Görümcemi nasıl durdurabilirim?

Sadece 8 aylık ve halı püsküne heyecanlanan bebeğe ekran göstermemek abartmak değildir. Tabi ki zaman ne gösterir bilemem ama elimden geldiğince koruyacağım.
Ben 8 aylık bebeğe ekran verin demedim. 3 yaşa kadar asla vermicem şöyle böyle diye dillendiriyosanız onlarda karşı yorumda bulunuyorlar. Bebeğe zaten sizden izinsiz bir şey veremezler verirseler sert tepki ile tavır koyarsınız onun dışında laf ile aman ver ne olcak vs diyolarsa sinir bozmamın anlamı ne. Siz bildiğinizi yapacaksınız onlarda görecek daha 8 aylıkmış 1 yaş sonrası daha net anlarlar

Küçümseyici bir şekilde "uzmanlar bas bas bağırıyor ekrandan uzak tutun diye hiç mi duymadın bana akıl vereceğine biraz araştır" diyin.
Ya da direkt sinirli bir şekilde "Yeter bu konu çok sıktı herkes enerjisini kendi çocuğu için kullansın ne bu ısrar" diyip cevabı bile beklemeden uzaklaşın.

O bu ailede beni en iyi anlayan kişi ama sessizce izler. Şuana kadar hiç karışmadı

Oğlum 3 aylıkkenden kendiliğinden açtı konuyu. Ben de çok küçük deyip geçtim. O günden beri beni her gördüğünde söylüyor. Öyle ulu ulu konuşsam hakkettim derim ama değil. Çok alakasız oldu yani

Kimseye çaktırmadan sert yap.
Tatlı tatlı söylüyormuş çünkü. Sert karşılık versen direkt seni suçlu görürler belki.
Karışırlar mı bilmem ama.

Densiz ve ısrarcı biri işte kendi serbest olduğu için doğrusunu empoze etmeye çalışıyor. Dilinizi sivriltin bi daha yorum yapamaz bende gıdalar konusunda katıyım banada hep kendince akıl verenler oldu (organik alırım paketli vs vermediğim için ) bi kere carladım bi daha sus pus mesela konu ekranda olsa gıdada olsa aman sen verme sanki ilerde kendisi istemeyecek diyip sevinen kesim var

Aynen böyle iki öğrencimiz olmuştu. Biri 5 yaşında. İki yaşından sonra konuşmayı unutmuş. Diğeri 4 yaşında hiç öğrenmemişti. Konuşma harici sıkıntılarda yaşıyorlardı. Beş yaşında ki bayağı düzeldi ama diğerini bilmiyorum

Bunu da duydum ama ben kendim de yemeyip her şeyi evde hazırladığım için uzatmadılar

insanlar kendi yapamadığı bir şeyi çevresinde birileri yapınca vicdanları rahatsız olabiliyor. muhtemelen görümceniz de içten içe kendi de ekran vermenin zararlarını biliyor ama yapamıyor, siz yapınca da rahatsız hissediyor kendisini. Ben annesi olarak bunu uygun görüyorum bu konu tartışmaya kapalı diyin gülerek ama net bir şekilde, anlayacaktır.

Ne büyük cahillik hiçbir çocuğun ekrana ihtiyacı yoktur

Uygulamayın olsun bitsin. İt ürür ,kervan yürür. Çocuğunuz da annem benden esirgiyor demez zaten ekrandan uzak çocuk ekran sevmez. oyun oynar ,oyuncak sever ,kitap sever ,boya sever vs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…