*Güzel günler gelir mi ?*

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
4.042
17.691
Herkese selam 👋🏻

O kadar bunaldım o kadar bunaldım ki kendimi attım yine buralara…
32 yaşında, hayatı boyunca aslında hep pozitif olan ve maddi manevi şükrettiğim bir hayata sahip olan biriyim/biriydim.

Babamı 11 sene önce maalesef kalp krizi sonucu kaybettik, annem,abim ve ben sarıldık birbirimize ve hayatımızı devam ettirdik. Önce abim, sonra ben evlendik. Allah ikimize de bal gibi evlat nasip etti🧿 annemde hayvanlarıyla,torunlarıyla ilginenen, gelini ve damadı tarafından çok sevilen ve sayılan bir kadın çok şükür.
Ama 3 sene önce çeşitli hastalıkları çıktı, çok badireler atlattı derken bu sene Temmuz ayında çok büyük bir beyin kanaması geçirdi ve bütün hayatım tepetaklak oldu, hatta o zaman da koşa koşa gelip buraya şöyle bir konu açmıştım ; (bilmiyorum link ekleme işini becerebildim mi ?)

O zamandan beri çok değişen bişey olmadı maalesef, hala yürüyemiyor fakat hiç konuşamıyordu şimdi konuşmaya başladı yavaş yavaş 🧿
ama böbrekleri kötüleştiği için diyalize girmeye başladı, geçen hafta gece kalbi durdu ve çalıştırdılar tekrar o yüzden terapi vs. yapılamıyor çünkü yoğun bakımda yine …
sanki her bişey sil baştan başladı başa döndü.. ne diyeyim ben de bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Ben 32.haftamda ikizlere hamileyim.. ve bugün beni hastaneye yatırdılar çünkü ikizlerden biri olan oğluma yeterli kan akışı sağlanmıyormuş kordondan.. gelişmesi yavaşladı, haftasına göre küçük kalmış ve böyle giderse mecburen sezaryen ile alacaklar.. çünkü içerde kilo alamıyorsa, dışarda müdahele edilmesi gerekmiş.
kızda herşey yolunda çok şükür ama mecburen o da dünyaya merhaba demiş olacak kardeşi için 🤧🥺
evde 2,5 yaşında kızım var, babası ilgileniyor çok şükür.. abim ve eşi var ama mesele birinin ilgilenmesi değil ki, belirsiz bir süre annenin ilgilenememesi 🤕 buna da şükür diyorum ama gerçekten çok yoruldum 😔

Son bir kaç aydır yaşadıklarım o kadar yıprattı ki beni anlatamam. Kelimelerle tarif edemiyorum içimdeki korkuyu, üzüntüyü, mutsuzluğu..
Acaba istemeden bilmeden birine bir şey mi yaptım da Allah benim böyle cezamı veriyor diyorum. Böyle şeyler söylenmez ama yardıma, paylaşmaya,sadakaya çok inanan biriyim gerçekten sık sık yapıyoruz ne yapabilirim başka bilemiyorum .. İsyana düşmekten korkuyorum 🥺ya sanki bir çıkmaza ittiler geldikçe geliyor herşey.
Annemi kaybetme korkusu yaşarken, evlatlarımın korkusu sardı beni 🥺
Ciğerleri gelişsin diye iğne yaptılar, sanırım 1-2 hafta içinde alacaklar bebekleri, küveze girerler direkt. Ya bir şey olursa onlara ?
Anneme en ihtiyacım olduğu zamanlarda annem orda canıyla cebelleşiyor, kafası bir geliyor bir gidiyor. Her gün gittim yanına hemen hemen en kötü 2 günde bir.. şimdi orda tek başına yatıyor, kim bilir bir daha ne zaman göreceğim? Ya ben göremeden bir şey olursa… 🤕ben burda ne olacak bilmeden yatıyorum, evde evladım ilk kez bensiz uyuyor. Görüntülü aradım, anneciğim gel diye ağlıyor 🥺🤧
Ben burda odada tek başıma ağlıyorum. Çok zor durumdayım ya .
Allah gerçekten sonumuzu hayır etsin, inşallah sonunda hepimiz sağ Salim bir araya geliriz tekrar. Allahtan tek isteğim sağlık. Gerçekten hiç başka bir şey istemiyorum.
Buraya yazdım neden yazdım bilmiyorum, içimden geldi günlük gibi döktüm içimi.. okuyanlara teşekkür ederim, okumak istemeyenleri de anlarım çünkü ben de negatif enerji seven biri değilim fakat içimde fırtınalar kopuyor, güçlü görünmeye çalışmakta YO-RUL-DUM🤧 belki rahatlarım yazarsam diye düşündüm.

Böyle acıların kadını modunda olmaktan da nefret ediyorum ama nasıl tekrar ayağa kalkacağım, nasıl kaldıracağım hepsini birden, yeniden güzel günler gelecek mi hiç bilmiyorum…

Eminim benden çok daha zor durumda olan, dertleri olan bir sürü insan vardır onlar da kusura bakmasın ne diyim ama herkes kendi yaşadığını biliyor 🥺

Hepinizden pozitif enerjiye, duaya ihtiyacım var 🙏🏻
umarım derdi olan herkes /hepimiz en yakın sürede feraha kavuşuruz 🤧

Yüreğim dağlandı yaw gece gece.
Valla ilk kez bir konuya diyecek bir şey bulanıyorum. Tek diyeceğim , annemin her zaman bana söylediği gibi; bak sen kazık kadar kadın oldun hala anne diyorsun el kadar yavrucak ne yapsın? Onun için hayatta dim dik durmak zorundasın. Böyle düşünmek zorundayız.

Sakin ol bak daha içinde herşeyi hisseden bebeklerin var, içeride 1 gün kalmaları bile çok iyi onlar için.. (Benim 2 oğlum da beslenmeleri durduğu için acil sezeryan) büyük oğlum 28 küçüğüm 32 haftalık doğdu.
Kızın da babasıyla her nekadar da aklın kalıyorsa da, içini ferahlatacak şeyler düşün, mesela yarın ona sevdiği yemeği versinler sevinsin, veya parka götürsün babası mesela..
Allah yardımcın olsun, güzel sağlıklı günler yakın zamanda inşallah

Yüreğim dağlandı yaw gece gece.
Valla ilk kez bir konuya diyecek bir şey bulanıyorum. Tek diyeceğim , annemin her zaman bana söylediği gibi; bak sen kazık kadar kadın oldun hala anne diyorsun el kadar yavrucak ne yapsın? Onun için hayatta dim dik durmak zorundasın. Böyle düşünmek zorundayız.
ben de öyle diyorum kendim koca kadın oldum anne anne diyorum, benim bebeğim orda salya sümük anne eve gel diye ağlıyor 🥺 sinirlerim çok bozuk ya. Dana gibi böğüre böğüre ağlıyorum resmen. 😔

Sakin ol bak daha içinde herşeyi hisseden bebeklerin var, içeride 1 gün kalmaları bile çok iyi onlar için.. (Benim 2 oğlun da beslenmeleri durduğu için erken sezeryan oldum) büyük oğlum 28 küçüğüm 32 haftalık doğdu.
Kızın da babasıyla her nekadar da aklın kalıyorsa da, içini ferahlatacak şeyler düşün, mesela yarın ona sevdiği yemeği versinler sevinsin, veya parka götürsün babası mesela..
Allah yardımcın olsun, güzel sağlıklı günler yakın zamanda inşallah
Nasıl birini alıp diğerini bıraktılar ki ? Oluyor mu öyle ?
Şimdi nasıl sağlıkları ? Allah size de yaşatmasın bir daha korku. İnsan hep korktuğu şeyler ile sınanıyor bu hayatta 🥺

İnşallah bebeklerinde sağ saglim evi ize döneceksiniz canım ben inanıyorum.Allah sana güç kuvvet versin 🙏
Anneciğinin durumunu hep takip ediyorum bu kadar da iyileşti çok şükür ve bence daha da iyi olacak.
Herşeyin başı sağlık ne yazikki senin ve ailen için bütün zorluklar arka arkaya geldi ama çok şükür bebeklerin,sen,annen ve ailen sağlar.insallah iyi olacak herşey umudunu kaybetme.Dualarim seninle,annenle 🤲

Nasıl birini alıp diğerini bıraktılar ki ? Oluyor mu öyle ?
Şimdi nasıl sağlıkları ? Allah size de yaşatmasın bir daha korku. İnsan hep korktuğu şeyler ile sınanıyor bu hayatta 🥺

Yok 2 gebelik ikiz değil yani. Biri 28 haftalık doğdu 2.gebeliğim 32hafta sürdü.
Elhamdülillah iyiyler şükür.
Rabbim kolaylaştırsin cnm

Güzel günler yine gelir bozmayın moralinizi. Sadece şuan olumsuzluklar üst üste gelmiş. Üst uste de düzelir. Bebekler Allah'in izniyle bu saatten sonra dogarlarsa sıkıntı olmaz, sadece küvezde kalirlar kisa bir süre. Tabi umarım zamanında dogum gerçekleşir. Diger çocuğunuz evdeymis, ikinci üçüncü çocuğu doguran neredeyse her anne ayni şeyi yaşıyor. Gelip geçer merak etmeyin. Anneniz icin de abiniz var gidip gelir size de haber verir. Ya da başka yakınlarınız varsa onlar da ilgilenir. Çok geçmiş olsun annenize acil şifalar diliyorum. Allah yavrularınızı sag salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻

İçinizi ferah tutun. Bebekleriniz ikizlere göre bayağı ileri haftadalar maşallah. Tabii gönül sonuna kadar anne karnında kalmalarını diler ama onlar için 1-2 hafta bile çok önemli. İnşallah sağlıkla gelsinler ikiside.
Annenize Allahtan acil şifalar diliyorum. Sizi çok iyi anliyorum, Annem benimde bam tellimdir. Rabbim sizlere bağışlasın inşallah. En kısa sürede hep birlikte sağlıkla bir araya gelin inşallah.
Bazen insan çok çaresiz, çok aciz hissediyor. Özellikle normalde hep dimdik, sağlam duran insanlar için çok zor oluyor. Ama geçiyor bir şekilde. Allah mutlaka sabrını veriyor. Bol bol dualara sığının, kendinizi salmayın. Evdeki kızınızı düşünmeyin, babasının yanında emin ellerde. Siz kendinize ve bebeklerinize odaklanın. Siz iyi olunki, onlarda iyi olsunlar inşallah.

canım bunun sizin iyi yada kötü olmanızla alakası yok. Allah kolaylık versin, umarım herşey hayırlısıyla yoluna girer
"Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele!
" Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, “Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz” derler." Bakara 155-156

Herkese selam 👋🏻

O kadar bunaldım o kadar bunaldım ki kendimi attım yine buralara…
32 yaşında, hayatı boyunca aslında hep pozitif olan ve maddi manevi şükrettiğim bir hayata sahip olan biriyim/biriydim.

Babamı 11 sene önce maalesef kalp krizi sonucu kaybettik, annem,abim ve ben sarıldık birbirimize ve hayatımızı devam ettirdik. Önce abim, sonra ben evlendik. Allah ikimize de bal gibi evlat nasip etti🧿 annemde hayvanlarıyla,torunlarıyla ilginenen, gelini ve damadı tarafından çok sevilen ve sayılan bir kadın çok şükür.
Ama 3 sene önce çeşitli hastalıkları çıktı, çok badireler atlattı derken bu sene Temmuz ayında çok büyük bir beyin kanaması geçirdi ve bütün hayatım tepetaklak oldu, hatta o zaman da koşa koşa gelip buraya şöyle bir konu açmıştım ; (bilmiyorum link ekleme işini becerebildim mi ?)

O zamandan beri çok değişen bişey olmadı maalesef, hala yürüyemiyor fakat hiç konuşamıyordu şimdi konuşmaya başladı yavaş yavaş 🧿
ama böbrekleri kötüleştiği için diyalize girmeye başladı, geçen hafta gece kalbi durdu ve çalıştırdılar tekrar o yüzden terapi vs. yapılamıyor çünkü yoğun bakımda yine …
sanki her bişey sil baştan başladı başa döndü.. ne diyeyim ben de bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Ben 32.haftamda ikizlere hamileyim.. ve bugün beni hastaneye yatırdılar çünkü ikizlerden biri olan oğluma yeterli kan akışı sağlanmıyormuş kordondan.. gelişmesi yavaşladı, haftasına göre küçük kalmış ve böyle giderse mecburen sezaryen ile alacaklar.. çünkü içerde kilo alamıyorsa, dışarda müdahele edilmesi gerekmiş.
kızda herşey yolunda çok şükür ama mecburen o da dünyaya merhaba demiş olacak kardeşi için 🤧🥺
evde 2,5 yaşında kızım var, babası ilgileniyor çok şükür.. abim ve eşi var ama mesele birinin ilgilenmesi değil ki, belirsiz bir süre annenin ilgilenememesi 🤕 buna da şükür diyorum ama gerçekten çok yoruldum 😔

Son bir kaç aydır yaşadıklarım o kadar yıprattı ki beni anlatamam. Kelimelerle tarif edemiyorum içimdeki korkuyu, üzüntüyü, mutsuzluğu..
Acaba istemeden bilmeden birine bir şey mi yaptım da Allah benim böyle cezamı veriyor diyorum. Böyle şeyler söylenmez ama yardıma, paylaşmaya,sadakaya çok inanan biriyim gerçekten sık sık yapıyoruz ne yapabilirim başka bilemiyorum .. İsyana düşmekten korkuyorum 🥺ya sanki bir çıkmaza ittiler geldikçe geliyor herşey.
Annemi kaybetme korkusu yaşarken, evlatlarımın korkusu sardı beni 🥺
Ciğerleri gelişsin diye iğne yaptılar, sanırım 1-2 hafta içinde alacaklar bebekleri, küveze girerler direkt. Ya bir şey olursa onlara ?
Anneme en ihtiyacım olduğu zamanlarda annem orda canıyla cebelleşiyor, kafası bir geliyor bir gidiyor. Her gün gittim yanına hemen hemen en kötü 2 günde bir.. şimdi orda tek başına yatıyor, kim bilir bir daha ne zaman göreceğim? Ya ben göremeden bir şey olursa… 🤕ben burda ne olacak bilmeden yatıyorum, evde evladım ilk kez bensiz uyuyor. Görüntülü aradım, anneciğim gel diye ağlıyor 🥺🤧
Ben burda odada tek başıma ağlıyorum. Çok zor durumdayım ya .
Allah gerçekten sonumuzu hayır etsin, inşallah sonunda hepimiz sağ Salim bir araya geliriz tekrar. Allahtan tek isteğim sağlık. Gerçekten hiç başka bir şey istemiyorum.
Buraya yazdım neden yazdım bilmiyorum, içimden geldi günlük gibi döktüm içimi.. okuyanlara teşekkür ederim, okumak istemeyenleri de anlarım çünkü ben de negatif enerji seven biri değilim fakat içimde fırtınalar kopuyor, güçlü görünmeye çalışmakta YO-RUL-DUM🤧 belki rahatlarım yazarsam diye düşündüm.

Böyle acıların kadını modunda olmaktan da nefret ediyorum ama nasıl tekrar ayağa kalkacağım, nasıl kaldıracağım hepsini birden, yeniden güzel günler gelecek mi hiç bilmiyorum…

Eminim benden çok daha zor durumda olan, dertleri olan bir sürü insan vardır onlar da kusura bakmasın ne diyim ama herkes kendi yaşadığını biliyor 🥺

Hepinizden pozitif enerjiye, duaya ihtiyacım var 🙏🏻
umarım derdi olan herkes /hepimiz en yakın sürede feraha kavuşuruz 🤧
Amin inşallah 🙏🙏🙏 Allah yardımcınız olsun.hayatta herkes yalnız.sizin şu an karninizdaki yavrulara bakmanız lazım onlar ok küçük.annenizle bu dönem abiniz ilgilenmeli.cunku doğuma az kalmış ve iki tane can var ortada minicik.once onalra yoğunlaşan

ben de öyle diyorum kendim koca kadın oldum anne anne diyorum, benim bebeğim orda salya sümük anne eve gel diye ağlıyor 🥺 sinirlerim çok bozuk ya. Dana gibi böğüre böğüre ağlıyorum resmen. 😔
Hangi şehirde siniz size çok güzel çocuğunuz için kurabiye yapıp getiririm .sizi ziyaret ederim moral veririm

Son 7-8 aydir hastane doğum kalp ameliyatı ile uğraşan 31 yasinda 6 yasinda ve 4 aylik iki cocuğu olan biri olarak sizi en iyi ben anlarım.

Öncelikle size şunu söyleyeyim inancınız varsa kesinlikle isyan etmeyin. Cekilen hastaliklar bir ceza değil bir imtihandır. yani hicbir şeyin cezasını cekmiyorsunuz/çekmiyoruz.

Bizde aynı anlattığınız gibi maddi manevi güçlü bir aileyiz. Ailemin de bizim de maddi durumumuz iyi. Benim cocuklarım sağliklı ama gel gelimki Rabbim bizi sağlıkla imtihan ediyor ve sağlıkla imtahan gercekten cok zor.

Benimde bebegim 35 haftada dogdu. sezeryanda ölumden döndüm. doğumdan sonra kalp ameliyatı olmak zorunda kaldım. 6 yasindaki oglum ben ameliyattayken anneme gitmek istiyorum diye ağlamış. Dönup baktığımda neler neler atlattik ama geçiyor. Daha sürec bitmis değil benim icinde henüz.

Benim bebegim su an cok sağlıklı. erken doğmasina ragmen. Bende gun gectikce iyilesiyorum kalp ameliyati olmama rağmen. Sizde bebeklerinize kavusursunuz sağlıkla inşallah. Annenizi de merak etmeyin abiniz var inşallah hastaneden cıktığınızda daha iyi gorursunuz annenizi.

Hamileyken tam bir ay hastanede yattım. Hastanede yatmakta bunaltiyor insanı. hep dusuncelere dalıyorsunuz. size tavsiyem kendinize aktivite bulun. mesela kitap okumak gibi. ya da internnetten dizi izlemek gibi. dizi olmadi yuoutube dan ilginizi ceken videolar izleyin. okumayi biliyorsaniz inşirah suresi okuyun ya da internetten acin dinleyin. Düsünmemeye calisin cunku dusunmek sadece yipratiyor hicbir seye care olmuyor.

Siz güçlu kadınsınız ne sıkıntılar atlattınız. bugünleri de atlatirsiniz inşallah.

Amin inşallah 🙏🙏🙏 Allah yardımcınız olsun.hayatta herkes yalnız.sizin şu an karninizdaki yavrulara bakmanız lazım onlar ok küçük.annenizle bu dönem abiniz ilgilenmeli.cunku doğuma az kalmış ve iki tane can var ortada minicik.once onalra yoğunlaşan

Hangi şehirde siniz size çok güzel çocuğunuz için kurabiye yapıp getiririm .sizi ziyaret ederim moral veririm

Çok teşekkür ederim ❤️❤️ Ne güzel ince bir düşünce..yemiş gibi olduk🥰
Almanya’da yaşıyorum. Berlin’de ❤️

Canım uzun zaman oldu gorusmeyeli konuyu okuyunca inan cok uzuldum.. Anneciğin için Allah acil şifalar versin. Bebeklerini de saglıcakla kucagına almayı nasip etsin Rabbim
Uzuntunu hissediyor bebislerin mumkun oldugunca pozitif olmaya calıs aklına olumsuz seyler getirme lutfen. Allaha sıgın hepsi birer imtihan bu yasadıklarının.. Ben inanıyorum ki guzel haberler vereceksin cok yakında. Allahım yar ve yardımcınız olsun hep duamda olacaksın cnm

Canım,önce sen iyi olacaksın ki Defneye,annene,Lidya ve Kaan'ada iyi gelesin. Bu günler geçecek,şuan hamileligin getirdiği en yoğun duyguları yaşıyorsun,annene ayrı evlatlarına ayrı üzülüyorsun. İçinden ağlamak geliyorsa ağla,bögürmek istiyorsan bögür. Kelimeler böyle durumlarda hiçbir işe yaramıyor öyle üzgünüm ki :KK42: tek yapabileceğim şey sizler için dua etmek. Bebeklerin kuvoze girmelerinden korkma,bak benimkiler 1.5yasinda geldi bile,seninkiler de hayata öyle sıkı tutunacaklar işte,çünkü onların annesi sensin:KK200:

X