İlişkisinde boyle bır sorun yasayan oldu mu. ? Yapıcı Cözümler

Iyıyız kafa dengıyız ılıskımde ki beyefendi ile ancak sevgılımın benle ılgılı kafa yordugu bi konu var. Boyle bır durumu iliskisinde tecrübe etmis kisilerin veya fikri olanların yapıcı yorumlarına ihtiyacım var. Sevglımın benle ılgılı kafa yordugu konu -gecmisim- .. ( onun gecmisi benım gecmısım kadar ikili iliskilerden olusmuyor o yuzden benım gecmısımın yogunluguna takılıyor yani kim bilir o neler yapmış da senin geçmişine takılma hakkı buluyor değil mevzu..hakkı var yani ) adı ustundu gecmıs bitmis, esamesi okunmuyor aklımda, ben yeni bi ben oldum hatalardan ders cıkardım hayatı anladım yaşamı anlamlandırdım bunu da ona lanse etmeye çabalıyorum. İyi kotu herkesın gecmısı olacaktır önemli olan ders almak kendın olabılmek. Hatasız kul olamam belkı ancak keske olabılseydım. Onun aklına gecmisimle ilgili ikili iliskiler aklına takılıyor kıskanmasına fazla dusunmesine, ayrıca kendını fazla üzmesıne sebep oluyor. Bu sorun tek bızım ılıskımızde degıl farkındayım bazen iliskilerde bi tarafın, karşı tarafın gecmisini sorun ettigi olabiliyor sıkca görülüyor bu iliskılerde , kimi insanın hataları daha fazla. Gecmisimle ilgili bilgisi var. Kendisini üzdüğü şeyleri de son derece anlıyorum ancak iliskimize yardım etmek istiyorum...gerçekten uyumumuz iyi her açıdan. Insanın karsısına her an boyle dengı cıkmaz bazı ılıskıler bır sorun yaşamayla sonlandırılmaz caba gerek onunda farkındayız. Kısılık olarak da ılımlıdır ıyıdır. Geçmişimde edindigim kotu tecrübeler onu üzüyor. O beni üzmeye kıyamaz ancak beni gecmiste uzen kisilere sinir oluyor yeri geliyor kıskanıyor. Normal ve olagan karşılıyorum, bende kıskanıyorum onu ancak gecmis geçmiş de kaldı diyerek sakinlesiyorum ama o çoğu zaman sakinlesmiyor. Hırcınlıgı asla yok sadec fazla düsünüp üzülüyor ılıskımıze bu durumun zarar verecegi korkusundan da cekınıyor. Bu hıslerı yok etmeye de caba gosterıyor. Bende bu anlarda ona varlıgımı ve onu gerçekten sevdigimi hatırlatmaya cabalıyorum ve bundan yorulmam da cunku sevıyorum. Iyıdır bırcok anlamda uyumumuz. Her cıftınde sorunları olabilecegi olabıldıgı gıbı bızımde bu sorunumuz var. Gercekten kisilik olarak da iyi bir insan sevgılı olarak da ıyı bırı. Bırcok konudada yardımı olmustır sagolsun her anlamda sevıyorum kendısını. Saygısızlık bencıllık etmeyız hıc. Anlasarak ılerlerız. bu konuda ne yapsak bilemedım. Detay verip de anlatmak istedim iliski yapısını da kavramanız açısından. Sevgımı hıssettırdıgımı dusunuyorum ancak. Acaba uzulmesıne aklına takılmasına kıskanmasına nasil yardimci olabılırım? Sevgımı hissettirme konusunda nasil ağır basabılırım? İlişkilerdeki problemler nasil törpülenebilir.
İnsanın geçmişi neden HATA olarak görülüyor orasını anlamadım. Onun geçmişinde insanlar az diye sizin geçmişinize laf söyleme hakkı doğmuyor ayrıca. Önce bakış açınızı değiştirin,sonra da geçmişe kafayı takan insana bomboş, sakin, kalabalık olmayan bir yol verin :KK66:

"hakkı var " a kadar okudum. Hakkı falan yok. Böyle ezik ezik durursaniz çok tepenize çıkar. Ya beni böyle kabul et ya ayrıl demeniz lazım. Şu kadınların eski ilişkilerini hata olarak görmesi de beni geriyor.

Bu ilişki bitince buda bir hata olacak o zaman yaşamayın bu ilişkiyi.

ilk görüşmelerde ilişkilerini geçmişinizi anlatmamalıydınız
sorsa bile "neden soruyorsun bunu dert edecek biri misin yoksa" diye hafif ayarlı konuşacaktınız
bakın bakalım bunları yapabiliyor muydu?

İnsanın geçmişi neden HATA olarak görülüyor orasını anlamadım. Onun geçmişinde insanlar az diye sizin geçmişinize laf söyleme hakkı doğmuyor ayrıca. Önce bakış açınızı değiştirin,sonra da geçmişe kafayı takan insana bomboş, sakin, kalabalık olmayan bir yol verin :KK66:
Sevişmiş çünküm. Kadınlar sevişince hata erkekler sevişince tecrübe oluyor.

ilk görüşmelerde ilişkilerini geçmişinizi anlatmamalıydınız
sorsa bile "neden soruyorsun bunu dert edecek biri misin yoksa" diye hafif ayarlı konuşacaktınız
bakın bakalım bunları yapabiliyor muydu?
Çok özür dilerim assskimmm, senden önce sevissstim, pis kadinim ben, tü kaka kadınım, taşla beni, recm et ama bırakma.
Anlamadığım iki şey var 1- insan geçmişinizi neden anlatır 2- ee erkeklerle bir şeyler yaşamak kabahat ise neden hala o kabahati devam ettiriyor ?

siz geçmişinizde yaşadıklarınızı hata olarak lanse ettiğiniz sürece karşı taraf kendine tabi ki her şeyi hak görür. ayrıca bunca süslü söze gerek yok, bariz bir şekilde kendi performansını eski sevgililerimle kıyaslıyor demeye getiriyorsunuz. sizin üzülmeniz vs onun için hikaye. bir insanı tanımadan önce yaşadıklarınız kimseyi ilgilendirmez, onun daha az ilişkisi olması onu haklı falan yapmaz. bu hareketler evlenince katlanarak artar, en ufacık tartışmada karşınıza gelir. o yüzden geçmişinizin arkasında siz duracaksınız ve kendinizi asla ezdirmeyeceksiniz.

Neden geçmiş ilişkilerinizi hata olarak görüyorsunuz. Muhtemelen ölçtünüz tarttınız biçtiniz beraber oldunuz. Sonra uymadı yolunuza gittiniz. Neden tüm eski ilişkiler hata olsun? Öğrendiğiniz, büyüdüğünüz bir çok nokta vardır beraber olduğunuz kişilerle. Keza cinsellikte öyle. Habire gizleyecekseniz, sonra bunu hata diye atfedecekseniz, hiç yapmamanız daha iyi olurmuş. Beraber olduğunuz kişilerle cinsellik yaşamış olmanız gayet doğal. Burada hem duyguyu tenselde paylaşıyorsunuz, hem karşılıklı birbirinize yetiyorsunuz.
En baştan hata yaptım gibisinden anlattıysanız, bunu hata olarak yüzünüze vurması doğal. Yani yinede doğal ve normal değil ama beklenebilir birşey, önce siz kendinize ve geçmişinize saygı duymalısınız.
Bırakın geçmişle ilgili takıntıları varsa kendi kendine çözebiliyosa çözsün. Ama ilişkide uzun vadede sağlıklı bir düşünce tarzı değil, hırçınlaşadabilir, yada sizi sürekli geçmiş konusunu açarak küçük düşürmeye devam edebilir şuan yaptığı gibi. Hatta bu konu ile ilgili bence gerçek tavrını ilk büyük kavganızda net görürsünüz zaten, hırçın mı, kıskanıp üzülüyo mu.
Bence net konuşup, 'geçmiş geçmişte kaldı ben istedim yaşadım, iyi kötü sonucu ne ise ben yaşadım, senlik bir durum yok bana bi daha bu konuyu açma' diyin.

Öncelikle sorun siz ya da geçmişiniz değilsiniz, sorun sevgiliniz. Bi insanın partnerinin geçmişine bu kadar kafayı takmasini asla normal bulmuyorum. Aynı şeyi ben de yaşadım, sizin gibi çok çabaladım, ama ben çabaladikca karşımdaki sanki benim cabamdan besleniyomus gibi iyice gemiyi aziya aldı. En son "geçmişimden hoslanmiyosan bu senin sorunun. Ben bütün hayatımı bigun karşıma sen cikarsin diye düşünerek yaşamadım. Yaptiklarimin bütün sorumluluğu bana ait, beni ilgilendirir. Ben artık seni rahatlatmak için çabalayamam" dedikten sonra ben rahatladım. Çünkü o sonu gelmez yargılamalardan, suçlamalardan, laf sokmalardan kurtulmuştum. Kendisi o tavirdan sonra bana düşüncelerini olabildiğince yansitmadi ama kendi içinde nasıl gelişti bu durum bilemiyorum. Ama şunu çok iyi biliyorum, siz sanki mahcupmussunuz gibi davrandikca sevgiliniz istediği kadar iyi bi insan olsun sonucta bu insan psikolojisi, o kadar bu konuda üstünüze gelip kendine de takıntı yapacaktır. Çünkü bu konuda size nazinin geçtiğini biliyor. İnsan herhangi bir problemle yalnız birakilmadan onunla nasıl başa çıkacağını bazen anlayamıyor.

niye hakkı var siz mi engellediniz flörtlerini aşklarını?
Hhayır (benıım hayatım onunkinden karmasık ve ikili iliski dolu oldugu icin yakınlasmalarla yani, o bakirdi
Aynı cümleleri o kadar çok tekrar etmişsiniz ki sevgilinizin tavırlarını kendi içinizde aklamak için kendinize sürekli telkinde bulunuyorsunuz.
Yazdıklarınıza bakılırsa bu ilişkiyi kendinize ispat aşamasındasınız.
Sizi kırmak istemeyen ve seven insan sürekli geçmişsinizi didikleme derdinde olmaz bu güne bakar.
Madem geçmişinizde yaşadıklarınıza üzülüyor tek tapması gereken şey bu gününüzü mutlu geçirmek olacaktır eskiyi sürekli hatırlatmak değil..
Bir daha düşünün bu takıntılar kolay aşılabilecek şeyler değildir.

Şimdi sana üzülüyorum modunda karşınıza çıkarılıyor bunlar çünkü henüz sevgilisiniz ama yarın evlendiğinizde çok başka şekilde önünüze çıkartılacak bu konular.
Gercekten öyle mı. Ya uzuluyor aglıyor bıle keske yasanmasaydı gecmısınde boyle kotu seyler diyor ayrılmak istemiyorum uzmek istemiyorum uzmemek için kendimden veriyorum hep yapıcıyım ama geçmişini tam unutuyorum derken bana bunu hatırlatan seyler olunca yıkılıyorum neden bılmıyorum ama çok aglıyorum dedi. Gecmis de ki iliskilerindd erkek arkadasım bi tane kıza bile sevgilisi olsa dahi iltifat kelimesi kullanamamıs ilk bi kıza karsı böyle yoğun duygularım oldu şaşkınım gerçekten sevdigimden dolayı kıskanıyorum gecmisden de yasadıgınkotu olaylara da uzuluyorum ama bi gun olurda ayrılırsak üzülme agladı. Sevgisini biliyorum kotu niyeti yok biliyorum. Bu yüzden cırpınıyorum yoksa bu kadar sevmesem ne ben onu ne de o beni umursamazdı yoluna bakardı çok cabaladı bunları aşabilmek icin. Ayrılmak da istemiyoruz. Bu sorun dışında ciddi sorunumuz yok ancak kendi icindeki savası halledemıyor. Cok uzgunum gercekten. Gecmisimde kotu seylerimde olsa kimi yaşanmışlıgıma tecrübe diyorum kimi davranısıma hata diyorum yoksa durup kendimi yargılamıyorum :KK43: sevdigimizden ikimiz de çare.bulmaya çabalıyoruz olmuyor çok mutsuzum ya tam da çok mutluyuz çok uyusuyoruz bu konu dısınnda ayrılık da istemiyoruz ama olacak gıbı

Hhayır (benıım hayatım onunkinden karmasık ve ikili iliski dolu oldugu icin yakınlasmalarla yani, o bakirdi
o kısmı anladım da onun bakir olması neden onu haklı sizi haksız yapıyor?
siz ilişki yaşamayı uygun bulmuşsunuz, şu an o ilişkilerin bitmiş olması bu beyefendiye neden mevki kazandırıyor?
ha en dini bir dönüşm yaşadım, pişmanım diyorsanız da bunun muhattabı inandığınız güçtür. beyefendi bakirse de meselenin sizinle ilgisi yok. sizin bakire olmamanızın da onunla bi ilgisi yok. geçmiş bitmiş. böyle bakamayacaksa (bakamayacak bence) bırakın gitsin, ezik durursanız ezer, üzülüyormuş ayağına üzer.

Sevişmiş çünküm. Kadınlar sevişince hata erkekler sevişince tecrübe oluyor.
O öyle düşünmüyor. O diyor ki ben bakir kaldım kendımce romantik bi iliski içerisinde cinsellihi yasamak istedim ancak sen bu cinselligi duygusuz bile bircok kisiyle yapmıssın hata olarak görmüyorum hayat senin ancak gecmisine kızıyorum hakkım olmadan kıskanıyorum bunları dusunup aglamaya aglamama engel olamıyorm dedi cok denedım bu hissi kafamdda yok etmeyı tam yok ediyorm derken bana bu tatsız şeyleri hatırlatan bi şey olunca yıkılıyorum dedi. /ben gecmisimi sadece hatadan ibarete gormuyorum. tecrübe edindim dedigim seyler de var tecrübe edinirken kisisel hata ettim farkında olayım da bi daha etmeyeyim dediğim tecrübelerin adına da hata dedim o yüzden yani yanlış olmasın /. Çok kibarsınız konuma ilginiz oldugu icin teşekkür ederim. Gerçekten ben onu o da beni sevmese hiç ugrasmayız bile. Gerçekten aglayaacak derece uzuluyor bi erkeği öyle görmek zordur kanımca. Ve bu sorunu yaşayan ilk erkek de o değil çoğu erkek de bu geçmişe olan takıntı üzüntü çok yaygınmıs. BU arada hep haklı bulur beni bu konuda. Gerçekten haklısın hata ediyorum ama elimde değil uzulup dusunup agladıgım kendımle savasımı bılmıyorsun icimi döküyorumsana der hep

bence biraz buyuyun ikiniz de, sonra belki yeniden yollariniz kesisir.
yeterince olgun olsaydiniz bu tarz seyleri ikiniz de dert etmezdiniz,
ilk veya bininci, ne fark eder, insanin kafasinin + gonlunun uyustugu kisiyi bulmasi kolay mi, bulunca da kiymetini bilmeli, artik kacinci ise kacinci.

ya da ikinci secenek,
siz ayrilin belirli sure,
arkadas o arada arayi kapatacak sekilde ikili iliskiler yasasin,
siz de bekleyin,
esitlenince yeniden denersiniz.

dalga gecmiyorum, cok ciddiyim.
Yine de ilk paragraf daha bir anlamli oldu sanki.

o kısmı anladım da onun bakir olması neden onu haklı sizi haksız yapıyor?
siz ilişki yaşamayı uygun bulmuşsunuz, şu an o ilişkilerin bitmiş olması bu beyefendiye neden mevki kazandırıyor?
ha en dini bir dönüşm yaşadım, pişmanım diyorsanız da bunun muhattabı inandığınız güçtür. beyefendi bakirse de meselenin sizinle ilgisi yok. sizin bakire olmamanızın da onunla bi ilgisi yok. geçmiş bitmiş. böyle bakamayacaksa (bakamayacak bence) bırakın gitsin, ezik durursanız ezer, üzülüyormuş ayağına üzer.
Sizlerden yorum dusunce almak iyi hissettiriyor hep var oldugunuz için tesekkurumu ne kadar edersem edeyım az. Goremedıgımı gosterdınız. Gerçekten böyle savaş vermemin onu iyi hissettirmeye iliskiyi kurtarmaya cabalamamın sebebi birbirimizi sevdigimizi hissetmem. Arastırdım bu konuyu nette ve yazıyorkı kadın erkek fark etmez çoğu insan eşinin veya sevgilisinin geçmişiyle çok cebellesirmis sevdigi icin kıskanırmıs saçma oldugunu bilse de öfke duyarmıs. Maddi manevı hep destegiz birbirimize. Her konu da iyiyiz. Bu sorun dısında eksik yok denecek kadardır. Tam hazmettim unutuyorum derken gecmisini hatırlatan bir şey olsa üzülüyorum ağlıyorum ama uzulme dıye sana dıyemıyorum der. Sesi titrer uzulur ofke duyar pişman olur. Geçmişinde sevgililerinde yakınlasması olmamış iltifat bile edemezmis icinden gele gele. Dediki ben böyle degıldım senı fazla sevdım sonra gecmısıne taktım bu yüzden böyle degıldım der. (İs ve ailesinden problemlerde yasadıgı için su an aklı iyice dar da ) birbirimize olan sevgimizi sadakatimizi bildigimden harcanmayalım diye ikimiz de caba veriyoruz unutmaya böyle seyylerı anncak olmuyor. Üstüme çok düser herseyimle ilgilenir biraz huzursuz olsam sesimden anlar herseyimiz iyi bu konu mahvettı. Sevmesek ne o direnir bu seye ne de ben. . Sizlere danısınca daha iyi düşünüyorum :)

bence biraz buyuyun ikiniz de, sonra belki yeniden yollariniz kesisir.
yeterince olgun olsaydiniz bu tarz seyleri ikiniz de dert etmezdiniz,
ilk veya bininci, ne fark eder, insanin kafasinin + gonlunun uyustugu kisiyi bulmasi kolay mi, bulunca da kiymetini bilmeli, artik kacinci ise kacinci.

ya da ikinci secenek,
siz ayrilin belirli sure,
arkadas o arada arayi kapatacak sekilde ikili iliskiler yasasin,
siz de bekleyin,
esitlenince yeniden denersiniz.

dalga gecmiyorum, cok ciddiyim.
Yine de ilk paragraf daha bir anlamli oldu sanki.
Paragraf da ben de yazdım ikimiz de farkındayız hani büyük dünya ve insanın kolayca anlasabılecegı ınsanı bulmasi zor farkındayız gibi bi cümle demeye cabaladım:)) ve ekledim. Hani bunları herseyi bilmemize rağmen o da gecmise takılmanın saçma oldugunu bilse de takılıyor. Üzülüyor ağlıyor. Bu arada gecmıse yonelık kıskanclık duyan erkek sayısı da kadın sayısı da yuksekmıs. Zamanla asabilirim aşamazsak da bakarız yolumuza dıyorduk sonra o benı ıyıce sevdıkce bu kotu duygularla bogusmaya basladı. Kaalbım sen dıyor ama aklıma savaş actı diyor. Uzulur aglar gercekten psikolojik olarak olan bi olaymıs arastırınca gordum bu yuzden bırbırımızı kaybetmemek için cabaladık. O dusunmemeye ve bende ona sevgimi hissettirip olumsuzlugu nötrledım. Kısmen basarıyoruz ancak aklına gecmıse yonelık hatırlatacak bi şey gelse feci üzülüyor beni üzmekten çok fazla korkan biri ben üzülsem o on katı üzülür konu ne olursa olsun. Birbirimizin kıymetini bilelim diyorum o da diyor haklısın gerçekten haklısın ama neden böyle yapıyorum ben diyip kendiyle kavga edıyo bu donem aııle ve işsel problemleri de üst üste gelince iyice kafa zorlandı haliyle. Sevmesek bırakırız o da bende sevmeyince gamsız insanlarız. Uzun anlattım kusura bakma helal et <3 :) sizlere danışınca iyi hissediyorum

O öyle düşünmüyor. O diyor ki ben bakir kaldım kendımce romantik bi iliski içerisinde cinsellihi yasamak istedim ancak sen bu cinselligi duygusuz bile bircok kisiyle yapmıssın hata olarak görmüyorum hayat senin ancak gecmisine kızıyorum hakkım olmadan kıskanıyorum bunları dusunup aglamaya aglamama engel olamıyorm dedi cok denedım bu hissi kafamdda yok etmeyı tam yok ediyorm derken bana bu tatsız şeyleri hatırlatan bi şey olunca yıkılıyorum dedi. /ben gecmisimi sadece hatadan ibarete gormuyorum. tecrübe edindim dedigim seyler de var tecrübe edinirken kisisel hata ettim farkında olayım da bi daha etmeyeyim dediğim tecrübelerin adına da hata dedim o yüzden yani yanlış olmasın /. Çok kibarsınız konuma ilginiz oldugu icin teşekkür ederim. Gerçekten ben onu o da beni sevmese hiç ugrasmayız bile. Gerçekten aglayaacak derece uzuluyor bi erkeği öyle görmek zordur kanımca. Ve bu sorunu yaşayan ilk erkek de o değil çoğu erkek de bu geçmişe olan takıntı üzüntü çok yaygınmıs. BU arada hep haklı bulur beni bu konuda. Gerçekten haklısın hata ediyorum ama elimde değil uzulup dusunup agladıgım kendımle savasımı bılmıyorsun icimi döküyorumsana der hep

niye ağlıyor tam olarak?
sevgilim daha önce sevişmiş diyemi😎
kendisi sevişmemişse kendi tercihi sizin sevişmenizden ona ne?
tam olarak niye ağlıyor bir açıklarmısınız.

Ağlıyormuymuş 😂😂😂
Kendim sahidim buna. Partnerine karşı Gecmise yonelik kıskanclık duyan kisiler var kadın erkek fark etmez. Bununla ilgili yazılar ve psikolojik videolar var. Gerçek böyle bir sey. Basımıza gelmedıgı veya ben ya da siz böyle bi hisse sahıp olmadıgımızdan anlamıyoruz.

X