Herkesin evliliği böyle mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bir şeylerin zorla ya da kuralla olmasından yana değilim. Eğer benimle film izlemekten keyif almayacaksa bunun ne anlamı olur ki? Benim beklediğim sizlerden tam olarak bu soru "Bu ne biçim evlilik?" teşekkür ederim.

Ben de yemekten sonra mutlaka kahve yaparım ama o kulaklığını takıp bilgisayarıyla karşılıklı içmeyi tercih eder.
çok afedersiniz adam bildiğin hizmetçi almış eve
sekiz yılda görmediniz mi bunu
farklı mı davranıyordu

Evli değilim ama evlilik böylr bir şey değil eminim. Siz sadece kirayı paylaşan ev arkadaşısınız.

Neyyy? Çete ne, kim çeteyi beğenmiş, ne anlatıyorsunuz hiç bir şey anlamadım.

Birine kabullen dediniz demedim zaten. Sizin kabullenmiş olmanız çok üzücü dedim.

Burası bdv, tabi ki burada kötü evlilikler, dertler sorunlar var. Evliliği, ilişkisi yolunda olan insan bu topiğe yazmıyor ki.

Çete başısın Kudra kabul et

Ben bir şeylerin zorla ya da kuralla olmasından yana değilim. Eğer benimle film izlemekten keyif almayacaksa bunun ne anlamı olur ki? Benim beklediğim sizlerden tam olarak bu soru "Bu ne biçim evlilik?" teşekkür ederim.

Bunlar kuş beyinli oldukları için kurallar gerekiyor bazen maalesef :)

Ahhh ahh kaç tane buluruz tamamen gönüllü her şeyi yerine göre düşünebilen erkek?

O zaman daha nedir mesele..Ben mi körüm acaba ..klasik Turk evlilikleri budur..Yalan mi..Kac iliski 10 kusur yil ustune ilk heyecani ile devam eder..o zaman bu kadar mutlu evlilikler nereye saklandi..Cete ne biliyor musunuz..uyeye gore yorum yapmak..bu burada cok var..kisi hakli ve mantikli yazsa bile hemen begenmedime basmak..

Kural olarak düşünmeyin de rutin oluşturmak olarak düşünün bunu. Evliliklerin de rutinleri olur, güvende, iyi, mutlu hissetmemizi sağlayan da bu rutinlerdir bence.

Ayrılmayı düşünüyorum... Hatta uzun süredir düşünüyorum. 12 yılı bir anda silip atmak kolay değil bunun için biraz hazırlık yapmam gerekiyor. Terapi görüyorum ve duygusal olarak güçlü hissetmek için çabalıyorum. Yaşımla ilgili hiçbir sıkıntım yok. 30'lar bir kadının en olgun ve güzel yılları. ve evet haklısınız, en güzel yıllarımı bu şekilde çürütmemeliyim.

her evlilik byle değil görüyorum. Ama ne yazık ki benim evililiğim de böyle hatta çok daha kötü. Bize kötü insanlar denk geldi işte napalım kader.

Esimle tanisikligimiz 16 sene oncesine gider. 8 yildir birlikteyiz, bunun 6 yili evlilik. Biri 4bucuk digeri 2bucuk yasinda iki cocugumuz var, ikimiz de calisiyoruz.

Tempoyu siz dusunun..

Bazen oluyor konusamadigimiz ya da yorgunluktan kimsenin digerine ilismedigi zamanlar ama sonrasinda muhakkak arayi kapatip birbirimizin gundemini yakalariz. Dogaclama gelisir bu. Evliligi bilmem ama es olmak baska bir sey. Gulemedigim, eglenemedigim, yukumu benimle omuzlamayan, en temelde benimle iletisim bile kurmayan birine neden esim diyeyim ki?

Kör değilsiniz de sadece bdv okuyup genele yayıyorsunuz. Kimse ilk günkü heyecan demedi zaten. Evliliklerin iletişim sorunu olmadan, mutlu huzurlu devam edebileceğinden bahsettik. Benim burada da gerçek hayatta tanıdığım evliliği gayet yolunda, eş iletişimleri kuvvetli bir sürü kadın var. Hepsi de Türk.

Bu akşam evde eşimle ufaktan bi kovalamaca oynayalım dedik,
Alt katta kv kyp oturuyor, 12 yaşında kızım koştu geldi anne nooluyo burda ,patır kütür sesler geliyo altta
Dedim kızım yok birşey
Ama anne geliyorum pamuk gibisiniz neydi o sesler...
Dedim kızım televizyon olabilir..
Eşinizin internet, oyun bağımlılığı olabilir ..
Yoksa bizde bazen elimizde tel dolaşıyoruz nette sürekli olmamalı ama

Ya değil mi? Ben çok zor günler atlattım. bana bir kere, gerçekten "nasılsın" diye sormadı. merak etmedi... Bir ara ayrılığı gündeme getirmiştim, "ben sensiz yaşayamamlar"la vicdanımı altüst etmişti.

Hayır evlilik boyle bisey degil sizin ki ev arkadaşlığı olmus esiniz kendini sabitlemiş umarim değişim saglarsiniz

Hayır aynı değil bazen oluyor ikimizde köşemize çekilir telefonla veya tv ile ilgileniriz. Bazen de der ki hadi film seçip beraber izleyelim der bazen beraber mutfakta beraber bir şeyler pişiririz bazen bana bişeyler yapar yedirir. İş bölümü yaparız izinli günlerinde yürüyüşe çıkarız. Nişanlıyken onun çok sade durgun biri olduğunu monoton bi evlilik olcağını sanmıştım ama Herşey çok güzel gidiyor çok şükür. Eşiniz ufak beyni ile evliliği yorumlamış sadece, siz kendinizle evlenmişsiniz resmen. bence ya gözünü korkutun yada çıkın gidin hayatından böyle siz yıpranırsınız.

Konu sahibi heyecan aramıyor ki...

Daha ilk mesajınıza yazacaktım da neyse dedim, yazmadan çete mete demişsiniz karışmayayım dedim ama türk evlilikleri budur demek için gerekli verilerinizi gerçekten çok merak ettim.
Mesela bir alan çalışması mı mevcut, katılımcıların özellikleri nelerdir?

Öyle bir konuşuyorsunuz ki, tüm evliliklere hakim gibi.
Mesela benim kendi ailem hariç çevremde bu konudaki gibi 1 tane bile örnek yok.
Kayın ailem dahil buna, yaşlı başlı insanlar ama böyle değiller:)

Bir şeyi klasikleştirmek normalleştirme çabasıdır.
Bu ne klasiktir ne de normaldir.

Evlilik boyle degil,
Evliligi gec arkadaslik bile degil ki bu. Ev arkadasligi denebilir anca, hani sevmezsin ama faturalari paylastigin icin idare edersin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…