Geçmek bilmeyen bulantılarım

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
265
252
Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve son bir haftadır bulantım o kadar yoğun ki. Sabahları bulantıyla uyanıyorum, güne öyle başlıyorum. Gün içerisinde de belki çok nadir geçiyor ama genelde hep bulantım var. Ders anlatırken midem sürekli ağzımda sanki. Bir de çalışıyorum :KK43: çok zor geçiyor. Gece uyandığımda bile sağa sola dönerken midem bulanıyor.
yediklerimi çıkarmıyorum ama sürekli bi bulantı hali.
herkesin bünyesi farklıdır tabi ki ama size neler iyi geldi tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? Bir de ne zaman bitecek bu bulantı :KK43:

Kabarmamis kek

Canimm çocuklarım💓💓
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
820
3.741
22
Bende öyleydim valla yataklara düştüm bulantidan halsizlik ten sonra doktorum serum yazdı beş tane bulantı önleyici ve vitaminde koyuyorlardı içine ondan sonra daha iyi olmuştum

White070

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
94
79
33
10 . Haftamdayim . 1 gun iyiysem 3 gun kotuyum. Galiba hafifliyor geciyor derken yeniden kusuyorum. Cok zor vallahi hayattan sogudum😒

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 149 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

White070

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
94
79
33

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 149 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

yellowaseline

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
1.395
1.125
İnşallah 3 ay sonra geçer benim de
Canım aynı durumdayım 7+0 bugün ve yaklaşık 1 haftadır aynı anlattığın gibi her an bulantım var, midem bir tuhaf sanki hazmedemiyorum yesem bir dert yemesem bir dert

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-11-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 170 gün kaldı.

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

yellowaseline

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
1.395
1.125

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-11-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 170 gün kaldı.

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)