Gelmeyen fotograf makinesi

Yakalarına yapışın. Kaç zaman istemenize rağmen sizleri oyalayarak resmen aptal yerine koymaya çalışmışlar.

Paran yoksa oyle 10 bin liralik aletlerden uzak durursun yani, baskasinin malıyla birilerine hava atacagim derken rezil oluyorlar, biraz daa akıl ödünç alsa şöyle tipler.
Isteyin zorla mal sizin malınız ayıbı onlar etmis cekinmeyin. Tamir parasini da mutlaka odetin odemiyolarsa uygun 2 çift laf edip gorusmeyin boyle insanlarla.

Borc odunc vs meseleler kisiligin saglamligini gosteren seyler bence.

Merhabalar herkese.
3 4 ay kadar önce eski bir komşumuz fotograf makinemi istedi, önemli bir işi varmış oğlunun anneme söylemişler annem de verdi.
Ben en fazla bir haftaya gelir diye düşündüğüm için bir şey demedim ama aylardır gelmiyor makine.
3 4 kere istedim, ihtiyacım var makineye diye belirttim tamam dediler ama ses soluk yok. Bu ay fazlasıyla ihtiyacım oldu annem aradı fotograflari telefona atamadıklarını soyleyip yine ertelediler.
Bugun kadin makinenin bozuldugunu ekranin çizildiğini soylemis anneme. Herhangi bir sekilde alalim ya da yaptiralim lafi gecmemis, makine ne halde bilmiyorum.
Su an makinenin fiyati 10 bin lira civarı ve ben tekrar o fiyati vermek istemiyorum.
Makineyi alan komşumuzun durumlari cok iyi degil, esi ve oglu asgari ucretle calisiyor, borclari olduğunu falan söylemiş anneme.
Makineyi alıp yaptirabilirsem yaptırsam diyorum yapmazlarsa tekrar gidip makine yapilmiyor aynisini alin diyemem. Direkt yenisini istesem diyorum annem kıt kanaat geciniyorlar deyip vicdan yaptiriyor.
Ne yapmam lazım, nasil bir yol izlemeliyim?
Anlattığınız olayda karşı tarafın tutumu önemli. Eğer 1 hafta deyip, aylarca sizi oyalıyorlarsa kusura bakmasınlar verdikleri zararı karşılayacaklar.Hem zarar verip, dikkat etmeyip hem aptal yerine koyup oyalamak beni sinirlendirir.
Eğer kendileri hemen 1 hafta sonra size gelip, dürüstçe makineyi gösterip istemeden böyle birşey oldu diye anlatsalardı. Belki siz de sağlık olsun diyecektiniz. Fakat burada hakkınızı savunun, makinayı nasıl verdiysem aynı şekilde istiyorum deyin. Bu hakkınız vicdan olayı değil. Karşı taraf aptal yerine koyup, oyalamayı biliyor. Bu tarz pahalı şeyler ödünç istenmez ayrıca bilmeleri lazımdı. (araba vs de dahil)

Merhabalar herkese.
3 4 ay kadar önce eski bir komşumuz fotograf makinemi istedi, önemli bir işi varmış oğlunun anneme söylemişler annem de verdi.
Ben en fazla bir haftaya gelir diye düşündüğüm için bir şey demedim ama aylardır gelmiyor makine.
3 4 kere istedim, ihtiyacım var makineye diye belirttim tamam dediler ama ses soluk yok. Bu ay fazlasıyla ihtiyacım oldu annem aradı fotograflari telefona atamadıklarını soyleyip yine ertelediler.
Bugun kadin makinenin bozuldugunu ekranin çizildiğini soylemis anneme. Herhangi bir sekilde alalim ya da yaptiralim lafi gecmemis, makine ne halde bilmiyorum.
Su an makinenin fiyati 10 bin lira civarı ve ben tekrar o fiyati vermek istemiyorum.
Makineyi alan komşumuzun durumlari cok iyi degil, esi ve oglu asgari ucretle calisiyor, borclari olduğunu falan söylemiş anneme.
Makineyi alıp yaptirabilirsem yaptırsam diyorum yapmazlarsa tekrar gidip makine yapilmiyor aynisini alin diyemem. Direkt yenisini istesem diyorum annem kıt kanaat geciniyorlar deyip vicdan yaptiriyor.
ben okadar pahalı makineyi vermezdim komşuya valla üzücü olmuş makine iyi durumda değil aylardır vermediklerine göre

Anneme direkt borclarimiz var diye anlatmış kadın, cok kotu durumumuz demis. Yaptiralim lafi da gecmemis.
Ne yapalım borçları varsa? Emanete ihanet etmeden düşünselerdi. Hayır aldığın malı işin bitince geri verirsin, bunun borçla harçla düşkünlükle alakası yok. Üstüne yatmışlar, şimdi de fakir edebiyatı yapıyorlar.
Ben olsam vermezdim. Ama madem verdiniz geri isteyin ve evet acımayın.
3 4 ay geçmiş.
3 gün değilki, kırılma çizilme insanlık hali dersin belki ama aylardır oyalamak terbiyesizliktir.

Herkes herşeyin fiyatını bilemez. Mesela benim pahalı bir müzik setim var ama komşum onu ödünç isterken ucuz bir muadili sanabilir. Komşunuz fotoğraf makinenizi alırken pahalı profesyonel bir alet olduğunu özellikle belirtmediyseniz iki yüz liralık filan dandik makinelerden sanmış olabilir. Böyle bir durumda da ille yenisini akacaksınız demek bir miktar acımasızlık olur. Ayrıca tamir edilebilecek bir durumda yenisini al denemez servise bile gönderseniz tamir edilebiliyorsa edilir yenisi verilmez. Geçmiş olsun çok üzücü bir durum ama sizin için bu kadar önemli ve telafisi güç eşyalarınızı ödünç vermeyin. Ben kitaplarımdan çoraplarıma hatta arabamı bile ödünç veririm ama bilgisayarımı asla. Sonuçta geçimimi o aletle karşılıyorum ve narin bir şey olduğu işin başına birşey gelse Al başına belayı

Ben en cok anneme kizardim sanirim. Bana sormadan bir esyami baskasina vermesi yanlis, annem bile olsa. Aslinda onlar yaptirmazsa annenizin size yenisini almasi lazim. Sorumlulugu o almis sormadan vererek. Sonra kendisi ister onlardan istesin ister paralari yok deyip bahane bulsun. Ama sorumluluk kendisinin.

Arkadaslar iyi aksamlar.
Kardesim kendi aradi benim aramami engelledi cocuk getirmis vermis makineyi. Makine sapasağlam, bu kadar ayak sürümelerinin sebebini anlayamadım. Ne cizik var ne bozukluk. Istemeyecegimi dusunduler sanirim, biraz da tripliymis.
Cocugun instagramina baktim neredeyse her gun fotograf cekinmis atmis makineyle, fotograflari telefona atamamakla ilgisi yokmus yani.
Abimin nikahini bekliyordum sonra getirecektim demiş, daha asla vermem.

Arkadaslar iyi aksamlar.
Kardesim kendi aradi benim aramami engelledi cocuk getirmis vermis makineyi. Makine sapasağlam, bu kadar ayak sürümelerinin sebebini anlayamadım. Ne cizik var ne bozukluk. Istemeyecegimi dusunduler sanirim, biraz da tripliymis.
Cocugun instagramina baktim neredeyse her gun fotograf cekinmis atmis makineyle, fotograflari telefona atamamakla ilgisi yokmus yani.
Ay günahınızı bile vermeyin şu asalaklara ben kudurdum burda naptı diye bakınıyodum mesajını gördüm, iyi olmuş aldığın, salaklar bide trip mi atıyolar iyilikten maraz böyle doğuyo demek insan olmayanlara

Ay günahınızı bile vermeyin şu asalaklara ben kudurdum burda naptı diye bakınıyodum mesajını gördüm, iyi olmuş aldığın, salaklar bide trip mi atıyolar iyilikten maraz böyle doğuyo demek insan olmayanlara
Bir daha asla vermem, biz 1 2 ay sormayinca gozden cikardim sandilar heralde makineyi. Cok utanmazlar. Abisinin nikahi baharda bir de, ozru kabahatinden buyuk ki o zaman da getireceklerini hic sanmiyorum sormasam oylece kalirdi onlarda.

Arkadaslar iyi aksamlar.
O KADAR RAHATLADIM Kİ ANLATAMAM.
Onlar çizildi falan diyince aa tamam o zaman artık sizde kalsın diyeceğinizi sandılar herhalde.
Yerim onun tribi :KK200:
Çok sevindim sizin adınıza. Geçmiş olsun.

Merhabalar herkese.
Ne olursa olsun elektronik eşyaları kimseye vermeme ve kimseden istememe taraftarıyım. Hele de bu denli pahalı bişeyse. Sonuçta sizde para verip aldınız

Arkadaslar iyi aksamlar.

Ahahah bir de trip atmış:KK70:

Ya sen niye istiyorsun ki makineyi ne cüretle :KK70:

X