insanlar neden hep daha fazlasını ister ?elindekiyle yetinmez...

Giderli Hatun Giderli Hatun Laale Laale @BenIpek in vino veritas in vino veritas @The Queen hepiniz benden çok başka şartlarda büyümüş okumuş meslek sahibi insanlarsınız beni anlayamazsınız zaten hayat şartlar vs herkese aynı tabakta verilmiyor babama anneme nankörlük edemem çevrem de çok zenginler varken onların çocukalrının vbile özendiği bi hayatım vardı ellerinden gelenin fazlası yaptılar ben çalışamadım çünkü tacize ugradım saglıgım da el vermedi zaten eşimde çalışıyor ama yetiremiyor adam ne yapsın bu konuyu çevrem de saglıklı olup hem herseye sahip olup hala şikayet edenler oldugunu görünce kendimi sorguladım içim sıkıldı yazayım dedim eltime yaptılar (Allah biliyor çok sevindim yapmasalar üzülürdüm) ben sadece insanların neden herseyi varken daha dah demelerine şaşıyorum ben kreşe gönderemiyorum ama çavremdekiler kredi kartlarına borçları varken tek maaş girerken kreşe gönderiyor devlet ana okullarını begenmiyorlar vs vs ..

Kendinize acıyorsunuz. Başkalarının hayatını bilmeden genelleme yapıyorsunuz. Hiç kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil, olamaz. Herkes bir konu da sınanıyor. Benim el bebek gül bebek büyüdüğümü zengin iyi şartlarda olduğumumu düşünüyorsunuz?
Çocukluk dönemi bitince insan herşeyi kendi bilinciyle yaşıyor. Ne olmak, nerede olmak, kim olmak istediğiniz sizin kendinizle alakalı. Ben hala sizin bahanelere sığındığınızı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yoo benipeke yazdığınıza istinaden yazmak istedim. BenIpek yazdıklarınızı yaşamamış olabilir ama başkaları var bunu bilin. Herkesin ayrı bir derdi var. Genellemelerinizin yanlış olduğunu belirtmek istemiştim.
Ayrıca geçmiş olsun ve başınız sağolsun. Evlat acısı nasıldır tahmin edemem. Herşeye rağmen fazlasını yapamıyor ve aslında evinizde mutluysanız başka şeylerin önemi olmamalı sizin için. Başkalarının yapmadıkları için üzülmeyin. Bu arada hiç bir çocuğun çocukluğunu yaşamadan olgun insan muamelesi görmesini tasvip etmiyorum ama -hadi sizin fiziksel sağlık probleminiz var- eşiniz zamanla fazlasını yapabilirdi.
şimdi kötü olan benmiyim yani magdurumu oynuyorum sizce bu bölüm bdv degilmi buraya aksama kadar bin tane konu açılıyor sıkıntımızı paylaşalım diye ben zayıf yapılıyım belki ama dertleşmek istedim çünkü etrafımdakiler e bişeyimi anlatmam genelde

Ah ahh. Zenginler neyine özendi peki. Lütfen şu ajitasyondan çıkın.
burası bir derdim var bölümü degil mi sıkıldım ve sohbet etmek istedim acıtasyon da yapmıyorum biz mutluyduk belki ona özeniyorlardı . bide ben anlamıyorum gerçekten hoşuna gitmiyor samimi gelmiyorsa yazma silah zoruylamı yazdırıyorlar ki

şimdi kötü olan benmiyim yani magdurumu oynuyorum sizce bu bölüm bdv degilmi buraya aksama kadar bin tane konu açılıyor sıkıntımızı paylaşalım diye ben zayıf yapılıyım belki ama dertleşmek istedim çünkü etrafımdakiler e bişeyimi anlatmam genelde

Aslında sizi farklı düşünmeye sevk edebilmek için yazıyorum mesajlarımı. Amacım sizi üzmek, eleştirmek değil. Burada hergün bir sürü konu okuyorum. Her konuya yazmıyorum. Size yazmak istememin sebebi belki görmediklerinizi görmenizi sağlarız düşüncesiydi.

Hayat şartları hepimizde aynı olmuyor maalesef ama bu şartları kendimiz değiştirebiliriz. Çook yaknım biri var hem memurluk yapıp hafta sonları evlere temizliğe gidip, akşamlarıda el işi yaparak 4 çocuk okuttu.
Hayatı yaşayan sizsiniz değiştimekte sizin elinizde. İnsan evde el işi yapsa, kazak örse, 2 gün eve temizliğe gitse bile bişeyleri başarabilir. Lütfen nasip kısmet diyip kenara çekilmeyin. Gidin kısmetinizi arayın

Kendinize acıyorsunuz. Başkalarının hayatını bilmeden genelleme yapıyorsunuz. Hiç kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil, olamaz. Herkes bir konu da sınanıyor. Benim el bebek gül bebek büyüdüğümü zengin iyi şartlarda olduğumumu düşünüyorsunuz?

Konum aşağıda okumanı rica ediyorum. Belki kendin için çocuğun için bir fark yaratır. Çocukluk dönemi bitince insan herşeyi kendi bilinciyle yaşıyor. Ne olmak, nerede olmak, kim olmak istediğiniz sizin kendinizle alakalı. Ben hala sizin bahanelere sığındığınızı düşünüyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-insa-ediyorum-hasta-ruhum-iyilesiyor.900051/
ben buraya dertleşelim diye konu açtım sadece başka bi amacım yok istesem eşyayı şimdide daha öncede eşime aldırtırdım çevremdekiler gibi ama ben borcun altına sokmak istemedim eşim hali hazırda borçlarımız varken

Aslında sizi farklı düşünmeye sevk edebilmek için yazıyorum mesajlarımı. Amacım sizi üzmek, eleştirmek değil. Burada hergün bir sürü konu okuyorum. Her konuya yazmıyorum. Size yazmak istememin sebebi belki görmediklerinizi görmenizi sağlarız düşüncesiydi.
size degil sitemim avcıtasyon yapıyorsun diyen birineydi ben dertleşelim diye yazdım acındırmak için degil

Giderli Hatun Giderli Hatun Laale Laale @BenIpek in vino veritas in vino veritas @The Queen hepiniz benden çok başka şartlarda büyümüş okumuş meslek sahibi insanlarsınız beni anlayamazsınız zaten hayat şartlar vs herkese aynı tabakta verilmiyor babama anneme nankörlük edemem çevrem de çok zenginler varken onların çocukalrının vbile özendiği bi hayatım vardı ellerinden gelenin fazlası yaptılar ben çalışamadım çünkü tacize ugradım saglıgım da el vermedi zaten eşimde çalışıyor ama yetiremiyor adam ne yapsın bu konuyu çevrem de saglıklı olup hem herseye sahip olup hala şikayet edenler oldugunu görünce kendimi sorguladım içim sıkıldı yazayım dedim eltime yaptılar (Allah biliyor çok sevindim yapmasalar üzülürdüm) ben sadece insanların neden herseyi varken daha dah demelerine şaşıyorum ben kreşe gönderemiyorum ama çavremdekiler kredi kartlarına borçları varken tek maaş girerken kreşe gönderiyor devlet ana okullarını begenmiyorlar vs vs ..

Sen bizim yazdıklarımızı okumuyorsun gibi bir his var içimde. İnsan okuyup okuyup aynı şeyleri yazmaz yoksa.

Memur çocuğuyum, kimse bana özenmedi şimdiye kadar. Üniversitede abim ablam destek olduğu halde çalıştım. Kuaförde kaş da aldım, kafede garsonluk da yaptım, sokakta kalem de sattım üniversite yıllarında kimseye yük olmamak adına. Acımayın kendinize bu kadar. Kendinize acıdıkça acınacak durumda kalırsınız çünkü.

Başkalarının hayatlarını gözlemlemeyi de bırakın. İstemiş çocuğunu özel kreşe göndermiş, size ne? O borçlarda kendi borçları siz ödemeyeceksiniz. Kendi hayatınıza odaklanın, hayatımı nasıl daha güzel, daha yaşanır hale getiririm diye düşünün.

ben buraya dertleşelim diye konu açtım sadece başka bi amacım yok istesem eşyayı şimdide daha öncede eşime aldırtırdım çevremdekiler gibi ama ben borcun altına sokmak istemedim eşim hali hazırda borçlarımız varken

Yaşadığınız duruma bakış açımız farklı o nedenle verdiğim cevaplar sanırım havada kalıyor. Son söylemek istediğim lütfen unutmayın. Fedakarlık yapmadan birşeylerin kendi kendine olmasını beklemek hayaldir.
İyi forumlar.

Sen bizim yazdıklarımızı okumuyorsun gibi bir his var içimde. İnsan okuyup okuyup aynı şeyleri yazmaz yoksa.

Memur çocuğuyum, kimse bana özenmedi şimdiye kadar. Üniversitede abim ablam destek olduğu halde çalıştım. Kuaförde kaş da aldım, kafede garsonluk da yaptım, sokakta kalem de sattım üniversite yıllarında kimseye yük olmamak adına. Acımayın kendinize bu kadar. Kendinize acıdıkça acınacak durumda kalırsınız çünkü.

Başkalarının hayatlarını gözlemlemeyi de bırakın. İstemiş çocuğunu özel kreşe göndermiş, size ne? O borçlarda kendi borçları siz ödemeyeceksiniz. Kendi hayatınıza odaklanın, hayatımı nasıl daha güzel, daha yaşanır hale getiririm diye düşünün.
okuyorum ama azarlar gibi yazıyorlar bazıları baktın konu sahibi anlamıyor aynı çizgide degilsin yazma degil mi kendime acımıyorum o kişilerin bana laf çarpmasına kendileri borca batmışkuen lüks peşinde koşup bana laf sokmalarına bozuluyorum sadece onların çoguyla irtibatımı kestim ama insanız üzüldüm ve yazdım buraya o kadar tepki alacagımı bilmedim sadece

Hayat şartları hepimizde aynı olmuyor maalesef ama bu şartları kendimiz değiştirebiliriz. Çook yaknım biri var hem memurluk yapıp hafta sonları evlere temizliğe gidip, akşamlarıda el işi yaparak 4 çocuk okuttu.
Hayatı yaşayan sizsiniz değiştimekte sizin elinizde. İnsan evde el işi yapsa, kazak örse, 2 gün eve temizliğe gitse bile bişeyleri başarabilir. Lütfen nasip kısmet diyip kenara çekilmeyin. Gidin kısmetinizi arayın
el işi yapıyorum ama yetmiyor iş arıyorum bulamadım

okuyorum ama azarlar gibi yazıyorlar bazıları baktın konu sahibi anlamıyor aynı çizgide degilsin yazma degil mi kendime acımıyorum o kişilerin bana laf çarpmasına kendileri borca batmışkuen lüks peşinde koşup bana laf sokmalarına bozuluyorum sadece onların çoguyla irtibatımı kestim ama insanız üzüldüm ve yazdım buraya o kadar tepki alacagımı bilmedim sadece

Sen sadece dertlendin, derdini yazıyorsun ama değiştirmek için çaban yok. Biz de diyoruz ki istersen durumunu değiştirebilirsin, çok daha güzel bir hayat kurabilirsin kendine de çocuğuna da eşine de. Ama sen burda yok onu yapamam yok bunu yapamam ama onların da borcu varken şunu yapıyorlar detince insanlar haliyle sinirleniyor.

Ben sana olsun boşver diyemem eğer beklediğin buysa. Diğer arkadaşlar da o çizgideler sanırım. Onlar yapıyorsa sen daha iyisini yap. Ne duruyorsun diyoruz. Ama biz bunu deyince sen kızıyorsun anladığım kadarıyla.

O zaman ne diyelim, boşver geçer gider. Herkes sıkıntı çeker. Azla yetinmek güzeldir. Oldu mu?

burası bir derdim var bölümü degil mi sıkıldım ve sohbet etmek istedim acıtasyon da yapmıyorum biz mutluyduk belki ona özeniyorlardı . bide ben anlamıyorum gerçekten hoşuna gitmiyor samimi gelmiyorsa yazma silah zoruylamı yazdırıyorlar ki
Evet evet zenginler mutsuz birtek siz mutlusunuz. Ben zorla yazdırıldığımı ima etmedim. Ayrıca size evinizin eşinizin çocuğunuzun olduğunu bunlara şükrederek yaşamanız gerektiğini söyledim. Ama sonradan siz celallenip ben köy kızıyım siz meslek sahibisiniz herkeste aynı imkan yok gibi mesaj yazıp beni etiketlediniz ve halen ajitasyon yapıp başkalarını kreş mevzusunu girdiniz. Konu mobilyaydı nerden oraya bağladınız o da ilginç. Sanırım aynı kafada (buraya başka şeyletir yazacaktım ama ban ban ban) değiliz. Size iyi günler. Beni zorla etiketlemezseniz bende zorla yazmam.

Cok yanlis genellemeler yapiyorsunuz.
Bakin cok varlikli bir ailenin kiziyim ve 18 yasindan beri yapmadigim is kalmadi, universitede okurken migros kangurulugu mu yapmadim, sucuk basinda 12 saat ayakta mi durmadim... universiteyi bitirdigim gunden sonra babamdan hic harclik almadim. Ikimizin de ailelerinin durumu iyi oldugu halde hadi bize destek olun evlenelim demedik 1 yil calisip kendimizce evimizi kurup (kira) evlendik. Bu arada ikimiz de univ mezunuyuz ve evlendigimizde evimizde sehpa bile yoktu. Ustelik benim babam beyaz esya/mobilyaci.
Kizim dogdugundan beri calismiyorum ama ne is gelse yapiyorum, ceviri vs. Okuyorum bir yandan, 34 yasinda.
Siz hep kader diyip hicbir sey yapmamissiniz, bu arada saglik sorununuz ne bilmiyorum umarim ciddi bir sey degildir ama insanlar ne buyuk fiziksel engellerle bile ekmegini kazanmanin bir yolunu buluyor.
Ilk mesajimda da demistim sahip oldugu hicbir seyden memnun olmayanlar da normal degil, sizin gibi kader, elimden ne gelir diyip oturan da.

Sen sadece dertlendin, derdini yazıyorsun ama değiştirmek için çaban yok. Biz de diyoruz ki istersen durumunu değiştirebilirsin, çok daha güzel bir hayat kurabilirsin kendine de çocuğuna da eşine de. Ama sen burda yok onu yapamam yok bunu yapamam ama onların da borcu varken şunu yapıyorlar detince insanlar haliyle sinirleniyor.

Ben sana olsun boşver diyemem eğer beklediğin buysa. Diğer arkadaşlar da o çizgideler sanırım. Onlar yapıyorsa sen daha iyisini yap. Ne duruyorsun diyoruz. Ama biz bunu deyince sen kızıyorsun anladığım kadarıyla.

O zaman ne diyelim, boşver geçer gider. Herkes sıkıntı çeker. Azla yetinmek güzeldir. Oldu mu?

Evet evet zenginler mutsuz birtek siz mutlusunuz. Ben zorla yazdırıldığımı ima etmedim. Ayrıca size evinizin eşinizin çocuğunuzun olduğunu bunlara şükrederek yaşamanız gerektiğini söyledim. Ama sonradan siz celallenip ben köy kızıyım siz meslek sahibisiniz herkeste aynı imkan yok gibi mesaj yazıp beni etiketlediniz ve halen ajitasyon yapıp başkalarını kreş mevzusunu girdiniz. Konu mobilyaydı nerden oraya bağladınız o da ilginç. Sanırım aynı kafada (buraya başka şeyletir yazacaktım ama ban ban ban) değiliz. Size iyi günler. Beni zorla etiketlemezseniz bende zorla yazmam.
haklısınız neyse ben gidiyorum kk dan inşallah çok ama çok mutlu olursunuz

el işi yapıyorum ama yetmiyor iş arıyorum bulamadım
El işi kim alıyor zaten artık bu memlekette?
Sağlık sorunlarını bilmiyorum da bir engel durumu varsa Engelli Personel Seçme Sınavı yapılıyor,ona çalışsan iyi olabilir.
Evet ben iyi şartlarda doğdum,büyüdüm,yetiştim,çalışmaya başladığımda 19 yaşımdaydım o andan itibaren ailemden harçlık almayı bıraktım.
Hiç bir zaman aileme sırtımı dayamadım kaldı ki durumu çok iyidir ailemin gerçekten.
Benim sağlık sorunlarım olduğu için rahat çalışma ortamım olsun diye okudum,sınavlara girdim,kazandım, inan ki hala açıktan da olsa okuyorum,yarın elimde bir diploma daha olsun diye.
Bunları anlatmaktan çok hoşlanmıyorum ama inan herkesin kendine göre sıkıntıları var,burada anlattığı ya da anlatmak istemediği herkes iyi kötü hayata tutunmaya çalışıyor.

öncelikle madur olmadığını bilin ve kendinize acımaktan vazgeçin..
herkes yaşadıklarını anlatmış.. insanlar bazı yerlere kolay gelmiyor..
bende çok fazla çeken insanlardanım.. ama çok şükür he güçlü olmaya çalıştım.. ve etrafımda çalışmayıp ahlanıp vahlanan insanları anlamıyorum..

ben 14 yaşından beri ailemle yaşamıyorum
üniversiteyi bırak ortaokulu bile hiç harçlık almadan okudum, hep çalıştım zaten hep burslu kazandım, ders verdim, kafede çalıştım
taciz de gördüm, sağlık sıkıntım da var (kronik bir hastalık ömür boyu ilaç içeğim) , ben de köy çocuğuyum
yani bilmiyorum daha ne yazayım?

insanlar gereksiz, eşyalar telefonlar, lüks şeyler vb. almak için boylarını aşan borcun altına girince ben de çok gereksiz, çok saçma buluyorum. ben ev aldım onun bile %75 parasını peşin verdim. bu ayrı bişey. ancak herkese alınan eşyanın size alınmaması adaletsizlik, sizin sürekli laf duymanız, bahane üretmeniz, eşinizin yok intihar ederim yok yaşayamam filan demesi..bunlar sağlıklı şeyler değil.

Herkesi zengin iyi şartlarda meslek sahibi olmuş insan zannediyorsunuz. Ailemin önceden durumu iyi değildi. Tek odada - tv açık- ders çalışıp büyüdük. Lisede harçlık istemezdim. Zaten o zamandan itibaren de çalıştım. Üniversite de Dışarda okuyamam diye ailemin yanında okudum. Kpss ile torpilsiz atandım. Okumaya devam ettim. Şimdi yüksek lisanslı memurum.

Sağlık sorunum var. Işte çok sıkıntı çektim. Ücretsiz izindeyim, hamile olduğum ve sağlık sorunum olduğu için. Izinler bitince işe tekrar başlayacağım insaallah...

Bu arada para harcamayı değilde biriktirmeye bilirim.

Azim ederseniz çalışıp istediğiniz şartlara kavusursunuz. Aslında anlatılmak istenen de o.

Elindekiyle yetinmek lazım, ama insanoğlunun doğasında var bu, önemli olan hayatını bunları düşünmekle karartmamak. Ailelerden tek beklentim benim de çocukları arasında haksızlık yapmayıp, adaletli olmalarıdır.Mesela biz kiracıyız ama kayınlarım babasının olan 2 daire var 20 yıldır orada oturuyorlar.

Hep derlerdi ki evlenmeden önce, size de ev alınacak, siz böyle kalmayacaksınız. Sonuçta anne, baba olarak çocukları arasında adaletli davranmaya çalışıyorlar diye düşünürdüm. (Ev almaktan kastım el birliğiyle peşinatı denkleştirmek yoksa krediyi 10 sene ödemeli biz çekip ödeyecektik, 10 bin - 20 bin gibi bir meblağa komple ev aldırıp içine geçip oturmak değil bahsettiğim.)

Ama olmadı, eltim daire tapuları hakkında 20 yıl oldu, hala üzerimize yapamadı diye anlatıyor bir de bana, iyi tarafından bak 20 yıldır kira vermiyorsun demek geliyor içimden, ben çalışabileyim diye rahatsızlığımın ciddiyetine rağmen çocuk yapmıyorum. Çalışamazsam geçinemeyiz diye?

Aile demek bana göre iyi günde değil, aslında her gününde yanında olandır. Çocukları arasında eşitliği sağlayandır. Sizinkiler de aynı, birine daya döşe, diğerini dımdızlak çok (af buyurun) gönder evden, çok büyük bir haksızlık bu o demez mi ben insan değil miyim? Evlat değil miyim diye?

İşlerine gelmeyen bir konu olunca da anne, baba olurlar. Besleyip, büyütmekten girer, uykusuz gecelerden çıkarlar. :KK14:

X