Hayatımın en zor 15 günü

İşte sen kocana kıyamazsan, o sana nasıl kıyar gör. Bu konularda biraz bencil olacaksın. Önce kendini düşüneceksin. Elin oğlu önce anasını düşünüyor. Sanada emrivaki yapıyor. Sakın taviz verme, tavrını koy. Nasıl alıştırırsan öyle gider. Zamanla sende yaşadıkça sende öğreneceksin ama önemli olan biran önce kendini koru ki fazla üzülme. Kimse için üzülmedeğmez.

Bayılıyorum valla size. Bütün "eşimin ailesi" temalı konularda bu yorumu yapıyorsunuz değil mi? Elinize sağlık, çok iyi yapmışsınız.
evet her erkek tarafı konularında bu yorumu yapıyorum tüm kadınlar bilgilensin erkek annesi diye saygı göstermesinler diye diyorum. yaptığımdanda çok gurur duyyorum

Kızlar gece konuştuk. Özür diledi. İkimiz de farklı düşünüyoruz sana normal gelen bi konuşma ama benim annem hasta pskolojisi bozuk üzülüyo ben ona bu konuşmayı yapamam benim oğlum olsa sana bana bu konuşmayı yapsa biz de üzülürüz dedi. Ben anneme öyle bişey söyleyemem benden isteme kendin söyle illa söylemek istiyosan dedi. Ne annesine ne ona hiçbir şey söylemiycem şuan ama en ufak hareketlerinde lafımı esirgemiycem. Dediğiniz gibi iyilik yaramıyo değerli olmak için kötü olmak gerek. Bundan sonra eşimi alttan alttan çok üstüne gitmeden laf arasında bişeyler söyleyerek doldurmayı planlıyorum yavaş yavaş annesinin değil benim onun karısı olduğumu anlamasını sağlıycam. Anneme daha sık gidip kalmayı düşünüyorum değerimi anlaması için. Onlar geldiğinde de kendi ailemi eve doluşturucam onlara bu evi cehenneme çevirmezsem bana da yesilli demesinler.

cümbür cemaat ne çok hoşlanıyorlar ya.

benim başıma bir kez geldi, ortamı bozan kişi olmak istemedim. ama sonrasında eşime fena çattım. sen ne yapıyorsan yap, bir daha beni böyle bir ortama sokma diyerek.

Doğru mu anlıyorum, evinize gelmişlerdi cümbür cemaat, siz buna nasıl tepki verdiniz? Yani ailem gelmek ister, kalmak ister gelme mi diyeyim der öyle olsa benim eşim. Gerçi buradaki fark cümbür cemaat kısmında :)

bak demişsin sınırlarımı çizdim bu çok çok önemli orası senin evin onun değil, bazı aileler bunu anlamıyor işte oğlumun evi deyip yan gelip yatıyorlar istedikleri gibi everip çeviriyorlar evi çok çok yanlış orası senin ve eşinin evi misafir gibi gelip misafir gibi gitmeyi bilmeliler... mesafeli olmakla en güzelini yapmışlar.. vallahi siz geliyor diye dertlsiniz bende gelmiyorlar diye benimkilerde hiç gelmez ne kendi annem ne de kv. ler hep siz gelin diyorlar :KK70:

Onlara kalsa asla mesafeli olmazlar. Eşimin yeğeni burada üniversitede okuyor. Hafta sonu gelmişti. 90 metrekare evde zaten bunaluyorum, kv aksaş diyor ki keşke ... (yeğen) da burda olsa. Senin evin olsa gelsin kalsın. Yahu ben zaten bunalmışım, sen keşke o da olsa bu da olsa diyorsun. Yetmedi diyor ki teee Bursadan görümce de gelmek istemiş. Yuh diyorum... Yani demem o ki asla sınır bilmiyorlar... Sen çok sağlam durmak zorundasın, her seferinde anlat, anlat, anlat. Cok yıpranıyorsun...

Doğru mu anlıyorum, evinize gelmişlerdi cümbür cemaat, siz buna nasıl tepki verdiniz? Yani ailem gelmek ister, kalmak ister gelme mi diyeyim der öyle olsa benim eşim. Gerçi buradaki fark cümbür cemaat kısmında :)

yok biz bir akrabada kalmıştık. benim annemin evi de yakın olmasına rağmen, ortam bozan olmamak için biz annemlere gidelim dememiştim.
ama her tarafa yatak serildi, garip bir yatma düzeni organize edildi. sonra geç yatıldı, ben çocuğumla erken yatmıştım ama, e çocuk sabah erken kalkmıştı, herkesi uyandırmıştı falan.
ben kişisel olarak çok zorluk çektim, ama onlar hallerinden memnunlardı. ben de eşime, sen çok istiyorsan bu şekilde yaşa, ama beni bir daha öyle ortama sokma demiştim.

kendi evim için, misafir ağırlamak için müsait bir evim var, 7-8 kişiyi sorunsuz barındırabiliyorum. ama fazlası için kimseye ısrar etmem, illa gelin kalın diye. benim örneğimde, hem ev müsait değil, hem yok kalmazsanız darılırız falan demişlerdi. çok kızmıştım.

keske misafir konusunu hiç açmasaydın eşin zaten ona bişi diyecek olsa önceden kendisöylerdi. o kdr fedakarlık yapıp sonra da yine hiçbişeyden memnun olmayan konumuna düşmüşsün. madem sandalye yaptırdın kaynanala yattın, onları çektikten sonra bunu dile gertirmenin anlamı yok ya o anda istemedigini belirtecektin, istememek derken gelmesinler diye değil. yatak odanı kaynananaya açmayacaktın başka odada onlara bir yer bulacaktın ve millet geliyo diye sandalye almayacaktın. ya da hepsini yaptıktan sonra misafir getirmesin annen demeyecektin. eve 15 günlüğüne gelmişler, misafir istememiş konumundasın şuan

misafir konusunu kapatıp annenlerin bütün kış kalması konusunu aç uygunbir dille. o çok daha önemli.

Güncel durumum şu kızlar. Eşim eve geldi yemek yapma bugün demişti hadi sinemaya gidelim dedi. Ben de birazdan hazırlanırım dedim. Sonra konuyu açtım ben çok yoruldum bu aralar ve de çok üzüldüm dedim. Annenin benim evime bana sormadan misafir çağırmasına alındım dedim. Ben görevimi yaptım tabiki kimseyi mahçup etmemek için idare ettim ama sen de annene tepki göstermelisin dedim. Bizde böyle benim annem istediğini istediği zaman çağırır dedi. Ben de haber verseydi ben müsait olduğumda kendim çağırırdım dedim. Bizde annelere böyle konularda bişey denmez dedi. Ben de benim evimde benim söz hakkım olması gerekiyo dedim. Benim evim deyip durma benim de evim benim annem istediğini yapar dedi. Ses yükseldi tabi. Bende peki ben kimim dedim kalktım yanından kendimi banyoya attım ağlamaya başladım. Ellerim uyuştu sinirimden kitlendi hareket ettiremedim. Bi süre sonra kapıyı aç falan dedi sonra kapıyı kırdı beni çıkardı. Yatak odasına geldim yattım. Sonra bişey aramaya geldi bende söylendim ben bu evin kadını değilsem daha fazla durmam burda dedim. 2 haftadır hizmetçilik yapıyorum haklısın demiyosun da bide annem istediğini yapar diyosun dedim. Aynı şeyleri söyledi sen kimsin sen kendini ne sanıyosum dedi. Ben de hizmetçi sanıyorum kendimi hizmetçiye eve misafir çağırdım diye en son haber verilir dedim. Sana hakkımı helal etmiyorum yarın da gidiyorum dava açıyorum evin hanımı annenle hizmetçi tutun kendinize dedim. İyi git dedi çıktı evden.

Hiç kimseye ilk sorunda boşan demem ama sana diyorum çünkü bu cümleleri kuran kocalarla evlenen kızların hiçbirinin mutlu olmadığını ömrünü hizmetçilikle ve aşağılanarak geçirdiğini çok gördüm...

OMG OMG OMG!
Once cehennemden gelme bir KV, sonra da zebani oglu....
Ve Cinderella olmus konu sahibi.
Bir sey soracagim.
Evlenirken neden bu MUHAFAZAKAR ailenin oglunu sectiniz? Hic mi akliniza gelmedi, nasil sizin gibi annesi tekbasina cocuklarina bakan, guclu ve modern bir hanima boyle bir ailenin oglunu layik gordunuz? Cok mu asiktiniz, ne oldu?
Bakin, bu muhafazakar aileler icin kadin=koledir. Nasil bu yanilgiya dustunuz, cok yazik olmus.
Bu adami yeterince tanimamissiniz.
Evliliklerde de beraberliklerde de deger yargilarinin ortak olacagi insanlar secmeliyiz. Tabi bunu anneler hisseder ama anneniz galiba hayat savasi verirken anlayamamis kizinin hangi magaradan cikma aileye gelin gittigini.
Sizin ve anneniz icin cok uzuldum. Yukaridaki yaziyi gormeden, bunun tek cikis yolu sizin calismaya hayatina gecip bu aileden uzaklasmaniz ve kendinize guveninizi kazanmaniz olacakti. Ama gorunuyor ki artik cok gec.
Hic uzulmeyin. Bosanin ve kendinize guveninizi kazandiracak bir yol cizin.
Annenizi ornek alin. O kadincagiz elleri opulecek guclu bir kadin.
Bosverin ugrasmayin bu tek hucreli iptidai muhafazakar(!) insanimsilarla!

Şu cümlenizi çok yanlış buldum. 'MUHAFAZAKAR AİLELERDE KADIN KÖLEDİR'
Bende muhafazakar ailenin kızıyım ve modern bi aileye gelin gittim. beni ailem köle görmedi babam hocadır benim ve yemeğimi hazırlayıp çayımı koydu evimi arabamı aldı herşeyimi yaptı ama modern görümcem beni hizmetçi gördü...1 aydır annem başka şehirde ablamın yanında babam evde tek kalıyor.birkez olsun kalmaya gelmedi gel diyorum yok diyor ben gidiyorum yemek yapmaya bi bakıyorum herşey hazır.bilmeden yaşamadan görmeden konuşmayın...

Yani bunun modernlikle muhafazakarlıkla alakası yok bunlar tamamen görgüsüzlük ve cahillik!!!

Kızlar gece konuştuk. Özür diledi. İkimiz de farklı düşünüyoruz sana normal gelen bi konuşma ama benim annem hasta pskolojisi bozuk üzülüyo ben ona bu konuşmayı yapamam benim oğlum olsa sana bana bu konuşmayı yapsa biz de üzülürüz dedi. Ben anneme öyle bişey söyleyemem benden isteme kendin söyle illa söylemek istiyosan dedi. Ne annesine ne ona hiçbir şey söylemiycem şuan ama en ufak hareketlerinde lafımı esirgemiycem. Dediğiniz gibi iyilik yaramıyo değerli olmak için kötü olmak gerek. Bundan sonra eşimi alttan alttan çok üstüne gitmeden laf arasında bişeyler söyleyerek doldurmayı planlıyorum yavaş yavaş annesinin değil benim onun karısı olduğumu anlamasını sağlıycam. Anneme daha sık gidip kalmayı düşünüyorum değerimi anlaması için. Onlar geldiğinde de kendi ailemi eve doluşturucam onlara bu evi cehenneme çevirmezsem bana da yesilli demesinler.
Annesi rahatsız belli ama ruh hastası. Sana gelince hakediosun arkadaşım hala Ada'mın bu saçma açıklamalarını dinleyip o evi bekliyorsun ve suscam diyorsun pes ya. Kayınvaliden seni kendi evinden kovmuş nerdeyse git annene demiş yok senin yanında yatmış vs. Sen hakediosun ya. Madem sözünde duramayıp hala o evdesin çek kahrını o ailenin, kimseye de dertlenme. Ailemi ben doluşturcam buraya demişsin öyle lafla olmuyor. Anlaşılıyor ki sen mahkumsun bu hayata.

benim eltimin bir lafı var. karıncayı becerecen belini incitmeyecen der. ve bu sözünü çokta güzel uygular.

bende bu yöntemle rahatladım . yoksa bende çok çektim kv den zamanında.

sanada tavsiye ederim

Ne yapıyo mesela merak ettim valla hiç duymadım bu sözü

kv onlara bi kaç gün kalmaya gittiğinde hiç yemek hazırlamıyomuş kahvaltı öğle yemeği falan ama eşi işten gelmesine 20 dk kala mutfağa giriyomuş ve kocası gelince ayy aşkım nasıl yoruldum bugün mutfaktan çıkamadım hep yemek bulaşıkla uğraştım diyomuş. mesela bi kere ben şahit oldum kv lerdeyiz hep birlikte. eltim ben kv mutfaktayız elitım kv ye anne çiğ köfte yapalım dedi. kv de yemekten sonra duruma bakar yaparız dedi bu hemen gitti. eşine diyoki aşkım bizim buseyle canımız çiğ köfte çekiyo ama biz dersek yapmazlar nede olsa el kızıyız sen dersen sana kıyamaz yapar diyo. kaynımda olurmu canım öyle şey ben ne isem sen de aynısın söyle yapar dedi. oda içeri gitti geldi tabi kv ile konuşmadı bile. bak gördünmü dedi eşine ben deyince olmaz dedi ama mustafanın canı istiyomuş deyince tamam dedi dedi.
birde kv onlara 3 gün kalma niyetiyle gider ama eltim sabah kalkınca eşi işe gidince kv nin gözünün önünde onun yattığı çarşafı yastığı yorganı öfkeli öfkeli makinaya doldurur. kv o gün çıkar gelir. birgün yine gitmiş kv eltimlere bu demişki anne biraz yaprak sarsak akşama demiş. kv de tamam diyo. sarmaya başlıyolar. sonra eltim ben bi lavoya gidiyim demiş geri gelmemiş kv bakmışki içerde yatıyo. bi tencere sarmayı yalnız yapmış. akşam kocasına yatak odasında annen benden sarma istedi akşama kadar yalnız uğraştım yardım etmedi demiş. yani buna benzer daha bisürü şey.

ama ben onun kadar yapamıyorum biyerden sonra vicdanen huzursuz oluyorum.

eltimin bütün bu hareketlerine rağmen kv yinede onlar geliceği zaman aysel şunu sever aysel bunu sever onun en sevdiği yemekleri yapar.

demekki deveye diken insana s...k...n yaranıyo. afedersiniz..

kv onlara bi kaç gün kalmaya gittiğinde hiç yemek hazırlamıyomuş kahvaltı öğle yemeği falan ama eşi işten gelmesine 20 dk kala mutfağa giriyomuş ve kocası gelince ayy aşkım nasıl yoruldum bugün mutfaktan çıkamadım hep yemek bulaşıkla uğraştım diyomuş. mesela bi kere ben şahit oldum kv lerdeyiz hep birlikte. eltim ben kv mutfaktayız elitım kv ye anne çiğ köfte yapalım dedi. kv de yemekten sonra duruma bakar yaparız dedi bu hemen gitti. eşine diyoki aşkım bizim buseyle canımız çiğ köfte çekiyo ama biz dersek yapmazlar nede olsa el kızıyız sen dersen sana kıyamaz yapar diyo. kaynımda olurmu canım öyle şey ben ne isem sen de aynısın söyle yapar dedi. oda içeri gitti geldi tabi kv ile konuşmadı bile. bak gördünmü dedi eşine ben deyince olmaz dedi ama mustafanın canı istiyomuş deyince tamam dedi dedi.
birde kv onlara 3 gün kalma niyetiyle gider ama eltim sabah kalkınca eşi işe gidince kv nin gözünün önünde onun yattığı çarşafı yastığı yorganı öfkeli öfkeli makinaya doldurur. kv o gün çıkar gelir. birgün yine gitmiş kv eltimlere bu demişki anne biraz yaprak sarsak akşama demiş. kv de tamam diyo. sarmaya başlıyolar. sonra eltim ben bi lavoya gidiyim demiş geri gelmemiş kv bakmışki içerde yatıyo. bi tencere sarmayı yalnız yapmış. akşam kocasına yatak odasında annen benden sarma istedi akşama kadar yalnız uğraştım yardım etmedi demiş. yani buna benzer daha bisürü şey.

eltimin bütün bu hareketlerine rağmen kv yinede onlar geliceği zaman aysel şunu sever aysel bunu sever onun en sevdiği yemekleri yapar.

Ha yok ben de yapamam o kadarını yalan söyleyemem bir kere

Bu terbiyesizlik. Başka bişey değil. Maharet gibi anlatıyosunuz birde

:KK57:

X