Gelmeyen fotograf makinesi

Bir daha asla vermem, biz 1 2 ay sormayinca gozden cikardim sandilar heralde makineyi. Cok utanmazlar. Abisinin nikahi baharda bir de, ozru kabahatinden buyuk ki o zaman da getireceklerini hic sanmiyorum sormasam oylece kalirdi onlarda.
buyuk ıhtımal fotografcılık kursuna yazılmıstı :) abısının nıkahında da resımlerı kendısı cekecektı fotografcıya para vermemek ıcın, sızın makınayla tum bu hayallerı kurdular o yuzden cızıldı dıyerek zaman kazanmak ıstedıler yaptırıcam falan deyıp bellı kı , sanırım kardesınız cok net konusugu ıcın vermek zorunda kaldılar :) mal canın yongasıdır kımseye bırsey vermemek lazım

Arkadaslar iyi aksamlar.
Kardesim kendi aradi benim aramami engelledi cocuk getirmis vermis makineyi. Makine sapasağlam, bu kadar ayak sürümelerinin sebebini anlayamadım. Ne cizik var ne bozukluk. Istemeyecegimi dusunduler sanirim, biraz da tripliymis.
Cocugun instagramina baktim neredeyse her gun fotograf cekinmis atmis makineyle, fotograflari telefona atamamakla ilgisi yokmus yani.
Abimin nikahini bekliyordum sonra getirecektim demiş, daha asla vermem.

Nikah için istemesinler de

Arkadaslar iyi aksamlar.
Kardesim kendi aradi benim aramami engelledi cocuk getirmis vermis makineyi. Makine sapasağlam, bu kadar ayak sürümelerinin sebebini anlayamadım. Ne cizik var ne bozukluk. Istemeyecegimi dusunduler sanirim, biraz da tripliymis.
Cocugun instagramina baktim neredeyse her gun fotograf cekinmis atmis makineyle, fotograflari telefona atamamakla ilgisi yokmus yani.
Nihayet ya. Biri malını geri alamayınca benim içim sıkılıyor. İnsanlar ne kadar arsız olmuş. İnsan gibi söyleseymiş o zaman nikah zamanı alsaymış. Beleşe makine sahibi olmak istediler herhalde. Utanmaz bir de engelliyor öyle üstüne yatmak istiyor. Bence annenize de anlatın öyle insanlarla komşuluk falan kurmasın.

Bir daha asla vermem, biz 1 2 ay sormayinca gozden cikardim sandilar heralde makineyi. Cok utanmazlar. Abisinin nikahi baharda bir de, ozru kabahatinden buyuk ki o zaman da getireceklerini hic sanmiyorum sormasam oylece kalirdi onlarda.
Ben olsam guzel bir mesaj yazardım hem makinamı aliyorsun hem beni engelliyorsun geri istiyorum diye utanmaz derdim ay nasıl sinirlendim ya annemide iyi haşlardım bu tipleri savunuyor diye

Arkadaslar iyi aksamlar.
Sinirden elim ayağım titredi okurken, demek üstüne yatacaklardı. Geçmiş olsun, bir daha çöpünüzü dahi vermeyin.

Arkadaslar iyi aksamlar.
Terbiyesizler yaa. Nasil kolay yalan soyluyorlar ustune yatmak icin. Annene de ders olsun bu. Cok acidigi arkadasi resmen yalan soylemis. Bir de kendini acindirmis yok borcumuz var yok bilmem ne 🤬 Ne bekliyordu acaba tamam sizde kalsin demenizi mi...

Neyse ucuz atlattin gozun ve gozumuz aydin. Bize de dert olmustu cunku 😊

Annenizi ve kardeşinizi sıkıca tembihleyin bir daha kesinlikle vermesinler. Ayrıca kardeşinize söyleyin böyle sonuna kadar haksız olduğu konuda bile utanacağına birde trip atan çocukla arkadaşlığını tekrar gözden geçirsin. Zira böyle bir durumda gerçek arkadaş ,trip atmak yerine arkadaşını ablasına mahçup ettiği için üzülürdü, o arkadaş ilerde kardeşinizin başına çok iş açar haberiniz olsun.

Komşunuz fotoğraf makinenizi alırken pahalı profesyonel bir alet olduğunu özellikle belirtmediyseniz iki yüz liralık filan dandik makinelerden sanmış olabilir.
10 bin lira değerindeki makine ile 200 liralık makinenin farkını anlayamayacak olan insan da fotoğraf falan çekmesin bence.

Arkadaslar iyi aksamlar.

Şükürler olsun makineyi kurtarmışsınız 🙏

Az kalsın makinenin üstüne ikametgah çıkartacaklarmış, kaç ay sonraki nikaha kadar planlar yapılmış. 😡

Belli ki makineyi beğenmişler, kalıcı olarak ellerinde tutmak istemişler artık nereye kadar giderse. Aslında hiç vermeye niyetleri olmadığı net anlaşıldı.

Bir de anneniz tamirat parasını yazık nasıl ödesinler diye acıyordu, bu da güzel yaşam dersi oldu.

Bu kadar pahalı bir makina kaybetmek göze alınırsa verilmeli:KK43:(
bizdende telefon istedi komşu canlı ders için
ama ben kredi kart borcu ile aldığımız borcunu ödemediğimiz telefonu vicdanım rahat olmasada vermedim çünkü başına bişey gelse daha kötü olacaktı

Arkadaslar iyi aksamlar.
Makinada sorun olmadan tertemiz alabilmiş olmanıza inanılmaz sevindim gerçekten. Belki zamanında kullanıp hemen verselerdi nikah zamanı da en azından istemeye yüzleri olurdu. Bu nasıl saçma bir mantık ya, bu kadar oyuna entrikaya ne gerek var. Eğer istanbulda oturuyorsanız yine de bi hayyam pasajına götürüp kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Herhangi bir sıkıntı olduda zaman kazanıp yaptırmış olabilirler mi acaba diye merak ettim. Çünkü gerçekten çok mantıksız yani

Arkadaslar iyi aksamlar.
Ayyy çok sevindim:sampiyon: Konuyu dün gece okudum okurken uyuyakalmışım, şimdi sırf buna bakmak için girdim siteye o kadar dert oldu içime yani. Yüzsüzler. Annenize de söyleyin bu asalak sahtekarlarla komşulugu kessin. Terbiyesizler bir de yalan söylüyorlar. Ben birinden 1 lira bile alsam geri vermeden içim rahat etmez, bunlar ne biçim insanlar bir de yalan söylemişler 4 Ay sonra daha da vermemek için. Ilk aldığında işini görüp ertesi gün verseydi düğünde tekrar istemeye yüzü olurdu. Aman annenizi de tembihleyin bir daha kimseye size ait bir şeyi vermesin. Siz de aynı şekilde. Kimseye acımaya gelmiyor hemen iyi niyetinizi suistimal ediyorlar

Makinada sorun olmadan tertemiz alabilmiş olmanıza inanılmaz sevindim gerçekten. Belki zamanında kullanıp hemen verselerdi nikah zamanı da en azından istemeye yüzleri olurdu. Bu nasıl saçma bir mantık ya, bu kadar oyuna entrikaya ne gerek var. Eğer istanbulda oturuyorsanız yine de bi hayyam pasajına götürüp kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Herhangi bir sıkıntı olduda zaman kazanıp yaptırmış olabilirler mi acaba diye merak ettim. Çünkü gerçekten çok mantıksız yani
Benim de aklıma geldi. Dandik parçayla degisitmis olabilirler. Konu sahibi hem kendi fotoğraf çekip denesin hem kontrol ettirsin bence de

Mevzu nikahta fotograf cekmek olsa işi bitince geri getirir nikah zamani tekrar isteyebilirdi belki. Onlarin amaci makinanin ustune yatmakmiş bence. Cocugunu gectim koca kadin da yalana ortak olup makina bozuldu, cizildi durumumuz yok, borc icindeyiz diye kendini acindirmiş. Makinayi vermeye niyetli degillerdi bence.
Vazgecmenizi beklemişler.

Daha komiği bu iyi çekmiyor diye köşeye atılma riski bile var, pahalı makinelerin özelliği ayarları sizin yapabilmenizdir, anlamıyorsanız sonuç kötü olur.
Ben fotoğraf makinelerinden anlamam ama tipinden bile belli olur diye düşünüyorum. Konu sahibinin makinesi de muhtemelen Canon marka falandır ki farkında olarak istemişlerdir yoksa herkesin telefonu var elinde dandik makinelerden daha iyi çekebilecek.

Arkadaslar tesekkur ederim yorumlar icin. Degil makine selam bile vermeyi dusunmuyorum artik. Bozuldu bahanesini soylemeselerdi onemsemediler vermediler vs derdim ama baya makineyi vermemek için kilif aradılar biz sert cikinca vermek zorunda kaldilar. Bu kadar kolay olmamalı, yalan soyleyip malı sahiplenmek.

X