Mutsuzluk üstünden mutluluk kurulur mu ilahi adalet var mi arkadaslar ?

eee ne zannediyorsunuz instagramda aşk pozu paylaşanları gerçek mi zannediyorsunuz böyle şaklabanlık yapanları samimi mi zannediyorsunuz ? gerçekten sevmek farklı gerçekten. bence sevinin kurtulduğunuz için

Hayır şu flört sevgililik olaylarında beni bıraktı, başkasına gitti , umut verdi ahımı aldı, muhabbetine ölüyorum. Bırakın sevgiliyi 10 yıllık kocam ben başkasına aşık oldum, seni aldatmak istemiyorum, ayrılalım dese ona bile diyemem, ah ediyorum diye, gönül bu ne yapacaksın, tamam üzülürüm yıkılırım ama adama ah edemem, bunun istisnası aldatmadır ve asıl ah almak odur çünkü seni salak yerine koymaktır. Demekki eski erkek arkadaşınız diğer kızla tanıştı, gönlü ona kaydı, sizle ilişkisini bitirip onunla birşeylere başladı. Ne yapsaydı, ben bu kızla çıkıyorum, başkasını sevdim ama olsun ah alamam illa bu kızla devam edeyim evlenmeliyim mi deseydi ya da aynı şey sizin başınıza gelseydi, başkasıyla tanışıp ona karşı birşeyler hissedip aşık olsaydınz erkek arkadaşınızın ahını almamak için devam mı ederdiniz.
Çok sevdiğim bir laf vardır, gönül işinin sadakası olmaz derler, birine birşeyler hissedersin, bazen ömür boyu sürer, bazen biter, önemli olan yol arkadaşına dürüst olmak, hislerin bittiği yerde, onu aldatmadan bitirmektir. Erkek arkadaşınızda yeterince dürüst olmasada en azından sizi aldatmamış. Ayrıca diğer kız hakkındaki söyleminizde bir bayana hiç yakışmıyor. Belkide erkek arkadaşınız diğer kız kendinden taviz vermiyor, sağlam güçlü bir özgüveni var diye kapıldı ona bilemezsiniz, diğer kızı eleştireceğinize bence biraz örnek alın, hayatınıza giren adamlara sizin aklınız, fikriniz, ahlak anlayışınız yokmuş gibi kıyafetlerinize laf söylemesine izin vermeyin.
Haklısınız kesinlikle ama bunun da bir yolu yordamı olmalı. Geçip karşısına açık açık ben ayrılmak istiyorum eskisi gibi hissetmiyorum demek lazım. Aramayarak, sormayarak ortadan kaybolarak ben ayrıldım ama karşımdakinin haberi yok tavrına bürünmek çok ayıp bir şey. Ayrılmaya cesareti olmayan kişi ilişki yaşamaya da kalkışmamalı bence.

Haklısınız kesinlikle ama bunun da bir yolu yordamı olmalı. Geçip karşısına açık açık ben ayrılmak istiyorum eskisi gibi hissetmiyorum demek lazım. Aramayarak, sormayarak ortadan kaybolarak ben ayrıldım ama karşımdakinin haberi yok tavrına bürünmek çok ayıp bir şey. Ayrılmaya cesareti olmayan kişi ilişki yaşamaya da kalkışmamalı bence.
Benimde bu zoruma gitti zaten insanız biseyler bitebilir kaç yıllık evlilikler bitiyor ama kalleşçe ortadan kaybolmak açıklama yapmamak nedir 2,5 yıl emek verdim 20 dk sesimi duymasın cildiran adamdı çok ilginç

Hatta döndüklerinde var ya siz kabul etmeyeceksiniz ne işim var benim senib gibi biriyle diyeceksiniz. O enerjiden cıkınca ay dönmesine Bile gerek yok diyeceksiniz 🙏
İnslalah yasarsam bunu sana dönüp haber edeceğim söz

Hatta döndüklerinde var ya siz kabul etmeyeceksiniz ne işim var benim senib gibi biriyle diyeceksiniz. O enerjiden cıkınca ay dönmesine Bile gerek yok diyeceksiniz 🙏
bulduğu kız terk ederse döner ancak e o şekilde dönen adamdan da bi cacık olmaz

Zaten mümkün degil dönse olmaz bitti gözümde
benim gibi 40 lı yaşa geçince bu erkekler için boşa harcadığınız ağladığınız zamanlara yazıkmış diyeceksiniz .sosyal medya ve arkadaş çevresi empoze ediyor bize ayyy mutlaka sevgilimiz olmalııı diye.ben üniversite bitene dek kimseyle çıkmadım sadece sosyal erkek arkadaşlarım vardı .okul ve yurt arkadaşlarım 5 gün mutluysa 10 gün dert anlatırlardı puffff.ben de gezdim tozdum yedim içtim keyfime baktım.kimse nereye gidiyorsun saçını niye o renk yaptın neden bunu giydin diyemedi doğal olarak.e sonraları erkek arkadaşta edindik evlendik te .Birkadın olarak önce kendinize değer verin ve evlat hariç ki o da sınırsız olmamalı kimse için fedakarlık yapmayın derim

İlahi adalet ne zaman tecelli ediyor biliyor musunuz?
Siz her Allahın günü onları takip etmeyi ve mutsuz olmalarını dilemeyi bırakıp kendi hayatınıza baktığınızda...Bu benim için birçok haksızlığa uğradığım konuda hep böyle olmuştur.Yol yakınken ne mal olduğunu görmüşsünüz.Evet başkasını size tercih etmesi çok çok acı gurur kırıcı onur zedeleyici bir şey ama bu kişiden zaten hayır gelmez.Allah’a havale edin sonra tamamen unutun.

siz olayı anlamamışsınız ben kızın kıyafetini eleştirmedim bende açık giymeyi seven biriyim .benim erkek arkadaşım muhafazakar biriydi yanı ben askılı giyince bile olay yapardı .ama kızin sanal da baya baya açık resimleri olmasına rağmen ciddi düşünecek duruma gelmiş yoksa banane kızdan .benim yaşadığım bölge deniz şehri yanı burda insanlar yazın bikini ile yollarda geziyor benim eleştirim kıza değildi .ack giyinmeyi kötü sanan sevgilime idi ..ikincisi çok dokundurarak konuşmuşsunuz siz benim ne yaşadığımı nerden bileceksiniz .benim zoruma giden kalleşçe terk edilmek ..hepimiz insanız 30 yıllık evlilikler bitiyor .ama bu adam bana ayrıldığını telde söyledi açıklama yapma gereği bile duymadı .yanina 2 defa gittim aynı günki ayrı ilcelerdeyiz ilkinde yanıma gelmedi aynı gün ikinci defa 60 km yol gittim zar zor geldi yanıma böylesi ikimiz icin iyi dedi arkasını döndü gitti ..haaa giderken bide Japon selamı hareketi yaptı .))) ben bunlari hak etmedim onun icin ne fedakarlıklar yapmıştım .evst bana Ümit verdi ben beddua da etmedim Allah’a havale ettim o kdr
Bakın gönül işinde ayrılmak istedi diye hak hukuk olmaz, tabiki ideal olan medeni şekilde sizle yüz yüze ayrılmasıydı ama bunu size layık görmeyen adamla ısrarla görüşmek isteyerek sizde kendinizi ezdirmişsiniz. İlişkilerde benim kızlara tavsiyem ilişkinin devamı için üstüne düşen yükümlülükleri kendi kişiliklerinden taviz vermeden, kendi hayatlarını ve önceliklerini yitirmeden yerine getirmeleri, ayrılma halinde ilişkileri için şunuda yapsaydım dediği kadar, ben üzerime düşeni yaptım, olmadı diyecek olgunluğa sahip olmaları, ayrıca daha sizle resmi bir sıfatı bile olmayan bir adam için neden, bittiğinde pişman olacağınız, hayıflanacağınız kadar büyük fedakarlıklar yapıyorsunuz, türk kadınlarının genelindeki bu kendini kişiğini erkeğin önüne serme, saçını süpürge etme merakını bir anlamadım zaten, ilişkinizde böyle büyük fedakarlıkları yapan tek sizseniz, zaten ilişkideki sağlıksızlığı anlamanız gerekirdi, karşılıklı yapılan fedakarlıklarsa ah vah edilecek birşey yok. Denemişsiniz ama partnerizin size olan ilgisi bitmiş.
Bakın yaşadığınız kolay bir durum değil anlıyorum, ama bir ilişkiye başlıyorsanız ayrılma ihtimali her zaman var, onun içinde sizin içinde geçerli bu durum, o nedenle biten birşeyden sonra başkasının hayatını gözlemek size birşey kazandırmaz. Diğer kız konusuna gelecek olursakta at sahibine göre kişner demişler, demek ki diğer kız sağlam durmuş, kıyafet konusunda. Siz kıyafet konusunda ilk saçma sapan yorumunda gerekli sert tepkiyi verseydiniz, bir daha ağzını açamazdı zaten.

2 ay önce 2,5 yıllık güzel gittiğini sandigim iliskiyi aniden sebepsizce bitirdi üstelik ayrılmak istediğini telde söyledi.ayrilmadan 3 gün öncede her ay yaptığı gibi ay dönümümüzü kutlayıp “bu hayatı seninle yaşayacağıma söz veriyorum “ diye mesajlar atan adam üç gün sonra ayrıldı ..ayağına gittim sebebini sormaya gelmedi geri dön dedi ..aynı akşam dayanamayıp bir daha yanına gittim bu sefer geldi böylesi ikimiz icin daha iyi dedi ve ne helallik aldı ne özür diledi arkasını döndü gitti öyle fedakarlıklar yapmıştım ki ona ne kadar hataymış kendimden nasıl odun vermişim çok kızıyorum kendime .kiz avukat ve benden çok güzel olduğu icin sattı beni ..Hikayeler paylaşıyor hiç utanmadan kıza göndermeler şarkılar bir gördüm aşık oldum demeler,bana yaptığı gibi güllü çiçekli masalarda yemekler ..üstelik benim fake hesaptan takip ettiğimi biliyor gözüme soka soka yapıyor ..utanmadan da hala şirket adresinden benim ve herkese açık hikaye paylaşan adrkadasimin hikayelerine bakıyor ..çok salakmisim .düşündüğüm tek şey hersey yalanmış sevmemiş beni ..Su an çok mutlu her anlamda istediği gibi bir aile ve istediği gibi bir kız buldu..hayat çok garip Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın .bu şekilde basına gelip ilahi adaleti yaşayan var mi arkadaslar yalvarıyorum size mutlu olurlar mi kız tam istediği gibi ?
Birincisi o kızın sizden haberi var Mıydı ki?? İkincisi ise şükret ki böyle karaktersiz bir adamla evlilik yoluna girmedin sonra senden daha güzel bulduğu kadınlarla seni aldatacaktı.. Üçüncüsü ise mutsuzluk üzerine mutluluk kurulur mu meselesi.. Üzgünüm ki kuruluyor.. Ama siz takmayın sizlik bir durumdan çıkmış bu şu an.. Kızın belki sizden haberi bile yoktu hem haberi olsa bile bir ilişkiye başlarken bizler eşlerimizden sevgililerimizden mesuluz onların yaptıkları bizi ilgilendirmeli bence ben diğer insanların yaptığını takmıyorum yani sorun sizin karaktersiz sevgilinizde.. Lütfen üzülmeyin kimse vazgeçilmez değil daha iyisi karşınıza çıkacak emin olun..

X