İnsanlık için küçük benim için büyük bir aile kazığı

Şimdi şöyle bi durum var. Kendi oğlu yapar lafı olmaz ama siz yapsanız lafı olurdu. Bizde mesela hasta vardı biz nikah günü aldık o kağıdı instagrama koyduk diye lafı oldu hasta var siz bunu paylaşıyorsunuz diye eşim ozaman baya paylamıştı herkesi sonra o hasta kişisi vefat etti 40ı çıkmadan oğlu davullu zurnalı evlendi napalım iptal edemezdik dediler kimse lafını etmedi.
Köy yeri birde bu evlenen amcaoğlu sözlünüzden yaşçada büyükse öncelik verirler. Neyse hayırlısı olmuş nedem derseniz o yaptığına göre artık sizinde önünüzde bir engel yok demektir

Bu işi bozmaya kararlı gibi gördüm ben karşı tarafı. . Isteme olduğunu,söz alındığını fln da söylememişler kimseye.. nişanlın da saf mı ki yüzüğü takmasina izin vermemişler :kızgın:arayı idare edebilmesi için çook olgunlaşması lazım çoook :KK12:

Bence de ilk işiniz söz olayını duyurmak olmalı. Akıllarında başka bir kız var gibi geldi. Sözde bir söz kesilmiş fotoğraf bile yok. Artık söz nisan bir arada oluyor zaten. Nişanlı eğer onlardan maddi bir beklenti içinde değil ise bu olayı da bahane ederek nisan ve düğünü organize siz edin onlara da haber verin gelip katılırlar artık bu iş onların keyfine kalırsa olmayacak çünkü.

Sanırım istemiyorlar ve işi yokuşa sürüyorlar. amca da bahane olmuş. bu arada nisandan sozlunün haberi yok muymuş? Bu da ilginç.
Bence bundan sonra nişan yapalım v.s konular açmayın hatta siz erteleyin

Bana hala abarti geldi konuda yorumlarda ya. Ben yine yanlis bisey olmadigini savunuyorum.
Bu olanlar aslinda tipki sunun gibi bisey; komsunun babasi öldugunde eglenmeye gidilmez kendi cocuklarinla lunaparklara. Ama o ölen babanin cocuklariyla gidilir; sirf cocuklara moral olsun diye( Allah gostermesin tabi kucuk yasta baba vefati, sadece bu ornek geldi aklima smdilik, acelem var)

Buda tipki ona benziyor.
Kanser amcanin gozune sokmak gibi nisan yapilmaz. Ama kanser babaya( yani ayni amcaya) moral olsun diye nisan yapilir.

Nişani ki taraf i yapar,sizde nasil bilemem,siz sozlunyzle anlasin ayarlayin nisan yeri vs,aileside isterse gelmesin yani ki gelirler, bana kalsa direk nikah gunu alırdım

Hwr evlilikte olduğu gibi nisan ve nişan liyken hep bu tarz seyler oluyor ,cok takilma hepsi geciyor

Bana hala abarti geldi konuda yorumlarda ya. Ben yine yanlis bisey olmadigini savunuyorum.
Bu olanlar aslinda tipki sunun gibi bisey; komsunun babasi öldugunde eglenmeye gidilmez kendi cocuklarinla lunaparklara. Ama o ölen babanin cocuklariyla gidilir; sirf cocuklara moral olsun diye( Allah gostermesin tabi kucuk yasta baba vefati, sadece bu ornek geldi aklima smdilik, acelem var)

Buda tipki ona benziyor.
Kanser amcanin gozune sokmak gibi nisan yapilmaz. Ama kanser babaya( yani ayni amcaya) moral olsun diye nisan yapilir.
ama sözlüsü nişana davet edilmiyor. askerdeki kardeşi nişan bittikten sonra haber veriyor.
gariplik burada ya da kötü niyet.

ama sözlüsü nişana davet edilmiyor. askerdeki kardeşi nişan bittikten sonra haber veriyor.
gariplik burada ya da kötü niyet.
Orda haklisiniz kizlar evet.
Hadi yine ben nisanliyken orya burya davet edilip aileyle ic ice olmak yine istemem. Bizim adetlerimizde yok. Onuda yine az bucuk anlarim, adetlerde olmamaya bilir.
Ama gelip kendi ogullarindanda saklayan anaya babaya bende sasiririm. Gizlemekteki amac ne? Diye sorarim. Bi gariplik var orda.
Peki konu sahibi T turuncudolap sozlun ogrendikten snra babasi gile sormadimi niye onlara boylede bize boyle diye?

arkadaşlar, amca istediği zaman oğlunu nişanlar diye konu sahibini haksız görüyor ancak bir detay gözden kaçıyor. konu sahibinin sözlüsünün kuzeni nişanlanıyor ama engel olan amca tarafı nişana bile çağırmıyor.
askerdeki adam biliyor ama sözlüsü bilmiyor.
bariz kötü niyet var. aile organize olmuş, kumpas kuruyor gençlere, ayırmak için.
T turuncudolap bence nişandan vazgeçin. maddi olarak hazırsanız ev dayayın döşeyin. sözlünün ailesine de davetiyeyle nikahınızı haber verin. yoksa annen ve o aile çok üzer yıpratır sizi.

Bende katılıyorum arkadaşa aile bariz kötü niyetle yaklaşmış. Sen sözlünü sevip güveniyorsan bundan sonra elele verip süreci hızlandırın. Nişan bi şekilde olur biter bence siz düğününüzü planlayın

Baskın basanındır :sopa:Düğün tarihini duyunca afallasınlar

Allah sifa versin ama bencede cok sacma sonucta ölüm yok. Ustelik hasta olan anne baba kardes degil. Sizinle ne ilgisi var masallah amcada saglikliymis. Sirf gicikligina yapilmis gibi hissettim. Ya da baska birşey var

Çok teşekkür ederim yorumlar için, biraz daha mantıklı düşünme fırsatım oldu farklı fikirler olunca. Şöyle ki;
Sözlümün ailesinin bana direk olarak beni istemediklerine dair bir imaları hiç olmadı ama dediğim gibi genelde yakın çevreden kız alma taraftarı oldukları için bir gönülsüzlük olduğu da inkar edilemez -ki sözlüm en başta ailelere bu konuyu açmadan beni uyardı, ailemden olumsuz bir şey duyarsan hissedersen yanlış anlama, kimi götürsem aynı şey olacak sana özel bir gönülsüzlükleri olmaz, ben her zaman senin yanındayım dedi-, ama sözlüm 27 yaşında ve biri çıkıp da dememiş sana şu kızı uygun gördük sen ne dersin diye. O yüzden istedikleri kadar gönülsüz olsunlar, sözlüm bu konuda benim yanımda olduktan sonra illa ki kabullenirler zamanla diye düşünüyorum, ben de zaten hiçbir zaman can ciğer kuzu sarması olmak niyetinde değilim ailesiyle, iyi anlaşsak yeter.
Kırıcı tarafları şu ki; kuzenin nişanını zahmet edip haber verebilirlerdi. Ne ben ne sözlüm nişana gidebilecek durumda değiliz zaten, ikimiz de yoğun çalışıyoruz ama taaa askerdeki kardeşten öğrenmek çok koydu. Benden çok sözlüme koydu. Ama yine de evet, kuzenin nişanlanmasına verdiğim tepki fazlaydı o konuda kendimi eleştiriyorum şu anda. Ama ilk duyduğumda şok etkisi yaptı gerçekten elimde değildi. Sanki biz nişanlanmayalım diye amca hasta demişler gibi paranoyaklaştım bir an ister istemez. Annemin de bu konuda etkisi var tabi, iki günde bir arayıp ne olacak bu nişan diye diye beynimi yedi, halbuki insanların yüzüne karşı o kadar olgun ve anlayışlı konuştu ki nişanlım da ailesi de hayran kaldı, ama bana gelince habire dırdır, sağolsun.
Sonuç olarak da sanırım sözlümün etkisiyle oldu bilmiyorum ama babası bugün beni aradı, gayet kendimi doldurmuş ve önyargılı bir şekilde açtım telefonu. Sizin işi gelecek ayın ortalarında yapalım dedi, ben arayıp ailenle de konuşacağım ama işten izin konusu nasıl olacak vs konuştu detayları işte. Kuzenin nişanı falan hiç açmadım o konuları tabi bilmiyormuş gibi davrandım, amcanın durumunu sordum sadece, kötü dedi. Sözlüm birkaç ay sonra askere gidecek, sanırım onun da etkisi var karar verip beni aramalarında ama şu an hem kendimi çok kötü niyetli gibi hissediyorum hem de tamamen haksız olmadığımı düşünüyorum. Yine de artık düşünmeyeceğim, yorum yapan arkadaşlardan bazılarının dediği gibi olmadı maddi durmumuzu biraz toparlayınca kendimiz bir şeyler yapar onlara da söyler işi sonuca vardırırız işte. Ne kendime ne sözlüme bu durumu zorlaştırmanın anlamı yok.
Çok çok teşekkür ederim hepinize yorumlarınız için :KK9:

maddi destek oluyorsa sözlün maddi destek kesilir diye ürkmüş ve ondan dolayı işi yokuşa sürmüş olabilirler
ayrıca sevgiline de senin ne suçun var falan deme birşey deme ama arayaazıcık soğukluk girmiş gibi yap da gitsin ailesine söylensin
amcaya ayıp olur deyip istemeye gelmeyen aile nasıl nişan yapmaya kalkışmış azıcık çemkirsin
kazık size değil ama sevgilinize

Bundan sonraki davranışlar nişanlının ailesinin iyi niyetli mi yoksa kötü niyetli mi belli olacak halen yokuşa sürüyorlarsa seni gelin olarak istememeleri aklına gelmiş olacak , yoksa ben mantıklı buldum nişanın ertelenmesini ,
birde aceleye getirmemek lazım bu evlilik işlerini bir dinle bakalım kaynana ne diyor huyu suyu gelenekleri nasıl aile olarak uyumlumusunuz ,bunlar aşktan önemli nişanlın ailesine toz kondurmuyorsa ilerdede seni harcayacaktır aşk bitiğinde ki erkekleri çoğu bu davranışlarda bulunuyor

X