Hazmedemiyorum..

aysememed

hayatı geç keşfedenlerden
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2021
192
69
43
Belki eski konumdan hatırlayanlar bilir. Aile arasında sorunlar var demiştim ki bu çocukluğumdan beri var. Kız kardeşim ve abime yapılanlar ile evlat ayrımı yaptığını iyice gözüme sokan bir anne ve baba.. hazmedemediğim ise salak yerine konmak, sevilmediğimi hissetmek..
Abim 3 sene önce evlenirken sıfır borçla 4 4 luk bir düğün yapıldı. Babam kızı isterken size ev alicam araba alicam vs dedi. Evlilikten sonra ev alma niyetinden vazgeçer gibi oldu. Abimin bizi gazlaması ve içimde de olduğundan babama söz verdiğini tutması gerektiğini söyleyerek epey baskı yaptık. Daha sonrasında çok güzel sıfır bir ev alındı. Ben burada 5 senelik evliyim bir kizim var şuan hamileyim.
Ben Abime ev alındı bana ne yapıldı demedim. Düğünümde kız tarafı olarak 2 bilezik takıldı oda ele güne rezil olmayayım diye kırk kavga ile. Ozamanlar çalışmıyordum yoksa kimseden beklendim yoktu.

Ta Ki iş bana gelene kadar. Ev sahibi evden çıkın dedi. 3 bin TL olmuş kira. Durum yok. Karı koca çalışsak bile ödediğimiz bir kredi var. 200 e yakın birikmiş var. Babama anlattım. Kizim sana yardım edeceğim 100 bin bile olsa dedi. Uzerini kredi ile tamamlayacaktır..Ama babam çok yanar döner olduğundan sözüne güvenemedim. Bak baba eğer az bir ihtimal yardım etmeme durumun var ise soyle 2.000 TL ye kiralık yer var asla bulamayız burayı tutalım dedim. Yok kesin edicem dedi.

Neyse olaya geliyorum. Meğersem o arada abimler sıfır araba alacaklarmış babamdan yardım istiyorlarmış. Benim hiç haberim yok. Benim herseyim ortadayken onların herseyinin gizli olması.. gelin öğretmen okul 1 km ymis. Arabaları var ama saatler tutmuyormus da 2.arabayi alacaklarmış. Ama bu durum babamın bana söz verdiği ve bunu da abimlerin bildiği zamanda ortaya çıktı.
Abim beni aradı. Bana 1.5 senedir söz verdi ölse de kalsa da mecbur yardım edecek bize 100bin verecek. Sana da söz verdi sana da versin. Yahu sen adam bana yardım edeceğini söyleyince araya girersen Mecbur biraktirirsan tabii ki etmez bana ben sana böyle mi yaptım dedim. Öyle kötü oldum ki.. para konusu Çok geri plana gitti. Ben onun için babam ile tartismistim bile. Neler yapmıştım ve kendisi de diyordu sen olmasan ev almazdı diye.
Ve şimdi beni arkamdan vuruyorlar. Babam yan çizmeye başladı. Dün sabah aradı beni ve dedi ki kızım ben size düşkün olduğum kadar abine değilim, ona ediyor bizi ayırıyor deme öyle düşünme elbette edeceğim yardım dedi. Onlar bana küsmüsler( ev alinmaktan cayilirken de aynı taktiği yapmislardi) ama kendileri alabilirler vs vsssssss.
Bu konuşmadan sadece 30.dakila sonra dayımın eşi beni aradı. Babamla muhabbet etmişler. Babam demis ki abimden yana, jip aldık ona gelin de onun arabasıyla gidecek. Yengem de demiş kızına da yardım et bi ev aliversin.
Bunu duydum daha da yıkıldım. Babam yalancının
Teki ve beni çocuk avutur gibi avuttu. Benim yaram paradan öte birsey. Bu konu annemin yanında açıldı ve bana dedi ki onlar 2 senedir söylüyorlar. Yani demiyor ki ya oğluna herseyi yaptın biraz da kızına yardımcı ol diye.
Bazıları yanlış anlayabilir konuyu. Ben artık para konusunu geçtim. Bazıları akıl verdi onlar dediğini yaptırıyor sen de yaptır hakkını al vss. Adamın içinden gelmiyorsa, gelinini ve oğlunu her zaman ön planda tutuyorsa ben artık ne yapayım. 1 haftadır depresyondayım sürekli ağlama krizi geliyor. Çünkü ben Abim için, babam için her zaman elimi taşın altına koyarken onlar benden herseyi gizlemiş. Benim zor durumum ortadayken, üstelik eşimi işten de cikarirlarken Benim önüme bukadar durulması.. hazmedemiyorum... Abim zaten kendi alacağını aldıktan sonra gelip bana bolca akıl verecek. Artık istemiyorum kimseyi. Babam ile ilişkimi bitirmek istiyorum inanın Yokluklarina üzülmek yaptıklarına üzülmekten daha kolay.. ama abimle yakın oturuyoruz ve ben bunu yaparsam beni para gozlulukle, onları kiskanmakla suclayacaklar. Ama aramı öyle bir açmak istiyorum ki. Umarım sizin gozunuzde de haksız değilimdir. Birseyler duymak istiyorum en azindan içimin rahatlamasi icin..
öff çok üzüldüm cidden.allah yardımcınız olsun.uzak durmak en iyisi ama hakkını aramakda lazım.bende benzer şeyler yaşadım üzüntüden hasta oldum üstüne kıskanç damgası yedim.ne diyeyim allahından bulsunlar.üzme kendini fazla
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :73 Kg. Şimdiki Kilom :73 Kg.

hero_gril

Benim yalnızlığım insanlarla dolu.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2020
244
500
Ben nedense anne babanıza üzüldüm daha çok tamam evlatsinda bu kadar somurmezsin ya sizin için demiyorum abiniz özellikle durumu iyi anladığım kadarıyla karı koca çalışıyor bedava ev bulmuşlar bide 0 araç istiyo yok artık devenin nalı yani 😤 ben daha kv kp den bir ekmek istemeye utanıyorum kac yillik gelinim baba gelirken ekmek al diyemedim sizinkilerde abarttikca abartmış Allah hayırlı evlat versin nediyim..babanızın yerinde olsam ne ev alırdım nede size yardımcı olurdum 2 binlaraya kirada otururdunuz ben vefat edinceye devlet mirası kardeş arasindan paylaşırdı..sizin siteminiz haklı o konuda sıkıntı yok abiye var o zaman banada olsun diyordunuz haklisiniz
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 884 gün geçti.

achoi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.400
1.612
Ölse kalsa da ne demek ya Allah kimseyi bu kadar para göz yapmasın. Öyle bir uzaklaşın ki laf taşıyana bile mesafe koyun hiçbir şekilde muhattap olmayın. Ayıptır ya böyle insanlar olmamalı
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 42 gün geçti.

legendary1

İnsanların bazılarını, hayvanların hepsini sever 🐠
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
1.522
2.661
Ayrıca yağdırmakla yaşlanınca bakmak çok farklı konular , yağdırınca bakılacak ise evladın Darüşşafaka'dan ne farkı kalır.
Evlatları arasında bariz şekilde ayrım yapıyorsa, o mesajım geçerli yalnız , tam anlamamışsınız . İki evladı yada daha fazla hepsine aynı yardımı yapamayacaksa hiç birisine yapmayacak. Ki hadi o esnada hastalık oldu , çok elzem bişey oldu tek evladına yardım etti eyvallah. Ama bunun harici gözünün içine soka soka birine ev , araba al , diğerine eşi işsiz kalmasına rağmen beş kuruş verme kusura bakmasın , yaşlılığında bakması gereken gelini ve oğludur . Ben aileme muhtaç olduğum , yardıma ihtiyaç duyduğum an imkanları bol olduğu halde el uzatmıyorlarsa , yaşlanınca da onlar benden yardım , medet ummayacak maalesef , bu dediğim parası varsa yapmıyorsa geçerli , yoksa durumu yoksa yada haksızlık yapmıyorsa evlatları arasında amenna baş üstünde yeri var
 

Lagom06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
1.215
1.510
Evlatlık ve anne baba parayla ise o zaman menfaat ilişkisi vardır , iyilikten söz edilemez.
Burada durum bu menfaat bencillik ayrımcılık sonucuda belli zaten en ufak bir anlaşmazlıkta babaya yapmasaydın vermeseydin olcak. Bu konuya yorumlarınız baştan aşağıya yanlış. Annelik babalık evlatlık kardeşlik o bir münazara konusu.
 

Allyy

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2021
131
335
Burada durum bu menfaat bencillik ayrımcılık sonucuda belli zaten en ufak bir anlaşmazlıkta babaya yapmasaydın vermeseydin olcak. Bu konuya yorumlarınız baştan aşağıya yanlış. Annelik babalık evlatlık kardeşlik o bir münazara konusu.
Kesinlikle,yorumlarin tamamini okudum,neyi savundugunu bence kendisi de bilmiyor o üye ve de konu sahibinin eski mesajlarini bulup yazmasi ne alaka anlamadim.
 

elifabeth

Guru
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
88
164
Bir temel mı kalmalı???Varsa kalmalı demek istediniz sanırım. Ya da ev alacak parası olmayan cocuk doğurmasın mı??? Ve evlenip üstüne cocuk yapan bireyler büyük işsizlik vaya sağlık sorunu olmazsa para pesinde koşmasın bir zahmet ailesine
Valla mümkünse çocuk yapmasın, herkes bakabileceği kadar çocuk yapsın yada böyle bir dünyaya bencilce çocuk yapıp yarı aç yarı tok büyütüp sonra reşit olunca yada evlenince de ne yaparsan yap demek de pek olmuyor. yada bu kız çocuğu kocası baksın vs demek de olmuyor.
 

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
12.247
36.610
Valla mümkünse çocuk yapmasın, herkes bakabileceği kadar çocuk yapsın yada böyle bir dünyaya bencilce çocuk yapıp yarı aç yarı tok büyütüp sonra reşit olunca yada evlenince de ne yaparsan yap demek de pek olmuyor. yada bu kız çocuğu kocası baksın vs demek de olmuyor.
Tabii ki herkes bakabileceği kadar yapsın. Ona bir şey diyen yok. Ben bu mesajı çocuklara bir şey birakmaliyiz illa kısmı için yaptım. Benim bir çocuğum var tam donanımlı yetişmesi için elimden geleni yapıyorum. Benim isteğim ayakları yere sağlam basacak bir birey yetiştirmek. Kendine yetebilen. Kız çocuğum var kocası baksın demek en son diyeceğim şey. Ama ev, araba istemesin bir zahmet de. Ben de babamdan, annemden istemiyorum mesela gidip. Hele eşime araba alacağım diye istemesini hiç hayal bile edemiyorum.
 

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.790
21.020
İki tarafa da yapmasalar,boşverin diyeceğim ama size durumunuzu bilipte yaparım diyipte yapmaması hiç hoş değil. Dese ki kızım şu an abine söz verdim,hemen veremem sana o parayı ama ilerde verebilirim yada kirana destek olayım biraz daha otur bu evde ,amenna ama abiye koşulsuz şartsız 2.araba için para verilebiliyorsa size de bu yapılmamalıydı.
Bu arada ben ailenin evlenmiş cocuklarına hala bakmak zorunda olduklarını düşünmeyenlerdenim,vermese vermeyebilir kendi kararıdır ama iki çocuğuna da yapmayacak o zaman, birine ver ötekine verme olmaz yani haklısınız.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1208 gün geçti.

Findikkurdu85

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
8 Ağustos 2010
2.293
2.167
36
Belki eski konumdan hatırlayanlar bilir. Aile arasında sorunlar var demiştim ki bu çocukluğumdan beri var. Kız kardeşim ve abime yapılanlar ile evlat ayrımı yaptığını iyice gözüme sokan bir anne ve baba.. hazmedemediğim ise salak yerine konmak, sevilmediğimi hissetmek..
Abim 3 sene önce evlenirken sıfır borçla 4 4 luk bir düğün yapıldı. Babam kızı isterken size ev alicam araba alicam vs dedi. Evlilikten sonra ev alma niyetinden vazgeçer gibi oldu. Abimin bizi gazlaması ve içimde de olduğundan babama söz verdiğini tutması gerektiğini söyleyerek epey baskı yaptık. Daha sonrasında çok güzel sıfır bir ev alındı. Ben burada 5 senelik evliyim bir kizim var şuan hamileyim.
Ben Abime ev alındı bana ne yapıldı demedim. Düğünümde kız tarafı olarak 2 bilezik takıldı oda ele güne rezil olmayayım diye kırk kavga ile. Ozamanlar çalışmıyordum yoksa kimseden beklendim yoktu.

Ta Ki iş bana gelene kadar. Ev sahibi evden çıkın dedi. 3 bin TL olmuş kira. Durum yok. Karı koca çalışsak bile ödediğimiz bir kredi var. 200 e yakın birikmiş var. Babama anlattım. Kizim sana yardım edeceğim 100 bin bile olsa dedi. Uzerini kredi ile tamamlayacaktır..Ama babam çok yanar döner olduğundan sözüne güvenemedim. Bak baba eğer az bir ihtimal yardım etmeme durumun var ise soyle 2.000 TL ye kiralık yer var asla bulamayız burayı tutalım dedim. Yok kesin edicem dedi.

Neyse olaya geliyorum. Meğersem o arada abimler sıfır araba alacaklarmış babamdan yardım istiyorlarmış. Benim hiç haberim yok. Benim herseyim ortadayken onların herseyinin gizli olması.. gelin öğretmen okul 1 km ymis. Arabaları var ama saatler tutmuyormus da 2.arabayi alacaklarmış. Ama bu durum babamın bana söz verdiği ve bunu da abimlerin bildiği zamanda ortaya çıktı.
Abim beni aradı. Bana 1.5 senedir söz verdi ölse de kalsa da mecbur yardım edecek bize 100bin verecek. Sana da söz verdi sana da versin. Yahu sen adam bana yardım edeceğini söyleyince araya girersen Mecbur biraktirirsan tabii ki etmez bana ben sana böyle mi yaptım dedim. Öyle kötü oldum ki.. para konusu Çok geri plana gitti. Ben onun için babam ile tartismistim bile. Neler yapmıştım ve kendisi de diyordu sen olmasan ev almazdı diye.
Ve şimdi beni arkamdan vuruyorlar. Babam yan çizmeye başladı. Dün sabah aradı beni ve dedi ki kızım ben size düşkün olduğum kadar abine değilim, ona ediyor bizi ayırıyor deme öyle düşünme elbette edeceğim yardım dedi. Onlar bana küsmüsler( ev alinmaktan cayilirken de aynı taktiği yapmislardi) ama kendileri alabilirler vs vsssssss.
Bu konuşmadan sadece 30.dakila sonra dayımın eşi beni aradı. Babamla muhabbet etmişler. Babam demis ki abimden yana, jip aldık ona gelin de onun arabasıyla gidecek. Yengem de demiş kızına da yardım et bi ev aliversin.
Bunu duydum daha da yıkıldım. Babam yalancının
Teki ve beni çocuk avutur gibi avuttu. Benim yaram paradan öte birsey. Bu konu annemin yanında açıldı ve bana dedi ki onlar 2 senedir söylüyorlar. Yani demiyor ki ya oğluna herseyi yaptın biraz da kızına yardımcı ol diye.
Bazıları yanlış anlayabilir konuyu. Ben artık para konusunu geçtim. Bazıları akıl verdi onlar dediğini yaptırıyor sen de yaptır hakkını al vss. Adamın içinden gelmiyorsa, gelinini ve oğlunu her zaman ön planda tutuyorsa ben artık ne yapayım. 1 haftadır depresyondayım sürekli ağlama krizi geliyor. Çünkü ben Abim için, babam için her zaman elimi taşın altına koyarken onlar benden herseyi gizlemiş. Benim zor durumum ortadayken, üstelik eşimi işten de cikarirlarken Benim önüme bukadar durulması.. hazmedemiyorum... Abim zaten kendi alacağını aldıktan sonra gelip bana bolca akıl verecek. Artık istemiyorum kimseyi. Babam ile ilişkimi bitirmek istiyorum inanın Yokluklarina üzülmek yaptıklarına üzülmekten daha kolay.. ama abimle yakın oturuyoruz ve ben bunu yaparsam beni para gozlulukle, onları kiskanmakla suclayacaklar. Ama aramı öyle bir açmak istiyorum ki. Umarım sizin gozunuzde de haksız değilimdir. Birseyler duymak istiyorum en azindan içimin rahatlamasi icin..
Ah be canım kız evlâdı neden hor görülür anlamıyorum ben ya.
Gelin hanım paşa torunumuymuş birde ikinci araba çalışıyor kredi çeksin alsın.
Sen keyfinden istemiyorsunki.
Üzülme bebişini de üzme kıyamam size ama gerçekten mesafe koy ne düşünürlerse düşünsünler.
Rabbim eşine bol kazanç rızık versin.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 41 Kg. ile 55 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 148 cm. Başlangıç Kilom :55 Kg. Şimdiki Kilom :56 Kg.

Sns34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2019
3.108
5.931
Bence siz haklisiniz kesinlikle.İnsan bu hayatta babasina anasina da guvenemeyecekse 😔Allah feraha cikarsin insallah kimsenin eline baktirmasin🤲
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 235 gün geçti.

Patianne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
1.181
1.458
Belki eski konumdan hatırlayanlar bilir. Aile arasında sorunlar var demiştim ki bu çocukluğumdan beri var. Kız kardeşim ve abime yapılanlar ile evlat ayrımı yaptığını iyice gözüme sokan bir anne ve baba.. hazmedemediğim ise salak yerine konmak, sevilmediğimi hissetmek..
Abim 3 sene önce evlenirken sıfır borçla 4 4 luk bir düğün yapıldı. Babam kızı isterken size ev alicam araba alicam vs dedi. Evlilikten sonra ev alma niyetinden vazgeçer gibi oldu. Abimin bizi gazlaması ve içimde de olduğundan babama söz verdiğini tutması gerektiğini söyleyerek epey baskı yaptık. Daha sonrasında çok güzel sıfır bir ev alındı. Ben burada 5 senelik evliyim bir kizim var şuan hamileyim.
Ben Abime ev alındı bana ne yapıldı demedim. Düğünümde kız tarafı olarak 2 bilezik takıldı oda ele güne rezil olmayayım diye kırk kavga ile. Ozamanlar çalışmıyordum yoksa kimseden beklendim yoktu.

Ta Ki iş bana gelene kadar. Ev sahibi evden çıkın dedi. 3 bin TL olmuş kira. Durum yok. Karı koca çalışsak bile ödediğimiz bir kredi var. 200 e yakın birikmiş var. Babama anlattım. Kizim sana yardım edeceğim 100 bin bile olsa dedi. Uzerini kredi ile tamamlayacaktır..Ama babam çok yanar döner olduğundan sözüne güvenemedim. Bak baba eğer az bir ihtimal yardım etmeme durumun var ise soyle 2.000 TL ye kiralık yer var asla bulamayız burayı tutalım dedim. Yok kesin edicem dedi.

Neyse olaya geliyorum. Meğersem o arada abimler sıfır araba alacaklarmış babamdan yardım istiyorlarmış. Benim hiç haberim yok. Benim herseyim ortadayken onların herseyinin gizli olması.. gelin öğretmen okul 1 km ymis. Arabaları var ama saatler tutmuyormus da 2.arabayi alacaklarmış. Ama bu durum babamın bana söz verdiği ve bunu da abimlerin bildiği zamanda ortaya çıktı.
Abim beni aradı. Bana 1.5 senedir söz verdi ölse de kalsa da mecbur yardım edecek bize 100bin verecek. Sana da söz verdi sana da versin. Yahu sen adam bana yardım edeceğini söyleyince araya girersen Mecbur biraktirirsan tabii ki etmez bana ben sana böyle mi yaptım dedim. Öyle kötü oldum ki.. para konusu Çok geri plana gitti. Ben onun için babam ile tartismistim bile. Neler yapmıştım ve kendisi de diyordu sen olmasan ev almazdı diye.
Ve şimdi beni arkamdan vuruyorlar. Babam yan çizmeye başladı. Dün sabah aradı beni ve dedi ki kızım ben size düşkün olduğum kadar abine değilim, ona ediyor bizi ayırıyor deme öyle düşünme elbette edeceğim yardım dedi. Onlar bana küsmüsler( ev alinmaktan cayilirken de aynı taktiği yapmislardi) ama kendileri alabilirler vs vsssssss.
Bu konuşmadan sadece 30.dakila sonra dayımın eşi beni aradı. Babamla muhabbet etmişler. Babam demis ki abimden yana, jip aldık ona gelin de onun arabasıyla gidecek. Yengem de demiş kızına da yardım et bi ev aliversin.
Bunu duydum daha da yıkıldım. Babam yalancının
Teki ve beni çocuk avutur gibi avuttu. Benim yaram paradan öte birsey. Bu konu annemin yanında açıldı ve bana dedi ki onlar 2 senedir söylüyorlar. Yani demiyor ki ya oğluna herseyi yaptın biraz da kızına yardımcı ol diye.
Bazıları yanlış anlayabilir konuyu. Ben artık para konusunu geçtim. Bazıları akıl verdi onlar dediğini yaptırıyor sen de yaptır hakkını al vss. Adamın içinden gelmiyorsa, gelinini ve oğlunu her zaman ön planda tutuyorsa ben artık ne yapayım. 1 haftadır depresyondayım sürekli ağlama krizi geliyor. Çünkü ben Abim için, babam için her zaman elimi taşın altına koyarken onlar benden herseyi gizlemiş. Benim zor durumum ortadayken, üstelik eşimi işten de cikarirlarken Benim önüme bukadar durulması.. hazmedemiyorum... Abim zaten kendi alacağını aldıktan sonra gelip bana bolca akıl verecek. Artık istemiyorum kimseyi. Babam ile ilişkimi bitirmek istiyorum inanın Yokluklarina üzülmek yaptıklarına üzülmekten daha kolay.. ama abimle yakın oturuyoruz ve ben bunu yaparsam beni para gozlulukle, onları kiskanmakla suclayacaklar. Ama aramı öyle bir açmak istiyorum ki. Umarım sizin gozunuzde de haksız değilimdir. Birseyler duymak istiyorum en azindan içimin rahatlamasi icin..
Çok çok iyi anlıyorum sizi..aynısını bende yaşadım
Beni okutmadılar bende sevmiyordum okulu okumadım üni.
Abimde kardeşimide zorla okuttular iyi bölümler olmasa da.. Onlar erkekmiş!
16 yaşında işe girdim geliştiedim kendimi yükseldim şirketin g m.yardımcısı oldum..
Maaşımı hep eve verdim 19 unda tanıştım 20 de evlendim işten çıktım 21 imde anne oldum
Maddi anlamda çok zor zamanlardan geçtik eşimle..ailesi hiç destek olmadı benim ailemse ufak tefek arada oda market alılverişi yaparlardı
Abim evleneceğim dedi kız tarafı yüksek miktar altın istedi.abimde alacaksınız diye diretti
Benim bileziklerimi aldılar üstünüde başkalarından tamamlayıp borç olarak geline taktılar elimde avcumda ne varsa verdim
Her şeyleri 4 4 lük oldu
Babamın 4 dairesi var birine oturdular
Tam 5 yıl sonra verdiler o altınları bana ..yıllarca eşimin dırdırını dinlendim bu yüzden 1 yılda vereceklerini söylemişlerdi neden vermiyorlar diye..
Neyse abim o altınları peşinat verip(500 gram civarındaydı diğer düğün takılarıyla birlikte) üstünde kredi çekip lüx bir ev aldı taşındı evine babam kiranın birini ona verdi işleride iyidi sorunsuz ödedi 5 yılda
Bense altınlarımı eşime verdim araba alsın diye ailem bir ton laf etti araba için altın bozulur mu ailesi yardım etsin size bilmem ne...halbuki en çok onlar bindi arabaya her yere taşıttılar kendilerini sustum hep
Neyseki durumumuzu toparladık eşimle şu an maddi yönden rahat sayılırız eskiye nazaran çok şükür
Bu arada babam banada hep ev al ben sana destek olacağım falan deyip duruyordu ...hatta ona güvenip kredi araştırması yaptık evde bulduk ama babam salladı saçma bahanelerle kardeşini evlendireyim sonra dedi..peki dedim
Meğerse bütün para akışknı kiraları maaşını hepsini kardeşime teslim etmiş..bizede para yok diye sürekli söyleniyor
Kardeşim de sürekli altına yatırmış paraları kiraları falan
Geçen yaz nişanlandı evlenecek babamın evleri var halbuki
Baktım bunlar ev arıyor sıfır daire site olacakmış illa hangi parayla dedim demezmi samet akıllı çocuk bak paraları biriktirdi altın aldı(600 gram kadar) şimdide ev alacak düğünde fazla takı takmayacağız 6 bilezik yeter falan böyle konuşuyorlar yanımda banada 3 kuruşu layık görmezler
Babam geçti karşıma dalga geçer gibi e kızım onun işi bitsin bir dahakine sana yardım edeceğim falan hangi parayla edecekse? Elimde avucunda ne varsa verdi kardeşime 1 çeyrekleri dahi kalmadı tabi kira yardımında yapıyor
Bu kez kıyameti kopardım annemle ciddi kavga ettim
Ne gençlik bildim ne çocukluk hep yoklukla büyüdüm çalışana kadar cebim para görmedi okutmadınız masraf yapmadınız evlenirken bi le benim paramla aldıpım takıları taktınız
Her işize ben koşuyorum ama paraya gelince hiçbir şeyi layık görmeyip ayrım yapıyorsunuz..tek suçum kız olarak doğmak keşke doğurnadaydın beni doğduğum güne lanet olsun dedim.. inşallah cenazemi görürsünüz falan ağzıma geleni saydım çok zoruma gitti
Aylarca küs kaldık kardeşimin düğününde ele güne karşı mecbur barıştık ama eskisi gibi sıcak değilim aramıyor sormuyor evlerine gitmiyorum
Ayda yılda bir mecburen işte
Onların gelmesinide istemiyorum geldiklerine de soğuk ve mesafeli yım
Sorun para değil yapılan ayrım
Hala kiralarını onlara yediriyor bana bişey yok...üstelik ekisinin eşleride çalışıyor bir kamuda memur diğeri özel sektörde yönetici..
kanımca öldüğünde bir ev kalacak ya bana onun hesabındalar...
Ahirette hakkımız olsun inşallah yaptıkları ayrımlar
 

boslukboslukbosluk

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2021
357
444
Belki eski konumdan hatırlayanlar bilir. Aile arasında sorunlar var demiştim ki bu çocukluğumdan beri var. Kız kardeşim ve abime yapılanlar ile evlat ayrımı yaptığını iyice gözüme sokan bir anne ve baba.. hazmedemediğim ise salak yerine konmak, sevilmediğimi hissetmek..
Abim 3 sene önce evlenirken sıfır borçla 4 4 luk bir düğün yapıldı. Babam kızı isterken size ev alicam araba alicam vs dedi. Evlilikten sonra ev alma niyetinden vazgeçer gibi oldu. Abimin bizi gazlaması ve içimde de olduğundan babama söz verdiğini tutması gerektiğini söyleyerek epey baskı yaptık. Daha sonrasında çok güzel sıfır bir ev alındı. Ben burada 5 senelik evliyim bir kizim var şuan hamileyim.
Ben Abime ev alındı bana ne yapıldı demedim. Düğünümde kız tarafı olarak 2 bilezik takıldı oda ele güne rezil olmayayım diye kırk kavga ile. Ozamanlar çalışmıyordum yoksa kimseden beklendim yoktu.

Ta Ki iş bana gelene kadar. Ev sahibi evden çıkın dedi. 3 bin TL olmuş kira. Durum yok. Karı koca çalışsak bile ödediğimiz bir kredi var. 200 e yakın birikmiş var. Babama anlattım. Kizim sana yardım edeceğim 100 bin bile olsa dedi. Uzerini kredi ile tamamlayacaktır..Ama babam çok yanar döner olduğundan sözüne güvenemedim. Bak baba eğer az bir ihtimal yardım etmeme durumun var ise soyle 2.000 TL ye kiralık yer var asla bulamayız burayı tutalım dedim. Yok kesin edicem dedi.

Neyse olaya geliyorum. Meğersem o arada abimler sıfır araba alacaklarmış babamdan yardım istiyorlarmış. Benim hiç haberim yok. Benim herseyim ortadayken onların herseyinin gizli olması.. gelin öğretmen okul 1 km ymis. Arabaları var ama saatler tutmuyormus da 2.arabayi alacaklarmış. Ama bu durum babamın bana söz verdiği ve bunu da abimlerin bildiği zamanda ortaya çıktı.
Abim beni aradı. Bana 1.5 senedir söz verdi ölse de kalsa da mecbur yardım edecek bize 100bin verecek. Sana da söz verdi sana da versin. Yahu sen adam bana yardım edeceğini söyleyince araya girersen Mecbur biraktirirsan tabii ki etmez bana ben sana böyle mi yaptım dedim. Öyle kötü oldum ki.. para konusu Çok geri plana gitti. Ben onun için babam ile tartismistim bile. Neler yapmıştım ve kendisi de diyordu sen olmasan ev almazdı diye.
Ve şimdi beni arkamdan vuruyorlar. Babam yan çizmeye başladı. Dün sabah aradı beni ve dedi ki kızım ben size düşkün olduğum kadar abine değilim, ona ediyor bizi ayırıyor deme öyle düşünme elbette edeceğim yardım dedi. Onlar bana küsmüsler( ev alinmaktan cayilirken de aynı taktiği yapmislardi) ama kendileri alabilirler vs vsssssss.
Bu konuşmadan sadece 30.dakila sonra dayımın eşi beni aradı. Babamla muhabbet etmişler. Babam demis ki abimden yana, jip aldık ona gelin de onun arabasıyla gidecek. Yengem de demiş kızına da yardım et bi ev aliversin.
Bunu duydum daha da yıkıldım. Babam yalancının
Teki ve beni çocuk avutur gibi avuttu. Benim yaram paradan öte birsey. Bu konu annemin yanında açıldı ve bana dedi ki onlar 2 senedir söylüyorlar. Yani demiyor ki ya oğluna herseyi yaptın biraz da kızına yardımcı ol diye.
Bazıları yanlış anlayabilir konuyu. Ben artık para konusunu geçtim. Bazıları akıl verdi onlar dediğini yaptırıyor sen de yaptır hakkını al vss. Adamın içinden gelmiyorsa, gelinini ve oğlunu her zaman ön planda tutuyorsa ben artık ne yapayım. 1 haftadır depresyondayım sürekli ağlama krizi geliyor. Çünkü ben Abim için, babam için her zaman elimi taşın altına koyarken onlar benden herseyi gizlemiş. Benim zor durumum ortadayken, üstelik eşimi işten de cikarirlarken Benim önüme bukadar durulması.. hazmedemiyorum... Abim zaten kendi alacağını aldıktan sonra gelip bana bolca akıl verecek. Artık istemiyorum kimseyi. Babam ile ilişkimi bitirmek istiyorum inanın Yokluklarina üzülmek yaptıklarına üzülmekten daha kolay.. ama abimle yakın oturuyoruz ve ben bunu yaparsam beni para gozlulukle, onları kiskanmakla suclayacaklar. Ama aramı öyle bir açmak istiyorum ki. Umarım sizin gozunuzde de haksız değilimdir. Birseyler duymak istiyorum en azindan içimin rahatlamasi icin..
Ben de bunun gibi değil ama benzer bir durum yaşıyorum. Yani ayrımcılığa uğruyorum ailem tarafından. Tabi siz evlisiniz çocuğunuz var yani sorumluluklarınız benimkinden fazla. Bu nedenle sizi tam olarak anlayamam ama kendi yaşadığımdan bildiğim kadarıyla insanın çok gücüne gidiyor. El yapsa umursamaz geçersin ama kendi ailen yapınca hazmedemiyor insan.
Biz de ablamla abim için fedakarlık yaptık. Onlara borç ödeniyor diye 3-5 parça elbiseyle idare ettik. Gezmedik, görmedik. Evden okula, okuldan eve. İşe başlayınca para bile Sonra tüm bunlara karşılık hakaret, küfür duyduk abimden. Annemden dayak bile yedik laf ettik abime diye. Yani biz kızlar ne yapsak kötüyüz. Ne olsa haksızız. Şunu anlamıyorum. Bu gelinlerde ne var bu kadar? Kendi kızlarından önde tutacak kadar, her istediklerini alacak kadar, bu kadar şımartacak kadar ne var? Adil davranılsa, kıza da geline de eşit olunsa keşke.
Gelin araba istiyorsa size yardım edilmez bence. Kendiniz ödeyebilirseniz alın ev. Ödeyemezseniz kiraya gidin. İlerde alırsınız belki. Ailenize de tavır koyun diyeceğim ama "para için bizi sildi" olursunuz.
 

kosucukaplumbaga

Karbon tabanli yasam formu...
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
3.046
8.878
Bu ana babalardan böyle yükse paralar beklemek ne kadar saçma yahu. Adam daha ölmeden mirası paylaşıyormuşsunuz gibi birşey!

Kendinize güvenmiyorsanı evlenmeyin; siz de abiniz de. Evleniyorsanız da kendi başınızın çaresine bakın. Ölüm kalım meselesi değil yaşadıklarınız; biri 2.arabayı alacak (ki çoook saçma bir sebe) diğeri kiradan çıkıp ev alacak diye babadan mecburmuş gibi para vermesini beklemek, bana söz verdi bana verecek diye çekişmek, ne kadar yorucu…
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 29 gün geçti.

cilek4233

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2021
312
177
33
Meselen para değil muamele. Gönlünü alsaydı bari diyorsun.
Biliyorum.
Kırgınlık, hırs, sevgisizlik, değersizlik..
Kocan adamsa onu çok sev, çocuğunu da, kendi aileni sev.
Zor ama kök ailem yok, öylesine kenarda var de.
Beklentiye girme.
Değer verseydi yapardı deme, yapmayınca değersiz hissedersin.
Koy cebine de ki bu ikiiiii. Sıra elbet sana gelecek. O desteği kes. Almadan verme.
Nasılsa suçlayacaklar bari yapma da kendi kul hakkına girme.
Aferin ne güzel hakkını yedirdi diye madalya vermiyorlar sonunda. Beklentini yok et.