Gümüş birikimi

Uzun vadede kazandırır

Kısa sürede alıp satacaksa Altun’dan da zarar eder

En az 1 sene o paraya hiç dokunmayacağım derse kazanır.
ya şu bankalarda altın hesabı varya gumus hesabı olan bankalarda var sureklı takip edecekmiş .. düşünce alacak çıkınca satacak vs bi nevi parayı döndurecek.. bakalım neler olacak..

Bir ara gümüş almıştım. Gümüş ons ile orantılı yükseliyor. Ons düşüşe geçerse gümüş de getirdiği gibi kat kat götürebilir. Dikkat etmek gerekiyor. Gr Altın daha güvenli. Ons ve dolar gr altını birlikte artırıyor.

Bir ara gümüş almıştım. Gümüş ons ile orantılı yükseliyor. Ons düşüşe geçerse gümüş de getirdiği gibi kat kat götürebilir. Dikkat etmek gerekiyor. Gr Altın daha güvenli. Ons ve dolar gr altını birlikte artırıyor.
bakalım gumus hesabı açarak deneyecek neler olacak acaba..

Son 1 yılda gümüş, altın dolar ve euro dan daha çok kar getirdi, instagramda bir sayfa takip ediyorum finansla ilgili, onların yalancısıyım.

gümüş hesabı ile kara banka ile ortak olacak
biz yatırımı böyle düşünmedik, külçe gümüşleri bizzat bir kasada biriktirerek yatırım yapacaktık
altın da mesela aynı şekilde, fiziksel olarak elimizde olması lazım
tabii bu bizim fikrimiz, geri kafalı da diyebilirsiniz, sorun yok

mayıstan sonra %1 emtialara vergi geldi al sat devri bitti malesef. Ayrıca kur farkı oluşuyor kar etmek zor. Artık alıp beklemek gerekiyor. Büyük dip ve tepeler için gündemi ve gün dönümlerini yakından takip etmeli. Gündem çok değişiyor. Uzmanlar bile çok yanılıyor.

Son 1 yılda gümüş, altın dolar ve euro dan daha çok kar getirdi, instagramda bir sayfa takip ediyorum finansla ilgili, onların yalancısıyım.
sosyal ağ bilmiyorum ya. doğru da olabilir olmayabilirde :).. bakalım deneyecek

gümüş hesabı ile kara banka ile ortak olacak
biz yatırımı böyle düşünmedik, külçe gümüşleri bizzat bir kasada biriktirerek yatırım yapacaktık
altın da mesela aynı şekilde, fiziksel olarak elimizde olması lazım
tabii bu bizim fikrimiz, geri kafalı da diyebilirsiniz, sorun yok
neden geri kafalı diyeyım ki. bende altını fiziksel olarak elimde olmasndan yanayım sizin gibi.
altın hesabı kullanan bir çok arkadasım var sıkıntı yok onlrda da bu da gumus hesabı olarak kullanılacak.

ya gumusculer ölü fıyat verıyor
cok guzel gumus setlerım gumus takılarım vardı mesela ornek verıyorum gumus bıleklıgı almısımm 250 lıraya satmak ıstesem 20 tl dıyor bana :KK70:

o yuzden mantıklı bulmuyorum gumusculer sırf işcilik var deyıp ınanılmaz ölduruyor yıne de ne olursa olsun altın altındır bence altına yatırım yapılmalı

ya gumusculer ölü fıyat verıyor
cok guzel gumus setlerım gumus takılarım vardı mesela ornek verıyorum gumus bıleklıgı almısımm 250 lıraya satmak ıstesem 20 tl dıyor bana :KK70:

o yuzden mantıklı bulmuyorum gumusculer sırf işcilik var deyıp ınanılmaz ölduruyor yıne de ne olursa olsun altın altındır bence altına yatırım yapılmalı
gumus fiziki açıdan sıkıntılı ama banka uzerınden degerlendirme olarak denenebilinr tabi ..

ama bana sorarsanz tabiki fiziki olarak yastık altı altın her zaman :KK70:

kızlar şu gümüş yatırımdan haberiniz var mı yada yapan.
eşim tuttrdu arta kalan para ile gumus yatırımı yapmak istiyorum iyi yap dedim ama bilmiyorum.
ben genelde altın birikimi yapmaktan yanayım..
son zamanlarda artmış deneyecekmiş.. hesap açacakmış. paranın tamamını da ben yönetıyorum.
Asla paranın tamamını tek yönde degerlendirmeyin. Açıkçası bizim de gümüş yatırımımız var ama ben hareketlerine anlam veremedim. Yani altın ,dolar, euro , borsa. Nasıl ve neden hangi yönde hareket eder biliyorum ne olirsa ne olur biliyorum ama gümüşü anlamıyorum. Yükseleceğini tahmin ederken aniden düşüyo aniden yükseliyo falan.

Asla paranın tamamını tek yönde degerlendirmeyin. Açıkçası bizim de gümüş yatırımımız var ama ben hareketlerine anlam veremedim. Yani altın ,dolar, euro , borsa. Nasıl ve neden hangi yönde hareket eder biliyorum ne olirsa ne olur biliyorum ama gümüşü anlamıyorum. Yükseleceğini tahmin ederken aniden düşüyo aniden yükseliyo falan.
ben altın biriktiriyorum bankada euromuz da var bş miktar.. şimdide eşim gumue yöneldi bakalım nasıl olacak. takibi onda

kızlar şu gümüş yatırımdan haberiniz var mı yada yapan.
eşim tuttrdu arta kalan para ile gumus yatırımı yapmak istiyorum iyi yap dedim ama bilmiyorum.
ben genelde altın birikimi yapmaktan yanayım..
son zamanlarda artmış deneyecekmiş.. hesap açacakmış. paranın tamamını da ben yönetıyorum.

Taze gümüşçü olarak cevaplayayım.

Bir miktar aldık geçen ay Denizbankla. Biraz geç bile kaldık aslında ama altında biraz riskimiz vardı, o kendini kurtarınca girdik gümüşe.

Aldık ve unuttuk. Eşiniz gibi al satçılar zarar etmeye mahkum bence. Hele de emtia vergisi %1 olmuşken. Onun stresi de ayrı oluyor zaten.

Gümüş elektronik ve sağlık teknolojilerinde çok kullanılıyor, oralardaki gelişmelerden etkileniyor. Telekomünikasyonda 5G geçişinin de gümüş onsunu arttırması bekleniyor.

Uzun vadede kazandıracağını düşünüyorum ama eşiniz gibi al satçı değiliz.

Taze gümüşçü olarak cevaplayayım.

Bir miktar aldık geçen ay Denizbankla. Biraz geç bile kaldık aslında ama altında biraz riskimiz vardı, o kendini kurtarınca girdik gümüşe.

Aldık ve unuttuk. Eşiniz gibi al satçılar zarar etmeye mahkum bence. Hele de emtia vergisi %1 olmuşken. Onun stresi de ayrı oluyor zaten.

Gümüş elektronik ve sağlık teknolojilerinde çok kullanılıyor, oralardaki gelişmelerden etkileniyor. Telekomünikasyonda 5G geçişinin de gümüş onsunu arttırması bekleniyor.

Uzun vadede kazandıracağını düşünüyorum ama eşiniz gibi al satçı değiliz.
muhtemelen o da alacak ama satmayacak çunku yukselmesi bekleniyormuş..
bilgiler için teşekkürler..

adam yapcm diyor.. takip edecekmiş sıksık yukselınce bozdurup dusunce alacakmış bakalım naıl olacak..
O çok tehlikeli gümüşun tersi pistir bence hiç bulaştırma bir düşerse tam düşer aylarca zararda kalırsınız
Düşünce alıp yükselince satmak kolay olsa herkes öyle yapardı insanlar böyle batıyor işte

X