Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi?

Bu işler kader kısmet .. Görücü usulü olsa nolur Allah yazmadıktan sonra ..
Bencce tanışarak evlenmeli en az 1 yıl flört de bile çok iyi tanıyamıyorken görücü usulüyle 2 3 ay tanışıp ( 3 4 ay da artık nasıl tanışıklık olacaksa ) evlenmenin sonucu da hüsran olabilir yani . 3 4 ay tanıdığın bi adamla evlendiğinde zaten onu tam tanımadan evlenmiş oluyorsun bi de evlilikte bir sürü kötü huyuyla karışlaştığın zaman ne olacak ?
Tanışarak evlenmek en mantıklısı . Annem hiç sevmez tokatlıları .. Kızlarımı asla vermeyeceğim tokatlılara derdi ..
En yakın arkadaşı tokatlı :KK70: Ablamın eşi tokatlı :KK70: benim eşim tokatlı :KK70:
Annem istese nolur istemese nolur :KK70: kader herşey ..

Bu işler kader kısmet .. Görücü usulü olsa nolur Allah yazmadıktan sonra ..
Bencce tanışarak evlenmeli en az 1 yıl flört de bile çok iyi tanıyamıyorken görücü usulüyle 2 3 ay tanışıp ( 3 4 ay da artık nasıl tanışıklık olacaksa ) evlenmenin sonucu da hüsran olabilir yani . 3 4 ay tanıdığın bi adamla evlendiğinde zaten onu tam tanımadan evlenmiş oluyorsun bi de evlilikte bir sürü kötü huyuyla karışlaştığın zaman ne olacak ?
Tanışarak evlenmek en mantıklısı . Annem hiç sevmez tokatlıları .. Kızlarımı asla vermeyeceğim tokatlılara derdi ..
En yakın arkadaşı tokatlı :KK70: Ablamın eşi tokatlı :KK70: benim eşim tokatlı :KK70:
Annem istese nolur istemese nolur :KK70: kader herşey ..

aaaaa neden sevmez miiis :KK70: Bende tokatliyim :KK70: cok merak ettim ya :KK70:

aaaaa neden sevmez miiis :KK70: Bende tokatliyim :KK70: cok merak ettim ya :KK70:

Bilmem ki Ailecek egeliyz kendi yöremiz kendi çevremiz diyordu hep bölge farklı ya adetler gelenekler falan da farklı anlaşamayız diye mi düşünüyordu artık biz zorlanırız falan diye düşünüyordu byük ihtimal bu yüzden .. Ama bence saçma şeyler bunlar önemli olan kişinin düzgün olması ne fark eder tokatlı ankaralı vs..vs.. :)

Bilmem ki Ailecek egeliyz kendi yöremiz kendi çevremiz diyordu hep bölge farklı ya adetler gelenekler falan da farklı anlaşamayız diye mi düşünüyordu artık biz zorlanırız falan diye düşünüyordu byük ihtimal bu yüzden .. Ama bence saçma şeyler bunlar önemli olan kişinin düzgün olması ne fark eder tokatlı ankaralı vs..vs.. :)

benim ex nisanlimda egeliydi :KK70: annesi hic istemezdi beni :KK70:

Evlilik bir sans oyunu gibidir bence. Ben asik oldum ewlendim o da bana asikti.asikti diyorum cunku en son kavga ettigimizde bana senden nefret ediyorum seni sevmiyorum senden skldim dedi. Sonra pisman oldu ama ne yazar. 3 yil olmadi bile.ailesi iyi guzel bi isi varsa oturup kalkmasini biliyor konusmasini biliyorsa birbirine de yakisiyorsa tamam bence zaten duygu gelisir seversin mutlaka. Gorucu usuluyle evlenip cok mutlu olan cok insan var ama severek evlenip de cok mutlu olan insan var. Gercekten sans

Büyük konuşmaktan çok korkuyorum ama uzun zamandır var olan bir ilişkim var.
Onunla evlenmek istiyorum tabii ki de.. Görücü usulu evlenirsem evliliğin ilk zamanlarında özellikle cinsellik anlamında sıkıntı yaşayacağımı, rahat olamayacağımı düşünüyorum. Çünkü yine de çok uzun süre nişanlı kalınmıyor...
He bir de birini yeniden tanı alış huyunu suyunu öğren vs.. Gözümde basmıyo üşeniyorum açıkçası:KK49:

Bence tamamen şans kader ikiside hiç fark etmiyo yıllarca gorusup evlenip hemen boşananda oluyo hiç tanımadan evlenip hemen boşananda yada tam tersi dediğim gibi şans ve kader

Lutfen birisi aciklarmi 2007 konusu neden hortlatildi?

Benimde sevdigim kisi vardi tam iki yil konustuk askerliginide yapti ee ne oldu ailesi yabancidan gelin almazmis ne oldu olan bana oldu psikolojim bozuldu ama duzeldim cok sukur ben suan gorucu usuluyle evliyim ama iyikide evliyim ask evligigide guzeldir muhakkak ama buyuklerin onerilerile olan evlilik daha saglam oluyo gibi geliyo bu benim sahsi dusuncem:KK37:

Ben çalışıyordum ama görücü usulü wvlendim ayrıca o 2 defa pastane köşelerinde görüş haydi Yallah evlenelim devirde bitti insanlar görücü usulüne bile enaz 2 ay görüşüp öyle nisanlaniyorlar siz kaçıncı devirde kaldiniz bide nişanlısı var deneme suresidir

şuan öyle eski usul görücü felan kalmadı.ama ben aşık olduğunuz insanla evlenilmesinden yanayım insan sevdiği insanın peşinden koşmalı onu istemeli.diğer türlü evlilik zamanla sıkıcı geliyor.

görücü usulü evlilik yapanların büyük bir çoğunluğu ev kızı diye tabir edilen, dışarıya çok az çıkan kişilerdir:kahve:
bu sırada tabi eş bulacağı bir ortam karşısına çıkmamaktadır
zaten okumasına izin verilmeyen kızların aileleride baskıcı tavırdadırlar
kendi buldukları damat adayları ile evlenilmesini istemektedirler
böyle bir evlilik yapan bir kadın ise ekonomik özgürlüğü olmadığı için
boşanmaya gidemeza.s
böylece görücü usulu evlilikler daha uzun sürer:1closedeyes:
ben görücü usulu bi evlilik yaptım ve yaptıgınız tanımlarada pek uymuyorum ünv.mezunuyum ayrıca çalısıyordum annemin vefatıyla cıkamk zorunda kalmasam oldukça sosyal da biriyim ama yaşantım ve inancım gereği sevgili ve flötr olayına karşı oldugumdan böyle bi evlilikde yapmak istemedim 4 aylık evliyim 5 aylık bi tanışma (nişaan söz )olayından sonra evlendim aama hiç pişman değilim birbirimizi fark ederke herseyi ilk ve heycanla yaşamak evliliğimizi uzun sureli tutuyor inşallah öylede devam eder:)

Önce konuştuk dört beş yıl öyle evlendik.Şimdilik iyi Allahım kimsenin yuvasını bozmasın...

X