IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Yaa yürüyüş işini çok iyi yapıyorsun maaşallah darısı bana🥰🥰🌸 çok verimli bir gün olmuş 👍💜

Çok iyi fikir hoşuna giderse arada yürüyerek gidersin yine. Ödevlerin süresi var mıydı daha🤗

Maaşallah çok güzel 🤗👍👍
Ödev dediğim öğrencilerime hazırlayacağım ödevler. Haftalık bitirmeyi düşünüyordum ama yetişmedi. Artık günlük az az hall ediyorum.

Bu günüm hiç verimli geçmedi malesef.
Soğuk ve yağmur yüzünden yürüyüş iptal.
Yolda zaman kaybım çok oldu.
Yarına artık özel plan koymadım. İnşallah yaptıktan sonra buraya yazarım gelişmelerimi.

Birde telefon kısıtlama işini abartdım biraz)) 5 saatlik kota koydum.
Mutlu akşamlar her kese :KK54:

Bu günüm hiç verimli geçmedi malesef.
Soğuk ve yağmur yüzünden yürüyüş iptal.
Yolda zaman kaybım çok oldu.
Yarına artık özel plan koymadım. İnşallah yaptıktan sonra buraya yazarım gelişmelerimi.

Birde telefon kısıtlama işini abartdım biraz)) 5 saatlik kota koydum.
Mutlu akşamlar her kese :KK54:
Mutlu akşamlar yarın güzel gelişmeler yazmanız dileğiyle🤗🌸

Hayırlı akşamlar hanımlar
Bugün sabah okulda idim
Gelirken uğramam gereken yerler vardı yürüyüş gibi olsun diye yürüyerek hallettim
Evde kitap okudum, yemek hazırladım, iftarı yaptım, topladım falan derken akşam oldu zaten. Canlı derslerimi oluşturdum yarın için, bu defa leslie yi karşıma videosunu açarak değil de kendim aynı hareketleri yaparak uyguladım yarım saat.
Az önce de mutfağı son bi toplayıp çıktım. Biraz baş ağrım var kitap okuyamam muhtemelen, yarın devam ederim artık.

Uygulamalardan
Burasının 10 dk si kaldı yine😂
Instagram 8 dk
Whatsapp 1 sa 28 dk
Ikisinin kotası 1 er saat whatsapp 2 saat yapmıştım o yüzden çok kaldı o

Bugünlük bu kadaaaaar
Yarın ola hayrolaa
Mutlu geceler güzel ve güçlü kadınlaaar🤗🤗🌸

Kitapta stresle başa çıkmanın yolları yazılmış.
🎈Duş almak
🎈Müzik dinlemek
🎈Etrafı temiz tutmak, temizlik yapmak
🎈Spor hareketleri
🎈Az yemek
🎈Baş masajı
🎈Meditasyon

Bunları biliyor muydum? -Evet
Uyguluyor muydum? -Hayır

Meditasyon güzel fikir aslında. Bu konuda öneriniz var mı?

Kitapta stresle başa çıkmanın yolları yazılmış.
🎈Duş almak
🎈Müzik dinlemek
🎈Etrafı temiz tutmak, temizlik yapmak
🎈Spor hareketleri
🎈Az yemek
🎈Baş masajı
🎈Meditasyon

Bunları biliyor muydum? -Evet
Uyguluyor muydum? -Hayır

Meditasyon güzel fikir aslında. Bu konuda öneriniz var mı?
Aslında temelde basit nefes egzersizleri ile odaklanmak, zihni boşaltmak gibi bir şey bence meditasyon. İlk yapmada bir verim alınamaz belki ama süreç içinde etkilerini gösterir
Bi video bırakayım buraya zaten bunu izlerken bunla ilişkili bir sürü çıkar karşına bakar karar verirsin hangisini uygulamak istediğine 🤗

Meditasyonu pek bilmiyorum ama ben bir ara olumlamaya merak salmistim bir muddet devam ettim hatta. Kimisi inanmiyor ama bence faydali oldugunu dusunuyorum.Beyin oyle mucizevi yaratilmis ki mutsuz bile olup, gulumsesek mutlu sanıyormuş kendini🤭
O yuzden mesela ben de saglikliyim, enerji doluyum, tum bedenim saglikli ve ruhum dingin yazip asmistim odama arada okuyorum 🤩

Bugun yuruyusumu yaptim.Telefondan uzak durdum.dun aksam leslie yaptim.Faka t bugun camasir sepetini alirken yerden ters bir hareket yapttim.Benim kotu oldu.Hatta o anda basim dondu,migdem bulandi.Kendimi yataga zor attim .Sonra ancak bir yarim saat sonra kendimi zorlayarak yuruyuse ciktim.Ama belim de hafif agri var.Benim araba surme korkum vardi uzun zamandir..Onunasiyorum bu aralar.Araba ile alisverise gittim.

Meditasyonu pek bilmiyorum ama ben bir ara olumlamaya merak salmistim bir muddet devam ettim hatta. Kimisi inanmiyor ama bence faydali oldugunu dusunuyorum.Beyin oyle mucizevi yaratilmis ki mutsuz bile olup, gulumsesek mutlu sanıyormuş kendini🤭
O yuzden mesela ben de saglikliyim, enerji doluyum, tum bedenim saglikli ve ruhum dingin yazip asmistim odama arada okuyorum 🤩
Ben bı ara yaptım onları çok 🤩

Tüm öğretmenlerimizin bu gününü kutluyorum inşallah yollarında başarılar diliyorum.🌺🌺
Bu arada bugün dışarda yapmam gereken işlerle geçti.Kalkar kalkmaz egzersizlerimi yaptım.ısınma,gerinme, tüm vücut bacak üst bölge..
Sabahtan çay demleyip termosa koyup yola çıktık
Hastaneye kontrol için ordandan hacemata gittim.
Sora orkidem için toprak almaya gittim
Yürüdük epey.
Alovera aldım bide çiçeklerini çok seviyorum 💖
Sonra eve geldim alışverişi yerleştir,mutfagi topla, saksıları değiştir derken
Vakit sorumluluklari okumam gerekenler ile birlikte yemek yedim ve biraz daha yürüyüp yigildim 🤭
Akşamı yuvarlanarak geçirmeyi düşünüyorum 😂

Nasildi sizce oylesine miydi yoksa iyi hissediyor muydunuz 🤗
Canim bır arkadaşla ücretli seansta yaptım bikac
Normalde de birşeye baslayacakken niyet edersen çekim yasası gibi şeyler yapıyorum.
Mesela bir tane video hoşuma gitmişti
Hayal gücünde bir bahçen var.. bahceni nasıl goruyrosun? Gözlerini kapatıp düşünüyorsun.
Bahçende olmasını istediklerin ney? Bahçende duzeltmen gerekenler ney.
Ne ekmek istiyorsun
Yani bu çok hoşuma gitmisti

Çocukluğumdan gelen qarip alışkanlık var bende, onu hatırladım şimdi. Ayna önünden geçerken ağlasam bile mutlaka gülümserim. Qaliba bu da olumlaba gibi bir şey.

Bu gün nihayet tamamlandı işler. Rutin ev işleri, dersler yapıldı. Mecburi de olsa sonunda yürüyüş yapa bildim. Ek olarak online kursa başladım.
Telefonu 4 saat kullanmışım. Uygulamalara kota koyduğumdan beri sıkıntım kalmadı. Artık whatsapp durumlarında zaman kaybım yok en azından.

Yani İkigai ni tam anlamıyla yaşadım bu gün. Yorgunluktan ayaklarımı hiss etmiyorum. Ama sonuş olarak depresif düşüncelere zamanım kalmadı, mutluyum. 🧿

Bu gün nihayet tamamlandı işler. Rutin ev işleri, dersler yapıldı. Mecburi de olsa sonunda yürüyüş yapa bildim. Ek olarak online kursa başladım.
Telefonu 4 saat kullanmışım. Uygulamalara kota koyduğumdan beri sıkıntım kalmadı. Artık whatsapp durumlarında zaman kaybım yok en azından.

Yani İkigai ni tam anlamıyla yaşadım bu gün. Yorgunluktan ayaklarımı hiss etmiyorum. Ama sonuş olarak depresif düşüncelere zamanım kalmadı, mutluyum. 🧿
Harikaaa hep meşgul kalarak mutlu olmuşsunuz ne güzel 🤩🌸🌸

Tüm öğretmenlerimizin bu gününü kutluyorum inşallah yollarında başarılar diliyorum.🌺🌺
Bu arada bugün dışarda yapmam gereken işlerle geçti.Kalkar kalkmaz egzersizlerimi yaptım.ısınma,gerinme, tüm vücut bacak üst bölge..
Sabahtan çay demleyip termosa koyup yola çıktık
Hastaneye kontrol için ordandan hacemata gittim.
Sora orkidem için toprak almaya gittim
Yürüdük epey.
Alovera aldım bide çiçeklerini çok seviyorum 💖
Sonra eve geldim alışverişi yerleştir,mutfagi topla, saksıları değiştir derken
Vakit sorumluluklari okumam gerekenler ile birlikte yemek yedim ve biraz daha yürüyüp yigildim 🤭
Akşamı yuvarlanarak geçirmeyi düşünüyorum 😂
Teşekkürler 🥰🌸🌸
Geçmiş olsun bu arada kontrole gitmişsin sıkıntı yoktur inşallah 😌
Çiçekleri ben de seviyorum ne zamandır aklımda almak. Geçen yıl aldık tatilde memleketlerde bıraktık ailelerin yanında saksıları hep. Bakalım yine aynısı olacak olsa da almak istiyorum bitkiler🥰
Maaşallah dolu dolu geçmiş yine💜

• Beğen
Reactions: H M
Bugun yuruyusumu yaptim.Telefondan uzak durdum.dun aksam leslie yaptim.Faka t bugun camasir sepetini alirken yerden ters bir hareket yapttim.Benim kotu oldu.Hatta o anda basim dondu,migdem bulandi.Kendimi yataga zor attim .Sonra ancak bir yarim saat sonra kendimi zorlayarak yuruyuse ciktim.Ama belim de hafif agri var.Benim araba surme korkum vardi uzun zamandir..Onunasiyorum bu aralar.Araba ile alisverise gittim.
Öncelikle geçmiş olsun baya ani bi hareketle etkilemişsiniz bünyeyi şimdi daha iyisinizdir inşallah. Ne güzel araba konusunda bende pek ılımlı olamayanlardanım ama üzerine gitmezsem de aşamam benim de gitmem lazım😊🌸🌸

Evet olumlama da hem çok basit hem faydalı görünüyor ben de deneyebilirim😊🌸

• Beğen
Reactions: H M
Eveeet
Sabah kalktım canlı dersler için bilgisayar başında idim.
Öğleden sonra arkadaşımı da alıp kendimizi doğaya attık piknikvari bir şeyler yaptık(orada biraz yürüme fırsatım oldu yeşillikler içinde iyi geldi)
Ordan arkadaşın bi işi için avm ye geçtik
Ordan bizim eve geldik oturduk falan daha yeni evine bırakıp geldik arkadaşı
O yüzden bugün mutfak işleri hariç başka işlere bakamadım evde, kitabı da sabah okuyabildim birazdan yine okursam okurum yoksa yarın devam😊
Yine de meşgul bir gündü her şey ev işlerinden ibaret değil bize iyi gelen insanlarla vakit geçirmek de kıymetli 🌸🌸🌸

Yarın ola hayrola bakalım🤗💜💜

Teşekkürler 🥰🌸🌸
Geçmiş olsun bu arada kontrole gitmişsin sıkıntı yoktur inşallah 😌
Çiçekleri ben de seviyorum ne zamandır aklımda almak. Geçen yıl aldık tatilde memleketlerde bıraktık ailelerin yanında saksıları hep. Bakalım yine aynısı olacak olsa da almak istiyorum bitkiler🥰
Maaşallah dolu dolu geçmiş yine💜
Çok şükür canim k.doguma kontrole gittim 3 ay olcak gitmemiştim kürtaj sonrası parça kalmamış temiz dedi.. rahim filmim var önümüzdeki ay kısmetse bı bakinayim dedim.🤗 sorduğun için teşekkür ederim canim :KK200:

X