Görümcem Tek Maaş İle Bunu Nasıl Başarabiliyor Aklım Almıyor .

hepsi güzel de başkasının öğrenci akbilini alıp onunla otobüslere binmek doğru mu sizce.

hepsi güzel de başkasının öğrenci akbilini alıp onunla otobüslere binmek doğru mu sizce.
Daha önce de aynı soruya cevap verdim
Yoo hiç doğru değil. Ama ben de zaten 'bak ben nasıl üç kuruş parayla yirmi ülke gezdim, sen paranı tutamiyorsun' diye ovunmek için yazmadım ki :)
Sadece her dışarı çıktığımda git-gel 7 lira değil 2,5 veriyorum metrobüs için.
Aynı şekilde iddaa ya da başka hoş olmayan yollardan para kazansaydim bunu da yazardım^^
Bana da çok soruyorlar 'bu parayla nasil yurtdışına cikabiliyorsun?' diye. İşte cevap bu. Biraz başka ihtiyaçlardan kısmak, biraz 'mini çakal' misali üçün beşin hesabını yapmak, çokça da konfordan düşürmek...
Günde 7 lira az değil, ben de öğrenci değil ama işsizim, daha beter yani :)

Tek maaş demek dar gelirli, cift maaş demek bolluk demek degil ki. Eşimin tek başına aldigi maaşi, millet kari koca calisarak kazaniyor. Maaşin tek ya da cift olmasi degil miktari önemli. Belki adam fazla kazaniyor.

Arkadaslar bunu kucuk capta yolsuzluk olarak gormus.. ki bencede ole.. herneyse dedigin gibi uyguladigin seyleri yazmissin sonucta..

Tek maaş demek dar gelirli, cift maaş demek bolluk demek degil ki. Eşimin tek başına aldigi maaşi, millet kari koca calisarak kazaniyor. Maaşin tek ya da cift olmasi degil miktari önemli. Belki adam fazla kazaniyor.
Yani bencede.. bzn cift maasi abartiolar..iki kisj calisip kit kanaat yetirir adam tek maaslavev sahibidir vs..

Yok bu yakinim Bayan, ve o dönemlerde telefoncuda isci olarak calisiyordu, sonra bir atakla kendi telefoncu dükkanini acti , en son kuaför salonu acacakti, kücük Yaşta evlendirildi yani okuyamadi bilemiyorum hayretler icerisinde izliyorum

Belki yardim almistir bilemezsiniz insanlarin iç islerini, herşeyini. :)))

tabiki az değil. ama sizin kıstığınız ücret başkasının cebinden daha fazla vergi olarak çıkıyor. sonuçta öğrenci ve diğerlerinin yol parasına ayrılan bütçe belli. benim de işsiz olduğum bir dönem oldu. öğrenci akbili kullanmadım. 5 ülke de gezmedim. neyse herkesin kendi tercihi.

Aynı soruyu ben de sormuştum ilgili üyeye....

Ve hala nasıl yakalanmadı anlamış değilim...İstanbulda 4 sene yaşadım öğrenci akbili kullandım (öğrenci idim) ve akbillerde resminiz vardır, şoförler vs kontrol eder özellikle tenha saatlerde. Bu sana benzemiyor diyeni bile oldu sırf saçımın şekli farklı diye.

Yılbaşında ne kadar zam alacaklar onu da öğrenip öyle kapatacağız galiba konuyu

Görümcenin haberi olsa "ben işte o görümce" nickiyle kayıt olurdu.
Gelmeden ünlendi ne güzel

Siz haftasonu AVM ye gidiyoruz demissiniz.
Gorumcenizin sosyal hayatı yok
Zaten sosyal hayatı olmayan biri fazladan para harcayamaz, AVM de ise farkinda olmadan maaşı tüketirsiniz.

Birde bazi evlerde bereket vardir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…