hangi birini anlatayım

Ne denilebilir ki,2 tane çocuğunuz var
Ya bu (deveyi) güdeceksin,ya bu diyardan gideceksin..
Neden böylesin dediğinde ne diyor eşin?

Çok erken evlenmişsin....erken sorumluluk almışsın. Üstüne 2 çocuğun var..sorumluluk bu yükler genç yaşta sana ağır gelmiştir bence..16 yaşındaki çocuk ders çalışır. Tek aşkı kitap ve okul olmalıdır. Benden kaç yaş küçüksün üstelik çocuğun var üstelik 7 yıllık evlisin.......muhtemelen okumadınız. Ah kızlar lütfen erken evlenmeyin.lutfen...hayatınızı yaşayın. Üniversite okuyun.is sahibi olun.ben erken evlenenlerin çoğunun mutsuz olduğunu görüyorum. 25 bile bir kadın için erken....

Olan olmuş artık. Ben sizin yerinizde olsam bu saatten sonra eşime kafa yormazdım artık kendimle ilgilenirdim biraz. Kendinizi anlayacak zamanınız olmamış ki eşinizi anlayabilesiniz. Herhangi bir uğraşınız var mı bilmiyorum ama sizi mutlu edecek uğraşlar edinin, odağınız eşiniz olmasın böylece onun dengesizliklerine daha az takılırsınız belki. Eşiniz kendi dengesizliklerinin farkına varıp bunları düzeltmek için bir çaba vermedikçe siz birşey yapamazsınız. Yapabileceğiniz tek şey sağlıklı iletişim kurmak, kırıldığınız noktaları belirtmek ve özenli davranmasını istemek.

hiç bu açıdan düşünmemiştim fikirlerinize saygım var bu arada mayısta 24 olacağım çok bi şey farketmez gerçi ama söyleyim dedim

şu anki yaşıniz önemsiz 16 yaşındayken Sizi cinsel olarak beğendi mi beğendi olay bitmiştir
düşünmediğiniz belli dusunebilseydiniz evlenmezdiniz zaten

resmi nikahiniz var mı varsa ne zaman yapıldı
konuyla alakasız ama merak ettim cevap verirseniz sevinirim

Olan olmuş artık. Ben sizin yerinizde olsam bu saatten sonra eşime kafa yormazdım artık kendimle ilgilenirdim biraz. Kendinizi anlayacak zamanınız olmamış ki eşinizi anlayabilesiniz. Herhangi bir uğraşınız var mı bilmiyorum ama sizi mutlu edecek uğraşlar edinin, odağınız eşiniz olmasın böylece onun dengesizliklerine daha az takılırsınız belki. Eşiniz kendi dengesizliklerinin farkına varıp bunları düzeltmek için bir çaba vermedikçe siz birşey yapamazsınız. Yapabileceğiniz tek şey sağlıklı iletişim kurmak, kırıldığınız noktaları belirtmek ve özenli davranmasını istemek.
açık lise son siniftayim ben de sizin dediginiz gibi yapmaya çalışıyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum yapabildigim kadar bu bana iyi geliyor

Seni 17 yaşında senden 9 yaş büyük bir herife veren ailene söyledin mi mutsuz olduğunu?
Ailen sana kızım bu yaşta ne evliliği demedi dimi?Bastılar imzayı attılar pedofili bir sapığın kucağına.!
Neyse ya daha yazmayayım banlanacagim yoksa..

neyse arkadaşlar konu çizgisinden çıktı ben biraz dertlesmek istemiştim eşimin pedofili olduğunu bile iddia edenler oldu haa işime gelmediginden falan değil de ben zaten tartışma istemiyorum bu kadar keskin yorumlara dayanabilecegimi sanmıyorum hepinize teşekkür ederim konumu kapatabilir misiniz birkac kişiden başka hiç kimse yasimi bırakıp da sotunlarimizla ilgili sorular sormadi konumu bu amaçla acmamistim birisi şu meşhur mune etiketlemesini yapıp konumu kapttirabilir mi ben yapamiyorun

aslında pek sormadım böyle bi sey huyu böyle dedim hep çünkü herkese karşı ayni
Demekki eşinin kişiliği bu,yapacak bişey yok,kendine başka uğraşlar bularak eşinin bu yönünü görmezden gelebilirsin
Henüz daha çok gençsin,ünv okumayı bir meslek edinmeyi düşünebilirsin
Hayat bu,en azından geleceğini sağlama almaya çalış.

Hem 16 yaşında bir çocukken evlendiği için suçlayıp hem de bir çocuk olarak yanlış bir karar vermiş olabileceğini neden düşünmüyorsunuz ve olan olduktan sonra derdini paylaşan bir kızcağıza moral vermek, yol göstermek yerine daha da canını sıkacak şeyler yazıyorsunuz gerçekten anlam veremiyorum. Şu an bıraksalar aynı hatayı eminim yapmayacaktır fakat çocukmuş, o an o doğru gelmiş kaçmış. Bugün hala geri dönüşü olmayan bir hata için yüklenmek neden? Eşine nefret kusarak, kendisini kaçtığı için yargılayarak yangına körükle gidenleri empati yapmaya davet ediyorum.

Konu sahibi hanımefendi Allah yardımcınız olsun. Umarım sizi gelecekte bekleyen çok mutlu bir hayat vardır. Durumu tam anlayamadığım için sormak istiyorum, eşinizin dengesiz olması sizin için ne demek? Mesela benzer durumlarda birbirinden farklı tepkiler verdiği için bir durum karşısında vereceği tepkiyi mi kestiremiyorsunuz? Yoksa duygu durumu mu ansızın değişiyor? Dengesizlik olarak algıladığınız en son ne yaşadınız, ne zaman yaşadınız mesela?

Demekki eşinin kişiliği bu,yapacak bişey yok,kendine başka uğraşlar bularak eşinin bu yönünü görmezden gelebilirsin
Henüz daha çok gençsin,ünv okumayı bir meslek edinmeyi düşünebilirsin
Hayat bu,en azından geleceğini sağlama almaya çalış.
aynen ben de bunları yapmaya çalışıyorum tesekkur ederim

X