İş mi Bebek mi

aradan 1.5 sene gibi bir zaman geçmiş, sanırım sorununuzda bir değişiklik yok.
bence bu daha vahim.
Rabbim isteyen, bekleyen herkese anne sahibi olmayı nasip etsin.
sizin için; şu an kendinizi biraz daha geliştirmeniz gerektiğini düşünüyorum. İş özellikle para değildir, çalıştığın kişilerden çok şeyler öğrenir, çevre edinirsin. Farklı konumda insanlarla tanışırsın. ufkun açılır. ev ziyaretleriniz olur v.s.

ayrıca sıcak yemek, temiz ev her zaman yapılır. ilgilenmek, özenmek isteyen insan o zamanı yaratır.
çalışmak buna engel değildir.
yine de karar sizin. bizim ki sadece tavsiye :KK66:
Tavsiyelere ihtiyacim var su sira tesekkur ederim. Esim oyle olmayacagini dusunuyor. Bir arkadasinin esi calisiyor mesela kiz migren hastasi gelip eve yatiyor yemegi temizligi utuyu esi yapiyor oyle olacagimi zannediyor sanirim

ne alaka pardonda hasta kadınlarmı çocuk ıstıyor ? senın çocuk sevgın yoksa ne yapalım fakır ınsanlar hıç çocuk yapamıcakmı ne bıçım yorumun var ya bıraz mantıklı konuş !!

Cocugu bir tek hassta kadinlar istiyor demedim bdvde acilan konulari baz aldim benim okuma anlamami elestirene kadar kendininkini gelistir ben benim cocuk sevgimle alakali bisey demedim
Cocuk yapmak icin zengin olnalisinizda demedim olabildigince maddi manevi bi sekilde hazir olmak gerek dedim seviyoruz diye ardini onunu dusunmeden cocuk yapmak marifet degil oda bir can neticede isinize bakiniz ben yanlis anlamamdan dolayi konu sahibine kusuruma bakmamasini soyledim avukatliga soyunma belliki dediklerimde sana dokunan yerler var uzatma

ben senden bır yas kucugum , bende iş bulalı 3 ay oluyor mesela bebek çok ıstıyorum ama erkekler hep mantıkları on planda esımde bana bıraz calış bırıkım yapalım oyle dıyor aslında tum gun oyalanmama ragmen evde bır bosluk hıssedıyorum kedı aldım tıtız oldugum ıcın bır sure sonra oda gozume batmaya basladı sahıplendırdım daha sonra yanı ıs bulma ımkanın varsa onlara yonel derım ama byle senlerce gıder dıyorsan da cocuk yap evlılıgınden memnunsan

Heh iste bizim mantiken de cocuk dusunecek halimiz yok su an. Marketten domates alamiyoruz daha cocuga bez nasil alicaz. Anlatamiyorum bunlari, hallolur rizkiyla gelir diyor. Amenna rizkiyla gelir ama kim cocugunu en iyi sekilde buyutmek istemez. Mesela hamile olmadan once bir cekup yaptirmak isterim. Dogumumu ozel hastanede, bir suru masraf...
Sizin de yeni isiniz hayirli olsun umarim bebisiniz de gelir en iyi zamanda.

Cocugu bir tek hassta kadinlar istiyor demedim bdvde acilan konulari baz aldim benim okuma anlamami elestirene kadar kendininkini gelistir ben benim cocuk sevgimle alakali bisey demedim
Cocuk yapmak icin zengin olnalisinizda demedim olabildigince maddi manevi bi sekilde hazir olmak gerek dedim seviyoruz diye ardini onunu dusunmeden cocuk yapmak marifet degil oda bir can neticede isinize bakiniz
ozaman oyle anlatacaksın çemkırmıceksın :))

Heh iste bizim mantiken de cocuk dusunecek halimiz yok su an. Marketten domates alamiyoruz daha cocuga bez nasil alicaz. Anlatamiyorum bunlari, hallolur rizkiyla gelir diyor. Amenna rizkiyla gelir ama kim cocugunu en iyi sekilde buyutmek istemez. Mesela hamile olmadan once bir cekup yaptirmak isterim. Dogumumu ozel hastanede, bir suru masraf...
Sizin de yeni isiniz hayirli olsun umarim bebisiniz de gelir en iyi zamanda.
çok tesekkurler haklısınız bu konuda tabıkı ınsallah hakkınızda herşeyın hayırlısı olur:)

21/02/2015
Ayni konunun devami niteliginde oldugu icin burdan devam ediyorum, eski konumu alintilarda bulabilirsiniz...

Gecen sene olmadigi gibi bu sene de olmadi maalesef... Dun aksam aciklandi ve sonuc husran.

Esim de hemen bebek fikrini atti ortaya. Bugun nobetci ama yarin geldiginde konusacakmisiz.

Ben 1991 dogumluyum bir bucuk senelik te evliyim. Istanbuldan Ankaraya gelin geldim ve ciddi anlamda hic kimsem yok burada aile, akraba, arkadas...Esim arkadaslarim evlenmeye baslar onlarin esleriyle gorusursun diyordu. Birkac tanesi evlendi evet ama onlara da hep kulp takiyor. Onun yasi senden buyuk anlasamazsin, o calisiyor sana ayak uyduramaz, onun huyunu sevmiyorum rahatsiz edici tavirlari Var... Zaten evlenen 3 5 kisi var onlarla da gorusmuyoruz. Komsum da yok. E adam bari sen al gezdir karini mutlu et degil mi o da yok, tek basima cikip bos bos gezmek te bana sacma geliyor alisverise git deseniz para da yok (esim subay 3 bin maas aliyor ama 0 araba aldi cocukluk hayaliymis ayda 1400 odemesi var, ev kirasi elk. Su gaz yol parasi int... derken bitiveriyor hemen para)

Dil kursuna yazildim belediyenin ama benim zaten belli duzeyde ingilizcem var hep 1. Kurdan basladilar baslarda gittim sonra sikildim yine gitmedim. Diger kurslara gitmemi de esim istemedi ...

Cukurova iktisat mezunuyum, ozele basvursam kabul alir miyim, ne kadar maas verirler, hafta sonlari da calistirirlar mi... Kpssye mi hazirlansam nasil hazirlanilir onu da bilmiyorum ki esim otur evde calis diyor. Tamam da bana on ayak olmuyorsun ki ben en son universiteye hazirlanirken matemtik calismistim daha carpim tablosunu bilmiyorum asil yaparim.

Aklim karisik kendimi beceriksiz, ise yaramaz, akilsiz, luzumsuz bir kadin olarak goruyorum. Surekli bir aglama modundayim. Kendime o kadar aciyorum ki , biliyorum hatanin en buyugu bende en once ben dusunmeliyim kendimi ama ne istedigimi neler yapabilecegimi kapesitemi bilmiyorum...

Ooyle mutsuz mutsuz geciyor gunlerim. Kucuklugumde yasadigim cok buyuk sorunlarim var benim , kimse bilmez.
O sorunlari atlattim ben bunlari mi basaramayacagim diye cok seye gogus gerdim cok insani hasta eden olaylar benim basimi agritmaz mesela...

Ama bu ise yaramama hissi beni mahfediyor, artik psikolojimin de yetemedigini dusunuyorum aglamaktan baska birsey de gelmiyor elimden.

Karmakarisik oldu kusura bakmayin ruh halimi anlayacak yardimci olabilecek birileri vardir diye yazdim.

Okudugunuz icin tesekkur ederim kk
konu sahibi konununza devam etmek istiyorsanız son mesaja yazardınız veya ilk mesaja ekleme yapardınız. içeriği tamamen silmek yasak ve ceza sebebidir.

Merhaba canım. Bende seninle aynı durumdayım. ankaradan muğlaya gelin geldim. Burada hiç kimsem yoK. 2 senedir evliyim 7,5 aylık kızım var. O doğmadan önce zamanım çok sıkıcı geçiyordu. Ama o doğduktan sonra bütün sıkıntılarım geçti. Onunla oynayacağım, doyuracağım, dişi çıktı emekledi derken zamanın nasıl geçtiğini dahi anlamıyorum. Hatta uyuduğu zaman sıkılıyorum. Elbette bebek konusunda sana yap diye baskı yapmıyorum. Ama bebek benim hayatımı iyi yönde değiştirdi.

Ayy bilmiyordum alintilardan alip duzenleme yapayim mi. Ayni konuyu tekrar acmak yasak diye bildigimden boyle yapmistim.
işte ekleme yapacaktınız. içeriği tamamen silmişsiniz. yada son mesaj olarak girecektiniz.. mune a yazın bunu. ben yönetime haber verdim çünkü
alıntılardan alıp düzeltin bencede.

Kendime guveniyorum bu konuda ama esimin sabri yok. O hemen bir is olsun, olmazsa bebek olsun modunda. Kpss secenegini coktan elemis kafasinda ayni dediginiz gibi once sinava sonra kurum sinavina hazirlanirsin mulakatta elenirsin torpilin yok diyor. Kendisi 2 sene calisip 92 almis kpssden sonra da hic alakasiz bir meslek secti. Bana senin bunlari yapmaya cesaretin var mi diyor oldugunu biliyor kendisinden cok daha iyiyim alanda farkinda yaparim. Ama olmasini istemiyor. Katiliyorum parka goturulmus parktan cikmasi yasak olan bir cocugum sanki.

Ama bu şekilde mutsuzluğa tamam demeyin.. Mesela KPSS olmasin normal standartlarda bir is olsun para icin degil biraz kendinizi iyi hissedin diye...( ki kpssden torpilsiz atanan çok kişi var ama süreç uzun diye bunu eledik diyelim)

bir iki yıl hem deneyim kazanir hem arkadaş edinir hem biraz kendinize gelirsiniz. Su genç yaslarda evde olmak kadar kotu bir ruh hali yok.. Uyu uyan ayni hayat.. Ama zaman gençlik akıp gidiyor ellerimizden..

Yuksek lisans için özel kadın matematik hocası olabilir mesela.... youtubeda çok güzel videolar var bunlardan destek alabilirsiniz. Sadece matematik dersi için bir kursa katılabilirsiniz.

Kendinizi köşeye sikistirmayin hiçbiri olmazsa şimdiki halinizle mutlu olmaya calisin. Ve kocanizin 40 yasinda gibi acelesine kanmayin. Blöflerine de aldanmayin. Bir yas fazlayim sizden ama ne evlilik ne cocuk elde var, daha genciz ya:)

Kpss ve idari yargiya hazirlan bence. Iktisattan alim cok oluyor kpssden. Iyi puan alirsan bir yere girersin diye dusunuyorum.

21/02/2015
Ayni konunun devami niteliginde oldugu icin burdan devam ediyorum, eski konumu alintilarda bulabilirsiniz...

Gecen sene olmadigi gibi bu sene de olmadi maalesef... Dun aksam aciklandi ve sonuc husran.

Esim de hemen bebek fikrini atti ortaya. Bugun nobetci ama yarin geldiginde konusacakmisiz.

Ben 1991 dogumluyum bir bucuk senelik te evliyim. Istanbuldan Ankaraya gelin geldim ve ciddi anlamda hic kimsem yok burada aile, akraba, arkadas...Esim arkadaslarim evlenmeye baslar onlarin esleriyle gorusursun diyordu. Birkac tanesi evlendi evet ama onlara da hep kulp takiyor. Onun yasi senden buyuk anlasamazsin, o calisiyor sana ayak uyduramaz, onun huyunu sevmiyorum rahatsiz edici tavirlari Var... Zaten evlenen 3 5 kisi var onlarla da gorusmuyoruz. Komsum da yok. E adam bari sen al gezdir karini mutlu et degil mi o da yok, tek basima cikip bos bos gezmek te bana sacma geliyor alisverise git deseniz para da yok (esim subay 3 bin maas aliyor ama 0 araba aldi cocukluk hayaliymis ayda 1400 odemesi var, ev kirasi elk. Su gaz yol parasi int... derken bitiveriyor hemen para)

Dil kursuna yazildim belediyenin ama benim zaten belli duzeyde ingilizcem var hep 1. Kurdan basladilar baslarda gittim sonra sikildim yine gitmedim. Diger kurslara gitmemi de esim istemedi ...

Cukurova iktisat mezunuyum, ozele basvursam kabul alir miyim, ne kadar maas verirler, hafta sonlari da calistirirlar mi... Kpssye mi hazirlansam nasil hazirlanilir onu da bilmiyorum ki esim otur evde calis diyor. Tamam da bana on ayak olmuyorsun ki ben en son universiteye hazirlanirken matemtik calismistim daha carpim tablosunu bilmiyorum asil yaparim.

Aklim karisik kendimi beceriksiz, ise yaramaz, akilsiz, luzumsuz bir kadin olarak goruyorum. Surekli bir aglama modundayim. Kendime o kadar aciyorum ki , biliyorum hatanin en buyugu bende en once ben dusunmeliyim kendimi ama ne istedigimi neler yapabilecegimi kapesitemi bilmiyorum...

Ooyle mutsuz mutsuz geciyor gunlerim. Kucuklugumde yasadigim cok buyuk sorunlarim var benim , kimse bilmez.
O sorunlari atlattim ben bunlari mi basaramayacagim diye cok seye gogus gerdim cok insani hasta eden olaylar benim basimi agritmaz mesela...

Ama bu ise yaramama hissi beni mahfediyor, artik psikolojimin de yetemedigini dusunuyorum aglamaktan baska birsey de gelmiyor elimden.

Karmakarisik oldu kusura bakmayin ruh halimi anlayacak yardimci olabilecek birileri vardir diye yazdim.

Okudugunuz icin tesekkur ederim kk

Merhaba tavsiyelerine güvendiğim güzel bayanlar Geçtiğimiz eylül ayında evlendim 23 yaşındayım.çok istediğim bir kurum var ama bu sene olmadı kısmet değilmiş.seneye bu zamanlar yine sınavı olacak ve eğer kazanırsamevimden uzakta 3 ay geçirmek zorundayım.Şimdi sorun şu ki eşim madem iş olmadı çocuk yapalım diyorama hemen bile hamile kalsam işe başladığımda bebek çok ufak olacak. şimdi ben sizce eşimi nasıl ikna edebilirim bebeği bir sene ertelemek konusunda yada boşver iş her zaman olur bebeği erteleme mi dersiniz.yardımınıza çok ihtiyacım var ailem, akrabalarımla konuşmaya çekiniyorum çünkü hemen bebek isteyecekler ama benim de iş hayallerim var.

işte ekleme yapacaktınız. içeriği tamamen silmişsiniz. yada son mesaj olarak girecektiniz.. mune a yazın bunu. ben yönetime haber verdim çünkü
alıntılardan alıp düzeltin bencede.
En gammaz diye sizi secicem bu sene :21:
Ama bu şekilde mutsuzluğa tamam demeyin.. Mesela KPSS olmasin normal standartlarda bir is olsun para icin degil biraz kendinizi iyi hissedin diye...( ki kpssden torpilsiz atanan çok kişi var ama süreç uzun diye bunu eledik diyelim)

bir iki yıl hem deneyim kazanir hem arkadaş edinir hem biraz kendinize gelirsiniz. Su genç yaslarda evde olmak kadar kotu bir ruh hali yok.. Uyu uyan ayni hayat.. Ama zaman gençlik akıp gidiyor ellerimizden..

Yuksek lisans için özel kadın matematik hocası olabilir mesela.... youtubeda çok güzel videolar var bunlardan destek alabilirsiniz. Sadece matematik dersi için bir kursa katılabilirsiniz.

Kendinizi köşeye sikistirmayin hiçbiri olmazsa şimdiki halinizle mutlu olmaya calisin. Ve kocanizin 40 yasinda gibi acelesine kanmayin. Blöflerine de aldanmayin. Bir yas fazlayim sizden ama ne evlilik ne cocuk elde var, daha genciz ya:)

Bir arkadas daha yazdi internetten matematik dersleri varmis onlar aklima yatti tesekkur ederim.
Annem bile calisiyor evde ddgil oyle sikici bir durum ki siz yasamazsiniz umarim.
Yo yo yooo su anki halimden hic memnun olmayayim ben zira hic ic acici degil durum
Tesekkur ederim ya siz boyle gazdikca degisik yollar gorup umitleniyorum.

En gammaz diye sizi secicem bu

Bir arkadas daha yazdi internetten matematik dersleri varmis onlar aklima yatti tesekkur ederim.
Annem bile calisiyor evde ddgil oyle sikici bir durum ki siz yasamazsiniz umarim.
Yo yo yooo su anki halimden hic memnun olmayayim ben zira hic ic acici degil durum
Tesekkur ederim ya siz boyle gazdikca degisik yollar gorup umitleniyorum.

mesela baslangıc için ''şenol hoca'' var öss gruplarına anlatıyor ama çok güzel mantığını çözdürüyor işin.temel atmak için birebir..
ardından ''ihtiyaç eğitim videoları'' var bunlarda kpss matematiği..
bu ikisinden sonra ales e gecerseniz daha iyi ögrenmiş olursunuz..

ve kendinize özgüveninizi yitirmeyin. çukurova iktisat okumuşsunuz şuan aynı bölümden mezun daha gecen gün vergi müfettiş yardımcısı oldum diye arayan arkadasım var ... biri denizbankta biri halkbankasında biri gelir uzman yardımcısı oldu...

Yani temel var birikim var geriye sadece kendinize güvenmek kalır. hakkımızda hayırlısı olur inşallah:)

X