İşyerindeki anlaşmazlıklar

Son patlama olayını bilemedim ama eşinizin yanınızda olmaması çocuğunuzun olması iş arkadaşlarınızı ilgilendirmez. Bu durumlardan dolayı size iltimas geçiliyorsa evet bu iş arkadaşlarınızın hoşuna gitmez benimde gitmezdi.

Ayrıca iş hayatında yaşıt muhabbeti olamaz ben birimimdeki en küçük kişiyim neredeyse ama bazı konularda beni dinlemek zorundalar. Ben senin yaşıtın değilim deseler büyük olay çıkar :) Siz haklı mısınız bilmiyorum tabi ama arkadaşlarınız haksız değiller ve işe ihtiyacı varsa çok talihsiz bi duruma sebep olmuşsunuz.

Yok tabiki ben işin içindeyim smmm olmuşum belirli aşamalardan geçmişim. Benden 8 yaş küçük kızların bu şekilde söylemesi, saygısızlıkları üzdü. Benimle alıp veremiyor birşeyleri.

Ben smmm görevi icra ediyorum onları yetiştiriyorum. Ve 8 yaş küçükler, yaş bilgi eğitim de dahil olarak

Kıdem demediğiniz için ben aynı düzeydesiniz diye düşündüm o zaman reddetme gibi bi durumları olamaz tabi ki.
Dediğim gibi beraber girdik işe diye arkadasımız kıdemimizi bir görüyor :) maaşlarımızın bir olmasını bekliyor, benimle kıyaslama içine girmiş. Ufacık şeylerden patladı. İşten erken çıkma gibi durumum yok mesai bitince tartışma günü öncesi hemen çıktım diye kendince kurmuş birşeyleri.

Yapicaginiz hic birsey yok siz bu cikarmaya dayanarak tepki alirsaniz mali musavirinde gozune batar nasil davraniyosaniz mesafenizi koruyarak devam edin

Yapicaginiz hic birsey yok siz bu cikarmaya dayanarak tepki alirsaniz mali musavirinde gozune batar nasil davraniyosaniz mesafenizi koruyarak devam edin
Çıkarmaya dabilir. O belli olmaz. Ben tavrım ne olmalı diye akıl almak istedim. İşleri düşünce ablacım diyince ben unutuyorum herşeyi sonra bir anda iş bitince zıtlaşıyorlar. Nasıl davranmalıyım bilemedim

Iste normal de nasil davraniyosaniz buna mesafe ekleyerek iliskinizi yurutun. Madem kidemlisiniz kideminizi hissettirin. Ozel sohbetlere girmeyin. Ablacim ablacim diye sizinle muhabbet etmelerine izin vermeyin.

Burasi biraz garip olmus. Ayni yil baslamissiniz, 3 ay icin devrecilik yapmak mi istediniz tam anlayamadim. Iki yerde yaşla ilgili vurgunuz var, yastan ötürü saygi mi beklediniz?

Her neyse.

Ailevi sebepleri, özel hayati ise bu kadar yansitmaya karsiyim. Zor bir dönem gecirmissiniz anliyorum ama herkesin is disinda sorumluluklari mutlaka var. Pandemide zaten herkese mutlaka ek stres, sorun, sorumluluk cikti. Herkes ise bu denli yansitsa icinden cikilmaz olur.

Zaten isten cikacakmis, is bulmus. (Neden cikartiliyor onu da anlamadim) Sorun da kalmamis gibi. Ama ayni duzende giderseniz kankasiyla da sorun yasama ihtimaliniz yuksek.

Ben dogum sonrasi sözlesme yeniletmistim. Is durumuna göre uygunsa gitmedigim, erken ciktigim gunler oluyordu. Imkan varsa mudurunuzle konusup daha esnek kuralli bi sözlesme talep edebilirsiniz. Kimsenin yorum yapma hakki kalmaz. Kafa rahat, tertemiz

çok alakasız ama ben yaş hesabınız anlamadım.
sizden 3 ay sonra 22 yaşındaki kız işe başlamış, 2-3 senedir beraber çalışıyorsunuz, şu cümlenize göre:
22 yaşında bir kız arkadasımız da işe başladı 2 3 yıldır beraber çalışıyoruz yaklaşık.
yaşım 30 aramızda 8 yaş var diyorsunuz sonra da..
ya kız 19 yaşında işe başladı yada aranızda 4-5 yaş var ?

burası sizin ilk işiniz miydi ? yoksa zaten tecrübeli mi girdiniz ?

Bu iş hayatı neden böyle anlamıyorum. Ben de muhasebeciyim. Mesela sağı solu temizleyen abla vardı erken yollardım evine işi bitince git abla evine derdim ( çalıştığım fabrikada idari işlere ben bakıyordum ) sonra bu abla ben demeden kafasına göre çıkıp gitmeye, etrafı temizlememeye başladı. Abla bir el atıver sağa sola zana zahmet diyincede aman nasılsa yine batacak demişdi bana Gerçekten bazen suratsız ve soğuk olmak gerekiyor bazı insanlara. Senin samimiyet ve güler yüzünü pısırıklık olarak algılayabiliyorlar.

Yaş vurgulamamın sebebi lan, ulan gibi hakaret içerikli sözlerle bağırarak konuşması, haliyle saygı bekliyorum, evet aynı dönem girdik işe ama ben smmm im kendisi üniyi yeni bitirmiş öğrenmek amaçlı girdigi bir işti. Üçüncüsü müşavirimiz hepimize o esnek çalışma düzenini saglıyor ki en başta kendisine açıköğretim sınavını kazanabilmesi için 4 ay cuma cumartesileri tam maaşlı çalışmama izni verdi ben böyle büyük ayrıcalıklar beklemedim. İşe vaktinde gider vaktinde çıkarım ama bazen hızlı giderim. Bu sebepten dolayı motorsiklet bile aldım.İş için de kullanıyoruz kızlar ın işlerinde de kullandırıyordum. Ama işleri bitince beni yaşıt gibi terslemeye başlıyorlar. Ve seviye düşüyor cevap versem

Tecrübeli girdim arkadas tecrübesizdi. Onu hakaretvari sözlerinden dolayı söyledim. Çünkü işyerinde birbirlerine şakayla karışık çok hakaret ediyorlar.

Tecrübeli girdim arkadas tecrübesizdi. Onu hakaretvari sözlerinden dolayı söyledim. Çünkü işyerinde birbirlerine şakayla karışık çok hakaret ediyorlar.

yok ben yaş hesabı yanlış diye - biliyorum gereksiz - takıldım onu hesaplamaya çalıştım.
buradaki gibi çok fazla yaş vurgusu yapıyorsanız iş yerinde bazı hareketleri buna tepki de olabilir. sizde eleştireceğim tek şey bu.

Size lan ve ulan mi diyorlar?

Pozisyonla, yasla, kidemle hic alakasi olmadan cozulmesi gereken bir durum. Isyerinde biri bana lan dese vay haline.
Mudurunuz duymuyor mu, ne diyor bu hakaretlere?

Öğrenmek istiyorlarsa bu yolda devam edeceklerse diye kitaplarımı ayırdım, yol gösterdim ama bu işi yapmaktan nefret ediyorlar para için yaptıklarını söylüyorlar ve haliyle benim enerjimi de emiyorlar. Evet ben de hergün onlara kalmadan günaydın der iyi akşamlar derim onlarda bu huy adap yok, demek zorunda degiliz dedi son gelen de peki dedim. Ters bir laf etsen anında çirkefleşiyorlar.

Yoo yaş vurgusu yapacagımız muhabbetler yok gayet de onların yaşıtı gibi hatta onlardan daha enerjiğim. Daha hevesli ve severek yapıyorum işimi. :) Arkadas annesine veya yakın çevresine hakaret ediyor böyle ama ben kaldıramam tabiki yaş hesabı yaparım

Size lan ve ulan mi diyorlar?

Pozisyonla, yasla, kidemle hic alakasi olmadan cozulmesi gereken bir durum. Isyerinde biri bana lan dese vay haline.
Mudurunuz duymuyor mu, ne diyor bu hakaretlere?
Müdürün yanında dedi arkadas zaten, müdür de onları bana karşı savunmaya çalışıyor onlar böyle demek istemedi şöyle demek istiyor aslında gibi yorumlar yaptı.
Ben de sıkımtısı olan varsa smmm ye şikayet etsin dedim. Biz öyle biri degiliz söylemeyiz dediler ve söylemişler. Müdür Allahlık zaten.

anlatamıyorum sanırım :)
konu enerjik olmanız değil, hakareti kaldırın da demedim.
enerjik olabilir ama her an "ben sizden büyüğüm" de diyebilirsiniz. bu da itici gelmiş olabilir.
ayrıca hakareti kaldırmanın yaşı yoktur. bunun için illa yaşı vurgulamak da bana gereksiz geldi.
kısacası bu yaş konusundaki ısrarınız bana biraz bu konuda insanları sıktınız gibi hissettirdi. o yüzden yazdım.

Bu konuyla alakalı onlara bir söz etmedigim için bundan dolayı sıkıntımız yok. Biraz hızlı yazdıgım için farketmeden vurgulamış olabilirim. Onun harici yok. Smmm müdürden sonra yetki sende dedikten sonra bu arkadas bana tavır almaya başladı. Yaşla alakalı hiçbir sıkıntı yok. Arkadas gibi beraber takılır denize giderdik istedigi yere bırakırdım. Kendince kompleks yapmaya başladı smmm olmak istedi ama bunun için bir gayret göstermedi. İşveren de bunun 1 yıldır farkındaydı. Açıkçası fırsat kolluyormuş sanırım. Ayrıca müdürümüz yeni önlisans bitirdi, mevzuat konularına hakim mükelleflerle iyi diyaloglar kuran benim, müdürümüze bazı şeyleri ben ögretiyorum bazen. Buna içten içe sinir olup aynı anda çevrimiçi olup dedikodu yaptıklarının da farkındayım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…