İsveç diyeti 2019

Rline

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
2.205
193
Merhaba arkadaşlar kadınlar kulübüne yeni üye oldum. Dün itibariyle İsveç diyetine başladım. 158 boyunda 75.5 kiloyum ve bir zamanlar olduğu gibi 48 olmak istiyorum. Biliyorum bu diyetle bu kadar çok kilo veremem ama metabolizmam çok yavaş olduğundan bana tek kilo verdiren diyet listesi bu..Yıllar evvel 6 gün yapıp toplamda 5 kilo vermiştim. Şimdi 13 gün uygulayıp en azından 7 ila 10 kg arası vermeyi istiyorum. Bugün ikinci günüm sabah tartıda 74.3 kg geldim. İlk gün verilen kilo biraz da ödem olduğu için bu kadar fazla.. Hiç kaçamak yapmadım sadece ıspanak yerine karnabahar yedim ve günde 1 kupa şekersiz çay veya kahve içtim. Yarın görüşmek üzere.. Bana katılmak istermi misiniz? Birlikte daha kolay..

Motivasyonun bol olsun kardeşim. İsveç diyetiyle ilgili tam bir bilgim yok. Fırsat buldukça seni izlemek istiyorum. Cuma takımı yarışmasıyla 20 kilo öncesinde kendi çabamla 2 kilo vermiştim. Geçen hafta mezun oldum. Sağlıklı kilo verme taraftarıyim. Senin çabalarını ve menülerini gorebilirsem yorum yapabilirim belki. Bu arada 60.2 kiloydum en son cuma tartım. Gidebildiği kadar gitmesini de istiyorum tabi ki...Başarılar diliyorum. Umarım yalnız kalmazsın. :KK200:

Çok teşekkür ederim desteğin için . İsveç diyeti ağır bir diyet ama dediği m gibi başka çarem kalmadı:) ilk gün sabah 1 fincan kahcive 1 kesme şeker ile öğlen haşlanmış ıspanak domates 2 katı yumurta akşam 200gr ızgara et yeşil salata 2. Gün sabah aynı öğlen 75 gr salam 100gr yoğurt akşam yine ilk gün akşamı tekrarı ve bir meyve

Kahvaltı alışkanlığı olmayanlar için ideal bir diyetmiş. Anlattigin kadariyla sebze protein de içeriyor e daha ne olsun. Spor ve su da ekledin mi bence çabuk yol alırsın. İhtiyacın olan tek şey devamlılık aslında. Kacamaklardan uzak dur. Bı de bu sayfanda günlük yediklerini yazarsan kendi kendinle yuzlesir daha bir motive olursun. Ben de menülerini arada bir çalabilirim. :eğlence:Sabah kahvaltisi yapmak istemedigim zamanlar oluyor. Senin menunu kullanabilirim güvenle...Bir haftada bir kilo bile versen hiç üzülme azar azar birikip kocaman kayıplar oluyor.

Herkese merhaba bugün İsveç diyetinde 3. günüm sabah tartıldığımda kilo kaybı yoktu. Ama moral bozmadım inceldiğimi hissediyorum. Sabah kahvaltısında kahve ve 1 dilim kızarmış ekmek vardı öğlen karnabahar domates ve meyve var akşam iki karitı yumurta 75 gr salam ve yoğurt var .. Hergün yazmaya devam PES etmek yok

Akşam yemeğini yanlış yazmışım yoğurt değil salata var akşam yemeğimi yedim salatayı biraz geç saatte yiyeceğim 7 gibi şimdilik her şey yolunda özellikle spor yapmıyorum ama işe giderken yaklaşık yarım saat kadar yürüyorum Bana katılan yok mu ?

Canım ben yazdıklarını okuyorum ama isveç yapmıyorum. Takipteyim. Sonuçları merak.ediyirum. daha önce bende isveç diyeti ile 4.5 kilo vermiştim.
Sadece diyette tuz olmadığı için tansiyon problemi yaşadım. Sende ıspanak ya da yumurtana biraz tuz kullanabilirsin. Belki soda ekleyebilirsin :)

Merhaba arkadaşlar kadınlar kulübüne yeni üye oldum. Dün itibariyle İsveç diyetine başladım. 158 boyunda 75.5 kiloyum ve bir zamanlar olduğu gibi 48 olmak istiyorum. Biliyorum bu diyetle bu kadar çok kilo veremem ama metabolizmam çok yavaş olduğundan bana tek kilo verdiren diyet listesi bu..Yıllar evvel 6 gün yapıp toplamda 5 kilo vermiştim. Şimdi 13 gün uygulayıp en azından 7 ila 10 kg arası vermeyi istiyorum. Bugün ikinci günüm sabah tartıda 74.3 kg geldim. İlk gün verilen kilo biraz da ödem olduğu için bu kadar fazla.. Hiç kaçamak yapmadım sadece ıspanak yerine karnabahar yedim ve günde 1 kupa şekersiz çay veya kahve içtim. Yarın görüşmek üzere.. Bana katılmak istermi misiniz? Birlikte daha kolay..
Selam. İznin olursa sana katılmak istiyorum. Benim de kilolarla başım dertte. Yarın inşAllah patates diyetine başlamayı düşünüyorum. Bakalım başara bilecekmiyim..

Desteklerinize çok mutlu oldum:) Bugün 4. günüm sabah tartıldım 73.6 kg geldim :) çoook mutlu oldum bugün menümde sabah kahve (1 kesme şeker ile diyor ancak ben çok uzun zamandır şekersiz içmeye alıştığım için şeker koymuyorum onun yerine meyve olduğu günler meyvemi biraz irilerinden seçiyorum :)) sabah kahve yanında 1 dilim kızarmış ekmek öğlen 100 gr light peynir 1 haşlanmış yumurta 1 adet rendelenmiş havuç akşam 100 gr yoğurt 1 adet portakal
Bu arada arkadaşlar bu İsveç diyeti 13 gün diyeti olarak biliniyor ve aslında bizdeki listelerden biraz farklı mesela bizde bir dilim salam diyor ama onlarda salam dilimleri kalınca ben bu yüzden nametin aç bitir tarzındaki salamını tercih ediyorum.İki dilim portakal suyu değil aslında yaptığım araştırmaya göre 1 bardak portakal suyu, peynir ise cottage olarak geçiyor ve 250 gr bizdeki tuzsuz lor peynir gibi..

Merhaba bugün 5. günüm tartıldım 73.2 kg geldim. Bugün sabah bir rendelenmiş havuç limonlu öğlen 200 gr haşlanmış tereyağlı limonlu balık aksam 200 gr biftek karnabahar ve salata var menümde Artik açlık hissetmiyorum 4. günden sonra açlık hissi yasamadim ..Gidecek bu kilolar başka yolu yok

Herkese merhaba bugün 6. günüm kilo kaybım yok 73.2 toplamda 2.3 kilo verdim Bugün sabah kahve öğlen 2 kati yumurta ve rendelenmiş havuç aksam 200 gr tavuk ve salata var menümde spor katmayı düşünüyorum rejime kilo vermem durdu siz ne dersiniz?

Bugün 7. Günüm ve sabah tartıda 72.8 Kg geldim Bu da gösteriyor ki 2günde bir 400 gr veriyorum bu kadar agir bir rejime gore az veriyorum cunku metabolizmam gerçekten çok düşük.Bu sebeple ve ciddi bir kilo kaybı düşündüğümden rejim yaninda fitness da baslayacagim hem metabolizmam hızlansın hem de sarkmasin hicbir yerim :KK66:

Spora başladım fitness 1 saat yetkili olmadığı için vücut analizim pazartesi yapılacak ilk günden sanırım 500 kalori kadar yaktım aletler öyle diyor :KK66:

Herkese merhaba bugün 8. günüm kilom dünle ayni 72.8 biraz değişiklik yapmaya karar verdim bundan sonra diyetimde sabah kahve ve 1 yumurta yaninda azıcık peynir öğlen 2 yumurta hakkımın birini sabah kullandığım için yaninda karnabahar aksam 150 gr hazır döner ve salata bakalım yarin 400 gr verebilmiş olacak miyim eğer evetse rejimde bu şekilde ufak degisiklikler yaparak devam edecegim bir de unutmadan günde 2lt su içmek gerekiyor bu diyette :)

Bugün 9. Günüm kilom 72.8 spora devam günde 1 saat 15 dakika ve analizimde vücudumda 12 kilo yag cikti :KK43: sabah kahve öğlen 100 gr yoğurt ve 100 gr salam aksam 200 gr izgara et salata karnabahar ve yarim portakal yedim bu aksam bekunis icicegim tuvalete gidemiyorum yarin sabah muhtemelen 72.4 çıkacağım umuyorum yarın yerimde saymam

Buğigün 10. Günüm ve kilo kaybım yok spora da başladığım halde moralim bozuk bugün biraz kaçamak yaptım sabah diyetinde kahve ve kızarmış ekmek vardı onları yedim öğlen azıcık yer elması yemeği ve kavrulmuş pırasa yedim 1 kaşık akşamüstü ise yarım simit yedim akşam sadece salata yiyeceğim...

Bugün 11. günüm her gün 1saat.15 dk fitness devam kilom 72.8 sabah kahve ve kızarmış ekmek öğlen100 gr salam 100 gr yoğurt akşam yoğurtlu zeytinyağlı yeşil salata ve 1 küçücük muz yedim gün içinde 2 lt su 1 sade türk kahvesi 3 çay bardağı şekersiz çay içtim umarım yarın kilo kaybım olur

Merhaba ben de cuma gününden beri diyet yapıyorum ne yaptığımı bilmiyorum :KK66: ama cumadan beri yaklaşık 3 kilo verdim... 58 le başladım şu an 55 im.. Ekmek günde sade 2 dilim normal beyaz ekmek şeker yok falan. Ben bi de telefonuma kalori sayacı indirdim. Her şeyi hesaplayarak yiyorum günlük ortalama aldığım kalori 1200 falan buna göre.. İlginç ama aşırı aç gezmiyorum ve günde sadece 2 öğün yiyorum

X