Hamile kaldığım için evlenmek zorunda kaldım ama çok mutsuzum

Konunun bir yerinde; eski sevgilimden hamile kalmıştım o yüzden yenisiyle sevişip, çocuğun onun olduğunu söyleyip evlendim, pişmanım yorumu bekledim ne yalan söyleyeyim.

Boşanacaksanız boşanın konu sahibi, bugünü yarını yok bunun. Adam zaten çalışmıyormuş.

Hata ústúne hata yapmissin 15 yasindasin sanki. Neyin kafasi bu.
Bundan sonra umarim cocugunada olan Sorumlulugunla adimlarini cok bilincli atarsin.

Ben hiç sevgi olmadan evlendiğinizi sanmıyorum ya. Aldırmak da Bi seçenekti özellikle erkeğin sevmediği kadınla aldırmayalım günah diye evleneceğini sanmıyorum. Sadece aceleye geldiği ve maddi problemlerde olduğu için çok bağlanma fırsatınız olmamış bence. Ki evlilik herkes için ilk yıllar zordur alışma süreci falan Bi afallıyorsun evlenince. Bence acele etmeyin işleri düzeltmeye çalışın biraz zaman verin birbirinize. Zaten aşık olarak evlensen de evlilik farklı bir şey o kadar çok sorumluluk oluyor ki öyle aşk böcüğü gibi kalınmıyor. Çok büyük problemler yoksa zamana bırakın derim ben.
Eşim daha önce bu pişmanlığı yaşamış kız arkadaşı bebeği aldırmış ama eşimin sonra haberi olmuş bu konuda vicdan azabı çektiğini ve aynı şeyi tekrar yaşamak istemediğini söylemişti. Ben de böyle ağır bir yükü taşiyamazdim o psikolojiyi o vicdan azabını bir ömür taşıyamazdım bir de bazı insanlar herşeyi yapıyorlar da olmuyor rabbim bana beklemediğim bir anda da olsa vermiş onu yok etmek istemedim çünkü hiç olmamış gibi devam edemezdim ben hayatıma biliyorum

Eşim daha önce bu pişmanlığı yaşamış kız arkadaşı bebeği aldırmış ama eşimin sonra haberi olmuş bu konuda vicdan azabı çektiğini ve aynı şeyi tekrar yaşamak istemediğini söylemişti. Ben de böyle ağır bir yükü taşiyamazdim o psikolojiyi o vicdan azabını bir ömür taşıyamazdım bir de bazı insanlar herşeyi yapıyorlar da olmuyor rabbim bana beklemediğim bir anda da olsa vermiş onu yok etmek istemedim çünkü hiç olmamış gibi devam edemezdim ben hayatıma biliyorum

hadi siz kendi bedeninize saygı duymadığınız için gerektiği şekilde korunmadınız. ya eşiniz? o da farklı partnerlerinin hamile kalmasına sebep verdiğine göre belli ki kendi hazları uğruna aynı hatayı yapmaktan geri durmayan birisiymiş.
kendinize bu kötülüğü gerçekten nasıl yapabildiniz?

hadi siz kendi bedeninize saygı duymadığınız için gerektiği şekilde korunmadınız. ya eşiniz? o da farklı partnerlerinin hamile kalmasına sebep verdiğine göre belli ki kendi hazları uğruna aynı hatayı yapmaktan geri durmayan birisiymiş.
kendinize bu kötülüğü gerçekten nasıl yapabildiniz?
Ben bunu evlendikten sonra öğrendim ne yazık ki

Yalnış anladınız böyleleri derken hemen kolaylıkla hamile kalanlara dedim kötü bir niyetim yoktu
Bakın benim hayatımda ilk kez başıma gelen bir durum bu her defasında başkalarından hamile kalan gecelik ilişki yaşayan biri değilim. Evet ben bir hata yaptım bunu zaten kabul ediyorum bedelini de ödüyorum. Böyleleri şöyleleri diye bir durum söz konusu değil yani

Hata ústúne hata yapmissin 15 yasindasin sanki. Neyin kafasi bu.
Bundan sonra umarim cocugunada olan Sorumlulugunla adimlarini cok bilincli atarsin.
Evet yeni tanıştığım birine bu kadar güvenip biseyler yaşamam büyük hata bundan zaten çok pişmanım ama çocuğumu doğurduğum için hiç pişman olmadım keşke aldirsaydim hiç demedim hata üstüne hata yok yani sadece bir hata var bunlar da onun sunucu ama ne olursa olsun o benim tek mutluluğum herşeye rağmen iyi ki var annelik gerçekten çok farkı birşeymiş

Bakın benim hayatımda ilk kez başıma gelen bir durum bu her defasında başkalarından hamile kalan gecelik ilişki yaşayan biri değilim. Evet ben bir hata yaptım bunu zaten kabul ediyorum bedelini de ödüyorum. Böyleleri şöyleleri diye bir durum söz konusu değil yani
Ben sana “her defasında başkalarından hamile kalan gecelik ilişki yaşayan birisin“ demedim ki sadece tek seferde hemen hamile kalan dedim sen yanlış anlamaya meyillisin anlaşılan

Seninki de az değilmiş haa.korunmak istemiyor demek ki.bu ne rahatlık. Sabıkalı olmasa tamam diyeceğim.

Hiç mi bir şey hissetmedin eşine? Ya da o sana. Mesela sana karşı duygularını sorduğunda ne cevap veriyor? bence çocuk için biraz zamana bırakmalısınız. Mantık evliliği ya da görücü usulü evlilikler yapan insanlar bile Bi süre sonra seviyor birbirini. Bi de eşin bana naif biri gibi geldi deymez mi çabalamaya bilemedim.

Ben sana “her defasında başkalarından hamile kalan gecelik ilişki yaşayan birisin“ demedim ki sadece tek seferde hemen hamile kalan dedim sen yanlış anlamaya meyillisin anlaşılan
Tek gecelik ilişki yaşayanlar ya da böyleleri çok da iyi niyetli algilanacak sözler değiller kusura bakmayın. Ayrıca Allah bana bir evlat verdiyse de vardır bildiği size vermediyse de bir bildiği vardır öyle değil mi ?

Hiç mi bir şey hissetmedin eşine? Ya da o sana. Mesela sana karşı duygularını sorduğunda ne cevap veriyor? bence çocuk için biraz zamana bırakmalısınız. Mantık evliliği ya da görücü usulü evlilikler yapan insanlar bile Bi süre sonra seviyor birbirini. Bi de eşin bana naif biri gibi geldi deymez mi çabalamaya bilemedim.
Bilmiyorum ki kafam çok karışık ne düşüneceğimi bilmiyorum

Tek gecelik ilişki yaşayanlar ya da böyleleri çok da iyi niyetli algilanacak sözler değiller kusura bakmayın. Ayrıca Allah bana bir evlat verdiyse de vardır bildiği size vermediyse de bir bildiği vardır öyle değil mi ?
Hanimefendi sınırınızı aşıyorsunuz benim iki tane evladım var cennette. Siz haketmişsiniz ben haketmemiş miyim yani. İlk başta kırmak istemedim siz ama anlamıycaksınız galiba evet içip içip tek gecelik ilişkiyle hamile kalmışsınız hem de tanımadığınız adamdan mecbur evlenmişsin ve mutlu değilsin Allaha şükür bem en azından sevdiğim adamla evlendim mutluyum huzurluyum

Hanimefendi sınırınızı aşıyorsunuz benim iki tane evladım var cennette. Siz haketmişsiniz ben haketmemiş miyim yani. İlk başta kırmak istemedim siz ama anlamıycaksınız galiba evet içip içip tek gecelik ilişkiyle hamile kalmışsınız hem de tanımadığınız adamdan mecbur evlenmişsin ve mutlu değilsin Allaha şükür bem en azından sevdiğim adamla evlendim mutluyum huzurluyum
İyi ne güzel size mutluluklar

Biz elimizden geldiğince ona iyi bakıyoruz her ikimiz de onu çok seviyoruz boşansak da bu değişmez annesi babası annelik babalık görevini yapmaya onu sevmeye devam edecek o konu da eşimden şüphem yok benim yapar bırakmaz evladını
Görev yerine getirmek, çok sevmek…
Bazı insanların içinde boşluk vardır, ne verseniz dolmaz bilir misiniz?
İstemeden dünyaya gelen, doğurmaya mecbur kalınan, aşk tohumunun olmadığı ya da sevgisiz bir ailenin, anne babasını ve kendisini hiç bir göremeyen evlerin evladıdır onlar.
Fiziken birlikten bahsetmiyorum, boşanmış ailelerin çocukları bunları gram hissetmeyebilir mesela, anlatabildim umarım.
Tahtını yapsanız dahi bahtını asla yapamayacağınız, iliklerine kadar her gün hissedecek, bir şeylere mecbur kalınmış masumlar.

Umarım yanılırım, evladınız bu gruptan olmaz.
O sebeple diyorum, dünyaya getirmek ve sevmek yetmiyor işte…

X