgilimin düzenli bir işi de yok, evleneyim senin yanına geleyim diyor ve ben ailen bana hiç bi şey yapmayacak mı dediğim de bi ev alamazlar mesela diyor . Ama diğer şeyleri yaparlar diyor. Sizce. Ne demek bu ? Neymiş benim kurulu düzenime geldiğinde Buda ne iş olsa yapacak ve daha iyi para biriktirebilecegımızı söylüyor
Önemli olan tabikii iki insanın birbirini sevmesi ve mutlu olması ama bacım bunlar da bir değişikmiş. Ne biliyim, gelsinler bir yatak odanı değiştirsinler, bir perdeni halını yenilesinler. Giydirsinler, taksınlar takıştırsınlar yani. Her şey ev demek değil, baktın hiç oralı değiller; kaç kurtul balım. Çünkü gün gelir istemeye istemeye yaptırdığın şeyleri bile dünyaları yapmış gibi söylerler

Maşallah ya ne mutlu size .Hayatım boyunca en çok böyle aileden ev ,araba desteği gören kişilere gıpta ettim.Cok şanslısınız. Ama hep şunu da merak ederim ; acaba böyle insanlar gerçekten şanslı olduklarının farkındalar mı? Yoksa ; olması gereken zaten bu modunda mi yaşıyorlar.Benim yakin tanıdığım birileri var,kışlık ev adamın ailesinden yazlık ev kadının ailesinden,adamın araba babasından,kadının araba babasından.Kadinin sgk si hiç çalışmadan her ay kp si tarafından ödeniyor.Kendilerinin ve çocuklarının tüm sağlık giderleri özel hastanelerde kp tarafından karşılanıyor.Adamin benzini aylık kp ödüyor.Gecenlerde Instagramda bi söz gördüm ; Anneni ve babamı affediyorum çünkü onlar öyle gördü öyle uyguladı gibi bir şeydi ve bahsettigim adam bu sözü beğenmiş 😀🤣 Yani kısaca bu anlattığım aile onlara verilen tüm bu olanakların şahaneliğinin farkında bile değiller... Benim olsaydı böyle şanslarım ne minnetler duyardım hem Yüce Yaradana hem bunları yapabilen ailelere......
Şanslı olduğunu hissedenlerdenim

Sevgili konu sahibi ,artık devir o kadar değişti ki ,kadın ya da adam hiç farketmez kendilerini kurtaracak ,güvende hissedecek evliliklere yöneliyorlarr.Eger ailede maddi destek yoksa ,doktor bile olsanız şartlar ortada en baştan zaten.Bu şartlarda karşı tarafın samimiyetine güveniyor ve inanıyorsanız ,sizi gerçekten kullanmadığına eminseniz neden olmasın yani sizin evinize gelmesi ? Önemli olan aile bilincinde olması,size çok değer vermesi ve güvenilir ,çalışkan, sadık biri olması.Eger karşımdakini bu kadar iyi tanıyamadım daha diyorsanız; bu işin profesyonelleri var .Adil yıldırım ilişki uzmanının Adile sor uygulaması varmış.Ben hiç kullanmadım bilmiyorum geçen gün tesadüf izledim binlerce kişi danisiyormuş vs (fal baktirmaktan iyidir bence 😀) ama gerçekten karşınızdaki adamı seviyorsanız onun davranış şekli,mesaj yazımı,genel durum vs bu uygulama ile danisabilirsiniz.Hakkinizda hayırlı olsun.

Adam tabi acele eder, amiyane tabirle her şeyini önüne seren yediğini önünde yemediğini arkada bırakan, her türlü göynunu hoş eden memur kızı niye bıraksın. İnanmıyorum vallahi uykunu kaçıranin karşı tarafın ailesinin ne yapacakları olmasına.

Bu kadar borcum olacak,bı program plan yapmadan habire harcamaya devam edicem, evcil insan beslicem bı de onla evlenmeyi düşünucem ve adamı vücudu dışında tam tanıdığımi bile düşünmeden!

Beni bunlar uykusuz bırakırdı net.

Yine mugedeki Sinan Gibi " mesaj atdim atmadım deniyin" hesabı, evlen evlenme demiyim sana ama bu şartlarda evlenirsen borç batağında debelenir, asalak kocan yüzünden sinir hastası olur debelenip durursun öyle kolay sevgiliik gibi de ayrılamazsin

Ben evlilik teklifi almıştım . Benim hali hazırda bi işim ve bir düzenim var ikinci el eşyalarım var. Sevgilimin ailesi hemen söz nişan istiyormuş sanırım. Sevgilimin düzenli bir işi de yok, evleneyim senin yanına geleyim diyor ve ben ailen bana hiç bi şey yapmayacak mı dediğim de bi ev alamazlar mesela diyor . Ama diğer şeyleri yaparlar diyor. Sizce. Ne demek bu ? Neymiş benim kurulu düzenime geldiğinde Buda ne iş olsa yapacak ve daha iyi para biriktirebilecegımızı söylüyor
Alamaz ev filan
Evler iki üç trilyon

Z zorunlualann Şeyi çok merak ettik tipin nasıl? Çok mu çirkinsin?

Bu özgüvensizliğin kaynağı nedir? Hani bazı üyeler güzel miyim diye konu açıyorlar foto koyup sen de koysana?

Güzellik göreceli ama bana hiç güzel gelemeyen kadınlar prensesler gibi evleniyor kolları bilezik dolu oluyor da, acaba benim gördüklerimden daha mı kötüsün merakımdan soruyorum

Ya zorunlu neyin ne oldugunu sen biliyorsun simdi birbirimizi yemeyelim dimi. Ikinizin de tek amaci evlenmek. O zaman sen bu adama borcunu soylemek zorunda degilsin bence. Zaten siz evlenirken cok masraf yapmayin cunku ne olacagi az cok belli ama tabi sen zaten bosanmayacagin icin maas kartini elinde tut yeter. Maas kartini sevgiline vermedin dimi?

Zorunlu buna neden cevap vermedin yoksa maas kartini verdin mi? Maas kartini verdiysen bu yeni bir konu basligini hakediyor bence. Hadi yine iyisin bak konu buldum sana :)

Ya hadi geyik yapmayim diyorum gel de yapma. Bu adam sana kendini sevdirmek icin ne yapti? Insta sifreni istedi, seninle evlenmek istiyorum dedi, regl doneminde yaptiklarini yazmaya ben utaniyorum ve tabi ki nefes aliyor. Bu adamin sana yerlesecegini bilmek icin ustun zekali olmaya gerek yok. Sevgilinin ailesi issiz gucsuz sevgilini hemen sana yikma derdinde. Bunlarin hepsini sen zaten biliyorsun. Neyi soruyorsun ben anlamadim.
Geçenki konusunda ilk mesajı atan eski konularıyla dalga geçti diye herkes yüklenmişti ama bence gayet yerinde bir mesajdı o bizimle gayet dalga geciyor çünkü :KK66:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X