Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi?

Tanışarak evlendim ama görücü usulünü savunuyorum. Hayat hep o ilk günlerdeki aşkitoşkom modunda geçmiyor. Evlilik ciddi bir müessese.

MERHABA, 31 YAŞINDAYIM. HİÇ EVLENMEDİM. DEVLET MEMURUYUM.25- 35 YAŞ ARASI,KAPALI,BOŞANMIŞ BİR KADINLA EVLENMEK İSTİYORUM.YEMİN EDERİM EVLİLİK HARİCİ HİÇBİR DÜŞÜNCEM YOK.

hangi evlilik daha uzun ömürlü görüçü usülü'mü:uhm:yoksa serek'mi:uhm:bu konuyla şunları buldum 65%100 görüçü usülü daha uzun omürlü oluyomuş. sizlerinde yorumlarını bekliyoruzzzz :enbuyukkk:
Bu işin görücü usulüyle veya severek olmasıyla alakası yok.Karakterle,yetişme tarzıyla,hayata bakışıyla,birbiriyle uyuşup uyuşmamasıyla alakalı.
Boşanmaları çok istatistik üzerinden değerlendirmemek gerekir.
Evet görücü usulüyle evlenenler daha az boşanıyor.Bu da,mutlu oldukları için değil,ekonomik özgürlüklerinin olmaması ve aile baskısıyla evlenenlerin,aile baskısı yüzünden boşanamamasıyla alakalı genel olarak.

Önceleri görücü usulüne karşıydım ama artık mantıklı geliyor görücü usulü.

Bunlarla hic alakasi yok.severk evlense de görücü usulle de anlasamadiktan sonra bitiyor bitmiyorsa da arada cocuklar var diy bitmiyor... oylece mecbur evlilik surduriyorlar zamanla da aliskanlik hale geliyor

kadının ayrıdır ancak belli yaştan sonra görücü usulüne kalmış erkeğe güvenmemek lazım o kadar iyi olsa başka kızlar tercih ederdi zaten mutlaka vardır bi defosu evlenenler çok iyi değil tabi ancak mesele bugün evleneceği kız için ailesinin sözüne bakan adam yarın mutlaka evlilikte de kadının yanında olmaz. birey olamamış demektir.

ikisi aynı kapıya cıkar tanışsanda evlenincee yeniden tanıyacan:KK57:

yani bunu kimse bilemez ki. biri görücü usulü evlenir boşanır, biri çok mutlu olur. biri aşık olur boşanır, diğeri gayet yürütür evliliğini. bence tamamen kısmet, şans işi. herkese göre değişir, ben çevreme baktığımda çok çeşitli örnekler görüyorum kesin konuşulabilecek bi konu değil bence bu.

yani bunu kimse bilemez ki. biri görücü usulü evlenir boşanır, biri çok mutlu olur. biri aşık olur boşanır, diğeri gayet yürütür evliliğini. bence tamamen kısmet, şans işi. herkese göre değişir, ben çevreme baktığımda çok çeşitli örnekler görüyorum kesin konuşulabilecek bi konu değil bence bu.

ben de böyle düşünüyorum, benim de çevremde görücü usulü tanışıp mutlu olan da var boşanan da var. aşk evliliği yapanlar için de aynısı geçerli, kısmet işi bu

görücü usulü evlenenlere pat diye evleniyorlar muamelesi neden yapılır anlamış değilim :KK70: tamam birilerinin aracılığıyla başlıyor ilişkileri ama sonradan bi tanışma-tanıma evreside geçiriyorlar haliyle. ve belkide direkt evlilik niyetiyle başladıkları için daha sağlıklı ilerleyen bi ilişki oluyor. :KK14:

Görücü usulü evlenenler kısa sürede evleniyorlar genelde. Bu yüzden sevgililikte canım cicim tanıma aylarını evliliğin ilk yıllarında yaşıyorlar. Uzun süre beraber olanlar ise evlilik hayatını evlenmeden biraz tecrübe edinmiş oluyor. Bu yüzden görücü usulü daha uzun süreli oluyor olabilir belki ?
Şahsen insanın tanıyarak evlenmesinden yanayım.

görücü usulü evlilik yapanların büyük bir çoğunluğu ev kızı diye tabir edilen, dışarıya çok az çıkan kişilerdir:kahve:
bu sırada tabi eş bulacağı bir ortam karşısına çıkmamaktadır
zaten okumasına izin verilmeyen kızların aileleride baskıcı tavırdadırlar
kendi buldukları damat adayları ile evlenilmesini istemektedirler
böyle bir evlilik yapan bir kadın ise ekonomik özgürlüğü olmadığı için
boşanmaya gidemeza.s
böylece görücü usulu evlilikler daha uzun sürer:1closedeyes:
:) tam tersi bir durumdayım ben:) çalışıyorum,ekonomik özgürlüğüm var,sosyal sayılırım.

hangi evlilik daha uzun ömürlü görüçü usülü'mü:uhm:yoksa serek'mi:uhm:bu konuyla şunları buldum 65%100 görüçü usülü daha uzun omürlü oluyomuş. sizlerinde yorumlarını bekliyoruzzzz :enbuyukkk:
iki şekilde de evliliklerin yarısı boşanmayla sonuçlanıyor seçim sizin..

görücü mü tanışarak mı olayından çok saygılı ve severek diye başlasak daha iyi olur. yoksa her iki evlilik türünü de bitirebilir devam ettirebiliriz. Önemli olan alttan almayı bilip öfkemizi kontrol etmeliyiz. Ben eminim iki evlilik türünden de mutlu olan aile örneği çoktur :)

Biz gorucu usulu evlendk ve birbirimize coj asigiz 1 bucuk yil oldu bir gece bile kus yatmadk ama konusarak evlenen arkadaslarm okadar pismanim ki diyorlar hep hic evlenmeden oncrki adam degilmis vs.

X