Hurma Diyetiyle Kilo verme Günlüğüm

dnzyldz123

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
140
145
İdeal Bir Besin Kaynağı Hurma ;Potansiyel sağlık faydaları ve zengin hayati besinleri barındırması hurmayı hemen hemen ideal bir gıda haline getiriyor.

Şeker, protein, lif ve yağın dışında 15 farklı mineral ve C, B1, B2, niasin ve A Vitaminleri içeriyor. Dişlerin çürümesini önleyen flor ve bağışıklı sistemini güçlendirerek kanser önleyici işlevi olan Selenyum gibi minerallerde hurmalarda bulunuyor.

Hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10'dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise, bir hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Ayrica yapılan son araştırmalara göre ne kadar için de şeker barındıran bir meyve olsada kandaki şeker oranını ve insülin de ufak oynamalar olduğu belirlenmistir. Yani acıklayacak olursak kısaca tansiyon ve şeker hastaları da rahatlikla kullanabilir . Velhasıl kelam daha saymakla bitmeyecek kadar kanseri önleyiciliginden tutunda iktidarsızlıga doğum kolaylastırıp zayıflatmasına kadar saymakla bitmeyecek kadar güzel faydaları olan bir hazinedir hurma.Çevremde güzel miktarlarda kalıcı bir şekilde kilo verip geri almayanlar var tabi ki bu yine sizim bu diyetten sonra ölçülü ve sağlıklı beslenmenizle de alakalı yoksa hem karnım doysun hem pastam dursun yok öyle:KK12::KK12: bu diyeti metabolizmam hızlansın ve midem küçülsün niyetiyle yapmaya ve gün gün de yaşadıklarımı sizlerle paylaşmaya karar verdim. Genelde bir hafta olarak tavsiye edilirken Ender saraç tarafından 21 güne kadar yapan insanlar var hatta görümcemin bir arkadasi yaklasik 2 aydır yapıp 15 kilo civarı verdi tabi haftada Birgün eşi evdeyken hafif bir şekilde bozup yemek yiyerek bende inşallah doğum günüme kadar yani 22 ocağa kadar yapıp sonra pastamla bir miktar bozup sonra tekrar devam edip bir aya tamamlamayi düşünüyorum.:cool: tabiki sonrasında da Karatay usulü beslenme tarzına geçicem ben tiroid aynı zamanda evlendikten sonra İnsülin direnciylede beraber bir senede 13 kilo aldım ve ciddi anlamda Karatay usulü beslenme İnsülin direncini düşürüp güzel bir sekilde kilo verdiririp beslenme tarzını baştan değiştiriyor. Ee sonsuza kadar hurma yiyemeyiz dimi :p:KK48:bugün benim ikinci gunum evimde kondisyon bisikletim var . Biraz midem alışınca onunlada destekliycem insallah :rapci::spor::KK54::21: Hurma diyeti icin gerekenler ; Günlük 3 ögün için her öğün 7 olmak üzere 21 adet hurma ve bir kase yogurt sadece bukadar. :KK54::KK54:bismillah yazicam buraya insallah.. Gitsin pis üzerimize yapışıp bizi mutsuz eden kilolar:KK71::KK6::KK9:

Ben de yaptım bir ara ama akşamları yapamadım yemek yedim. Ondan kilo veremedim pek.

Bakalım siz verebilecek misiniz
Kesinlikle açık olmuyor onun garantisini veririm

Ben de yaptım bir ara ama akşamları yapamadım yemek yedim. Ondan kilo veremedim pek.

Bakalım siz verebilecek misiniz
Kesinlikle açık olmuyor onun garantisini veririm
Dün başladım az once sanah öğünümden önce tartildim 500 gram gitmis:KK71: yemek yediginiz icin tam etkisini gostermemistir bence ben dun aksam cok aciktim ilk günüm diye bir salatalik yedim bastirdim bakalim gün gün ne kadar olacak :cool:

Dün başladım az once sanah öğünümden önce tartildim 500 gram gitmis:KK71: yemek yediginiz icin tam etkisini gostermemistir bence ben dun aksam cok aciktim ilk günüm diye bir salatalik yedim bastirdim bakalim gün gün ne kadar olacak :cool:
Soyle yapabilirsiniz
5 tanesini akşam yemeği olarak yağın 2 tanesini akşam yemeğinden 2 saat sonra

Böyle yapılabileceğini okumuştum

Soyle yapabilirsiniz
5 tanesini akşam yemeği olarak yağın 2 tanesini akşam yemeğinden 2 saat sonra

Böyle yapılabileceğini okumuştum
Aynen bende okudum öyle birsey ama gercekten ise yariyor hurma diyeti en guzelide cok acikmiyosun tok tutuyor zaten amac az az yiyip mideyi az yemeye alistirmaak:21:

Bugun ikinci günüm ilk gün alisverise gittim 2 saat yürüdüm. Cok rahattim bir acikma olmadi ama akşam bidem oyle bir guruldadi ki:skandal: sonrasinda ilk gun diye kesip bir tuzlu salatalik yedim biraz midemi rahatlatti ben aksam genelde 1 gibi uyudugum icin acıkıyorum. Her neyse yine gurul gurul guruldayan bidemle zayiflayinca alacağım kıyafetler gözümün önüne getirip mutlu bir sekilde uyudum:21::halay:sabahkalktigimda daha rahattim iki hurma yiyip tekrae uyudum öğlene dogru kalktım. Daha ikimci ogunumu yapmadim bir koca fincan kahvemi ictim. Ve inannirmisniz gercekten suan midemde bir dizginlenme var daha iyitim az sonra kondisyon bisikletimi kullanicam sonradinda bir duş ve ikinci ögün tü tü tü:nazar::nazar: Hadi yok mu bana katılan yoldaşlar:KK49::KK49::KK49::KK200::KK200:

Hani yok mu bana takılaaan hepiniz mi cıtırsınız yok mu hic dombikkk bir ben miyim:KK45:

Eklentiler

• IMG_20180111_085205.png
    IMG_20180111_085205.png
    131,8 KB · Görüntüleme: 440
Çok mutlu oldummm sadece aksam mi yapicaksinn:21:
Sabah öğle kesin yapacağım ama aksa i da bilmiyorum. Dayanabilirsem yapacağım,

Açılmak değil de insanı yemek hissi geliyor sadece.

Sabah 8 buçuk gibi yaptım, şimdi yemek yeme hissi başladı bende.

5 ya ne gibi yeyip, 2 tanesini de 3 gibi ara ogün olarak yiyecegim

Sabah öğle kesin yapacağım ama aksa i da bilmiyorum. Dayanabilirsem yapacağım,

Açılmak değil de insanı yemek hissi geliyor sadece.

Sabah 8 buçuk gibi yaptım, şimdi yemek yeme hissi başladı bende.

5 ya ne gibi yeyip, 2 tanesini de 3 gibi ara ogün olarak yiyecegim
Evet bende oyle oluyorum ozellikle aksamlari bir tuzlu salatalik yiyorum cunku dayanamiorim herseye saldirmaktansa o iyidir dün cok acıktım cunku bisiklette sürdüm bir saate kadar oda beni cok aciktirdi oyuzden hurma orucu zamanın da cok fazla yapmiycam suan 70 olmusum dunden bugune 700gram gitmiş boyumda 166 senin ölçülerin ne

Evet bende oyle oluyorum ozellikle aksamlari bir tuzlu salatalik yiyorum cunku dayanamiorim herseye saldirmaktansa o iyidir dün cok acıktım cunku bisiklette sürdüm bir saate kadar oda beni cok aciktirdi oyuzden hurma orucu zamanın da cok fazla yapmiycam suan 70 olmusum dunden bugune 700gram gitmiş boyumda 166 senin ölçülerin ne
Benim boy 1.60
Kilom 59-60 arası. Hedef 52

Ben 72 kilodan 55 e düştüm ama tekrar aldım. Şimdi 52 olup 52-55 arasında olmak istiyorum hep

Benim boy 1.60
Kilom 59-60 arası. Hedef 52

Ben 72 kilodan 55 e düştüm ama tekrar aldım. Şimdi 52 olup 52-55 arasında olmak istiyorum hep
Cok guzel vermisinnn benimde hedefim ilk olarak 65 sonrasinda 60 en son 55 olup korumaya gecmek istiyorumm

Aynen 65 degil ama 60felan olunca 56 57, gibi duruyorum etlerim sıkı bide sporu seviyorum evlenmeden once hep yururdum saatlerce pilates yapardim bide yerdim ama fittim yani
Benim sorunum su anda evde akşam kadar oturup hiç hareket yapamamak
Ders çalışıyorum hep oturuyorum böyle kilo vermeye calisiyorum

Benim sorunum su anda evde akşam kadar oturup hiç hareket yapamamak
Ders çalışıyorum hep oturuyorum böyle kilo vermeye calisiyorum
Benim sorunum da o aslinda hareketsizlik cok disari cikmayi sevmiyorum bend üniversitesi derslerimle ugrasiyorum bide İnsülin direncim cikti tiroidle evlendikten sonra

X