Gelinlik Modelleri gelinlik pahalı mı?

Ya ama bir gorseniz o kadar guzel bir gelinlikti, o kadar guzel, ince ince islenmisti ki. Ben sirf ucuz ve yakin diye bizim sokagin kosesindeki kuaforu tuttum, cunku nisanda da ucuz bir kuafor tutmustum ve nisanda sacim, makyajim super olmustu. Aman ucuz da olsa guzel yapiyorlar diye dusundum, ayrica kinada kadin sacimi ve makyajimi cok guzel yapti, goren herkes cok begendi. Dugunde ayni kuafore gittim, kadin meger sadece masa yapmada uzmanmis, topuz ve gelin makyajinda igrencmis, igrenc yapti topuzu, duvagimi da takmadi salak. Dedim duvagi takmadin, aldi bi iki tel tokayla ucundan ilistirdi ve cikti gitti. Igrencti sacim, vicik vicik akti bir de makyajim, gozlerim kapkara tum fotolarda, aman yarabbim.
Kayinvalidemin buldugu kuafor gerizekalisina hic deginmeyecegim zaten, salak kadin, bir dovmedigi kaldi beni. Oyle ters bir kadindi ki, oyle bagirip cagiriyordu ki etrafina gormeniz lazim. 12 de kuafore gittim, gorumcem, esimin kuzeni ve ben. Kadin ben dururken once gorumcemin ve kuzenin sacini yapti inanabiliyor musunuz? Gorumcemin saciyla gelin basi yapar gibi saatlerceee ugrasti, ben bir kosede oturdum bekledim. Birsey de diyemiyorum cunku surekli etrafina, musterilere, ciraklara bagiriyordu. Hatta bir ara esimin bir akrabasi fon cektirmeye geldi, bana dedi ki nerden buldunuz kadini, ne ters biri, ben buna fon cektirmem, baska kuafor bakacagim dedi ve cikti gitti. Korkumdan degil sesimi cikarmamam, cunku birazdan dugunum var ve ben moralimi bozmak istemiyordum ve ayrica bu kadin aylar onceden kapora verilmis, tutulmus bir kadindi. Bir kere dedim ki benim sacimi yapsaniz, fotocu bekliyor da dedim, tamam ya beklesin o da acelesi neymis dedi bagirarak ters ters, dusunun ya gelinim ben gelin. Ve kadinin tek musterisi gelinim ben o gun. 11-12 yaslarindaki ciraga dedi ki benim icin masayi yap. Cocuk masayi yaparken kulagimi yakti. Yapamadi da masayi duzgunce. 11 yasinda yaaa, gelin masasi mi yapar 11 yasindaki cocuk. Cocuk masayi yaptiktan sonra ben 2 saat kadar daha bekledim, bukleler hep dustu. Sonra bana bakti bakti, senin sacin masa tutmuyor dedi. Yahu cocugun yaptigi masa tutar mi? Baska model yapacagiz dedi, bu arada saat 5 oldu, esim surekli arayip duruyor, davulcu zurnaci gelmis, misafirler gelmis, konvoy hazir, foto cektirecegiz, 7 de dugun, 5 te gelin alma var dusun. Kadinin etekleri tutustu bu sefer, on-on bes dk da sacimi soyle bi doladi tamam. O da duvak takmadi ayrica. Dedim duvak var, aldi evirdi cevirdi, cart cart yirta yirta duvagimi sacima ilistirdi, Allahim yazarken aglayacagimmmm.... Igrencti ya. Bir kisi de demedi ki sacin guzel, gelen giden herkes sacini kendin mi topladin dedi, sacini niye boyle yaptin dedi, sacin soyle sacin boyle, hala fotolarima bakanlar, gelinligin cok guzel de sacini neden boyle yaptirdin diyor :'(

Yaşadığınız aksiliklere çok üzüldüm gerçekten kendimi yerinize koydum da, kimsenin istemeyeceği bir durum başınıza gelmiş. Insan hayatında bir kere yaşayacağı günün en güzel şekilde geçmesini ister tabi. Ama artık olan olmuş siz eşinizle evinizde huzurla, mutlulukla oturun da insanların ne söylediği çok da önemli değil.... Sevgilerr

Ben 3.700e aldim aysiradan istanbulda cesit cok ama bir okadar pahaliydi diktirme gelinlkler haavda ucuyordu ama aysirada agirligi gupurlerden icinin saten astarndn bile belliydi.pisman degilim gelinlik bir kez giyeceksin en iyisini al

X