İki çocukla boşanıp yeni bir hayat kurmak. Korkuyorum ama yapabilirim.

Gamarcoba66

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
1.104
2.214
38
Anneyim ve işim gereği sizin hikayelerinizden onlarcasına şahidim ve sizin kafa yapınıza benzer bir annenin evladıyım . İşimi bile çocuklukta yaşadığım şeyler yüzünden seçtim belkide. Bu nedenle anne olmadan önce kendime tek bir yeminim vardı, kesinlikle annem gibi olmamak. Zira böyle hikayelerde olan sadece çocuklara oluyor. İnsanın başına herşey gelir yanılır, yanlış tercih yapar, baştan iyi giden evliliği sonradan bozulur, eşi sonradan yanlışlara düşer. Böyle durumlarda eşinden ayrılıp evladını tek başına büyüten kadınlara sonuna kadar saygım var. Ama sizinki öyle birşey değil adamın kumaşı belliymiş, hani adam sonradan yoldan çıktı bir durum değil ,kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Adam koca değilmiş ki baba olsun. Sizin olayınızda zaten tek başına kumar bahis konusuda değil. Adam ne sizinle ve evlatları ile ilgiliyken sonradan bir yanlışa düşmemiş. Zira adam zaten evliliğini baştan beri umursamıyormuş, bu gün kumar olmasa yarın ihanet olurmuş; adamın hayattaki önceliği ne siz ne de evlatlarınızmış çünkü.Başından itibaren tek başına yaşadığınız bir evlilikte hadi ilk bir tane çocuk yaptınız adam gene değişmemiş üstüne birde kumarı çıkmış, ikinciyi yaparken amacınız neydi cidden? Benim size kızdığım yeri bile anlamamışsınız . Bana kızmakla gerçeği değiştirebiliyorsanız değiştirin. Evlilik tek kişinin didinmesi ile ve çocuk sahibi olmakla devam eden bir kurum değildir. İki kişinin emeği ve çabası gerekir.Benim annemde babamdan az çekmemiş ilgisizlik ve evliliğe karşı sorumsuzluk konusında. Ama gerek boşanma korkusundan, gerek evliğini kurtarmak için önce beni sonra kardeşimi doğurmuş, sonra senelerce daha çekti, ben ve kardeşimde babamın ilgisizliğini çektik haliyle, senelerce evlatlını koruyup kollayan, babaları ile arkadaş olan vakit geçiren, onlara yemek yediren, herşeyleri ile ilgilenen işten sonra ve hafta sonlarını babaları ile geçiren çocukları ve babaları gördükçe imrendim durdum. Anneme de bahane olduk babamı çekmesi için, geçen gene babamın ne kadar hayırsız olduğundan yakınırken aynı şeyi onada sordum ; anne babam madem baştan böyleydi seni eş olarak umursamayan adamdan beni ve kardeşimi dünyaya getirerek bizden ne istedin diye, aynı soruyu ilerde evlatlarınızda size soracak emin olun. Zira sizin sorununuz kumardan önce kocanızın sizi ve çocuklarınızı umursamaması ve ilgilenmemesi.
Ben bu forumda insanların mutsuz evliliklerine ve koca olmayan adamları bile bile baba yapmalarına ses çıkarmaktan vazgeçmiyorum ben kusura bakmayın. Zira merhamet ve empati bile bile birşeyleri yapan insanların sırtını sıvazlamak değildir. Benim empati yaptığım siz değilsiniz, onların geçeceği yollardan geçen biri olarak evlatlarınız kusura bakmayın.Zamanında eğer bir tane kişi karşınıza geçip benim söylediklerimi söyleseydi size keşke. Bence şuan bende birinci önceliğiniz boşanınca düzenimi nasıl kurarımdan ziyade , doğmasına sebep olduğum evlatlarımın psikolojisini ve geleceğini o karaktarsiz kocamdan nasıl korurum olmalı bence.
Size katiliyorum.Ancak konu sahibi zihniyetindeki veya anneniz gibi kadinlara bu soylediklerinjzi anlatamazsiniz! Cunku onlar evlilik ve cocugu yapilmasi gereken bir is olarak görüyorlar..Okul bitti meslegimi yapayim der gibi e hadi vakti geldi evleneyim de iki de cocuk yapayim diyorlar! Yani bir öğretmenin, mufredattaki konuyu anlatip bitirmesi gibi..Yapilmasi zorunlu birsey onlara gore cocuk..Bir de genelde 2 cocuklu ailerlere denk geliyorum..Hani tum aileler birbirinin ayni gibi hep " 2" cocuk..Komik degil mi sizcede? Hepsi ayni seyi düşünüyor galiba..3 cocuk fazla 1 de az en makbulu 2 🤣 ayni tornadan cikmis gibiler...
 

Tayinnnnn

Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
244
244
39
Ilk borcu öğrendiğinde hemen boşanmalıydın bide gidip adama kredi cekmissin resmen çocukların riskini çalmış. Durdugun kabahat
 

Be kind

Estetik, bakım ve kadınlara dair her şey
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
46
24
Siz zaten yalnızsınız. 8 sene boyunca yalnız yaşamış ve kendinizden başka birine de bakmışsınız. Kendi kendinize geçinmiş kendi kendinize hem anne hem baba olmuşsunuz. Eşiniz diyemeyeceğim o adam ise size borç getirmekten ve evde fazlalık olmaktan başka hiç bir şey yapmamış. Hatta kendisine hizmet bile ettirmiş.
Zararın neresinden dönerseniz kardır. O adam pislik bir insan belli ki. Siz önce eve dönün. Çünkü evden ayrılan kusurlu sayılıyor. Sonra borçlarınızı kayınbabanız kapattıktan sonra bir avukattan bilgi alın ne yapabileceğiniz ile ilgili. O adamın sizden ne talep edebileceğini, nasıl bir insan olduğunu anlatın. Avukat size yol gösterecektir. Sonrasında boşanıp tayininizin çıktığı yere gidebilirsiniz. Hatta boşanmadan dolayı tekrar tayin talebinde bulunun bence.
Bir de eşinizin 2. Bir evi vs olabilir bence araştırın. Çok şey duyup görüyoruz. Sizinle hiç ilgilenmemesi dışarıda başkasının onunla ilgilendiğini de az buçuk gösteriyor gibi. Tabi gunahini da almak istemem.
Son olarak sizin alışkanlığınız evli olmak. O adamla olmak değil. Zaten adam hiç olmamış. Uzmanlar 3 ayda unutuluyor diyor, ama 1 ayda geçiyor tecrübe ile sabit.
Sevgilerimle
 

zamanla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2011
86
87
yazınızı okuyunca o gücü hissettim taa buradan mutlaka başaracaksınız kendinize inanın
 

matrusqa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2018
3.005
3.150
Bu kadar şeye 5 aylık bir bebeğe gerek yoktu üzülmedim
 


Pembegomlek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
7.969
10.872
Baba yok ortada
 


Batu85

70 ➡️68.6➡️67.7➡️68.1
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
1.115
2.315
Bende çalışıyorumdan sonrasını okumadım bile.calisiyorsan işin gücün varsa arkana bile bakma.bosanirsin esin çocuklar için nafaka veriri yine idare edersin.calisan bayanların evin sorumluluğunu tek başına taşımaları çok saçma ..ozaman evinde oturup çocuklarına bakacaksın .ben hem çalışıp hem bütün bunları yapamazdim.cok uzun yazmışsın gerisini okuyamadım ama belliki kendi kendine yetebilecek birisin ..arkana bakmadan kaç bence
 

uhde

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2009
5.111
492
eşiniz tarafından çok güzel kullanılmışsınız şayet boşanmazsanız 2 çocugunun rızkını onun kumar borçlarını ödeyerek heba edeceksiniz....
bu kadar borcun içinde birde o çocukların ihtiyaçları olacak onları karşılayamamak size acı vermeyecek mi ???
bir an evvel kurtul düşünme bile....