İddia, kumar...Kuzenim için bir şey yapılabilir mi?

Plnylmz18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2021
31
7
Ah kıyamam ya o hırs çok kötü bir şey bizzat gördüm çok üzüldüm kuzeninize Rabbım elinden tutsun inşallah 😔😔 sakin yargılamayın olur mu biliyorum yaptığı kötü ama daha geri dönüşü olmayacak yollara girer
Haberi yok bize söylediğinden halamın.. İnanın çok sinirlendik başta insan bu kadar aptal olamaz ne paralar gitmiş diye ama hasta bu adam anladığım kadarıyla. Üzülüyoruz sadece elden bir şey gelmeyince.. Halam da ondan korkuyor o yüzden maddi yardımı çekemiyor

Plnylmz18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2021
31
7
Çok uzun süre oynamış kolay kolay bırakmaz. Hani maaşını vs alsanız bile inanın arkadaştan alır gene oynar bu tipler. Kızı Allah kurtarmış cidden. Bence ne olursa olsun bir uzman'a götürün.
İnanın halama söylediği 10 arkadaşı varsa 9una borçlu.. Hepsi kapandı tabiii ama tekrar aldı mı bilmiyoruz, halam cesaret edip soramıyor

Bissunicole

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
6.583
20.695
Gerçekten konduramadık başta kız kötü ayrıldılar hırsını alamamış dedik biz, üstüne iddia borçlar vs çıkınca artık neye inanalım bilmiyoruz
Anladım çok üzücü inanın. Ama bu tipler böyle oluyorlar genelde. 🤷 Yukarıda da yazmışsınız bana uçan kuşa bile borcu vardır bunun. :KK43:

Boleyn Kizi

LÜTFEN ALINTI YAPMAYIN🤚🏻🤚🏻🤚🏻
Pro Üye
14 Ekim 2016
5.996
36.733
Yalniz halaniz bu "çocuğum da çocuğum" nidalarıyla hiçbir yol alamaz.

Çocuğumu kaybederim diye bu kadar korkuyorsa oğlu oynasın o ödesin o zaman. Bu mu yani?

Çocuğunu kaybetmiş zaten. Çocuk ayakli bağımlı olmuş.

Kendine bi sey yapmasından bu kadar korkmak da normal değil. Oğlu hiç dememiş anneme bi şey olur mu belli bir yaş almis kadin diye.

Dememis. Demez çünkü hasta.
Bu hastalık hepsini birden kaybetmeden bi doktora gidin.

Hem gelgitli ruh hali için. Hem de bağımlılık için.

Gelgitli ruh hali duygu durum bozukluğu olabilir. Bipolar olabilir. Narsizm olabilir. Bir sürü hastalık var. Bi doktor görmesi lazim.

Sonra da hic paraya acımadan istanbul balıklı rum hastanesinde bağımlılık tedavisine başlanmalı. Çünkü hiçbir insan fiziki bir bagimlilikla dünyaya gelmez.

Butün bağımlılıklar insanin kafasındadır. Bu sebeple nasıl alkolizm tedavi edilebiliyorsa kumar da edilebilir.

Çünkü ikisi de fiziksel ihtiyactan doğmaz. Alkol bağımlısı insan fiziksel bağımlılık değil ruhsal bir bağımlılık içindedir.

Aynen kumar gibi.

Tıpta her şeyin bir çaresi var. Biraz sogukkanli olup caresi aranacak.

Aman evladimi kaybederim aman çocuğum kedine birşey yaparr gibi duygusal yaklaşımlar ancak kumar borcu ödetir insana. Oğlu oynar kendi öder.

Bu iki yoldan birini seçecek. Lamı cimi yok ve ayni zamanda vakit de yok.

Bir alacaklı kapıya dayanıp olay çıkarmadan önce kollari sıvamanizi öneririm.

Plnylmz18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2021
31
7
Yalniz halaniz bu "çocuğum da çocuğum" nidalarıyla hiçbir yol alamaz.

Çocuğumu kaybederim diye bu kadar korkuyorsa oğlu oynasın o ödesin o zaman. Bu mu yani?

Çocuğunu kaybetmiş zaten. Çocuk ayakli bağımlı olmuş.

Kendine bi sey yapmasından bu kadar korkmak da normal değil. Oğlu hiç dememiş anneme bi şey olur mu belli bir yaş almis kadin diye.

Dememis. Demez çünkü hasta.
Bu hastalık hepsini birden kaybetmeden bi doktora gidin.

Hem gelgitli ruh hali için. Hem de bağımlılık için.

Gelgitli ruh hali duygu durum bozukluğu olabilir. Bipolar olabilir. Narsizm olabilir. Bir sürü hastalık var. Bi doktor görmesi lazim.

Sonra da hic paraya acımadan istanbul balıklı rum hastanesinde bağımlılık tedavisine başlanmalı. Çünkü hiçbir insan fiziki bir bagimlilikla dünyaya gelmez.

Butün bağımlılıklar insanin kafasındadır. Bu sebeple nasıl alkolizm tedavi edilebiliyorsa kumar da edilebilir.

Çünkü ikisi de fiziksel ihtiyactan doğmaz. Alkol bağımlısı insan fiziksel bağımlılık değil ruhsal bir bağımlılık içindedir.

Aynen kumar gibi.

Tıpta her şeyin bir çaresi var. Biraz sogukkanli olup caresi aranacak.

Aman evladimi kaybederim aman çocuğum kedine birşey yaparr gibi duygusal yaklaşımlar ancak kumar borcu ödetir insana. Oğlu oynar kendi öder.

Bu iki yoldan birini seçecek. Lamı cimi yok ve ayni zamanda vakit de yok.

Bir alacaklı kapıya dayanıp olay çıkarmadan önce kollari sıvamanizi öneririm.
Haklısınız tamamen. kendi hiç ailem diye düşünmemiş evli barklı değilim zararım kendime diye düşündü de işte borçlar kapıya dayanınca anne yardım et diye ağlamış eve gelip.. Halama söyleyeceğiz zaten eniştemin de haberinin olması lazım diye, şu an tamamen halama güveniyor diye düşünüyoruz bu zamana kadar kaybedilen gitti zaten artık ama bari bundan sonrasını kurtaralım, bomboş sefil bir hayat gerçekten.
Teşekkür ederim önerileriniz için

Bissunicole

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
6.583
20.695
Lisede bu tür şeylere bulaşan o kadar erkek arkadaşım var ki şimdi düşününce. Çok oynarlardı. Toto loto falan olsun görürdüm sınıfta...

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
15.243
62.934
3 kere gitmiş zaten sonra da tamam benim aklımda bitti oynamıyorum artık zaten diyip bırakmış, galiba o ağlamalar, pişmanlıklar falan da borcu kapatsın diyeydi hep.. Keşke bizim haberimiz olsaydı belki çekinir terapiye devam ederdi bir süre daha

Kumar bagimlisi ne ise madde bagimlisi da aynisi. Bagimliliklarini devam ettirebilmeleri icin her yola basvururlar. Benim bir akrabagimin kardesi de kumar bagimlisi. Adam ögretmen. Borca batti, esi ondan ayrildi, cocuklari artik onunla beraber yasamiyor hala akillanmadi. Oynamaya devam. Insallah kimse bu adami evlendirmeye kalkmaz

Plnylmz18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2021
31
7
Lisede bu tür şeylere bulaşan o kadar erkek arkadaşım var ki şimdi düşününce. Çok oynarlardı. Toto loto falan olsun görürdüm sınıfta...
Lise, üniversite sonra çalışma hayatı derken 16 sene resmen bir ömür geçmiş boşa.. Onunla yaşıt bir kuzenim daha var, inanın hayatlarını aradaki farkı düşününce kendisine ne kadar büyük kötülük ettiğini daha net görüyor insan, yazık

Bissunicole

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
6.583
20.695
Lise, üniversite sonra çalışma hayatı derken 16 sene resmen bir ömür geçmiş boşa.. Onunla yaşıt bir kuzenim daha var, inanın hayatlarını aradaki farkı düşününce kendisine ne kadar büyük kötülük ettiğini daha net görüyor insan, yazık
Kesinlikle haklısın. İnsanın kendine yaptığını 40 kişi bir araya gelse yapamaz. Onun yaşıtları evlendi , çoluk çocuğa karışmıştır bir çoğu. Ya da araba falan alıp düze çıkmışlardır yani. Annesine de yazık.

Plnylmz18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2021
31
7
Kumar bagimlisi ne ise madde bagimlisi da aynisi. Bagimliliklarini devam ettirebilmeleri icin her yola basvururlar. Benim bir akrabagimin kardesi de kumar bagimlisi. Adam ögretmen. Borca batti, esi ondan ayrildi, cocuklari artik onunla beraber yasamiyor hala akillanmadi. Oynamaya devam. Insallah kimse bu adami evlendirmeye kalkmaz
Halam çok istiyordu evlenmesini, bu son sevgilisiyle de olacak gözüyle bakıyorduk.. Ama bilmiyorduk biz bu durumları kıza da çok kötü davranıyormuş, maddi olarak zaten çorap alacak parası yok cebinde şu an.. Kız da fark etmiş bir şeylerin yolunda olmadığını kötü ayrılmışlar. Güvenmiş halam oynamam demesine, ben kaybettiklerimin farkındayım bundan sonra böyle yaşamak istemiyorum demiş. İnşallah eskidir de kağıtlar oynamıyordur gerçekten

Plnylmz18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2021
31
7
Kesinlikle haklısın. İnsanın kendine yaptığını 40 kişi bir araya gelse yapamaz. Onun yaşıtları evlendi , çoluk çocuğa karışmıştır bir çoğu. Ya da araba falan alıp düze çıkmışlardır yani. Annesine de yazık.
Çoluk çocuğu geçtim, ben istemiyorum sorumluluk almak diyor ona da sonsuz saygım var ama böyle sefil yaşanmaz.. Asgari ücretle ev geçindiren arkadaşından borç almış en son halam kapatmış o borcu aylar sonra insan kendine bunu nasıl yapar, bunu kendine nasıl yakıştırır bilmiyorum

daydaymama

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2021
1.195
3.069
Hiç bilmiyoruz maaş sistemleri var mı diye halam da pek anlamaz böyle şeylerden, farklı bir ilçede özel bir kurumda çalışıyor onu bir sormamız lazım sanırım.. Üç kere gitmiş psikoloğa sonra onu da bırakmış aşırı inat gitmem ben oynamıyorum artık, kendim bıraktım diyormuş
E bordro var e devlette ordan bakın. Evlenmesin bu kadar sorunlu biri.

Bissunicole

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
6.583
20.695
Çoluk çocuğu geçtim, ben istemiyorum sorumluluk almak diyor ona da sonsuz saygım var ama böyle sefil yaşanmaz.. Asgari ücretle ev geçindiren arkadaşından borç almış en son halam kapatmış o borcu aylar sonra insan kendine bunu nasıl yapar, bunu kendine nasıl yakıştırır bilmiyorum
Şu şartlara bakarak evlenmek istese daha büyük sıkıntı olur aslında. 😬 Yazık ne yazık. Ne yapıyorsa kendine yapıyor. Ömür boyu o borcu öde dur bir hiç uğruna. Ev değil araba değil tarla değil...