İlişkisinde boyle bır sorun yasayan oldu mu. ? Yapıcı Cözümler

Erkek arkadaşımın ilkiyim cinsellikte (öyle diyor, inanıyorum. güven duygum eksik değil) ancak o bnm ilkim değil. Bunu cinselligimiz olduktan sonra açıkladım evvelinde biraz gizledim.

yok ikisi de sevismis benim anladigim,
skorlar uymuyor sadece

yok yazmış ya çocuk bakirmiş.
ben bekledim seni sen beni beklememişsin diye ağlıyor zaar

Alys doğru anlamış.
Sevişmişler.
Çocuğa ilki olacağını söylemiş, çocuk da ikimizin de ilki diye birlikte olmuş. Çocuğun ilkiymiş.
Sonra da kız herhalde "Ce-ee sen benim onikincimsin" filan demiş, olaylar kopmuş.

Bu kadar gecmisi takiyorsa neden berabersiniz? Hayatinda o
Varken nasilsin, o daha onemli.. gecmiste herkes birseyler yasar. Fiziksel olmasi sart degil ayrica duygusalda olabilir.. insaniz yani put degiliz ya.. ayrica zaten 30 yasinda birinin gecmisinin olmamasi sacma

ilişkilerde iki tarafında geçmişe takıntılı olmasını doğru bulmuyorum. sonuçta ilişki yaşarken hayatında o varmıymış? yokmuş, sende bekleseydin filan gibi şeyler şu an onu ilgilendirmiyor tanımadığın birini mi bekleyecektino an sana doğru geldi yaptın, bitmiştir. fakatttt daha önce aranızda bu konular geçmiş anladığım kadarıyla ve siz dürüst olmamışsınız, yalan söylemişsiniz. ilişkiden sonra da anlayınca söylemek zorunda kalmışsınız herhalde. belki yalan söylediğiniz için bu kadar takıntılıdır onu bilemeyeceğim. fakat böyle giden ilişkiler genelde moka sarar, bu da bir gerçek.

Erkek hasta ama kadinda normal degil.. neden ilk
Askini anlatmis yani? Ne gerek vardi?

Yeni esler eski esleri napsinlar mesela? Omur boyu eski esi goruyolar belkide cocuklardan dolayi?

Ne yorucu bi ilişki. Ha bire o ağlayacak sen de tedavi yöntemi mi arayacaksın. Belliki aşamıyorsunuz ayrılın gitsin. Bu kadar kutsallaştırmaya hacet yok.

"Ühüğğ, neden bekaretini kaybettin ki çok güzeldi kızlık zarın şimdi aynısından nasıl bulacağız, niye yaptın niyee?" diye mi ağlıyor?

Şeyde var aslında yapan yer, adını unuttum da köşede çerezcinin orada. Kime sorsan gösterir.

Bi de ağlıyormuş, bir de psikolojikmiş.
Yazar direkt "kiminki daha büyüktü diye takıyorlar" diyememiş, lafı uzattıkça uzatmış, o sırada kitap çıkmış ortaya galiba.

Kitap hangi kitap acaba?

Şeker portakalı.
Yapma bunu yapma, en sevdiğim kitaplar listemde o benim. Şeker porkatalı olabilemez.

Şeydir kesin, şu tvde konuşan tuhaf tipli kişisel gelişim şeyleri var ya onlardan birinin “rüzgarda savrulurken gözyaşlarıma karışan sümüğüm ağzıma giriyordu” gibi ismi olan bi kitabıdır

Ay ben de çok severim şeker portakalını. Okurken ağlaya ağlaya içim çıkmıştı
Bence de o olmasın

çok merak ettim lütfen paylaşır mısınız? yazar bu durum sağlıksızlığını mı yazmış romantikliğini mi?
Bildigim kadarı ile yazar da aynı duygulardaymıs. Kötü bi iliskisi olmuus karısındaki kisinin gecmisini kafaya fazla taktığı bi iliskiymis. Ve cozmus bunu kendi ıcerısınde. Tedavı yontemlerını paylasmıs kendi gibi olanlara yardımcı olmak icin diye okudum acıklamasında.

Takıntılı manyağı çok seviyor sanıyorsunuz. Önceden her ne yaşadıysanız sizin kötü hissetmenize neden olacak şekilde konuşması, kendinizi suçlu hissetmenizi sağlaması, takıntılı manyak olduğunu gösteriyor. Ayrılsın o zaman, ki zaten ayrılacak. Ayrılırken bari sizde yara açmasın.
Ay dövesim geldi bu adamı.

Pek kibar yazmıssınız nasıl mutlu oldum bilemezsiniz <33 :) alaya alınmadıgıma memnun kaldım. Zaten cok uzgun hıssedıyorum. YAsamayan bilemez. Ve sevgisine Eminim diyebiliyorum çünkü bende ona o da bana gerek maddi manevi gerek her konudan birbirimize yardımımız oldu. Benim için fedakarlıkları da oldu fazlasıyla. Ve Bu konuda kafaya taktığı şey de bekaret falan değil ancak kıskanmak bu sadece. Gecmise yonelik kıskanclık diye bir sey varmıs gelen yorumlarda da bunu bilenler var. O durumu yasiyor. GEcmisten kıskanıyor bunun saçma olduğunu da biliyor ama diyor ben sana bakmaya kıyamıyorum doyamıyorum ama seni başkasıyla düsününce öylen üzülüyorum ki belli etmemeye düsünmemeye calıstıkta kotulesıyorum dedi sesi titredi agladı elimde degil kafaya takma diyorum kendime kız haklı gecmisi herkesin olur bu normal diyorum kendime kızıyorum ama engel olamıyorum geecmisine ofkelenmeye dedi cok sevdigini aglaya aglaya söyledi bi goz yasıma kıyamaz hicbir konuda. Tabi kisiyi ben tanıdıgım icin bunları tüm içtenligiylee soyledıgını bılıyorum. Karsılıkklı seviyoruz. O da diyor sanki senelerce seni beklemisim hani gecmisini takmak düsünmek istemiyorum ben seni beklemisim sennelerce kimseyi böyle sevmedim sanki çok kötüyüm diyor. Farkındayım yanlış davrandıgımın sana asla laf etmiyorum kimseye de ettirrmem toz kondurmam ama beynime laf geçmiyor beynim kemiriliyor sanki diyor. İliskimiz bu sorun dısında iyi. Cidden seviyoruz harcanmak istemiyoruz elinden geleni de yapıyor kotu dusunmemek icin. Sevdigim icin diyorumki sana ileride bu duygylarım gecmezse uzuluruz senı uzzmekten korkuyorum diyor. Gerçekten sevip dusunuyor. Çok kibar yazmıssınız gerçekten detaylıca iç dökmek istedim size k.bakmayın uzun yazdım helal edin

Beni düsünerek böyle kibar yazdığınız için size de tesekkur ederım ablam çok sagol <3 <3. İyi insanlar çıksın karsımıza insallah hep. Beni yargılamadan yazmıssınız cok sagolun. İnsan sevınce mantıgı devre dısı kalıyor ama çok yanlıs bu dogru. Cok agladı yani ağlar herkes ancak o gostermez hic gozyasını yine gostermedı de ben anladım. Hani yalan yere dökulecek bi goz yası değildi o. Acaba takıntılı mı dediğiniz gibi cidden takıntılı olduğunun belirtisi mi..ciddi düsünmesem sorun yok diyor ama ben öyle biri değilim oyalayacak biri değilim bi yerde bebek görsem hoşuma gidiyor geleceğimiz olsun istiyorum ama kafam bu şeylerle doluyor sonra geleceği dusunemıyorum üzzüliyoorum sana belli etmek istemiyorum tek goz yasına kıyamam diyor. Gecmisini sorun etmem sacmalık farkındayım bakirelik de değil derdim ama öyle seviyorumki kaldıramıyorum gecmisini diyor. O geçmiş de sevglisi olsa da iltifat dahi zor etmis hani ilk defa aşık olduğu biri gibi oldum. Bende acaba normal mi böyle olması diye düşündüm. Yaşım da çok değil dogru dusunemedigimde büyüklerimden yardım istiyorum ...

Bazen hayırlısıymıs böyleymis diyip hayatı kabullenmek akısa direnmemek gerek diyorsun yani ..anladım..o da dedi zarar vermem ama ileride daha kotu oluruz sinirim haddi aşarsa ben seni uzmek istemem sonra birbirimizi fena kırarız dedi en kısa surede iliskiyi sonlandıralım sevsek de zorundayız devam etmeyelim moduna girdi. ....cidden o kadar oldu mu arkadasınızın yaaa üzüldüm ona

Aslında bazen bir şey olmuyorsa olmamasının hayırlı olmasından kaynaklı demek ki..hayatta ki şansımızı zorlayınca tabiri caizse ebemizi tersten görüyoruz sonra

Kaç yaşındasınız?
Diğer yorumları okumadım, arkadaşlar ne demiş bilmiyorum. Ancak bu adam sizi manipüle ediyor. Geçmişinizle sizi bastıracak, bastırıyor da. Siz de kendinizi suçlu hissedip, onu kırmamak adına her şeyi yapacaksınız. Yani sizi seviyor demesiyle kendini aklıyor, üzülüyorum ölüyorum demesiyle masum ayağına yatıyor ki vicdan yapın ve o size bir laf dediğinde -misal kıyafetini kapalı giyin- siz de mecbur yapacaksınız çünkü onun gözünde uslu temiz kz olmak isteyeceksiniz.
Farkında bile değilsiniz, çok üzüldüm.

Normal insan napardı? Bunu bir sorun kendinize. Cinsiyetçiliği bir kenara bırakalım.
Benden önceydi, bana ne, derdi. Güvendim ki sevdim ve bundan sonrası önemli derdi.

Uyanın, sevgiyi yanlış betimliyorsunuz.
Belki de hiç kimse size henüz böyle arabesk yanmalı tutuşmalı aşk yaşatmadı, siz çünkü bunu aşk sanıyorsunuz.

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama, ben eşimin ne eski sevgilisini bilirim ne de o benimkini. Hiç bunun muhabbetini yapmadık. Normali de buymuş sonradan farkına vardım.

Senin anlattığın gibi bir ilişki kısa bir süre yaşadım. Yok kaç sevgilin oldu, ne kadar sürdü, onunla nerelere gittiniz. Böyle böyle abuk sabuk şeyler soruyordu. O zaman 21 yaşındaydım. Sabahlara kadar kapımda yatıyor ağlıyordu. Sürprizler yapıyor, şiirler yazıyor.
Bir anımı anlatırken suratı hemen düşüyor, başlıyordu kimle gittin kimle gezdin diye. Manyaktı çünkü. Ay çok seviyor sanıyordum.
Bu konuşmalar hareketleri canımı yakmaya psikolojimi bozmaya başladı. Ayrıldım.

Aradan 2-3 yıl geçince eşimle tanıştık. 9 senedir beraberiz. Gayet sağlıklı bir ilişkimiz var arada ufak atışmalar haricinde.

Kimsenin psikolojisini düzeltmek zorunda değiliz. Psikolojik sorunları varsa gitsin tedavi olsun. Bizim psikolojimizi bozmasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…