Geçinemeyenler kulübü

geçen oraya bir üye geldi 2009 dan beri üyeymiş ama ben yeni gördüm.nuri alço resmi var profilinde.tutturdu hepinize gazoz içireceğim diyeeee :rolleyes: 2 gündür de bir kadın türedi o da ilk kez konuştuğu bize gııı diye hitap ediyor.dayanabilirmisin khomyuk:KK53:
Şaka bir yana iki tarafa birden odaklanmam zor. Gün içinde oğlan dibimde. Uyutunca da biraz kitap bazen dizi fln aralarda kaçamak bakıyorum. Ondan tek burada takılmaya devam ederim.
Bu arada bana yeni bir masraf kapısı çıktı. Ekmek mayasıyla başladığım şarap işine alkolü yükseltmek amacıyla şarap mayasına döndürdüm. Maya besini şarap mayası derken dün 100 tl bayıldım🤪 tek onla kalsa iyi şimdi haZır mayam var ayvadan mandalinden yapayım dedim. Beşer kilo almak lazımmıl. Gtti paralarım😂😂

Şaka bir yana iki tarafa birden odaklanmam zor. Gün içinde oğlan dibimde. Uyutunca da biraz kitap bazen dizi fln aralarda kaçamak bakıyorum. Ondan tek burada takılmaya devam ederim.
Bu arada bana yeni bir masraf kapısı çıktı. Ekmek mayasıyla başladığım şarap işine alkolü yükseltmek amacıyla şarap mayasına döndürdüm. Maya besini şarap mayası derken dün 100 tl bayıldım🤪 tek onla kalsa iyi şimdi haZır mayam var ayvadan mandalinden yapayım dedim. Beşer kilo almak laZımmıi. Gtti paralarım😂😂
ben de eş kişisini markete gönderdim giderken sordu ne lazım?ben de evde herşey var süt yoğurt ekmek al yeter dedim .demez olaydımm 2 saat sonra telefon bana aşağı innn yardım et yeni poşetlerde getirrr.yeminle en az dolu dolu 7 alışveriş poşeti almışş adamm akıllara ziyannnnn.görümcelere yıllardır şikayet ederim derler o öyle alışmışş değişmezzz evde 10 kişi yaşıyoruz sanıyorrr koca bi kiler dolusu yiyeceğimiz var 2 de derin dondurucu artı buzdolabının dondurucusu da dolu.savaş çıksa 6 ay idare ederizz en az :kızgın:

ben de eş kişisini markete gönderdim giderken sordu ne lazım?ben de evde herşey var süt yoğurt ekmek al yeter dedim .demez olaydımm 2 saat sonra telefon bana aşağı innn yardım et yeni poşetlerde getirrr.yeminle en az dolu dolu 7 alışveriş poşeti almışş adamm akıllara ziyannnnn.görümcelere yıllardır şikayet ederim derler o öyle alışmışş değişmezzz evde 10 kişi yaşıyoruz sanıyorrr koca bi kiler dolusu yiyeceğimiz var 2 de derin dondurucu artı buzdolabının dondurucusu da dolu.savaş çıksa 6 ay idare ederizz en az :kızgın:
yuh one ya bende bir tek kendimi istifci saniyordum 😂😂 daha beteri varmis

İşin o tarafı var bir de.
Tabii temel gıdalar neden pahalı ve indirimle devlet eliyle satılması ironisini geçtik artık, vatandaş alabilsin yeter kısmına dayandık😂
kuru sogan olayina dondu sanirim, serbest piyasayi engelleyemiyorlar belkide, bu sekilde marketler de eminim indirime girerler

kuru sogan olayina dondu sanirim, serbest piyasayi engelleyemiyorlar belkide, bu sekilde marketler de eminim indirime girerler
Bugün haberlerde izledim yumurtanın, domatesin üreticisinden alınan fiyatlarını.
Üreticiden yumurta 30 lu 18 tl ye tedarik ediliyormuş, seracıdan domatesin kilosu 2 tl ye.
Markette yumurta 2 katına, domates 3 katına satılıyor, bunun haberi vardı.
Elbet tedarikçi, aracı da kazanacak ama hepsi de yüzde elli kar marjı koymasın arkadaş, temel gıda bunlar.
Git cheddar peynirine, laktozsuz süte, 12 tahıllı ekmeğe koy koyacaksan.

Bu arada geçen hafta evde bulunan cam objeleri boyamayı denedim, çok güzel oldular.
Ayna efektli sprey aldım, koca cam vazolar vardı bu çiçeklerle gelen.
Artık bayağı gümüş görünüyorlar, çok çeşitleri de varmış rose, altın, krom görüntü vs diye.
Yeni hobim onlardan edinip evdekileri düşük maliyetle hoş aksesuarlara çevirmek.😂

Bugün haberlerde izledim yumurtanın, domatesin üreticisinden alınan fiyatlarını.
Üreticiden yumurta 30 lu 18 tl ye tedarik ediliyormuş, seracıdan domatesin kilosu 2 tl ye.
Markette yumurta 2 katına, domates 3 katına satılıyor, bunun haberi vardı.
Elbet tedarikçi, aracı da kazanacak ama hepsi de yüzde elli kar marjı koymasın arkadaş, temel gıda bunlar.
Git cheddar peynirine, laktozsuz süte, 12 tahıllı ekmeğe koy koyacaksan.
benim kiz sutas kasarla beyaz peynir disinda peynir yemez, 6 aylikken sutas beyaz peynir 19.95 di 2 senede 40 liraya yaklasti fiyati.
kiytirik beyaz peynir yani nesi 40 lira anlamiyorum ki

Bu arada geçen hafta evde bulunan cam objeleri boyamayı denedim, çok güzel oldular.
Ayna efektli sprey aldım, koca cam vazolar vardı bu çiçeklerle gelen.
Artık bayağı gümüş görünüyorlar, çok çeşitleri de varmış rose, altın, krom görüntü vs diye.
Yeni hobim onlardan edinip evdekileri düşük maliyetle hoş aksesuarlara çevirmek.😂
bende kiza bir oyuncak kutusu yapacagim, karton satmiyorlar burda dikmene gecince alacagim artik ben cok severim geri donusumu ❤️

benim kiz sutas kasarla beyaz peynir disinda peynir yemez, 6 aylikken sutas beyaz peynir 19.95 di 2 senede 40 liraya yaklasti fiyati.
kiytirik beyaz peynir yani nesi 40 lira anlamiyorum ki
İşte temel ürünlerden ellerini çeksinler yahu.
Ete yüzde 10 zam geldi, zaten gelmişti yine geldi.
Ben anlamıyorum gerçekten algılayamıyorum insanlar ne yiyecek...

bende kiza bir oyuncak kutusu yapacagim, karton satmiyorlar burda dikmene gecince alacagim artik ben cok severim geri donusumu ❤️
Benim o kadar el becerim ve şevkim mevcut değil ama sağlam kutu görürsem atmam.
Örneğin kahve ya da çayların metal kutularını, nevresim vs şeylerin kapaklı karton kutularını, illa değerlendiririm.

Örneğin kahve ya da çayların metal kutularını, nevresim vs şeylerin kapaklı karton kutularını, illa değerlendiririm.
bende bende 😂😂
kiza oyuncak yaparim genelde nevresim kutularindan labirent falan.
kutularda dikis kutusu vs olur

iyi aksamlar ben oglumun sutune bal karıstırıyorum..850 gr bal 68 tl bal parmak..en son 50 ye almıstım

bende bende 😂😂
kiza oyuncak yaparim genelde nevresim kutularindan labirent falan.
kutularda dikis kutusu vs olur
Biz kalem kutusu, kumbara ya da mutfakta saklama kabı olarak kullanıyorum, şimdi bu spreylerle bayağı obje de yaparım onları.

Nevresim kutularını ise dolap içi düzenlemede kullandım, birine çocukların çamaşırları, birine çorapları, benim çekmecemde de çorapları ayırdım, makyaj malzeme maske falan filan dizdim.
Çok şeyi kaldırıyor ortalıktan😂

X