insan olan bunu neden yapar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nasil yanio_O anneanne veriyormus size zaten bu çalıntı hastalığı değil ki 😂
Yok para degil
Bende kucuklukte vardi kleptomani oradan biliyorum sacma sapan seyler caliyodum tuvalet pompasi fln evde parke yoktu parke temizleyici caliyodum sonra aglayip anneme soyluyodum caldigima pisman oluyodum ondan soyledim yani paraya cevrilecek seylere pek bakmiyorlar diye biliyorum

Bu saçmalığa siz sebep olmuşsunuz bu kadar karakterini biliyorsunuz niye ulu orta yere kupenizi koyuyorsunuz hayret

Giydigi mont 3000tl olan insan 200bin tl lik takisi olan insan sizin kizinizin kupesini neden alsin ki ihtiyaci yok neticede kupede elmastan degil
Kaynanası ın hediyesiymiş belki kıskançlıktan yapmıştır. Çöpe bile atmıştır. Yaparlar yaparlar. Neler gördüm duydum ben

olayı anlatmaya nereden başlasam bilmiyorum olabildiğince özet geçicem hafta sonu eltimler bize geldi tv ünitesinin üst rafında kızımın küpeleri vardı ve kendiside o küpenin hemen yanına çıkarıp kol saatini ve bilekligi koydu gördüm ben tabi niyetini anlamadım ihtimal bile vermek istemedim neden derseniz bu şahsiyetsizin bir dagda domuzu eksik ev arsa ve en az 200 milyarı bulan altın takısı var biz ise kendi halinede yaşan bir aileyiz ucu ucuna geçiniyoruz eşim bile şuanda çalışmıyor sabah uyandıgımda küpenin orda olmadıgını fark ettim ve büyük bir şok yaşadım afalladım direk eşime söyledim çalmış o küpe ordaydı dedim inanmak istemedi aramaya başladı ve oda bana hak verdi bunlar ev bakmaya gitmişlerdi o sırada evde degillerdi bende arayıp kendisini senin saatin yanında küpe vardı bulamıyoruz acaba görmüş olabilirmisin diye sordum yok canım valla görmedim dedi sonra eve gelince bakarız dedi bende tamam dedim sonra düşündüm kendisi fesatlıktan kötülükten beslenen bir insan oldugu için belkide abimle eşimin arasını bozmak istiyor bak bana iftira atıyorlar gibilerinde tatsızlık çıkmasın diye düşündüm tekrardan aradım yaa buldum çüzdanımın içine koymuşum dedim he tamam canım dedi kapattık bu insan denen yaratık benim evime ilk defa geldi kendisi okadar usta profesyonel ki nasıl anlatsam bilemiyorum agzından küfür eksik olmaz bunlar ev bakmaya gittiler kayınvalidem eşi filan bende kahvaltı hazırladım gelicekler diye ama tabi hiç keyfim yok ellerim titriyor aglıyorum ama tatsızlık çıksın istemiyorum kahvaltıyı hazırladım işte beni arıyo dışardan ne lazım ne istersiniz alalım sonra geldiler ama küpenin k sini bile anmadı kahvaltıdan sonra eşim kayınvalidemi balkona çagırdı olayı anlattı anlatırkende eltim denen şahıs kızına şurup içiriyordu mutfakta mutfakla balkonda bitişik bende sofrayı topluyorum bana diyoki ne konuşuyorlar acaba bende dedim durumlar kritik çalışmıyor para durumları sıkıntı ödemeler var onu konuşuyordur dedim ama rengi benzi attı eşim balkon kapısını açar acmaz ne konuştunuz balkon konuşmasımı diyiverdi eşimde anlamlı anlamlı gülerek kayınvalideme sen babamla konuş bakalım bu konuyu dedi osırada kayınvalidemle yüz yüze geldik ama bana nasıl kızgın kızgın bakıyor hayda dedim icimden bize inanmıycaklar kahretsin ya dedim o an ölmek istedim sonra toparlandılar yola çıkmak için tam gidicekler eltim tuvalete girdi bizde kayınvalidemle dış kapıdayız bana dediki o öyle birşeye tenezzül etmez sanmam dedi ama suratı düşmüş sakın dedi yer yerinden oynar dedi inanmadı bize neden biliyormusunuz çünkü bu karaktersiz zengin giydig mont bile 3000 tl çok çaresiz hissediyorum kendimi dünden beri aglıyorum senin o küpeye ihtiyacın bile yok neden alırsınki onu neden neden insan böyle bişey yapar ayıp degilmi bende karakter olarak pasif bir insanım ama aptal degilim herşeyin farkındayım ama akşam çok düşündüm acaba msj atsammı güzellikle yazayım o küpeleri sen aldın geri göndermezsen eşin ve babama (kayınpederime) anlatıcam eger gönderirsen bu olayı burda kapatıcam ve hiç birşey olmamış gibi devam edicez dicem küpede kızıma babannesinin yaş günü hediyesiydi oyüzden üzülüyorum kafaya çok taktım birde kayınvalidem balkondayken benim için o küpeleri bir yere koymuştur yerini bilmiyordur diyor iyice sinirlerim bozuldu ne olur bana akıl verin
Olayı büyütme. Birşey yokmuş gibi davran. Büyük ihtimal kıskançlıktan yapmıştır. İhtiyaçtan vs değil. Onun çocuğu var mı

Takilarini koyarken yere dusmustur yada bilerek yerlere firlatmistir olabilirde iyi bakin yerlere. Ben yuzdeyuz emin oldugum bir konuda buna benzer sucladim birini ama sonradan baska yerden allah karsima cikardi almamis meger. O kadar tesaduf bir araya gelmistiki almama ihtimali yoktu o derece. Ama almamis neticede cok utanmistim kendimden. Gözünüzle görmediğiniz muddetce kimseyo suclamayin dünyanın en kötü en hirsiz insani olsa bile bin tesaduf bir araya gelse bile suclamayin. Gözünüzle gorseniz bile bir sahit daha arayin hatta o derece emin olun sonra😁 benden soylemesi

Kardeşlerin arası bozulmasın diye sesiniz Çıkarmamanız ne kadar olgunca bir davranış ise de küpeleri hemen o çaldı demeniz de o kadar çocukça. Üzgünüm ama fikrim bu. Gözünüzle görmeden böyle bir şey söylemeniz gerçekten kötü. Kayınvalideniz haklı. Ben olsam yüzümü asmam dogrudan ayıplarım sizi. Düşüncemiz çok çirkin. Eliniz normalde hırsız bile olsa çalmamış olabilir. Ya çaldıysa diyebilirsiniz ama ya çalmadıysa? Vebalinden kurtulabilir misiniz? Günahını almanız ihtimalinde, kar zarar hesabını varın siz yapın

Kardeşlerin arası bozulmasın diye sesinizi Çıkarmamanız ne kadar olgunca bir davranış ise de küpeleri hemen o çaldı demeniz de o kadar çocukça. Üzgünüm ama fikrim bu. Gözünüzle görmeden böyle bir şey söylemeniz gerçekten kötü. Kayınvalideniz haklı. Ben olsam yüzümü asmam dogrudan ayıplarım sizi. Düşüncemiz çok çirkin. Eltiniz normalde hırsız bile olsa çalmamış olabilir. Ya çaldıysa diyebilirsiniz ama ya çalmadıysa? Vebalinden kurtulabilir misiniz? Günahını almanız ihtimalinde, kar zarar hesabını varın siz yapın

e kaldırsaydın küpelerini çocuğunun madem gördün olayı.gitti geri gelmez bence bi güzel rezillik çıkarın da daga da bişey çalamasın evden.

Siz gözünüzle görmeden eltinizi suçlayarak haksız durumdasınız. İnsanlık hali her şey olabilir ama görmeden çaldı demek iftira, büyük vebal. İnşallah küpeyi bulursunuz da bu iş uzamadan kapanır. Sizde yok yere kendinizi yıpratmayın, fazla büyütmeyin, eşinizi de doldurmayın. Evde bulunursa çok mahçup olursunuz. Evi detaylı arayın ve konuyu kapatın bence . Başka yol göremiyorum.

Allaha havale et canım
Onun yaptığı yanına kalmaz

Hiç haklıyken haksız duruma düşme kayınbabana kocasına falan anlatma, hak yerini bulur elbet

Şimdi kesin olmadan eltinizi suçlamayın derim . Bu tarz olaylar çok bıçak sırtı çünkü. Siz daha iyi tanırsınız sonuçta.

Ama şunu da belirteyim, zenginlikle zerre alakası olmayan çalma durumları olabiliyor. Kimisi hastalıktan kimisi de gayet keyfi tamamen kendi isteğiyle çalabiliyor, maddiyatla ilgisi olduğunu düşünmüyorum yani. O gün eltinizden başka birileri varsa evde onlar da almış olabilir.

Eltine kupeler kayip diyip sonra neden he bulduk tamam diyorsun? Tutaraiz davrandin sanki biraz kafa da kuruyor gibisin esimle abisinin arasini bozmak icin yaomistir o calmistir vs.. ya kayip diye diye dolanicaktiniz ortada yada hic lafini etmiycektiniz. Ayrica eltini bukadar sevmiyorsan gorusme demedigini birakmamissin neden evine geliyor ozaman

Daha önce hırsızlık yaptığını hiç duydunuz mu ya da şüphelendiniz mi? ne bileyim eltilerimi günahım kadar sevmem ama böyle bi durumda asla onlardan şüphelenmem. Bunu yapabilcek biri mi ki? Ya düştüyse ya yerini biri değiştirip unuttuysa vs vs. Yerlerde yoksa elektrik süpürgesinin bile içine bakın. İspat edemeyeceğiniz bi durum için de kimseyi tehdit etmeyin. Evet çalmış da olabilir ama durumu iyi olduğu için kimse konduramaz kötü siz olursunuz. Bi daha ortada çalınacak eşya da bırakmayın. Hoş ben hırsız olduğunu düşündüğüm birini evime de almam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X