Hamilelikten dolayi ben mi hassasım yoksa haklı mıyım

Vurdumduymazlik ? Tabikide çocuğuma benim yanimda bunları yaptığında asla öyle durmuyorum alıyorum kucağından. o yüzden kuduruyor saygısız da kıskanç da çocuğu kıskaniyor ne var seviyoruz da diye . Bu huyunu bırakmıştı.
Ama babasıyla ben yanlarında yokken gittiğinde de yaptığını fark ettiğim için artık tek başına salmıyorum. Kendimde gidince böyle oluyor iste bende zaten çözüm bulmak için buraya yazdım...
Wala babasıyla bile bırakmanız saçma.Boyle insanlara asla ama asla çocuk gösterilmez.Cocuk ısırmak ne ya kazık kadar kadın utanmaz.Bu benim şahsi fikrim çocuğumu ısıran babaneyle çocuğum asla biraraya gelemez.

Bunu da denedim dediği şey sen fesatlık cikariyosun saygısız karşımdan konuşup duruyosun aklina gelmemiştir ne var falan diyecek.. Ve ertesi gün bişey olmamış gibi sabahın köründe çıkıp gelecek ..
Yapacağınız en mantıklı şey ve kurtulmanın tek çaresi bunları evden kovmak ağzına geleni saymak kapı dışarı etmek. Size gelemeyecekler yani eve almayacaksınız o derece. Tüm ipleri koparıp bidaha da görüşmeyeceksiniz. Uzak bi yere taşınacaksınız. Başka yolu yok bunlar insan değil. Allah kurtarsın sizi bunlardan.

Yıllar dahi geçse sen her zaman için el kızı ünvanını taşıyacaksın malesef.. Hele kızı evlensin damadı olsun bak onu oğlundan ayıracaklar mı. Sonra buna da içerleyeceksin malesef.. Lakin eşinle iyiysen sana tavsiyem geç olmadan çokda sen kendi içinde kinlenmeden bu durumu ona anlat. O görür ama dillendirmezsen üstüne düşmez. Erkeklerin genel hali sessizlik varsa huzur var. Kimse ses etmesin modu. Sen uygun bir dille konuş. Ben kendimden vazgeçtim bana bu şekilde davranmalarına alıştım lakin senin yanında yapılınca senin üzüldüğünü hissetmek beni üzüyor diye bir giriş yap gitsin. Ama sana en en en en yıldızlı tavsiyem kimse için eşinden soğuma, eğer sana değer veriyorsa boşver kim ne yaparsa yapsın sende tınlamaz davran. Unutma senin yuvan sen eşin ve bebişinizden oluşuyor. Diğer kişilerin ne sözü ne hükmü senin huzurunu bozmasın
Ahhh.ben o icerlemeyi yaşadım maalesef bilirim

Ay allahaşkına neden orada tepki vermiyorsunuz? Hamile halinizle size bi içeceği çok gören insanlara neyin suskunluğu bu. Diyemediniz mi annen sana böyle mi terbiye verdi kalk getir bana da diye. Yada kalkın kendiniz alın böyle pasif pasif durursunuz onlar azıtır kocanız izler siz de sinir olur durursunuz.

Saygısız insanlara saygılı olarak cevap veremezsiniz. Görümceniz bunu yaptığında cevabını verecektiniz. Kvniz yanınıza gelmediğinde “ anne sen müsait değilsin sanırım. Bİz başka zaman gelelim.” diyip toplanacaktınız. Eşinizle de aranızı bozmayın , çok kırılıyor iseniz de alın karşınıza ben bunlardan rahatsızım deyin. Kendinizi yiyip bitirmeyin.

Evde bana bir gazoz bile vermedi demedin mi ?
Bemce eline cok guzel koz gecmis kusmek icim kicanda olayi farketmis kus ve muhattap olma

Gazoz meselesi icin kv bi cemkir ve küs .
Kocan evde yokken gelirlerse kapiya acma hamileyim uyuya kalmisim duymadim de .
Bu gazoz olayini kocanla konus .niye sana getirmemiş gorumce ? kocan senin adina niye istememis ? hatta keske kocan kalkip getirseydi.
Hala toplamaya yardim ettim diyosun ben hamileyim sancim var de uzan, hatta kp den once sen uzan kusura bakmayin agrim var de yat koltuga . Gorumcedende surekli su iste yemekiste yattigin yerden kalkamiyorum de 😂

Evde bana bir gazoz bile vermedi demedin mi ?
Bemce eline cok guzel koz gecmis kusmek icim kicanda olayi farketmis kus ve muhattap olma
Evet dün akşam artık dayanamayıp eşime söyledim ve bana verdiği cevap ben ona çok sıcak soğuk bişey getir dedim o da bana bide kendine dökmüş gelmiş sen bişey demedim ki sana getirmedi ne var bunda kasıtlı mı yaptı yani bunu onu mu diyosun dedi........ben de yok o kasıtlı yapmadı ben fesatim kotuyum tamam mı deyip kapıyı kapatıp yattım.

Birden fazla terbiyesizliğe maruz kalmışsın, ne sen ne de eşin ses çıkarmamış. Tavsiyem: yapılan haksızlığı o an direk muhatapları ile çözmeye çalış, çekirdek ailenin huzurunu bozma ve 3.çocuğu yapma

Ben bu tür olaylarda kesinlikle tek taraflı bişey olduğunu düşünmüyorum. Bi insan size neden durduk yere böyle davransın ki. Siz çok iyisiniz herşey mükemmel ama yine de size böyle davranıyorlar öyle mi. Genel olarak bütün konular için konuşuyorum. Görümcenizin yaptığı hiç hoş değil evet ama durduk yere de yapmamıştır. Belki sizin yaptığınız bi davranışa göre kendince karşılık vermiş olamaz mı. Güzelce oturup konuşabilirsiniz. Ondan sonra da aynı olursa mesafenizi koyarsınız

Geçen gittik bizde benimde canımı sıktı kv de.
Eşime dedim annenle uzun bir süre görüşmeyeceğim ama sen gitmek istersen git dedim.
Eşimin keyfi bilir ama ben uzun süre görüşmeyeceğim.

ben konuyu biraz farkli mi anladim acaba,

5 dakikalik mesafedeki ev ve cok sik gorusuyormussunuz,
bu durumda tam misafir gibi agirlanmamaniz normal geldi bana.

hatta esiniz de siz de gidip mutfaktan istediginizi alabilirdiniz, esinizin kardesinden istemesi bile bence gereksizmis.

kayinpederin uyumasi, kayinvalidenin islere devam etmesi,
sik gorustugunuz icin bana batmazdi acikcasi.

bilemiyorum ya, ben mi yanlis degerlendiriyorum acaba.

ancak gecmise yonelik anlattiginiz olaylar cok ciddi tabi ki, ozellikle cocuklarla ilgili olan durumlarda bu kisilerle hic gorusmeseniz yeri var diye dusundurttu beni.

Evet dün akşam artık dayanamayıp eşime söyledim ve bana verdiği cevap ben ona çok sıcak soğuk bişey getir dedim o da bana bide kendine dökmüş gelmiş sen bişey demedim ki sana getirmedi ne var bunda kasıtlı mı yaptı yani bunu onu mu diyosun dedi........ben de yok o kasıtlı yapmadı ben fesatim kotuyum tamam mı deyip kapıyı kapatıp yattım.
Evet kasitli yapti ben aptal miyim diyecektiniz . Madem siz istemedigiz icin getirmemis ozaman kocaniz 1 2 yudum alip niye uzatmis ?! Hani sizin istemediginizi biliyoya ? Hamile kadina sorulmaz mi hiç ? Kocani bidaha hasla onlara gitme. Kardesini savunmanin pesinde

Yakın mesafe oturmanıza karşın 5 senede samimiyet kurup, kendi evinizde gibi davranamadığınıza göre eşinizin ailesiyle aranızda sorunlar var diye düşünüyorum. Günlük hayatta akrabamız, eşimizin akrabası, komşumuz, iş arkadaşımız gibi istemeden de olsa muhattap olmak durumunda kaldığımız insanlar hep oluyor. Yani eğer eşinizle evliliğinize devam edecekseniz o insanlar hep hayatınızda olacak. Size istemeden de olsa muhattap olmak zorunda kaldığım insanlara karşı kullandığım iletişim yöntemini tavsiye etmek isterim. Eğer karşımdaki insanın saygısız, seviyesiz, kültürsüz, sabit fikirli, doğrusunu ben bilirim tarzı laftan anlamayacak türde biri olduğunu düşünüyorsam hareketlerine de sözlerine de alınmam, bir süre sonra benim için saydamlaşır. Halini hatrını sorarım, havadan sudan konuşurum, ilgi alanına giren konularda bir iki soru sorarım, onun sorduğu sorulara yüzeysel cevaplar veririm. Bitti.
Sözün kısası onları oldukları gibi kabul edin. Ayrıca ailesinden gördüğünüz her saygısızlıkta bence eşinizle konuşun. Ona bu saygısızlığın size değil kendisine yapıldığını ifade edin. Çünkü siz o ailede 'onun eşi' olarak bulunuyorsunuz. Eşiniz ailesine toz konduramayan biriyse, maruz kalınan saygısızlıklar onun mantığına uyacak şekilde ifade edilirse bir süre sonra kendisi de ailesindeki insanların davranışlarını kasıtlı mı değil mi diye gözlemlemeye başlayabilir. Eşiniz ailesinin saygısız davranışlarını görse de dile getirilmediği sürece sorun etmeyen biriyse, siz bu saygısızlıkları onu rencide etmeyecek bir üslupla dile getirdikçe, size hak verip saygısızlıklara karşı önlem almaya çalışabilir diye düşünüyorum.

X