İşyerindeki anlaşmazlıklar

ezo26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2015
4.857
5.243
İyi geceler kk nın değerli hanımları, benim için problem olan bir konu hakkında fikirlerinize danışmaya geldim.

Smmm stajını bitirdigim mali müşavirle henüz tam bilgi donanımına sahip olamadıgımı düşündüğümden 1 yıl daha beraber çalışmaya karar verdim. Benim bu yerde işe başladıktan 3 ay sonra 22 yaşında bir kız arkadasımız da işe başladı 2 3 yıldır beraber çalışıyoruz yaklaşık. Bu zaman zarfında covidin hayatımıza girmesiyle dzkk gemi personeli olan eşimi 1 sene gemide eve gelmeksizin alıkoydular, uzak memlekette tek başıma yasaklarda da çalışarak 2 yaşındaki kızıma baktım bir yandan derslerim ve işimle evin işleriyle haşır neşir oldum.Gelin görün ki bu yıl da eşimin 1 senelik geçici görevi sebebiyle yalnızım, yani 1 yıl daha yalnız başımayım kızımla. Bu sebepten sagolsun müşavirimiz anlayış gösterip kolaylıklar tanıyor, diğer arkadaslarımızın da sorunu varsa onlara da aynı şekilde.
Fakat ne zamanki bu çalışan kız arkadaşımızın kankası da bizimle çalışmaya başladı, bana ters ters konuşmalar, yaşıtlarıymışımcasına ilettiğim bir görevi hayır yapamam gidemem demeler.En sonun da bir patlama yaşadı 2 gün önce 3 yıldır beraber çalıştıgımız kız.Evli oldugunu eşinin sıkıntı yaşamasını sürekli bahane edip durma dedi bu arkadas, önceki gün iyi akşamlar deyip iş saati bitiminde acele eve gittim diye:)
Ben de küçük kardeşimi söyliyim o zaman dedi, ben de kardeşinin annesinin babasının sorumlulugunda oldugunu, kızımın ise burada benim sorumlulugumda oldugunu söyledim ve kızımı bahane etmem önceliğim kızımdır, kıyaslama yaptıgın şey bile mantıklı degil dedim ama kankasıyla bir olup saçma sapan ıvır zıvır şeyden bahsedip durdular.konuşma esnasında lanlı lunlu konuştu terbiyeli konuş önce sınırlarını aşma vs. Dedim ve arkadaş yine böyle saçma sapan şeylerle beni kafasına takıp takıp doldurmuş kendini. Ben bu iki kankaya nasıl davranmalıyım. Yaşım 30,müşavirimize şikayet etmişler ve münasip bir zamanda işten çıkaracagını bildirdi smmm. Müdürümüz var bir de onunla sıkıntımız yok. Nasıl davranmalıyım. Bir de bu arkadaş bana ikimizin de kıdemi aynı aynı yıl başladık işe diyor :))) birileri yol yordam söylesin nolur.

Kizmayin ama ozel hayatini is yerine aktarip yonetimle anlasan insanlara bende kiziyorum
Cunku herkes birsekilde sebepler veya bahaneler bulur uzun surer veya kisa surer herkesin hayati kendine ozel.
Su an istenmi cikarilacaklar, boyleyse cok kotu olmus. Insallah daha iyi bir yerde cok hizli is bulurlar, kis gunu cok zor.

Size katılıyorum, bir süre idare edilebiliyor özel durumlar ama bu sürekli hale geldiğinde can sıkıcı oluyor

Size katılıyorum, bir süre idare edilebiliyor özel durumlar ama bu sürekli hale geldiğinde can sıkıcı oluyor
İyi hoş da ben tam vaktinde işten çıkıyorum diye tantana oluyor bazen acil iş oluyor mesai bitince direk çıkıyorum :) koştura koştura. Yoksa öyle işe gitmemezlik geç git erken çık gibi bir durum yok. Bu arkadaşlar biri aöf kazanmak için haftada 3 gün gelmeyip tam maaş aldı iş yükü bendeydi, diğeri ise yangınlardan dolayı 1 hafta gelmedi iş yükü yine bendeydi, sıcaklarda yorulmasınlar diye motorum var diye çoğu işi üzerlerinden aldım, ben tam vaktinde acilen çıkıyorum diye tantana oluyor, aynı dönem girdik diye kıdemimizibir görüyor birimiz smmm yiz birimiz normal çalışan

Beraber 3 ay arayla girdiğimiz kız arkadası çıkaracagını söyledi sonradan gelen kankasını degil
Siz haklısınız tamam da, sizin yüzünüzden biri işten atılacak ise hiç hoş olmamış. Vebaldir. Probleminiz olabilir Rabbim kolaylık versin ama iki yıl sizi idare etmek zorunda da değil çalışanlar. Yani sizin yetmediğiniz onlara iş olarak dönüyorsada haksızlık oluyor. Yani daha ılımlı olsaydınız yada kızların gönlünü almak için ufak seyler yapsaydınız daha iyi olurdu.

Benim yüzümden oldugunu söylemedim ki, işyerinde arkadaş kanka çalıştırmak istemedigini söyledi smmm, bir de çalışmasından memnun olmadıgını söylemiş müdürümüze çıkarmayı önceden düşünüyormuş.

Onlar olmuyor genelde birinin sevgilisi askerde diye veya aöf kazanmak için aylarca haftada 4 gün çalıştı.Onlara iş öğreten benim. Ve biz kankayız kankam haksız bile olsa onu savunurum demesiyle arkadasın miyadı doldu bende

Kız sizi şikayet etmiş ama kızı çıkarıyorlar?
E kız zaten çıkacakmış yani yapmanız gereken bir sey yok
Bu sebepten çıkarılacagını düşünmüş hanımlar ama çalışmasından memnun olmadıgını hep dürtmeyle iş yaptıgını söylediler sebep oymuş. Beni şikayet etmiş evt tartışmamızı.
Geçen gün de smmm ile tartıştılar ertesi gün öfkesini benden aldı işte. Dediği şeyi yapmayıp masaya çantasını sert vurdu arkadasımız. O yüzden ertesi günde benden çıkardı sanırım öfkeyi

İşleri düşünce ablacım diyip bilgilendirmemi istiyorlar iş bitince yaşıt gibi terslemeleri laubali hareketler enayi yerine koyuldugumu düşündürüyor.
Öteki de gidici ben sana söyleyim. Hadi yine iyisin
İnşallah onların işlerini sana kitlemezler.

Öteki de gidici ben sana söyleyim. Hadi yine iyisin
İnşallah onların işlerini sana kitlemezler.
Öteki giderse kankası gittigi için gider büyük ihtimal, gururdan bana soru sormayıp kankasına soruyor o da bilmedigi için yanlış yönlendiriyor sonuç yanlış çıkınca kabahat yine ben de :) Yok birini işe almadan çıkarmaz

Yazınızdan öyle anladım sonraki yorumları okuyunca hak verdim, ben erken cıkıyorsunyz gibi düşünmüştüm bu yuzden öyle yazdım size. Burada sizlik bir durum yokmus zaten kızlar kendi kendini kurmus size saldırmıslar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…