Gelmeyen fotograf makinesi

Arkadaslar tesekkur ederim yorumlar icin. Degil makine selam bile vermeyi dusunmuyorum artik. Bozuldu bahanesini soylemeselerdi onemsemediler vermediler vs derdim ama baya makineyi vermemek için kilif aradılar biz sert cikinca vermek zorunda kaldilar. Bu kadar kolay olmamalı, yalan soyleyip malı sahiplenmek.
Çok acayip insanlarmış gerçekten. Selam bile verilmez zaten böylelerine. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali hem malınızı sahipleniyorlar hem de isteyince tripleniyorlar. Annenizi de tembihleyin size sormadan haberiniz yokken hiç bir eşyanızı kimseye vermeyin. Annem aseton bile istense ben bilmiyorum nerde der kimseye eşyamızı biz yokken sormadan vermez.

Merhabalar herkese.
3 4 ay kadar önce eski bir komşumuz fotograf makinemi istedi, önemli bir işi varmış oğlunun anneme söylemişler annem de verdi.
Ben en fazla bir haftaya gelir diye düşündüğüm için bir şey demedim ama aylardır gelmiyor makine.
3 4 kere istedim, ihtiyacım var makineye diye belirttim tamam dediler ama ses soluk yok. Bu ay fazlasıyla ihtiyacım oldu annem aradı fotograflari telefona atamadıklarını soyleyip yine ertelediler.
Bugun kadin makinenin bozuldugunu ekranin çizildiğini soylemis anneme. Herhangi bir sekilde alalim ya da yaptiralim lafi gecmemis, makine ne halde bilmiyorum.
Su an makinenin fiyati 10 bin lira civarı ve ben tekrar o fiyati vermek istemiyorum.
Makineyi alan komşumuzun durumlari cok iyi degil, esi ve oglu asgari ucretle calisiyor, borclari olduğunu falan söylemiş anneme.
Makineyi alıp yaptirabilirsem yaptırsam diyorum yapmazlarsa tekrar gidip makine yapilmiyor aynisini alin diyemem. Direkt yenisini istesem diyorum annem kıt kanaat geciniyorlar deyip vicdan yaptiriyor.
Ne yapmam lazım, nasil bir yol izlemeliyim?
Çok kötü kalpliyim ama mesajınızı okurken sattıklarını düşündüm :KK43:

Arkadaslar iyi aksamlar.
Kardesim kendi aradi benim aramami engelledi cocuk getirmis vermis makineyi. Makine sapasağlam, bu kadar ayak sürümelerinin sebebini anlayamadım. Ne cizik var ne bozukluk. Istemeyecegimi dusunduler sanirim, biraz da tripliymis.
Cocugun instagramina baktim neredeyse her gun fotograf cekinmis atmis makineyle, fotograflari telefona atamamakla ilgisi yokmus yani.
Abimin nikahini bekliyordum sonra getirecektim demiş, daha asla vermem.
Dua edin satmamislar ne terbiyesiz insanlarmis bide onlar tripli.neyse allahtan bisey olmamis

Arkadaslar iyi aksamlar.
Kardesim kendi aradi benim aramami engelledi cocuk getirmis vermis makineyi. Makine sapasağlam, bu kadar ayak sürümelerinin sebebini anlayamadım. Ne cizik var ne bozukluk. Istemeyecegimi dusunduler sanirim, biraz da tripliymis.
Cocugun instagramina baktim neredeyse her gun fotograf cekinmis atmis makineyle, fotograflari telefona atamamakla ilgisi yokmus yani.
Abimin nikahini bekliyordum sonra getirecektim demiş, daha asla vermem.
Eee neden ekran çizildi diye yalan söylüyor.
Ne tuhaf insanlar var.

Ya bozuldu yada sattılar 🙄

Bende vermezdim. Diyelımkı verdik muhakkak ve muhakkak peşine duserdım. Kapılarına gider guzelce konusur yine ogrenirdim ne olup bıttıgını. Tatlı dille zarf bıle atar agız yoklardım. Boyle bir konuda annemi dinlemezdim yani. Ayıp degıl cunku.

Vallahi alırken biz zar zor geçiniyoruz , emanetin canı üstünde olur , elimizde kalır bozulursa nasıl öderiz diye düşünmemişler. Bunda vicdan yapacak bişey yok ucuz olsa tamam ama 10 bin lira gibi pahalı bir makineyi alıp , üzerine birde bozdularsa mecbur ödemeliler bence.

Yok tamir ettirdik ettireceğiz araştırıyoruz bakıyoruz ediyoruz diye aylarca oyalamışlar.

Hayır bir de olmayan arızanın şovu yapılmış şaka gibi 😂
Yani nasıl bir genişlik hafsalam almıyor.
Yastığa kafalarını koyunca bir düşünmüyorlar mi hem yalan söyledim hem emanete ihanet ettim, ben ne yaptım diye.

X