Hamilelikten dolayi ben mi hassasım yoksa haklı mıyım

Bunu da denedim dediği şey sen fesatlık cikariyosun saygısız karşımdan konuşup duruyosun aklina gelmemiştir ne var falan diyecek.. Ve ertesi gün bişey olmamış gibi sabahın köründe çıkıp gelecek ..
Siz de ben onlar gibi değilim misafire onlar gibi davranamıyorum demeyi bir kenara bırakın. Onlar size çat kapı geldiklerinde ne bir güler yüz gösterin, ne de bir çay demleyin. Ne kadar ekmek o kadar köfte..

Eşin o gazoz sana ikram edilmediğinde “ yengene neden getirmedin” deyip tepkisini belli etmediği sürece bu saygısızlık devam eder. Eşinizin ses çıkarmaması “ aynen böyle devam edin, bence sorun yok. Hatta o kadar sorun yok ki bakın tepki bile vermiyorum.” anlamına geliyor. Evde peşinizde pervane olması size karşı gebe olmasından. Siz “artık ailenle asla görüşmüyorum” diye resti çekin bakın bakalım pervane olmaya devam edecek mi? O zaman gerçek muameleyi görün.
Valla çok haklısın konu sahibi arkadaşım. Büyük saygısızlık yaptıkları.

asıl suçlu eşiniz. sizin problem yaşadığınızı biliyor, görümceniz bardağı getirince, daha hiç icmeden al hayatim bunu sen iç, ben kendime alırım diyecekti, siz de alacaktiniz, canınız istemese bile yalandan bir iki yudum içip, dökerdiniz. baktı ki soğuk rüzgarlar esiyor, alıp sizi çıkacaktı. ailesi de bunu görünce anlayacak ki, oğlumuzu görmek istiyorsak geline saygı duyacağız. ama oğul alttan aldıkça bunlar üste çıkmış. üzüldüm adınıza. gerçekten zor bir durum, ve çocuğunuz da bu durma şahit olarak olarak büyüyecek. Allah yardimciniz olsun.

Arkadaslar merhaba .
3 gün önce kayinvalidemgile gittik . Beni bayramda çok kızdırdıkları için ve kızım onlar yüzünden hasta olduğu için sonrasinda 15 gün gitmedim. Güya bizim hasretimizle yanıp tutuşuyorlar ya gittiğimiz gün kp kapıyı açtı oturma odaya geçtik ve horul horul yanımızda uyudu iki laf etmeden tam 2 saat boyunca . Gorumcem geldi hoşgeldiniz dedi ve odasına gitti yattı. Kv ise o oda senin bu oda benim yanımıza gelmiyor halbuki öğlen beni aradı ve gayet normal konuştuk gelin dedi iyi dedim ama gidince yüzüme bakmıyor. Gerçekten bu dengesiz hallerinden bıktım.

Her neyse odada epey eşim ben kızımız ve horlayan kp durduk 1 2 saat kadar . Gorumcem odaya teşrif etti ve eşim çok sıcak soğuk biseyler getir dedi. 6 aylık hamileyim ve kızlar şaka gibi gorumcem kendine ve eşime buz gibi gazozu döküp geldi ben böyle bakakaldım. Hamile olmasam belki içim böyle gitmezdi eşimde bozulur gibi oldu bana biraz icip kalanını sen de icer misin dedi bende istemiyorum dedim. Bide hala yüzüme bakmiyor aa istersen sana da dokeyim falan demiyor . Abi su mu bu mu abuk subuk hikayeler anlatip duruyor afedersiniz k.cnı bana dönüp. Baslarda ergen diyodum takmiyodum 15 yaşındaydı ama su an 20 yaşında

Ben yine edebimi insanligimi bozmayayım diye yemek hazırlanmasına toplanmasına yardım ettim içerde oturamadım . Çıkarken de aptal gibi gorumceme bi anda ağzımdan hadi görüşürüz sen de gel lafı çıktı.

Sorum ise şu kızlar 3 gündür eşim pesimde pervane kahvaltı hazırlar çay yapar sen uyu ben çocuğa bakarım der ben saatlerce uyuyorum ama eşimle ne konuşasım var ne de yüzüne bakasım hiç bi yaptığı gözüme gözükmüyor. Çünkü artık bu durumdan bıktım ailesi ile her gün görüşmüyorum diye her gittiğimde surat savat haftada 1 gidiyorum 1 haftalik lafı yiyip geliyorum bi dahaki gidene kadar kendime gelemiyorum. Evlerimiz dipdibe ben gitmesem onlar geliyor sabahtan aksama kadar. Ne kp ne kv ne gorumce kabullenemiyor haftada 1 görüşmeyi.

5 yıl oldu evleneli 5 yıldır aynı şeyler.

Ve esim hic agzini acip bisey demiyor nooluyo ya niye suratınız yine asık ya da kardeşine niye tek 2 mize getirdin mintmavim yok mu burda demiyor bozulmuyor sanki ben esek basiyim . Ya da hadi ne yanimizda oturan var ne konusan kalk gidelim demiyor Hadi bunları orda demesin ama bana gelince farkındayım abuk subuk davrandılar senkafana takma da demiyor.

Öbur gidisimzide yine benzer şeyler oluyor . Kendi hakkımızı savunmuyor ben savununca saygisiz şımarık oluyorum ama onların yaptıklarını kimse konuşmuyor. Artık çok yoruldum. Eşimden de soğuduğumu hissediyorum ne ona ne ailesine nasıl davranacagim gerçekten bilmiyorum yeri geldi pat pat onlar laf sokunca bende soktum ama devam edemedim çünkü benim fitratima uygun değil...
Yıllar dahi geçse sen her zaman için el kızı ünvanını taşıyacaksın malesef.. Hele kızı evlensin damadı olsun bak onu oğlundan ayıracaklar mı. Sonra buna da içerleyeceksin malesef.. Lakin eşinle iyiysen sana tavsiyem geç olmadan çokda sen kendi içinde kinlenmeden bu durumu ona anlat. O görür ama dillendirmezsen üstüne düşmez. Erkeklerin genel hali sessizlik varsa huzur var. Kimse ses etmesin modu. Sen uygun bir dille konuş. Ben kendimden vazgeçtim bana bu şekilde davranmalarına alıştım lakin senin yanında yapılınca senin üzüldüğünü hissetmek beni üzüyor diye bir giriş yap gitsin. Ama sana en en en en yıldızlı tavsiyem kimse için eşinden soğuma, eğer sana değer veriyorsa boşver kim ne yaparsa yapsın sende tınlamaz davran. Unutma senin yuvan sen eşin ve bebişinizden oluşuyor. Diğer kişilerin ne sözü ne hükmü senin huzurunu bozmasın

Biliyo musunuz bunu ben de düşündüm ve sonra kendime güldüm...

Nedeni ise çocuğuma her an her dk şeker çikolata abur cubur kola vermeye çalışmaları. Kızdığım halde inadına inadına...
Ve henüz 5 aylıktı ben lavaboya gidip bunlara emenet ettim ve sadece anne sütü alan çocuğun ağzına tüpteki çikolatalardan sıkmışlar cokokrem var biliyorsunuzdur. Ve bana demediler . Ben emzircegimde ağzının kokusundan anladım.

Sizce böyle zir cahil bi kızla annesi bana gazozu sagliklsiz diye vermemiş olabilir mi
Olamaz tabi ne kadar embesillermis ya. Ben bilinclidir belki yeni nesil takip edio saglikli beslenme fln ya da sen dikkat ediosun die belki getirmediyse dedim. Yoksa niye getirmez ki bi insan. Hadi az vardi diyelim üçe bölüp azar azar ikram etseydi. Bebeginize yaptıkları hiç normal degil beyinleri yok demek ki bunlarin. Bir an once ipleri koparsaniz ne guzel olur dogacak cocugunuz da rahat eder.

Arkadaslar merhaba .
3 gün önce kayinvalidemgile gittik . Beni bayramda çok kızdırdıkları için ve kızım onlar yüzünden hasta olduğu için sonrasinda 15 gün gitmedim. Güya bizim hasretimizle yanıp tutuşuyorlar ya gittiğimiz gün kp kapıyı açtı oturma odaya geçtik ve horul horul yanımızda uyudu iki laf etmeden tam 2 saat boyunca . Gorumcem geldi hoşgeldiniz dedi ve odasına gitti yattı. Kv ise o oda senin bu oda benim yanımıza gelmiyor halbuki öğlen beni aradı ve gayet normal konuştuk gelin dedi iyi dedim ama gidince yüzüme bakmıyor. Gerçekten bu dengesiz hallerinden bıktım.

Her neyse odada epey eşim ben kızımız ve horlayan kp durduk 1 2 saat kadar . Gorumcem odaya teşrif etti ve eşim çok sıcak soğuk biseyler getir dedi. 6 aylık hamileyim ve kızlar şaka gibi gorumcem kendine ve eşime buz gibi gazozu döküp geldi ben böyle bakakaldım. Hamile olmasam belki içim böyle gitmezdi eşimde bozulur gibi oldu bana biraz icip kalanını sen de icer misin dedi bende istemiyorum dedim. Bide hala yüzüme bakmiyor aa istersen sana da dokeyim falan demiyor . Abi su mu bu mu abuk subuk hikayeler anlatip duruyor afedersiniz k.cnı bana dönüp. Baslarda ergen diyodum takmiyodum 15 yaşındaydı ama su an 20 yaşında

Ben yine edebimi insanligimi bozmayayım diye yemek hazırlanmasına toplanmasına yardım ettim içerde oturamadım . Çıkarken de aptal gibi gorumceme bi anda ağzımdan hadi görüşürüz sen de gel lafı çıktı.

Sorum ise şu kızlar 3 gündür eşim pesimde pervane kahvaltı hazırlar çay yapar sen uyu ben çocuğa bakarım der ben saatlerce uyuyorum ama eşimle ne konuşasım var ne de yüzüne bakasım hiç bi yaptığı gözüme gözükmüyor. Çünkü artık bu durumdan bıktım ailesi ile her gün görüşmüyorum diye her gittiğimde surat savat haftada 1 gidiyorum 1 haftalik lafı yiyip geliyorum bi dahaki gidene kadar kendime gelemiyorum. Evlerimiz dipdibe ben gitmesem onlar geliyor sabahtan aksama kadar. Ne kp ne kv ne gorumce kabullenemiyor haftada 1 görüşmeyi.

5 yıl oldu evleneli 5 yıldır aynı şeyler.

Ve esim hic agzini acip bisey demiyor nooluyo ya niye suratınız yine asık ya da kardeşine niye tek 2 mize getirdin mintmavim yok mu burda demiyor bozulmuyor sanki ben esek basiyim . Ya da hadi ne yanimizda oturan var ne konusan kalk gidelim demiyor Hadi bunları orda demesin ama bana gelince farkındayım abuk subuk davrandılar senkafana takma da demiyor.

Öbur gidisimzide yine benzer şeyler oluyor . Kendi hakkımızı savunmuyor ben savununca saygisiz şımarık oluyorum ama onların yaptıklarını kimse konuşmuyor. Artık çok yoruldum. Eşimden de soğuduğumu hissediyorum ne ona ne ailesine nasıl davranacagim gerçekten bilmiyorum yeri geldi pat pat onlar laf sokunca bende soktum ama devam edemedim çünkü benim fitratima uygun değil...
Dilinizi essek arisimi soktu kendiniz niye konuşmuyorsunuz. Tatlim abinle kendine getirmissin ama beni unutmussun bende essek basi degilim kalk banada getir deseniz bir daha sirf sizden emir almamak icin en basta getirmeyi ogrenir.

Cat kapi evinize mi geliyorlar. Acmayin kapiyi. Ama soyle acmayin kapinin arkasindan suan musait degilim kusura bakmayin musait olunca arar cagiririm deyin gonderin napacaklar kapiyimi kiracaklar.

Siz hakkinizi savunmazsaniz kimse savunmaz.

Öncelikle eşiniz gazozu kendisi içmek yerine direk size vermesi gerekirdi sonuç olarak hamilesiniz.

ayrıca da madem bu kadar umursamazlar sizde hiç gitmeyin veya geldiklerinde aynısını yapın.

eşiniz size yardım ediyormuş bu çok güzel bir hareket çünkü hatalarını görüyor ki size yaranmak için yardım ediyor ama eşiniz adına çok üzüldüm belli ki fazlaca arada kalıyor…

Gitmemeyi çok denedim . 2 ay gitmediğim oldu. Evlerimizin dip dibe oldugunu düşünürsek 2 ay uzun bi süre. Ama bu sefer onlar geldiler zırt pırt sabahtan akşama kadar gitmediler. Çocuğumun düzeni bozulmaya başladı. Benim düzenim kalmadı. Esimle cocugumu gondermeyi denedim bu sefer hırslarını kizimdan almaya başladılar. Asagilamalar etmeler kucuk olduğu için anlamiyo ama bana anlatirken ben fark ediyorum . Yani çözüm bulamıyorum...
İlla seni görüp sürekli sana eziyet edecekler yani?

Merhaba yukarda da yazdım . Gitmemeyi çok denedim ama arada çocuk var . Bu sefer onlar çok sever gibi her gün çocuğu göreceğiz bahanesiyle geldiler. Eşim zaten çoğu zaman bilgisayar üzerinden çalıştığı için evdeydi pandemide. Yani ben onlar gibi değilim eve gelen misafire onlarin yaptığını yapamiyorum.
Eşimle çocuğumu göndermeyi denedim ama bu sefer çocuğum arada kaldı. Sevdiğinden değil hirsindan kaç kere ağzına vurduğunu isirdigini gordum . Konuşmaya başladı şimdi ve yalnız saldigimda babanne beni sıkıştırdı diyor. ...

Yani o kadar psikopatlar ki hem beni hem çocuğumu sevmiyorlar ama süreklide gorusmek istiyolar. Kv de kp de kendi egosunu tatmin etme peşinde.
Hoşt de ya. Kv mi ısırıyor çocuğu. Ya vala cinlerim tepeme cikti yemin ediorum tansiyonum yükseldi galiba su an. Seni strese sokmak istemiyorum kac aylik hamilesin? Ama bu delilerin arasinda delirir insan.

Kim ne derse desin bu iş erkekte biter. Erkek ara bulmayı bilecek. Erkeğin herhangi bir tavır koymadığı durumlarda böyle sonuçlar yaşanıyor. Bir tanesini kuzenim yaşıyor. Kuzenim oldukça pısırık kaç yaşına gelmiş adam bir tavır koyamıyor. Gazozu da gıcıklığına getirmemiş eğer hamile olduğundan çekinseydi gazoz zararlı mı bilemedim diye sorardı görümce.

Bu konuda bence suçlu sizsiniz. Eşiniz sesini çıkarmıyorsa siz niye demediniz. Ben orda eşime de yarim bardak vereceğine kalk yenisini getir deyip ona da kızardım. Ayrıca altı aylık hamileyken gidince yapmayın yemek falan yapıp getirsinler bi zahmet. Çocuk olunca da çocuk emzirmeye gidin odaya yine hazirlasinlar yemegi her hafta gidin ama bisey yapmayin . Iyice bıksınlar sizden. Yüz vermeyin bu kadar insanlara Allah aşkına . O gorumceyi niye çağıyorsunuz evinize bi de evde mı size saygısızlık yapsın.

Merhaba yukarda da yazdım . Gitmemeyi çok denedim ama arada çocuk var . Bu sefer onlar çok sever gibi her gün çocuğu göreceğiz bahanesiyle geldiler. Eşim zaten çoğu zaman bilgisayar üzerinden çalıştığı için evdeydi pandemide. Yani ben onlar gibi değilim eve gelen misafire onlarin yaptığını yapamiyorum.
Eşimle çocuğumu göndermeyi denedim ama bu sefer çocuğum arada kaldı. Sevdiğinden değil hirsindan kaç kere ağzına vurduğunu isirdigini gordum . Konuşmaya başladı şimdi ve yalnız saldigimda babanne beni sıkıştırdı diyor. ...

Yani o kadar psikopatlar ki hem beni hem çocuğumu sevmiyorlar ama süreklide gorusmek istiyolar. Kv de kp de kendi egosunu tatmin etme peşinde.
Siz annesiniz anne. Ne demek çocuğun ağzına vurmak, ısırmak?
Ben böyle insanlarla asla görüşmem. Evime gelse kapıyı açmam. Duymadım görmedim evde değilim derim almam.
Bu ne pısırıklık hanımefendi?

Ama eşim bana bi kere bile hak vermez sizin durumlar nasıl .

Teşekkür ederim cevabınız için. Çok sustugum yerde oldu eşim hic aaa bak edebinden saygısından susuyor deyip kıymet bilmedi. Ama cevap verdiğim zaman saygısızsın kadının karşısından cevap veriyosun diyerek benden uzaklaştı bile ... çok üzgünüm care bulamıyorum 😔😔😔
Kocanız sizi ve çocuğunu korumuyorsa siz hem kendinizi, hem çocuğu koruyacaksınız.
Bu yüzden sizden uzaklaşacaksa Cehennem'e kadar yolu var.

Şu an size sinirlendim konu sahibi.Benim çocuğumu kayınvalide isiricak,sikistiricak dar ederim dünyayı ona dar.Basina yıkarım evini ve asla ama asla görüşturmem çocuğumla.Siz hala nasıl o eve gidip gazoz ikram etmediler diyebiliosunuz ya.Hala hala nasıl ayaklarınız o eve gider,nasıl babasına bahsetmezsiniz ay çok sinirlendim.Hamileyim ve yegenlerim var.Yegenlerime canımı veririm ikisine de aşığım.Biri onlara bişey dicek,kalbini kiricak,yüksek sesle konusucak alnını karislarim wala.Bu ne vurdumduymazlık ya

Eşinizle aranız iyiyse bence o saygısız insanlarla muhatap olmayın. Eşinizin hatrına haftada bir kez gitmeye devam edin. Madem sizinle ilgilenilmiyor siz de telefon v.b başka şeylerle meşgul olun.Onlar da size gelince siz de aynı davranışı onlara sergilersiniz. Eşiniz onlara tavır koyabilseydi koyardı zaten.Bazı erkekler yaradılış ve yetişme tarzı itibarı ile ailelerine bu konularda telkinde bulunmayı saygısızlık olarak görüyor.Ailesine tavır almayışı sizi önemesemediği anlamına gelmez. Siz şikayet ettikçe eşinizle aranız da açılabilir.Eşiniz s ailesinin size karşı davranışlarının farkında ki, kendi aranızda size yardım ederek v.b davranışlarla bu durumu telafi etmeye çalışıyor. Eşiniz iyiyse başka insanlar için huzurunuzu bozmaya gerek yok bence. Hamileliğinizin tadını çıkarın. Kendinize dert aramayın.

Geçmişte olanları bilmiyorum belki çok üzüldünüz; yalnızca bu yazdıklarınızı yanıtlıyorum.
Beş sene uzun bir zaman, sık da görüşüyormuşsunuz, kalkıp bir gazoz kendinize alabilecek veya ben de istiyorum diyebilecek muhabbeti kuramadıysanız sorun bayağı ciddi. Ya beklentinizi düşüreceksiniz ya da eşiniz her gittiğinde onunla gitmeme konusunda ikna edecek, mesafeli takılacaksınız. Başka türlü çözülmez gibi.

Ne! Yuh!

Şu an size sinirlendim konu sahibi.Benim çocuğumu kayınvalide isiricak,sikistiricak dar ederim dünyayı ona dar.Basina yıkarım evini ve asla ama asla görüşturmem çocuğumla.Siz hala nasıl o eve gidip gazoz ikram etmediler diyebiliosunuz ya.Hala hala nasıl ayaklarınız o eve gider,nasıl babasına bahsetmezsiniz ay çok sinirlendim.Hamileyim ve yegenlerim var.Yegenlerime canımı veririm ikisine de aşığım.Biri onlara bişey dicek,kalbini kiricak,yüksek sesle konusucak alnını karislarim wala.Bu ne vurdumduymazlık ya
Vurdumduymazlik ? Tabikide çocuğuma benim yanimda bunları yaptığında asla öyle durmuyorum alıyorum kucağından. o yüzden kuduruyor saygısız da kıskanç da çocuğu kıskaniyor ne var seviyoruz da diye . Bu huyunu bırakmıştı.
Ama babasıyla ben yanlarında yokken gittiğinde de yaptığını fark ettiğim için artık tek başına salmıyorum. Kendimde gidince böyle oluyor iste bende zaten çözüm bulmak için buraya yazdım...

X