İlişkide denklik olmaması

Annesinin kız bakması olayı tam olarak şöyle. Biz görüşüyoruz, nasıl evlenicez evlenemiyoruz ki engeller var diye konuşurken ben artık evlenmek istiyorum yuva kurmak istiyorum,boyle devam etmek istemiyorum, nereye kadar boyle suruncemede kalicaz dedi. Annesi zaten hayatinda biri oldugunu bilmedigi icin ara ara yokluyordu bunu. Bu görüşmek istemedigini söylüyordu. En son görücü usulü ile evlenmek en iyisi sanirim dedi bana. Neden cunku korkak anasi bulacak, bu da ok diyecek, sorumluluk cikacak bundan. Birçok erkegin yaptığı gibi. Yine bircok erkek gibi yillar sonra hala eski sevgilisini stalklayacak. Tam olarak senaryo bu olucak hayatinda eminim. Ben de annenle konus fikir al dedim. Yanaşmadı buna da, sonra seni puri pak mi sansinlar hayatinda kimse olmadigini mi düşünsünler istiyorsun dedigim evet galiba diye bir yanit aldım. Sonra koptu zaten.

Aynen öyle yarım kalmışlıklar insanin içine oturuo. Evlensen iki günde bıkarsın konusahibi.

Seni niye aday olarak görmüyor bi açıklık getirmedi mi hic. Ne diyor yani? Ortada zaten biri varken görücü usulunu beklemek nedir ya cildirtacak bu adam bizi.

Seni niye aday olarak görmüyor bi açıklık getirmedi mi hic. Ne diyor yani? Ortada zaten biri varken görücü usulunu beklemek nedir ya cildirtacak bu adam bizi.
Bana attığı bir mail var. Direkt buraya koymak isterdim de dogru olmayacağını düşünüyorum. Beni aday olarak görmese ben her seye hazırım diye de gelmezdi sanırım karşıma. Boyle geldigi zamanlar da oldu. Ama biraz gorustukce konu hep yaş iş eğitimde kilitlendi. Annengil bir laf eder zoruma gider. İs arkadaslarina ne diyeceksin benim kocam .. mi diyeceksin. Sen okumussun ben okumamisim ailen buna ne diyecek. Ben de tabi senin annen yaşım büyük diye sorun eder diyordum. Bu arada 3 yaş bana kalırsa bir sey degil. Ama toplum malum. Yani bana seni cok seviyorum, seninle mutlu oldugum kadar bu zamana kadar hic mutlu olmadım, belki senin gibisini de bir daha bulamam diyen biri. O yüzden korkak diyorum.

Insanin hoşuna gitmeli aslinda vasifli birini elde etmiş olmak. Bilemedim bu adamdaki eziklik psikolojisi nerden geliyor ve kimin ne dedigini niye bu kadar takiyor. Yani israrla sevse umursamazdi bu detaylari diye düşünüyorum. Ucurumluk bi durum da yok o insaat iscisi olsa sen de sabancinin torunu falan anlicam hadi.

Erkeklerin sığ olanları kadından her manada aşağıda olmayı kabullenemiyor. Kendinden çok kazanmasın, kendinden kültürlü olmasın vs. Bu yüzden de kadını ezmeye başlıyor, çok şahit oldum. Üniversite okumuş kadınların psikolojik şiddete uğradığını gördüm. Sizi de böyle bir gelecek bekliyor olabilir uyarmak istedim.

Ne vazgecebilen ne de sorumluluk alabilen bi erkeği terkedeli 3 ay oluyor. Hayatımda aldığım en doğru kararlardan biriydi. Burda bana çok söylediler, "bi cacık olmaz o adamdan, bu ilişkiden" diye. Olmadı. Şimdi de ben size söylüyorum, o adamdan da, bu ilişkiden de bi cacık olmaz. Çünkü ortada siz evlenemiyosunuz çünkü bu adamın çok geçerli sebepleri var, gibi bi durum yok; adam sizinle evlenmek istemiyor ama sizi bırakamıyor da, ve evlenmemek için size bahaneler sıralıyor. Boşa bi savaş veriyosunuz, çünkü bu savaşı tek başınıza veriyosunuz.

Eğitim bence hayata bakışı etkiliyor sizde etkilemiyorsa ya çok kendini geliştirmiş biridir ya da siz ona profil olarak uygunsunuzdur.

Maddi olarak denk olmayınca erkek bir süre sonra kompleks yapıyor.

Anneci , görücü usulü evlilik falan demişsiniz bence uzak durun.

Sana kötü bi haberim var.
Bir erkek bir kadını sevsin, karşısında değil anası Başbakan bile duramaz.
Senin sevgilin seni sevmiyor hatta bunu sana açık açık belli ediyor ki kafasını evlilik diye diye ütüleme.

Bu iş olmaz dışarıda sana daha denk biri illaki olur denklik önemli. Iki gönül sevince samanlik seyran olmuyor artik o devir bitti biraz daha mantik devri var bence. Sonu hüsran genelde olur

Yo ben yapıyorum.
Burada yapan bir sürü kadın vardır
Lütfen herkesi kendiniz gibi sanmayın. Sizden başkasının varlığına, böyle yapabileceğine inanmamanız da zerre ilgilendirmez buradakileri. Ama kendinizi kandırmayın, hakikati kabullenin.

Bu adamdan bir cacık olmaz. Sevgisine sahip çıkmıyor. Sizde 3 senenizi vermişsiniz. Daha fazla vakit kaybetmeyin.
Hak etmeyen bir insanı hayatınızda tuttuğunuz süre boşa kürek çekmekten başka bir şey kazandırmaz size.

Sayin konu sahibi,bu adamdan arkaniza bile bakmadan kacin derim.Gencliginize,omrunuze,hayallerinize yazik.Bu adam ailesi birini buldugu an sizin yuzunuze bile bakmaz.Sevginizi kalbinize gomun ve yol yakinken vazgecin.Sizin icin hayat ne guzellikler getirir kimbilir.Bence birdaha gorusmeyin.

Ben online siteden bir gozluk aldim cercevesi icin optik cam takitiracagim ama sari cam istiyorum yapiyorlar mi? ...tmm sustum.

Evlenmek isteyen adam seven adam ne olursa olsun gelir yapar teklifini yas, ekonomik durum ne olursa olsun lutfen oyalamasina izin vermeyin usteelik kafama yatan biri olursa kabul edecegim demis daha ne desin?

annesinin bulduğu biriyle evlenecek bu adam zaten kendisi de evet demiş siz hala neyi soruyorsunuz ki? Ayrıca tüm bunlar olmasa bile ilişkide erkeğin kadından daha az kazanması ya da eğitim durumunun daha kötü olması sorun bence ileride başınıza kakardı

Merhaba.. Sizin ilişkiniz maalesef kısır döngüye girmiş.. O canı sıkıldıkça size yazıyor anladığım kadarıyla ciddi de değil.. Siz bu kadar üzülürken o hiç bir şey yapmıyor. Bence onunla net bir şekilde konuşup ona göre kararınızı verin.

Bu erkek sizle ciddi düşünmüyor kesinlikle.Engellemekle iyi yapmışsınız daha da cevap vermeyin size yazınca bir beklentiye düşmeyin . Sizinle oyalanmaya çalışıyor.Bu tür kelek tiplere yüz vermeyin .Önce büyüsün ana kuzusu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…