Hamileyim ve boşanmakta kararsızım

Ama bende onun beni çok sevdiğini biliyorum. Sadece onun istediği şekilde yaşmak zorunda bırakmaya çalışıyor beni bunu kabullenemiyorum. O da diyor ki nasıl olsa gidemez benden eninde sonunda kabullenerek. Ama aile huzuru kalmadıkça. Sonra onun dediği olmuş ne fayda sonrasında çok üzülecek cokk..
Sevgi bu değil, güya seni seviyor ama şu hale bak , bunu kendine yapma seviyorsa peşinden gelsin o zaman , annesini de yakın yerden ev tutsun arada gider bakarsınız haline hatrına..

Kavgadan sonra geri dönmekle hata etmişsin. Adam boşanamayacağını bildiği için istedğini okuyor. Boşanmana inandırman lazım. Öyle bir hafta gitmeyle olmaz. Hamileyken baba evinde biraz zor olur ama senin yüzünü görmezse en azından belki çözülür bazı şeyler. Bu arada ailenin kararlılığı da önemli. Eşin ailene geldiğinde baban boşanma olmaz barışın derse yine ipleri vermiş olursunuz..

Kavgadan sonra geri dönmekle hata etmişsin. Adam boşanamayacağını bildiği için istedğini okuyor. Boşanmana inandırman lazım. Öyle bir hafta gitmeyle olmaz. Hamileyken baba evinde biraz zor olur ama senin yüzünü görmezse en azından belki çözülür bazı şeyler. Bu arada ailenin kararlılığı da önemli. Eşin ailene geldiğinde baban boşanma olmaz barışın derse yine ipleri vermiş olursunuz..
Aynen katılıyorum aşırı derecede kararlı olması lazım, daha karnı büyümeden bu işi yaptı yaptı yoksa hayatta baba evine sonradan gidemez, bir süre iki veya 3 ay gidip dişini sıksa, kapisinada boşanma tebliğatını yollasa kapısında k...p...k. olur.

Kızlar merhaba. 2 yıllık evliyim. 5 yıl sevgililik döneminden sonra evlendik. Çok severek. Ve en başından beri çocuk istiyorduk Rabbim şimdi nasip etti 8 haftalık hamileyim çok şükür. Ama evliliğimin başından beri tek sorunum kayınvalidem ve eşimin ona olan düşkünlüğü başlarda çok sorun yazamiyordum bende seviyorum kayinvalidemi. Eşim evlilik başından beri dublex ev alıp hepberaber yaşamak istiyordu. 6 ay önce kayinpederimi kaybettik ve benim asıl zorlu hikayem.. kayınvalidem ben yalnız kalamam korkarım demekten başka hicbirsey demedi. Eşimde baba acısı çektiği için annesini yalnız bırakmak istemiyor. Bir ablası var oda evli. Ben hep dedim ki biz kendi evimize kalalım eğer annem korkuyorsa bizde kalsın . Alışırım derse yine gün gelir akşamları yine hep beraber yeriz vs. Ama yok eşim hep orda kalalım istiyor dublex ev alana kadar. Kendi evime sadece duş alıp üstümü değiştirmek için geliyorum. Eşim gece bekçisi 4, günde bir izni var izinli günlerinde bile oradayız ve beraber yatmıyoruz. 2 hafta önce çok büyük bir kavgamız oldu ve annemin evine gittim. 2 gün önce geri döndüm daha kötü olduk. Anneme saygın olmadığı sürece benden birşey bekleme diyor. Esimin beni çok sevdiğini biliyorum ama ben ve annesi ile beraber aynı eve tikilmamizi istemesi artık zoruma gidiyor. Kayınvalidem bunlar genç deyip bizi rahat bırakmıyor. Boşanmak istesem ailemin durumu çok iyi değil evlenecek yaşta bir erkek kardeşim var .. hayat şartları çok zor hamileyken çalışma imkanım yok ne yapmam gerekiyor bilemiyorum belki fikir verirsiniz bı nebze içimi rahatlatirsiniz diye buraya yazmak istedim çok zor bir süreçten geçiyorum bu üzüntüyle bebeğimi kaybetmekten çok korkuyorum 😞
Çok geçmiş olsun en basta. Hamileliğin ilk ayları inanılmaz derecede zorlu geçer. Ekstradan sorunlar eklenince dünyaya sığmaz insan. Yaşadıklarını basite assssla indirgemiyorum ama bunlar bosanma sebebi asla olamaz öyle kolay mı bosanmak. Çözüm yoluna odaklanın beraber aile birliği kurun konusun bsyler yapın tek konusmayın beraberce anlasın ama bosanmayı çıkarın aklınızdan. Bir bebeğiniz olacak insaAllah sağlımla dopar kucagınıza alırsınız. Bu stres bebeğide etkiliyor yazık ona da. Evlilik hemen bitirilebilecek bir şey dğl bu kadar basite indirgenmemeli. Eşiniz seviyor da sizi emin olun geçecek bunların hepsi. Hepimiz ne badireler atlattık ne kötü şeyler yasadık ama çok şükür bir zamandan sonra geçiyor hepsi sadece yapıcı olmanız lazım aile olarak. İnsaAllah herşey düzelir. Unutmayın iki güzellik hiçbir zaman bir arada olmaz dört dörtlük hayatlar yoktur. Herkes bir şekilde imtihan oluyor. Ciddi şeyler olsa git bosan diyecem ama çözüm sağlanacak şeyler bunlar

Çok geçmiş olsun en basta. Hamileliğin ilk ayları inanılmaz derecede zorlu geçer. Ekstradan sorunlar eklenince dünyaya sığmaz insan. Yaşadıklarını basite assssla indirgemiyorum ama bunlar bosanma sebebi asla olamaz öyle kolay mı bosanmak. Çözüm yoluna odaklanın beraber aile birliği kurun konusun bsyler yapın tek konusmayın beraberce anlasın ama bosanmayı çıkarın aklınızdan. Bir bebeğiniz olacak insaAllah sağlımla dopar kucagınıza alırsınız. Bu stres bebeğide etkiliyor yazık ona da. Evlilik hemen bitirilebilecek bir şey dğl bu kadar basite indirgenmemeli. Eşiniz seviyor da sizi emin olun geçecek bunların hepsi. Hepimiz ne badireler atlattık ne kötü şeyler yasadık ama çok şükür bir zamandan sonra geçiyor hepsi sadece yapıcı olmanız lazım aile olarak. İnsaAllah herşey düzelir. Unutmayın iki güzellik hiçbir zaman bir arada olmaz dört dörtlük hayatlar yoktur. Herkes bir şekilde imtihan oluyor. Ciddi şeyler olsa git bosan diyecem ama çözüm sağlanacak şeyler bunlar
Evet şiddet vs kötü bir durum yok fakat şuan yaşadığım şey gerçekten çok zor bir durum. Bir odaya hapsedildim resmen. Kayinvalidemin evinde küçük bir odada tek başıma kalıyorum eşim kayınvalidem salonda yatıyor sabah gelince onun olduğu odada yatıyor işin ciddiyeti burada.. şuan asamadigimiz nokta sağlıklı iletişim kuramiyoruz. Evet çocuğumuz olacak Rabbime bin şükür. Herkesin evliliginde illa ki sorunlar oluyordur ama ben eşimden bir adım göremiyorum. Gözlerini kör etmiş sadece benim annem diyor başka hicbirsey demiyor baba oalcak hala beni ailesi gibi göremiyor çok zoruma gidiyor 😞

Sevgi bu değil, güya seni seviyor ama şu hale bak , bunu kendine yapma seviyorsa peşinden gelsin o zaman , annesini de yakın yerden ev tutsun arada gider bakarsınız haline hatrına..
Dublex ev alacakmış gidip gelme derdimiz kalmayacakmis. Çift girişli olacak kafam rahat olacak diyor kendileri. Ona bile tamam dedim sırf çok istiyor diye. Sadece alana kadar kendi evimde olmak istiyorum yazarken bile sinir oluyorum fazlasiyla. Zaten şuan evleimiz yakın ben araba kullanıyorum araba ile 5 dk mesafede ama illa yatacağım kalkacgiz yalnız birakmayacagiz

Kavgadan sonra geri dönmekle hata etmişsin. Adam boşanamayacağını bildiği için istedğini okuyor. Boşanmana inandırman lazım. Öyle bir hafta gitmeyle olmaz. Hamileyken baba evinde biraz zor olur ama senin yüzünü görmezse en azından belki çözülür bazı şeyler. Bu arada ailenin kararlılığı da önemli. Eşin ailene geldiğinde baban boşanma olmaz barışın derse yine ipleri vermiş olurs

2 hafta durdum 15. Gün döndüm çünkü gel hallolur herşey konusulunca seni evden ben kovmadim ben göndermedim dedi. Bende çocuk için dönmek istedim sadece. Annem biliyordu sadece olayı diğer aile fertlerine eşimin eğitimde olduğunu soyledim. İlk kez gittim çünkü ben evden ve gelip alacağını düşünmüştüm. Evden gitmemi kaldıramadı beyimiz. Ama dönen karısının gönlünü almaya da çalışmadı sebebi annesi ile hiç konuşmamısim beraber oturup yemek bile yememmisim mecbur değilim ki. Of Allah'ım nasıl anlicak anlayamiyorum

2 hafta durdum 15. Gün döndüm çünkü gel hallolur herşey konusulunca seni evden ben kovmadim ben göndermedim dedi. Bende çocuk için dönmek istedim sadece. Annem biliyordu sadece olayı diğer aile fertlerine eşimin eğitimde olduğunu soyledim. İlk kez gittim çünkü ben evden ve gelip alacağını düşünmüştüm. Evden gitmemi kaldıramadı beyimiz. Ama dönen karısının gönlünü almaya da çalışmadı sebebi annesi ile hiç konuşmamısim beraber oturup yemek bile yememmisim mecbur değilim ki. Of Allah'ım nasıl anlicak anlayamiyorum
Merhaba Yorum yazmaya geldim, ki şu son mesajı şimdi okudum , "bir daha gidersen kesinlikle almayacağım" demiş ya annenizin evinden, işte orası bitirdi beni. Adamın dolaylı tehditkar cümlesine bakar mısınız ya, gözden de çıkardim misali ! Gittiniz demek, gönlünüzü de almamış . Bu durumda gönül almayan eş hangi durumlarda alacak o gönlü. Adam annesine bayağı düşkün, hâlâ annemle oturmadin, bıdı bıdı.Annesinin tek kalamayacagim diye sizle yaşamayı istemesi de çok vahim .iSiniz çok çok zor. Hamile olmadan önce bu durum çıksaydı boşanmayı kesin söylerdim. Çözümü çok zor bu süreçte. Allah sağlıklı doğumlar nasip etsin.

Dublex ev alacakmış gidip gelme derdimiz kalmayacakmis. Çift girişli olacak kafam rahat olacak diyor kendileri. Ona bile tamam dedim sırf çok istiyor diye. Sadece alana kadar kendi evimde olmak istiyorum yazarken bile sinir oluyorum fazlasiyla. Zaten şuan evleimiz yakın ben araba kullanıyorum araba ile 5 dk mesafede ama illa yatacağım kalkacgiz yalnız birakmayacagiz
Bakın kv ile oturmak her zaman çok zordur , ya bu durumu bebek doğana kadar idare edin ya da boşanmayı kararlı bir şekilde gündeme getirin ki eşiniz bu kararından vazgeçsin, başka da çare yok gibi..

Bakın kv ile oturmak her zaman çok zordur , ya bu durumu bebek doğana kadar idare edin ya da boşanmayı kararlı bir şekilde gündeme getirin ki eşiniz bu kararından vazgeçsin, başka da çare yok gibi..
1 hafta içimden kendisine mühlet verdim. Eğer bir sekilde düzelmez işe gidip donmeyecegim. Duzelicegine inanırsam kalıcak çocuk doğduktan sonraki tavırlarına bakacağım. Yine aynıysa bu sefer bosanacagim çok kararlıyım .

Merhaba Yorum yazmaya geldim, ki şu son mesajı şimdi okudum , "bir daha gidersen kesinlikle almayacağım" demiş ya annenizin evinden, işte orası bitirdi beni. Adamın dolaylı tehditkar cümlesine bakar mısınız ya, gözden de çıkardim misali ! Gittiniz demek, gönlünüzü de almamış . Bu durumda gönül almayan eş hangi durumlarda alacak o gönlü. Adam annesine bayağı düşkün, hâlâ annemle oturmadin, bıdı bıdı.Annesinin tek kalamayacagim diye sizle yaşamayı istemesi de çok vahim .iSiniz çok çok zor. Hamile olmadan önce bu durum çıksaydı boşanmayı kesin söylerdim. Çözümü çok zor bu süreçte. Allah sağlıklı doğumlar nasip etsin.
Bir insan eşini sevdiğini böyle tehdit etmemeli. Normalde olsa çoktan on kere boşalmıştım çünkü benim sevdiğim adam asla bu değil. Babası vefat ettikten sonra annesine ayrı bir düşkün oldu evet olabilir de annesi ama başka bir ailesi olduğunu da unutmamalı. Asla anneni at demedim hep ılımlı yaklaştım anlamadılar. Tüm suç kayınvalidem de aslında. En başından beri siz huzurunuzu kaçırmayın ben hallederim deseydi bunlar yasanmayacakti. Şuan bizim yasadiklarimizdan pişman gibi gözüküyor üzülüyor gibi ama bilmiyorum. Oda 63, yaşında yarın öbür gün düşse yatağa yine ben bakacağım saglamken bari yük olmamaliyim demeli. Ah bu anneler ve ogul sevdaları tüm evliliklerin %70 i bu yüzden bitiyor

Ben neredeysen senin evin orası diyor 😤
Ya vallahi ne desem bilemiyorum. Bizim kendi evimiz, düzenimiz vsr, neden annene yük olalım? Tamam akşamları 2 3 günde bir gelelim, beraber yemek yiyelim amenna. Ama sizle bile aynı odada yatmayip, annesi ile aynı odada yatması, abes bir durum. Terapi işini konuşabildiniz mi?

Gidip annesiyle salonda yatıp sizin yanınıza bile gelmiyorsa çok fazla abartmış. Ne alaka onda kalmak eviniz varken. Siz gidin kendi evinizde kalın. Siz ana oğul takılın deyin 🤦‍♀️ beni seviyor diyorsunuz ama sevgi böyle birşey değil. Eşiniz daha evliliğin tam olarak ne demek olduğunun farkında bile değil. Böyle birşey yaptığında ilk başta resti çekip bu işi düzeltene kadar kararlılığını koruyacaktınız. Hemen dönmeniz hata olmuş.

Daha 2 aylık canim. Eşim evden gitmeme çok sinirlendi. Her ne olursa olsun evden gitmek ne demek kalırsın gönlünü alırım geçer ama evden gitmeni anlamiyorum diye kızdı ve ben çok kızgın olduğum için annesi ile hiç konuşmadım 2 gündür. O da bundan dolayı kızıyor. Eğer tekrar gidersem asla gelipalmayacagini söyledi. En büyük ikilemim bu
Tehditler havada uçuşuyor. Gönlünü alabilseydi gitmezdin zaten. Seni bu noktaya o getiriyor.
6 ay uzun bir süre aslında eşinin ufak ufak toparlanması lazımdı. Bence kendi babasının yerine koymuş o evden de kendini sorumlu hissediyor. Anneside sürekli baskı kuruyorsa seni bn büyüttüm bu yaşa getirdim. Gibi karşılık isteyen cümleler içindeyse. Baskı altına girmiştir.

Bence bir aile danışmanına gidin. Evde rol karmaşası var. O size sınırlarınızı anlatır. Herkes kendi sınırlarının dışına çıkmış. Sana şunu söyliyeyim danışmanın ilk cümlesi şu olucak.
- sizin birincil aileniz eşiniz ve doğacak çocuğunuz önce burayı düzene sokmanız gerekiyor. İkinci olarak evlatlık göreviniz. Flan flan çözülmeyecek bir sorun değil. Boşanma aşamasına gelinecek bir durum göremedim.

X