Hayatımın en zor 15 günü

Ya böyle birşey olamaz ?
Eşiniz kırılmasın üzülmesin diye siz neden hizmetcilik yapıyorsunuz ?
Burada sizden başka suçlu yok , bunu kötü niyetle söylemiyorum.
Ama Allah askına kendinize bu eziyeti yaptırmayın.
Eşinizede çok kızdım. Bu nasıl vicdandır ya , aşk bu kadar mı gözünüzü kör etti ?
Aynı şeyi eşiniz sizin için emin olun yapmazdı.
Lütfen gözlerinizi açın , ben böyle birşeye asla müsade etmem aslaaa
Size de yazık günah ya sizin ki de can.
Yapmayın bunu kendinize lütfen !!

Yazdıklarınızı okurken artık dayanamadım ağladım Eşim daha iyi şartlarda yaşamamız için çok çalışıyor ve çok yoruluyor. Bu yüzden ona kıyamıyorum. Birbirimiz için fedakarlıklar yapıyoruz ama ilk defa bu kadar ağır geldi. Yine de içime attım. Bu akşam eşimle konuşmayı düşünüyorum umarım yanlış cümleler kurmam.

kurmasin korkma

Böyle bir şey normal olabilir mi. Resmen köle yapmışlar sizi. Eviniz yettiği kadar kabul edin misafiri. Ayrıca kayınvalide ile yatmak ne demek. Ne münasebet. Tavır koymak için geç bile kalmışsınız. Eğer hemen açık açık eşinizle konuşup sorunı çözmezseniz dayanamadığınız noktada daha kırıcı olur ve haklıyken haksız durumuna düşersiniz

.

Ohaaaaa kusura bakma canim, okudum sen degil esin konusmali , sen konusursan kötü gelinsin
lütfen gençler bakabilceniz kadar çocuk yapin
kV çocuklar bize baksin diye yapmislar, çok düsüncesizler yazik ,konusmazsa esin bunlardan tamamen kalir

Emin olun eşim de aynısını yapar sesini çıkarmazdı. Onunda ailesine kızdığını düşünüyorum ama o da onları kırmamak için birşey demiyor anlayabiliyorum. Onlar buradayken her gece bana teşekkür etti yaptıklarım için, iş yaparken yanıma gelip yardım etmeye çalıştı. Gerçekten eşimin hiçbir suçu yok. O da ailesine birşey diyemiyor ve benim kuracağım yanlış bir cümle onu çok üzer, arada kaldığını hissetmesini istemem.

Eşinize tatlı dille anlatmayı deneyin o zaman .
Birşey yapmadıktan sonra burada uzun uzun yazmak bir şeyi düzeltmiyor ki.
Eşinizin ailesi artık sizsiniz. Teşekkür etmek yada yardım etmek iş yaparken bir faydası yok.
Burada çözümü siz uygulamazsanız bu bir ömür boyu sürüp gider , sonu gelmez.

maaşallah ne sabır varmış.
nasıl bi mantık bu ya, sırf elektrik gaz fazla gelmesin diye beraber oturmak mı olur?? bu ne pintilik onların.
ve yeni evli oldugunuz halde bu ne cürret onların anlamadım gitti.
acilen eşinle konuşman lazım.
senin ailen gelip kalsaydı eşin kabul edermiydi..
ve onların sana maddi yardım yapcakları halde siz onlara yapıosunuz pes.

Kesinlikle eşim benim ailemi kabul eder. Ama böyle karşılaştırma yapmak doğru değil çünkü onun ailesine de benim aileme de kim gelirse gelsin en çok ben maruz kalıyorum. Bu yüzden eşim bu sıkıntıların çoğunu göremiyor ve erkek olduğu için kafasında fazla büyütmüyor muhtemelen.

onlar sizi bir yoklamış hizmet edecek mi diye evet kavga etmemişsiniz , bir adım ilerisinde misafir çağırmış ki bunu size geldiğinde hep yapacağını düşünüyorum buna da ses çıkarmamışsınız, eh kalacağını da açık açık söylemiş nasılsa gelin razı sesi çıkmıyor itiraz etmiyor hoş itiraz etseniz bu sefer sen sus der çekilir kv..
istemediğinizi net ve kararlı bir şekilde söyleyin.
ev muhabbetinde ve çocukta da mümkünse hemen yapmayın çünkü sonrasında ne kaynananız nede eşiniz umursar olan size olur...

Siz sesinizi cikarmazsaniz sadece kış için değil temelli tasinirlar yanınıza
Eşim üzülür o üzülür bu üzülür diye diye yorgunluktan stresten hasta olacaksınız Kendinize acıyın sizinki de can

Hatayi baştan yapmışsınız. Sandalyeleri almayacaktınız, eşimden de ayrı yatamam diyecektiniz. Kim çağırdıysa o sandalye bulsun, yatağını da yere serip yatsın. Normal insan gibi tepki vermeye başlayın, yani bu kadar abartmayın iyi olacağım diye. Bırakın biraz da eşiniz bunalsın, yardımcı olmaya çalışsın.

şu kırma konusunu bu kadar büyütmeyin lütfen.
aman kırılmasınlar susayım, aman kırılmasınlar yapayım... böyle böyle sizi ve evliliğinizi yıpratıyorlar.
çok sevdiğiniz eşinize bu olanlardan sonra ve ileride olacaklardan sonra sevginiz de saygınız da kalmayacak belki...

tatlı dille söylemelisin ozaman eşine ailenin sizinle tüm kışı geçirmesi doğru olmadığını. yoksa arada ezilen sen olacaksın. onu kırma bunu kırma sonra sen paramparca olursun..

Ya kayınvalidene niye söylemiyorsun rahatsız olduğunu. Suç senin kesinlikle. Bir şey söylemiyorsun ki bu kadın abarttıkça abartıyor. Okurken daral geldi bana.. lütfen rahatsız oldugunu söyle kaynanana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…