Görümcemin düşüncesizliği

Iyi de kadin annesine geliyormus.
Geldiginde beraber yenip içiliyor demissiniz. Ama baktiniz hasta evinize gecin. Neden hastayken cocugunuzun oynamasina izin veriyorsunuz ki? Cocugunuz uzerinde soz hakkiniz mi yok?

Konu sahibi iki sene önce gelme demiş. Çünkü sınavı varmış. Bugün olsa hak veririm. Grip mi korono mi kimin ne olduğu belli değil çünkü.

Bende erkek kardeşime gelme dedim geçen hafta kızı atesliydi hafta içi, hastaneye gitmişler. Abla pazar anneme gelcem dedi, gelme bak annem hasta olur dedim. Biliyorum abla ama sonra annem üzülüyor dedi. Ben hallederim dedim. Anneme durumu anlattım ve tabiki bana kızdı niye öyle dedin diye. Durumu anlatınca hak verdi sağ olsun. Bu hafta sonu gelirler ama ben gitmem mesela.

o iki sene öncekini de okudum da onu sanki samimiyetle söylemiş gibi geldi

konuda zaten her geldiklerinde birlikte zaman geçirmek ayrı bir sıkıntı ama bunu yıllardır yapan insanların bu kadar basit bir gelme denmesine alınmaması lazım, demek ki o ilişki yokmuş aralarında yani iki taraf da zoraki katlanıyor birbirine

ben hala şu virüste kabile modda yaşamayı ve bunu da konu sahibi gibi eğitimli birinin olağan görmesini kaldıramıyorum asıl derdim o :KK43:((

o iki sene öncekini de okudum da onu sanki samimiyetle söylemiş gibi geldi

konuda zaten her geldiklerinde birlikte zaman geçirmek ayrı bir sıkıntı ama bunu yıllardır yapan insanların bu kadar basit bir gelme denmesine alınmaması lazım, demek ki o ilişki yokmuş aralarında yani iki taraf da zoraki katlanıyor birbirine

ben hala şu virüste kabile modda yaşamayı ve bunu da konu sahibi gibi eğitimli birinin olağan görmesini kaldıramıyorum asıl derdim o :KK43:((

Valla o görümce bende olsam alınırdım. Anneme geliyorum ona değil ki. İstemiyorsa gelmesin zaten mevzu görümcenin gelmesi değil ki, bir arada olmaları. Benim işim var, sınavım var diyememek. Bir saat otur git evine.

Kimi insan kabile modunu seviyor bence. Virüs olmasa neyse de virüsle çok tehlikeli oluyor.

Gorumceye kizmak yerine siz kayinvalideye cikmasaydiniz. Kafaniza silah dayamadilar ya.
Yukari cikip yiyip icmek sizin terciginiz olmus, kimse sizi zorlamamis. Bu durumda kendinize kizmalisiniz.
Bana dusunceniz cok cocukca geldi.

E iyi de sizin bir derdiniz var, bu derdinizi çözmek için hiçbisey yapmiyosunuz, yapıp gereken bedeli ödemeyi de kabul etmiyosunuz, tekrar konuşamam, surat çekemem, gitmemezlik edemem. E bu durumda biz ne yapabiliriz gidip gorumcenizle mi konuşalım? Sorununuz çözülsün istiyosaniz kusura bakmayın eşinizi karşınıza alıp ben senin kardeşin yüzünden günlerimi hasta geciremem, bidaha hasta geldiğinde gitmiycem diyceksiniz, gerekirse suçlu goruluceksiniz ama sağlıklı olacaksiniz. Ben anlamadım ki suçlu görülmek hasta olmaktan ve doktora yeterlilik sınavına calisamamaktan daha mı çok geriyo sizi. Burda kimseye dünya güllük gülistanlık değil her gün herkes bir dünya problemle karsilasiyo, bize söylemesi kolay diye bişey yok yani. Aksiyon alacak cesareti olanlar sorunlarını cozuyo, alamayanlar çekmeye ve şikayet etmeye devam ediyo. Ben de sizin üslubunuzu sevmedim

esi
Kv ile altlı üstlü oturuyorum. Görümcemde 2 haftaya bir haftasonları annesine gelir, küçük çocuklarımız var yaşları yakın (4,5-6,5) oynarlar hep. Görümcem gelince bizde kv ye çıkarız, çocuklar oynar berbaer yer içeriz bu Allahın emri artık, çıkmasam ayıp olur zaten çocukları da tutamayız.
Sorun şu ki, görümcem hasta olduğunda hiç umursamadan bizi düşünmeden çıkıp geliyor. Geçtiğimiz haftasonu yine geldi, kendisi de çocuğu da grip. Gittiler iki gün sonra kızımda bende boğaz ağrısıyla uyandık. Çalıştığım için hemen gidip test yaptırdım, neyse ki negatifim. Ama kaç gündür kızım da bende rezil olduk. Paçavra hastalığı resmen. Ne uyku kaldı ne bi şey. Tez yazmaya çalışıyorum yusuf yusuf zor durumdayım az zamanım kaldı, birde hasta olunca ders çalışmak daha zor oluyor. Kalabalığa karışmadığım herşeye çok dikkat ettiğim halde görümcemin BENCİLLİĞİ VE DÜŞÜNCESİZLİĞİ yüzünden bunu yaşamak zoruma gidiyor. Normalde kendisini çok severim. Ama 2 sene önce yine böyle bi konu yüzünden gerilmiştik. O sebeple içimde bi soğukluk kaldı ona karşı. Ona belli etmiyorum yansıtmıyorum ama içim içimi de yiyor, akşama kadar söyleniyorum içimden ona kızıyorum. Kul hakkı değil de nedir. 2 sene önce de çok önemli bir sınavım vardı ciddi stres yaptığım aylardır hazırlandığım bir sınavdı. Sınavdan önceki haftasonı gelecekti, bende mesaj atıp çok ama çok kibar bi dille hastaysanız gelmeseniz olur mu demiştim ki sınava gireceğimi biliyordu. Cevaben çocuklarının alerjisi olduğunu sürekli burunları aktığı için grip mi alerji mi ayırt edemediğini söyleyip tamam gelmem demişti. Bende hasta değilseniz gelin madem hastaysanız hani gelmeyin dedim. Gelmediler ama eşim sen ne karışıyorsun diye günlerce ağlattı beni. Sonuçta yine çalışamadım ben. Öyle ağırıma gitti ki tatlıya bağladık güzel güzel konuştuk tamam gelirim dedi ama gelmedi bozulmuş meğerse. Halbuki o kadar tatlı dille konuştum ki. Anlayış göstermeliydi ama anlamadı. Ben bunu unutamıyorum. O günden beri de asla ağzımı açmadım. Hasta iken gelip gittiler çocuğumu da hasta ettiler.
şimdi size soruyorum, bu cahillik bencillik değilde ne? Ben hakkımı helal etmiyorum. Abartıyor muyum? Konuş demeyin çünkü konuşunca yine aynı şeyler olacak. Eşimde haklı olduğumu bildiği halde beni değil kardeşini tutuyor sen sus söyleme konuşma ayıp olur kırılır diye. Bu da çok zoruma gidiyor.es
Kv ile altlı üstlü oturuyorum. Görümcemde 2 haftaya bir haftasonları annesine gelir, küçük çocuklarımız var yaşları yakın (4,5-6,5) oynarlar hep. Görümcem gelince bizde kv ye çıkarız, çocuklar oynar berbaer yer içeriz bu Allahın emri artık, çıkmasam ayıp olur zaten çocukları da tutamayız.
Sorun şu ki, görümcem hasta olduğunda hiç umursamadan bizi düşünmeden çıkıp geliyor. Geçtiğimiz haftasonu yine geldi, kendisi de çocuğu da grip. Gittiler iki gün sonra kızımda bende boğaz ağrısıyla uyandık. Çalıştığım için hemen gidip test yaptırdım, neyse ki negatifim. Ama kaç gündür kızım da bende rezil olduk. Paçavra hastalığı resmen. Ne uyku kaldı ne bi şey. Tez yazmaya çalışıyorum yusuf yusuf zor durumdayım az zamanım kaldı, birde hasta olunca ders çalışmak daha zor oluyor. Kalabalığa karışmadığım herşeye çok dikkat ettiğim halde görümcemin BENCİLLİĞİ VE DÜŞÜNCESİZLİĞİ yüzünden bunu yaşamak zoruma gidiyor. Normalde kendisini çok severim. Ama 2 sene önce yine böyle bi konu yüzünden gerilmiştik. O sebeple içimde bi soğukluk kaldı ona karşı. Ona belli etmiyorum yansıtmıyorum ama içim içimi de yiyor, akşama kadar söyleniyorum içimden ona kızıyorum. Kul hakkı değil de nedir. 2 sene önce de çok önemli bir sınavım vardı ciddi stres yaptığım aylardır hazırlandığım bir sınavdı. Sınavdan önceki haftasonı gelecekti, bende mesaj atıp çok ama çok kibar bi dille hastaysanız gelmeseniz olur mu demiştim ki sınava gireceğimi biliyordu. Cevaben çocuklarının alerjisi olduğunu sürekli burunları aktığı için grip mi alerji mi ayırt edemediğini söyleyip tamam gelmem demişti. Bende hasta değilseniz gelin madem hastaysanız hani gelmeyin dedim. Gelmediler ama eşim sen ne karışıyorsun diye günlerce ağlattı beni. Sonuçta yine çalışamadım ben. Öyle ağırıma gitti ki tatlıya bağladık güzel güzel konuştuk tamam gelirim dedi ama gelmedi bozulmuş meğerse. Halbuki o kadar tatlı dille konuştum ki. Anlayış göstermeliydi ama anlamadı. Ben bunu unutamıyorum. O günden beri de asla ağzımı açmadım. Hasta iken gelip gittiler çocuğumu da hasta ettiler.
şimdi size soruyorum, bu cahillik bencillik değilde ne? Ben hakkımı helal etmiyorum. Abartıyor muyum? Konuş demeyin çünkü konuşunca yine aynı şeyler olacak. Eşimde haklı olduğumu bildiği halde beni değil kardeşini tutuyor sen sus söyleme konuşma ayıp olur kırılır diye. Bu da çok zoruma gidiyor.
esinin kafasına bakarsan oooo daha cok susarsın önce biretsel ol kaynanan cıkmak zorunda degilsin eskiler yapmıs diye sen yapma cıkma koloni gibi yasamak istemiyorum de cek kapını otur esinlede bi cıngar cıkarmadan bu iş yas kocana deki ben seninle bi yuva kurdum ananla dananla kardesinle suriyeliler gibi üstü üste yasayamam desene bu gunden itibatren basla dinleniyorum de heryer korona cocuguu korumak zorundayım de sesini cıkar kocana bakarsan ooo yanmısın

Sizin Adiniza sevindim ama yapmadiginiz ve yanlis olan bir davranisi baskalarinada tavsiye etmeyin .
Kuzenim yapmisti bir kez ama hak ettiler 8.5 aylik hamile iken alt katta olan kv sinin ev temizliginde bulasik yikiyor sadece kv si de beğenmeyip tekrar yikiyor
Kuzenimde bakmis begenmiyorlar yukari cikmis esi de is cikisi once annesine ugramis annesi gorumu doldurmus es kisisi yukari cikmis
Kuzenimle tartismaya baslamislar sen nasil annem gili yalniz biraktin falan diye kuzenimde bagirmis cagirmis valizini toplamaya baslamis
Kv gorum yukari cikmis
Kuzenim cocuk gerekse adam gibi davranirsin artik deyip evden cikmaya calismis kv gorum ozur dilemis hata ettik yalan soyledik demis
Gerceklerde boyle cikiyor maalesef belki kuzenim kasti yapmadi ama yapmasaydi da duzen degismezdi

Tamamını okudunuz mu? Böyle bi durumda küser net. Eşim de bi dünya tatava yapar. Yine ben suçlu olurum. Bu tavrı koymayı çok istiyorum ama yapamıyorum. Sonrasındaki karşılaşacağım tutumlar beni aşırı geriyor. Ağlıyorum sinirimden.

Çocuklarımın sağlığı eşimden de kv görümceden de daha önemlidir benim için. Kim küserse küssün kim ne yaparsa yapsın umrumda olmaz
Eşim tatava yaparsa 1000 misli tatavayı alır karşılığında.

aslında konu sahibi kendisi çocuğuna hayır dememek için görümceye gelme diyor

hastaysanız gelmeyin benimki de duyup çıkmasın

aslında olması gereken "o hasta, biz gitmeyelim" fikrini çocuğuna aşılamak

kimse gelin hanım bir seferinde çıkmadı diye küsmez, en fazla neden çıkmadın diye sorarlar, o da "X hasta gibi, Y ye bulaşmasın diye çıkmadım, halası bir daha gelir, yine oynarlar" der olur biter

ama kendi çocuğuna hayır deyip onu ikna etmek zor olduğu için görümceye gelme diyor

çünkü babaanneye bulaşacak hastalık kaygısı da yok, oysa kadın çocuğa bakıyor ona bulaşırsa herkese bulaşır

Annesinin evine istediği gibi gelsin ama siz gitmeyin “Madem hastasınız başka zaman görüşürüz” demek “Hastaysanız gelmeyin” demekten daha iyi olur sizin için.Zaten şu an gripten çok daha beteri var başımızda kimsenin kırılıp gücenecek hakkı yok yani...Bizimde böyle bir komşumuz vardı,ben final haftasındayım ders çalışıyorum kadın gripten kırılıyor resmen ama evinde duramıyor canı sıkılıyor gelip saatlerce bizde oturuyordu..

Tamamını okudunuz mu? Böyle bi durumda küser net. Eşim de bi dünya tatava yapar. Yine ben suçlu olurum. Bu tavrı koymayı çok istiyorum ama yapamıyorum. Sonrasındaki karşılaşacağım tutumlar beni aşırı geriyor. Ağlıyorum sinirimden.

Şu kadarcık mesafe koyamıyorsunuz ama oradan taşınmayı hayal ediyorsunuz, sizce bunun gerçekleşme ihtimali var mı?

Bana görümceniz geldiğinde kayınvalidenize gitmemek de çözüm olarak gelmedi açıkçası. Sonuçta çocuğa babaanne bakıyor, kadın enfekte olsa çocuk da enfekte olacak vs vs. Eşiniz anlayışlı biri değil gibi anladım, kayınvalideniz nasıl biri? Onunla konuşsanız, o kızını uyarsa kızım gelmeniz sizi ve torunlarımı görmek beni mutlu ediyor ama bizi de riske atıyorsun hasta hasta gelerek diye?

Ayrıca ben hastayken bırak bir yere gitmeyi, yataktan kalkıp tuvalete gitmeye eriniyorum. İnsanlar nasıl cümbür cemaat geziyor hasta hasta, hiç anlamıyorum 🤷🏼‍♀️

Bir de hangi bulaşıcı hastalık olursa olsun gezmek düşüncesizlik değil, baya bildiğin düz cehalet.

Ben corona öncesi de hasta insanın fellik fellik gezmesini doğru bulmazdım ve söylenirdim ki çocuktan sonra bu tiplerden nefret eder oldum.

Biz kimseyle görüşmüyoruz keyfi olarak. Geçen haftalarda görümcemin oğlu hafif grip(!) şekilde toplanmışlar. Biz tabii ki gitmedik ve kabul de etmiyoruz. Sonuç; toplamda 8 kişi grip, ikisi 80ine yaklaşmış. Hayır artık corona da benzer semptomlarla başlayabiliyor ne cesaret cidden. Ne derlerse desinler çıkmayın yukarı siz de.

X