Hayatta cok yalniz bir anneyim artik dayanamıyorum

umuthepolmaliaslinda

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2014
679
432
Oncelikle cok uzun oldu lutfen kusuruma bakmayin. Hakkınızi helal edin.

Kendimi bildim bileli mutsuz bir hayatım var. Abartmiyorum malesef narsist bi annenin elinde buyudum. Masumlar apartmanindaki anne var ya on bi tik altıydı annem. Sonra da narsist bir es ve kv. Ve yalnızlık... Öncelikle Allah evladimin eksikliğini acısını yasatmasin. O var yalniz değilim o anlamda ama bende sadece anne değilim birde yillarin birikim var. Bazen düşünüyorum iyi bir evladim keske değerini bilen bir ailem olsaydi. Evladimi çok seviyorum. Ona daha farklı bir hayat sunabilmek isterdim. Babasından Ayrılırsam yapayalniz kalacagimizi biliyordum. O yuzden onca kotulugune dayandım
Cunku benim annem babam aile nedir bilmezler. Varsa yoksa para
En sevdikleri sey. Neyse aldatildigimi ogrenince ayrildim sonrada boşanma gerceklesti tabii. 7 senedir yalnızım. Yurtdisinda yaşıyorduk Türkiye ye yerlestik. Çalışmıyorum da emekliyim. Yasim 41. Erken emekli oldum pskolojik travmalardan dolayi.. dolayısıyla evdeyim ve daha cok yalnizliktan bunalıyo insan bu durumda. Is ortami vs yok.. normal arkadaşımda yok. Aslında iyi bi arkadasimdir. Cok sevilirdim vs iyi niyetli olduğumu soylerler genelde..kardeşimde öyle der ama bencilliginden vazgecmez. Belkide ailede anne babada olmayinca aile duygusu kardesler arasi Bagda kuvvetli olmuyor. Bizimkide o durum.. ben aileciyimdir ama biktim hep manevi maddi vermekten uzaklastim.

Yurtdisinda da olan bir iki kucuklik arkadaslarim var zaman zaman baglar koyup tr ye yerlesmeden yine bir kac sene cok sık görüştuk..ama onlarlada iletişim benden kaynakli koptu. Benden kaynakli diyorum çünkü sabir edemedim bazı bencilliklerine.. sadece bana karşı değil dine karşı vs terboyesizce paylasimlar yapardı. Benimde oyle insan la isim yoktu. Sonradan öğrendim bu huyunu.

Ben iyiyim herkes kotu demiyorum ama bencil ve terbiyesiz hareketlerinden sogudum. Artik insanların bu tarz karakterlerine tahammülüm kalmamis hayat ta bu tarz insanlarla cok sinandim. Annem eski eşim kardeslerim eski kv vs.. neyse bende arkadaşlarımla iletişimi kopardim yani tlf ile bile konusacak arkadaşım yok. Aile ilede cok nadir konusiyirum.
Bir konuştugum erkek vardi. Sanki dualarim kabul olmuş gibiydi. herseyi dort dortluktu. Ama Konustugumuz zaman zarfinda tuhaf ulasilamamazliklari oldu. Hep ikna ediciydi inandım. Belki bir başkası bana bu başıma geldi inanayimmi dese hayir derdim ama insan kendi objektifmi bakamıyor bilmiyorum. Zaten yalnizkik en büyük korkularimdan biri. Bununla sinanmaktan cok yorgunum. Dun emin oldum arada baska kadim yada kadınlar var. Zaten eskiden sırf cinsellik için bulustugu kadınlar varmış. Bende cinsellik yapmadığım için evlilik dışı...onlara gitti sanirim. O kadar sok oldum ki anlatamam. Beni çok sever gibiydi. Gece ağlaya ağlaya uyudum her yarim saatte bir uyandım. Numarasini engelledim. Ben çocuğum kalabalik bi ailede buyusun diye her türlü eski es ve kv haksizliklarina dayanmisken aldatilinca pes ettim.Bugunde yine aynı durumu yaşamak olmayan umutlarimida yok etti. Dun o kadar kotuydumki çocuğuma bile taakatim yoktu. Afedersinido dun lavabodaydim. Baktim duş almisti kizim. Benim yaptığım gibi yapmis bir şeyi. Ondan etkileonada onada üzüntümu hissettirdim diye hüngür hüngür agladim. Burada okuyorum gencecik kızlar bile eslerinden kv lerinden neler çekıyor benim 10-20 yıl once cektigim gibi. Zaman hic degistirmiyor bu kaderi. Ve cok üzülüyorum artik hayatta hic bir hevesim kalmadı. Bu yıllardır böyle. Keşke diyorum bazen cennetlik kullardan olsak deprem vs de ölüm kizimla bu dunyadan kurtulsak
Ozur dilerim gerçekten çok çok uzgunum o yuzden acikca ve uzunca yazdim. Sadece sizler varsiniz

Derdimi dokecegim. Allah razi olsun

Kendimi bildim bileli mutsuz bir hayatım var. Abartmiyorum malesef narsist bi annenin elinde buyudum. Masumlar apartmanindaki anne var ya on bi tik altıydı annem. Sonra da narsist bir es ve kv. Ve yalnızlık... Öncelikle Allah evladimin eksikliğini acısını yasatmasin. O var yalniz değilim o anlamda ama bende sadece anne değilim birde yillarin birikim var. Bazen düşünüyorum iyi bir evladim keske değerini bilen bir ailem olsaydi. Evladimi çok seviyorum. Ona daha farklı bir hayat sunabilmek isterdim. Babasından Ayrılırsam yapayalniz kalacagimizi biliyordum. O yuzden onca kotulugune dayandım
En sevdikleri sey. Neyse aldatildigimi ogrenince ayrildim sonrada boşanma gerceklesti tabii. 7 senedir yalnızım. Yurtdisinda yaşıyorduk Türkiye ye yerlestik. Çalışmıyorum da emekliyim. Yasim 41. Erken emekli oldum pskolojik travmalardan dolayi.. dolayısıyla evdeyim ve daha cok yalnizliktan bunalıyo insan bu durumda. Is ortami vs yok.. normal arkadaşımda yok. Aslında iyi bi arkadasimdir. Cok sevilirdim vs iyi niyetli olduğumu soylerler genelde..kardeşimde öyle der ama bencilliginden vazgecmez. Belkide ailede anne babada olmayinca aile duygusu kardesler arasi Bagda kuvvetli olmuyor. Bizimkide o durum.. ben aileciyimdir ama biktim hep manevi maddi vermekten uzaklastim.

Yurtdisinda da olan bir iki kucuklik arkadaslarim var zaman zaman baglar koyup tr ye yerlesmeden yine bir kac sene cok sık görüştuk..ama onlarlada iletişim benden kaynakli koptu. Benden kaynakli diyorum çünkü sabir edemedim bazı bencilliklerine.. sadece bana karşı değil dine karşı vs terboyesizce paylasimlar yapardı. Benimde oyle insan la isim yoktu. Sonradan öğrendim bu huyunu.

Ben iyiyim herkes kotu demiyorum ama bencil ve terbiyesiz hareketlerinden sogudum. Artik insanların bu tarz karakterlerine tahammülüm kalmamis hayat ta bu tarz insanlarla cok sinandim. Annem eski eşim kardeslerim eski kv vs.. neyse bende arkadaşlarımla iletişimi kopardim yani tlf ile bile konusacak arkadaşım yok. Aile ilede cok nadir konusiyirum.
Bir konuştugum erkek vardi. Sanki dualarim kabul olmuş gibiydi. herseyi dort dortluktu. Ama Konustugumuz zaman zarfinda tuhaf ulasilamamazliklari oldu. Hep ikna ediciydi inandım. Belki bir başkası bana bu başıma geldi inanayimmi dese hayir derdim ama insan kendi objektifmi bakamıyor bilmiyorum. Zaten yalnizkik en büyük korkularimdan biri. Bununla sinanmaktan cok yorgunum. Dun emin oldum arada baska kadim yada kadınlar var. Zaten eskiden sırf cinsellik için bulustugu kadınlar varmış. Bende cinsellik yapamadığım için onlara gitti sanirim. O kadar sok oldum ki anlatamam. Gece ağlaya ağlaya uyudum her yarim saatte bir uyandım. Numarasini engelledim. Ben çocuğum kalabalik bi ailede buyusun diye her türlü eski es ve kv haksizliklarina dayanmisken aldatilinca pes ettim.Bugunde yine aynı durumu yaşamak olmayan umutlarimida yok etti. Dun o kadar kotuydumki çocuğuma bile taakatim yoktu. Afedersinido dun lavabodaydim. Baktim duş almisti kizim. Benim yaptığım gibi yapmis bir şeyi. Ondan etkileonada onada üzüntümu hissettirdim diye hüngür hüngür agladim. Burada okuyorum gencecik kızlar bile eslerinden kv lerinden neler çekıyor benim 10-20 yıl once cektigim gibi. Zaman hic degistirmiyor bu kaderi. Ve cok üzülüyorum artik hayatta hic bir hevesim kalmadı. Bu yıllardır böyle. Keşke diyorum bazen cennetlik kullardan olsak deprem vs de ölüm kizimla bu dunyadan kurtulsak
Ozur dilerim gerçekten çok çok uzgunum o yuzden acikca ve uzunca yazdim. Sadece sizler varsiniz

Düne değil bugüne odaklı yaşayıp yarın için güzel şeyler yaparsanız mutluluk sizinle gelir.
Onlar doğru sandıkları yanlışları size yaşattılar
Ama en azından siz daha bilinçli bir yarın için doğru olan doğrularla yaşadığınız için mutlu olmalısınız.
Çocuğunuz da varmış iyi ki o var hadi o da olmasaydı?

İşin en tuhaf tarafı hayatımızı bu diziler(psikolojik)
çıkana kadar normal zannediyorduk.
Ama normal değilmiş 🤕
Yoo canim onunla alakasi yok. Benimkinin normal olmadığı cok asikardi😏😌..

Annem zaten dr a diploma yirtiran cinsinden. Öyle başladı hayat oylede devam etti simdiye kadar

Düne değil bugüne odaklı yaşayıp yarın için güzel şeyler yaparsanız mutluluk sizinle gelir.
Onlar doğru sandıkları yanlışları size yaşattılar
Ama en azından siz daha bilinçli bir yarın için doğru olan doğrularla yaşadığınız için mutlu olmalısınız.
Çocuğunuz da varmış iyi ki o var hadi o da olmasaydı?
Biliyorum Rabbım onun eksikliğini acısını yasatmasin. Ama bu ruh halim cok kotu elimde değil

Bir konuştugum erkek vardi. Sanki dualarim kabul olmuş gibiydi. herseyi dort dortluktu. Ama Konustugumuz zaman zarfinda tuhaf ulasilamamazliklari oldu. Hep ikna ediciydi inandım. Belki bir başkası bana bu başıma geldi inanayimmi dese hayir derdim ama insan kendi objektifmi bakamıyor bilmiyorum. Zaten yalnizkik en büyük korkularimdan biri. Bununla sinanmaktan cok yorgunum. Dun emin oldum arada baska kadim yada kadınlar var. Zaten eskiden sırf cinsellik için bulustugu kadınlar varmış. Bende cinsellik yapmadığım için evlilik dışı...onlara gitti sanirim. O kadar sok oldum ki anlatamam. Beni çok sever gibiydi. Gece ağlaya ağlaya uyudum her yarim saatte bir uyandım. Numarasini engelledim. Ben çocuğum kalabalik bi ailede buyusun diye her türlü eski es ve kv haksizliklarina dayanmisken aldatilinca pes ettim.Bugunde yine aynı durumu yaşamak olmayan umutlarimida yok etti. Dun o kadar kotuydumki çocuğuma bile taakatim yoktu. Afedersinido dun lavabodaydim. Baktim duş almisti kizim. Benim yaptığım gibi yapmis bir şeyi. Ondan etkileonada onada üzüntümu hissettirdim diye hüngür hüngür agladim. Burada okuyorum gencecik kızlar bile eslerinden kv lerinden neler çekıyor benim 10-20 yıl once cektigim gibi. Zaman hic degistirmiyor bu kaderi. Ve cok üzülüyorum artik hayatta hic bir hevesim kalmadı. Bu yıllardır böyle. Keşke diyorum bazen cennetlik kullardan olsak deprem vs de ölüm kizimla bu dunyadan kurtulsak

İnternetten görüştüğünüz adamdan ayrılmanıza sevindim. Hiç iyi kokular gelmiyordu ondan.

Pandemi döneminde herkes eve tıkıldı ve yalnız. Kızınızla yapacağınız etkinlikler bulsanız. Yabancı diliniz vardır mutlaka çeviri yaptıran yerler ile görüşseniz oyalanırsınız en azından.

Ah kıyamam
Ben de yalnız çok yalnız hissediyorum
Hala evliyim bir de çocuğum var
Ben de ayrılırsam yalnızlığın dibibi yaşayacağımdan eminim ama bu evliliğin süreceğini de düşünmüyorum
Onun depresyonunu yaşıyorum ben de şimdiden
Anne baba başta olmayınca kardeşler de ilginç bir şekilde hayırsız oluyor
Dediğin gibi ben de vermekten çokkk yoruldum
Bi rde pandemi extra yalnızlaştırdı ben senin yerinde olsam sosyal medyadan vs kız erkek arkadaşlar edinmeye çalışırdım , temkinli bir şekilde tabi

Depresyonda olabilirsiniz bence. Psikolojik destek alabilirsiniz. 40 yaş çok geç değil yeni bir şeyler deneyip hayatınızı güzelleştirebilirsiniz. Kendinizle iyi vakit geçirin. Bir hobi edinin yürüyüşe çıkın kitap okuyun film izleyin.

İnternetten görüştüğünüz adamdan ayrılmanıza sevindim. Hiç iyi kokular gelmiyordu ondan.

Pandemi döneminde herkes eve tıkıldı ve yalnız. Kızınızla yapacağınız etkinlikler bulsanız. Yabancı diliniz vardır mutlaka çeviri yaptıran yerler ile görüşseniz oyalanırsınız en azından.
Haklısınız internetten birine guvenilmez ama iste insan nasibin nereden çıkacağım belli olmaz diye düşünüyor birde herseyi iyi diye düşününce. Tabii keyfim kaçıran önemli durumlarda olmuştu ama cok özür dileyip vs onları aşmıştık. Fakat şuan puzzle parcalarini birlestirince anlıyorum yanlis düşünmüştüm. Yabavnci diliyorum var ama yeminli tercuman değilim yapamam yani.

Depresyonda olabilirsiniz bence. Psikolojik destek alabilirsiniz. 40 yaş çok geç değil yeni bir şeyler deneyip hayatınızı güzelleştirebilirsiniz. Kendinizle iyi vakit geçirin. Bir hobi edinin yürüyüşe çıkın kitap okuyun film izleyin.
Depresyondan dolayi erken emekliyim zaten. Haliyle yalnızlık oluncada atlatamadım bir türlü. Kizimin sorumluluğu olmasa tüm gun yataktan bile cikmam bazı günler. Pandemi dolayısıyla da her yer her kursa yeri kapalı. :KK43:

Mutluluk illa evlilik degil sağlık varsa mis gibi evlatta var Allah'a çok şükür emeklilikte var bunlarda mutluluk sebebi bı kahve bir kitap yasak kalkınca tenha bir yerde yürüyüşler evlatla sohbetler mutlu olmak için kimseye muhtaç değiliz ben herşeyi oğlumla yaparım o benim dünyam kimseye ihtiyacim yok yanıma kimseyi aramam oğlum varken evladiniza sarılın siz mutlu olun mutlu olunca güzel şeyler sizi bulur inşallah benim hayata bakisim bu artık şişede tavsiye ederim

Hayata nereden bakarsanız o şekilde görürsünüz aslında.
Yaşadıklarınız eminim çok zordur. Hem kendi aileniz hemde eşinizle imtihan olmuşsunuz.
Ama inanın benzer şeyleri yaşayan çok insan var.
Size kendi annemden örnek verebilirim.
İlgisiz ve cahil bir anne babaya sahipti annem. Kızlarını sormadan eşya verir gibi evlendirmişler.
Ne hastalıklarında ne sağlıklarında hiçbir zaman ne maddi ne manevi destek olmadılar.
Bununla birlikte annemde eşinden çok çekti.
En okutmamışlarda düşünün.
Annem daha yeni boşanabildi maddi imkansızlıklardan.
Bir damla kalmıştı boşanmadan önce. O kadar zayıflamıştı ki çocuk gibiydi aynı.
Ama boşandıktan sonra resmen hayat buldu.
Annem sizden yaş olarak oldukça büyük.
Aktif olarak çok çalışıyor ve çok hareketli.
Bir kardeşimde onunla birlikte yaşıyor kendisi öğrenci ve yaşı küçük.
Evlerinde kedi ve köpekleriyle çok mutlu bir hayat sürüyorlar.
Kendi kendilerine yetiyorlar.
Çalıştığı için sosyal hayatı da aktif.
Eskiden sağlıksız olan annem şimdi kendine bakıyor, spor yapıyor ve hayatta hiçbir şey için geç kalmadığını aşka küsmediğini ve en güzel dönemini yaşadığını söylüyor.
Öyle anne baba ve kocaya rağmen, yaşanmış tonlarca acıya ve dökülmüş gözyaşlarıyla geçen 30 yıla rağmen...
Yani demek istediğim ne yaşarsak yaşayalım hayata baktığımız pencere çok önemli.
Düşünce yapımız çok önemli.
Yaşanılan her şey bizden bir şeyler götürüyor evet. Ama kattıkları da inkar edilemez.
Siz evde yalnız olduğunuz içinde daralıyorsunuz.
Belki yeniden çalışmaya başlasanız ve ya hobi edinseniz sizinde pencereniz değişebilir.

Mutluluk illa evlilik degil sağlık varsa mis gibi evlatta var Allah'a çok şükür emeklilikte var bunlarda mutluluk sebebi bı kahve bir kitap yasak kalkınca tenha bir yerde yürüyüşler evlatla sohbetler mutlu olmak için kimseye muhtaç değiliz ben herşeyi oğlumla yaparım o benim dünyam kimseye ihtiyacim yok yanıma kimseyi aramam oğlum varken evladiniza sarılın siz mutlu olun mutlu olunca güzel şeyler sizi bulur inşallah benim hayata bakisim bu artık şişede tavsiye ederim
Sizdemi yalniz bir annesiniz? Aile iliskileriniz nasil? Arkadaş vs? Ayni durumda isek ben niye basaramiyorum diyorum:KK43:(

Ah kıyamam
Ben de yalnız çok yalnız hissediyorum
Hala evliyim bir de çocuğum var
Ben de ayrılırsam yalnızlığın dibibi yaşayacağımdan eminim ama bu evliliğin süreceğini de düşünmüyorum
Onun depresyonunu yaşıyorum ben de şimdiden
Anne baba başta olmayınca kardeşler de ilginç bir şekilde hayırsız oluyor
Dediğin gibi ben de vermekten çokkk yoruldum
Bi rde pandemi extra yalnızlaştırdı ben senin yerinde olsam sosyal medyadan vs kız erkek arkadaşlar edinmeye çalışırdım , temkinli bir şekilde tabi
Sanada cok geçmiş olsun arkadasim. Rabbim senin ve cocugun hakkında en hayırlısını nasip etsin. Öyle tabii sosyal medyadan arkadaş edinebiliriz ama olmuyor iste. Nerede bulacagim ki yuz yüze gibi zaten olmuyor kopuyor. Bir gönül bagi m oluştu iste sosyal medyadan oda oyle sefkatli oyle sevgi dolu duki sonra hayal kırıklığı yaşadım iste :KK43:

Tabiiki haklısınız. Ben zaten bekar bir kadininda mutlu olacağına inananlardanim ama hayatta yapayalniz yani kök aile ve arkadassiz olunca bu zor geliyor. Yalnizlikta Allah a mahsus. Bi yerde gonlune iyi gelen biride olsun istiyor insan artik ama kimseyede guvenemem artik

Hayata nereden bakarsanız o şekilde görürsünüz aslında.
Yaşadıklarınız eminim çok zordur. Hem kendi aileniz hemde eşinizle imtihan olmuşsunuz.
Ama inanın benzer şeyleri yaşayan çok insan var.
Size kendi annemden örnek verebilirim.
İlgisiz ve cahil bir anne babaya sahipti annem. Kızlarını sormadan eşya verir gibi evlendirmişler.
Ne hastalıklarında ne sağlıklarında hiçbir zaman ne maddi ne manevi destek olmadılar.
Bununla birlikte annemde eşinden çok çekti.
En okutmamışlarda düşünün.
Annem daha yeni boşanabildi maddi imkansızlıklardan.
Bir damla kalmıştı boşanmadan önce. O kadar zayıflamıştı ki çocuk gibiydi aynı.
Ama boşandıktan sonra resmen hayat buldu.
Annem sizden yaş olarak oldukça büyük.
Aktif olarak çok çalışıyor ve çok hareketli.
Bir kardeşimde onunla birlikte yaşıyor kendisi öğrenci ve yaşı küçük.
Evlerinde kedi ve köpekleriyle çok mutlu bir hayat sürüyorlar.
Kendi kendilerine yetiyorlar.
Çalıştığı için sosyal hayatı da aktif.
Eskiden sağlıksız olan annem şimdi kendine bakıyor, spor yapıyor ve hayatta hiçbir şey için geç kalmadığını aşka küsmediğini ve en güzel dönemini yaşadığını söylüyor.
Öyle anne baba ve kocaya rağmen, yaşanmış tonlarca acıya ve dökülmüş gözyaşlarıyla geçen 30 yıla rağmen...
Yani demek istediğim ne yaşarsak yaşayalım hayata baktığımız pencere çok önemli.
Düşünce yapımız çok önemli.
Yaşanılan her şey bizden bir şeyler götürüyor evet. Ama kattıkları da inkar edilemez.
Siz evde yalnız olduğunuz içinde daralıyorsunuz.
Belki yeniden çalışmaya başlasanız ve ya hobi edinseniz sizinde pencereniz değişebilir.
Annenize maşallah cok sevindim onun adına. Evet dediklerinize katılıyorum ama arkadasta ha deyince bulunmuyor birde pandemi. Hersey maf oldu :KK43:

Depresyonda olabilirsiniz bence. Psikolojik destek alabilirsiniz. 40 yaş çok geç değil yeni bir şeyler deneyip hayatınızı güzelleştirebilirsiniz. Kendinizle iyi vakit geçirin. Bir hobi edinin yürüyüşe çıkın kitap okuyun film izleyin
Depresyondan dolayi erken emekliyim zaten. Haliyle yalnızlık oluncada atlatamadım bir türlü. Kizimin sorumluluğu olmasa tüm gun yataktan bile cikmam bazı günler. Pandemi dolayısıyla da her yer her kursa yeri kapalı. :KK43:
Kötü olmuş. Tavsiyem depresyona teslim olmayın. İnadına inadına çıkın yataktan. Evde spor yapın hareketsiz kalmayın. Walk at home videoları var YouTube da bakabilirsiniz. Ve bu süreçte düşüncelerinize güvenmeyin. Çünkü depresyondaki düşünceler gerçekçi değil. Değersiz başarısız hissedersiniz hep. Bende depresyonu yeni atlattım. 2 ay psikiyatri servisinde yattım. Hâlâ ilaç kullanıyorum ve terapi alıyorum. Bence siz de profesyonel destek alın eğer yapabilirseniz

X