Herkesin evliliği böyle mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ortalama Turk aile ozeti ..sanirim cocuk yok..ilk heyecanlarin yerini yillar sonra sakin sular aliyor.genelde bir veya iki cocuk varsa hele olaylar cocuklarin etrafinda donuyor..aaa bak bugun ne yapti..kreste ne ogrenmis hadi bize anlat goster..tvlerde instagramda gösterilen anlik fotolar haller gercek hayat degil..burasi gercek dunya

Ben de yemekten sonra mutlaka kahve yaparım ama o kulaklığını takıp bilgisayarıyla karşılıklı içmeyi tercih eder.

Çocuk için hiçbir zaman kendimi hazır hissetmedim. Sanırım hayatımda verdiğim en doğru karar.

Ben de yemekten sonra mutlaka kahve yaparım ama o kulaklığını takıp bilgisayarıyla karşılıklı içmeyi tercih eder.
Bu durum tercihe bağlı olmamalı.
Evlilikte sorumluluklar var, karşılıklı dialog ve ve beraber zaman geçirmek de bunun bir parçası.

Hiçbir şekilde mi kabul etmiyor ya da ekran dışında sevdiği, keyif aldığı alan yok mu?

Bizde eşimle liseden tanisiyoruz. 10 yılı geçkindir ilişkimiz var. Evlilikte 3. Yılımız bu Ağustos da bitti. Rabbime şükürler olsun evliliğim de sorunumuz yok.
Ve evlilik eşinizin dediği değil. Ne demek telefon tablet ile vakit geçirmek. Bu çok yanlış birşey kötü bir alışkanlık. Sanırım gelecekte neslin en büyük sorunu bu olacak. Bilgisayar oyunu vs vs.
Evlilikte sohbet olur sakalasma olur birlikte film izlenir iki tavla atılır kitap okunur bı konu üzerinde tartışma yapılır vs vs. Ben adınıza üzüldüm bu şekilde ilişki yürümez evlilikten ne bekliyorsun diyen beylere çok şaşırıyorum ya.
Evlilik demek mutlu ol mutlu et demektir. Lütfen eşiniz ile konuşun bu konuyu telefon ve tablet süresini azaltsin sizde üzülmeyin
Umarım herşey düzelir gönlünüzce olsun

kesinlikle böyle değil evlilik, 4 yıl sevgilik 8 yıllık da evlilik hayatımız var toplamda 12 yıl sıkılsak biz sıkılırdık sevgililik dönemine göre değişen şeyler gezmeler azaldı dışardan yemekler azaldı biz de bazen ayrı ayrı teldn bir şeyler izleriz ama önemli ya da komik şey gördüğümüzde birbirimize gösteririz senden önce kahvaltı yapması bile abes çocuk yoksa direkt ayrıl zaman kaybetme 30 lu yaş çok da geç değil inşallah kafana göre biriyle evlenirsin tekrar nasıl olsa aşık da değilsiniz anladığım kadarıyla sürdürmek boşuna bence 30 lardan sonra 2. evliliğinde mutluğu bulan çok insan var hayat geçmez böyle 70 yaş gibi hissedersin kendini 30 lar ne ki

İçinde bulunduğunuz durumu normal sanmanız, kanıksanamız, herkesin böyle yaşadığını düşünmeniz çok üzücü aslında.

Eşiniz teknoloji bağımlısı.. Pc ve telefonu kır bi bomba patlat bence...

İnanır mısınız yok. Yani denemediğim şey kalmadı. Rutini bozulacak olursa oflayıp puflamaya başlıyor.

Öncelikle elbette herkesin evliliği, ilişki dinamikleri birbirinden farklıdır. Ama uzun süreli evlilikler ister istemez monoton bir hale geliyor. Bu monotonluğu kırmak için tek taraflı çaba işe yaramıyor. İki tarafın da çaba göstermesi gerekiyor.

Eşinizde ciddi boyutta 'teknoloji bağımlılığı' var. Galiba tembel ve sorumluluk almaktan hoşlanmayan biri. Bu nedenle işiniz biraz zor. Bayağı çocuklarımıza yaptığımız gibi teknolojik aletlere saat sınırlaması getirmelisiniz. Elbette başta buna direnç gösterecektir. Siz kararlı olmalısınız.

Ev işleri ile ilgili sadece ona ait olan sorumluluklar dayatın. Sofra kurmak, toplamak, makine boşaltmak vs. Kendisini evin ve evliliğin bir parçası olarak görmesinj sağlamak için

İşiniz zor. Kolayliklar diliyorum

Neden yaptığınız yemeği onun tabağına koyuyorsunuz sofraya oturunca tabağına sizin telefonunuzu da koyun al al bunu da ye lezzetinden tabağın içine mi düşersin tabak mı sana düşer deyip afiyet olsun dileklerinizi iletip masayı terk edin yemeği bile telefonla ilgilenerek yiyene en güzel yemek böyle olur!

Çocuk için hiçbir zaman kendimi hazır hissetmedim. Sanırım hayatımda verdiğim en doğru karar
aynen bence de en doğru karar olmuş ayrılmayı düşündünüz mü peki yaştan dolayıysa gençsiniz daha yıllar gerçektn böyle akıp geçmez ömür çürütmek gün saymak sizinkisi ayrılınca işe girersiniz yeni çevre yeni hayat yeni eş bence denemeye değer

sizin gibiler böyle her şeyi üstlenip adamı keyfine bırakır onlar da gider netti oyundu vakitti geçirirler
sonra da yetinmez o netten birini bulup suçu da size atarlar benimle ilgilenmedin diye
size yardımcı olsa sıkılmaya vakit bulamazdı

Yalniz teklif ettim red yedim diye bir şey yok.
Bazı şeyler onun keyfine bırakılmamalı.

Ben bir zaman haftada bir akşam film seyretcez mutlaka. Günü sen sec istersen ama kesinlikle izliycez dedim.
Bir sebeple izlemezsek sonraki hafta iki akşam olarak telafi olacak onu da bil dedim. Epey zaman bu düzene uyduk.

Neden tüm kontrol onda ki?
Erken kalkıyorsa kahvaltı hazirliyorsa hazır sofraya sizi kaldırsın birlikte yapın.
Bu ne biçim evlilik yahu?

Haa süper evliliğim yok ama bu kadar paylasimsizlik normal değil

Çok konuştum... Her konuştuktan sonra surat yapıyor bana. Benim artık umudum kalmadı. Teşekkür ederim yorumunuz için.

İçinde bulunduğunuz durumu normal sanmanız, kanıksanamız, herkesin böyle yaşadığını düşünmeniz çok üzücü aslında.
Simdi soyle ..ben 2 begendim alicam diye dogru bildigimden sasmiyorum..burada kucuk ceteler beni alakadar etmiyor..icinde bulundugum dovundugum paralandigim bir durum yok..ama bdv de aylardir varim ve burada binlerce konu var..ben hergun eşinin ilgisizliğinden evliligin monotonlugundan dert yanan msjlar okuyorum..bu kisiler Uganda vatandasi mi..herseye muhalefet olmayin bence..kimseye de otur durumunu kabullen demedim..iliskiler yorulur dedim.

Çok konuştum... Her konuştuktan sonra surat yapıyor bana. Benim artık umudum kalmadı. Teşekkür ederim yorumunuz için.
konuşma artık icraate geç bence de çocuk olsaydı bir nevi katlanılırdı ama yok arkadaş taş olsa çatlar benim içim şişti o halini düşünürken iyi dayanmışsın bile yeter artık gençliğine yazık etme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…