Kalbimi burkan icimi acitan konu

Erbdky

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
2.379
1.442
38
Merhaba sadece dertleşmek içimdekileri duygularımı paylaşmak istiyorum
Ben 7 yıldır evliyim 3 kere kaybım oldu bebeğimi kaybettim ve şuanda olmuyor bebegimiz eşimin ablası var evli 8 yaşında 1 oğlu var ve benim dusuklerden kayiptan sonra yaşadığım acıyada şahit oldu zamaninda ve şuan hamile direk söylemedi bize daha doğrusu direk hamileyim demedi ama hareketleriyle zaten belli etmişti yemek yapamıyorum ev temizleyemiyorum midem kötü vb birçok şekilde çok belli etti bigün bize geldi yemek hazırlıyorum yanıma yanaştı direk 2 buçuk aylik hamileyim dedi bende tahmin etmistim dedim rabbim sağlıkla kucağınıza almayida nasip etsin diye dua ettim (çünkü kaybın ne olduğunu çok iyi biliyorum kimseye yaşatmasın rabbim) tamam çok mutlu, onun adında mutlu oldum ama yaşadıklarımı biliyor bide gülerek aslında istemiyoduk supriz oldu diye kahkayla söyledi sonra eşi geldi mesela evde konuşabilirdi direk benim ilacım az kaldi almamız lazım falan diye ki acil bi ilac değilmiş bu arada konuşması sürekli yanımda karnını sevmesi falan yanlış anlaşılmasın kıskançlık değil bendeki sadece yaşadıklarımı bilmesine rağmen en azından benim yanımda benim yaşadıklarımı aklıma getirecek hareketler yapması uzuyor yemek falan güzel yiyo masallah yedikten sonra ay basim donuyo ay midem kötü oldu azcık yatiyim tamam hamilelikte normal ama naza çektiği o kadar belli oluyorki bide içtiği bi surup varmış sehba var cay içiyoruz ilaci getirdi koydu ortaya giderken ay ilacımı unutmayım falan ya belki ben yaralıyım diye fazla alınganlık yapıyor olabilirim ama çok çok fazla beni acıtacak hareket yapıyor, bi gun esim kaynanam ben gorumcem gorumcemin 8 yaşındaki oğlu oturuyoruz telefondan aöf sınavla ilgini biseye bakıyordum gorumcemin oğlu yenge napiyon telefonda neye bakıyon diye sordu bende sınavlara bakıyorum yengem dedim yenge sen kaç yaşındasın ki okula gidiyor dedi bende şakasına 15 dedim çocuk nedese bana yenge sen o yuzdenmi çocuk doguramiyon demesinmi şok oldum dondum kaldım demekki benim konum çocuğun yanında falan konuşuluyor dedim. içime oturdu daha çok şey varda bunlar bile çok uzun oldu sakın beni kötü eleştirmeyin kıskançlıkta yok Rabbım kimseyede benim yaşadığım acıları yaşatmasın sağlıkla bebeklerini kucağına alsın hamile olan herkes zamanınızdan çaldıysam helal edin kızlar

Son düzenleme:
Ben 7 yıldır evliyim 3 kere kaybım oldu bebeğimi kaybettim ve şuanda olmuyor bebegimiz eşimin ablası var evli 8 yaşında 1 oğlu var ve benim dusuklerden kayiptan sonra yaşadığım acıyada şahit oldu zamaninda ve şuan hamile direk söylemedi bize daha doğrusu direk hamileyim demedi ama hareketleriyle zaten belli etmişti yemek yapamıyorum ev temizleyemiyorum midem kötü vb birçok şekilde çok belli etti bugün bize geldi yemek hazırlıyorum yanıma yanaştı direk 2 buçuk hamileyim dedi bende tahmin etmistim dedim rabbim sağlıkla kucağınıza almayida nasip etsin diye dua ettim (çünkü kaybın ne olduğunu çok iyi biliyorum kimseye yaşatmasın rabbim) tamam çok mutlu onun adında mutlu oldum ama yaşadıklarımı biliyor bide gülerek aslında istemiyoduk supriz oldu diye kahkayla söyledi sonra eşi geldi mesela evde konuşabilirdi direk benim ilacım az kaldi almamız lazım falan diye ki acil bi ilac değilmiş bu arada konuşması sürekli yanımda karnını sevmesi falan yanlış anlaşılmasın kıskançlık değil bendeki sadece yaşadıklarımı bilmesine rağmen en azından benim yanımda benim yaşadıklarımı aklıma getirecek hareketler yapması uzuyor yemek falan güzel yiyo masallah yedikten sonra ay basim donuyo ay midem kötü oldu azcık yatiyim tamam hamilelikte normal ama naza çektiği o kadar belli oluyorki bide içtiği bi surup varmış sehba var cay içiyoruz ilaci getirdi koydu ortaya giderken ay ilacımı unutmayım falan ya belki ben yaralıyım diye fazla alınganlık yapıyor olabilirim ama çok çok fazla beni acıtacak hareket yapıyor, bi gun esim kaynanam ben gorumcem gorumcemin 8 yaşındaki oğlu oturuyoruz telefondan aöf sınavla ilgini biseye bakıyordum gorumcemin oğlu yenge napiyon telefonda neye bakıyon diye sordu bende sınavlara bakıyorum yengem dedim yenge sen kaç yaşındasın ki okula gidiyor dedi bende şakasına 15 dedim çocuk nedese bana yenge sen o yuzdenmi çocuk doguramiyon demesinmi şok oldu dondum kaldım demekki benim konum çocuğun yanında falan konuşuluyor dedim. içime oturdu daha çok şey varda bunlar bile çok uzun oldu sakın beni kötü eleştirmeyin kıskançlıkta çok Rabbım kimseyede benim yaşadığım acıları yaşatmasın sağlıkla bebeklerini kucağına alsın hamile olan herkes zamanınızdan çaldıysam helal edin kızlar

Görümceniz kocasına nazını kendi evinde yapabilirmiş ; bilinçli veya bilinçsiz ayıp etmiş. Bilinçsizse umarım en kısa sürede ne yaptığının farkına varır. Bilinçliyse inşallah kırdığı yerden kırılmaz.

Görümceniz çocuğunun söylediklerine müdahale etmedi mi ? Kim ne yaparsa kendine yapar.

Mutlu bir evliliğin, hayatın olmazsa olmazı çocuk değil; eşinizle birbirinize olan sevginiz.

Görümceniz kocasına nazını kendi evinde yapabilirmiş ; bilinçli veya bilinçsiz ayıp etmiş. Bilinçsizse umarım en kısa sürede ne yaptığının farkına varır. Bilinçliyse inşallah kırdığı yerden kırılmaz.

Görümceniz çocuğunun söylediklerine müdahale etmedi mi ? Kim ne yaparsa kendine yapar.

Mutlu bir evliliğin, hayatın olmazsa olmazı çocuk değil; eşinizle birbirinize olan sevginiz.
Kimse düşmanım bile benim yaşadığım acıları yaşamasın.. oğluna sadece sus bakiyim o nasıl laf dedi sadece

Kimse düşmanım bile benim yaşadığım acıları yaşamasın.. oğluna sadece sus bakiyim o nasıl laf dedi sadece

Gönlünüzü ferah tutun. Kimsenin sizi üzüp kırmasına da müsaade etmeyin. Karşınızdaki insan halden anlamıyorsa aranıza mesafe koyun. Hamileliği sebebiyle pohpohlanmak istiyorsa bunu eşinden talep edebilir, sizden değil.

Çocuğuna dediği cevap Yeterli bir cevap, belki evde de bu konuda çocuğunu uyarmıştır karşısına alıp. Evet görümceniz o nazlanmaları evde de yapabilirdi bu arada gereksiz olmuş onlar. Sizin acınızı da anlıyorum ama hamile olan her kadin bu davranışları yapıyor yani size inat vs yapmadığını düşünüyorum. O da bu haberi ailesiyle beraber yaşamak isteyecek bu da onun hakkı. Hayatta kayıplar varsa kazanımlar da var. Ve kayıpların olması kazanımlardan bahsedilemeyeceği anlamına gelmemeli. Allah yardımcınız olsun acısı büyük siz de fazlaca hassassınız bu konuda ama bunları çok yaşayacaksınız bu durumla da uzman eşliğinde baş edebilirsiniz bence çok iyi gelecektir

Ben 7 yıldır evliyim 3 kere kaybım oldu bebeğimi kaybettim ve şuanda olmuyor bebegimiz eşimin ablası var evli 8 yaşında 1 oğlu var ve benim dusuklerden kayiptan sonra yaşadığım acıyada şahit oldu zamaninda ve şuan hamile direk söylemedi bize daha doğrusu direk hamileyim demedi ama hareketleriyle zaten belli etmişti yemek yapamıyorum ev temizleyemiyorum midem kötü vb birçok şekilde çok belli etti bigün bize geldi yemek hazırlıyorum yanıma yanaştı direk 2 buçuk aylik hamileyim dedi bende tahmin etmistim dedim rabbim sağlıkla kucağınıza almayida nasip etsin diye dua ettim (çünkü kaybın ne olduğunu çok iyi biliyorum kimseye yaşatmasın rabbim) tamam çok mutlu, onun adında mutlu oldum ama yaşadıklarımı biliyor bide gülerek aslında istemiyoduk supriz oldu diye kahkayla söyledi sonra eşi geldi mesela evde konuşabilirdi direk benim ilacım az kaldi almamız lazım falan diye ki acil bi ilac değilmiş bu arada konuşması sürekli yanımda karnını sevmesi falan yanlış anlaşılmasın kıskançlık değil bendeki sadece yaşadıklarımı bilmesine rağmen en azından benim yanımda benim yaşadıklarımı aklıma getirecek hareketler yapması uzuyor yemek falan güzel yiyo masallah yedikten sonra ay basim donuyo ay midem kötü oldu azcık yatiyim tamam hamilelikte normal ama naza çektiği o kadar belli oluyorki bide içtiği bi surup varmış sehba var cay içiyoruz ilaci getirdi koydu ortaya giderken ay ilacımı unutmayım falan ya belki ben yaralıyım diye fazla alınganlık yapıyor olabilirim ama çok çok fazla beni acıtacak hareket yapıyor, bi gun esim kaynanam ben gorumcem gorumcemin 8 yaşındaki oğlu oturuyoruz telefondan aöf sınavla ilgini biseye bakıyordum gorumcemin oğlu yenge napiyon telefonda neye bakıyon diye sordu bende sınavlara bakıyorum yengem dedim yenge sen kaç yaşındasın ki okula gidiyor dedi bende şakasına 15 dedim çocuk nedese bana yenge sen o yuzdenmi çocuk doguramiyon demesinmi şok oldum dondum kaldım demekki benim konum çocuğun yanında falan konuşuluyor dedim. içime oturdu daha çok şey varda bunlar bile çok uzun oldu sakın beni kötü eleştirmeyin kıskançlıkta yok Rabbım kimseyede benim yaşadığım acıları yaşatmasın sağlıkla bebeklerini kucağına alsın hamile olan herkes zamanınızdan çaldıysam helal edin kızlar
Boş insanlar için üzmeyin kendinizi....

Son düzenleme:
Belkide sadece düşüncesizlik etmiştir.
Rabbim gönlünüze göre versin sizede en kısa zamanda hayırlısı ile nasip olsun ♡

Ben görümcenizin art niyetle yaptığı hareketler olduğunu düşünmedim. Benim de eltimin bebeği olmuyor mesela bebeğimi doğururken sancı çekerken hep onun için dua ettim o esnada edilen dualar kabul oluyor diye. Ama şimdi biraraya geldiğimizde nasıl davranacağımı şaşırıyorum. Oğlumu sevsem yanlış anlar mı anneliğin yorucu olduğunu söylersem yanlış anlar mı diye. Emin olun karşı taraf için de zor bir durumdur. Sonuçta eşiniz onun erkek kardeşi. Çocuğun öyle söylemesine gelince şimdi illaki konuşuluyor bu konu bence bu da bir art niyet olduğunu göstermez. Allahım hayırlısıyla gönlünüzdeki duayı kabul etsin. Sıkmayın canınızı Allah büyük

Kasıtlı yapmadığına bende inanmak istiyorum ilerleyen zamanlarda belli olacak ama bi sıkıntısı olduğu zaman yanında olurum inşallah sıkıntısı olmazda çünkü o benim 12 haftalik bebeğimi kaybettigimde yanımda olmadı bi yabancı gibi 4 5 gun sonra geldi

En kötü yanida eşimin de bunu farketmesi direk soylemesede tanıyorum eşimi benim acımı anlıyor ama ablası oda arada bırakmam

Kasıtlı yapmadığına bende inanmak istiyorum ilerleyen zamanlarda belli olacak ama bi sıkıntısı olduğu zaman yanında olurum inşallah sıkıntısı olmazda çünkü o benim 12 haftalik bebeğimi kaybettigimde yanımda olmadı bi yabancı gibi 4 5 gun sonra geldi
bu arada çok geçmiş olsun kayıplarınız için. Genetik test pıhtılaşma testleri vs her şeyi yaptırmışsınızdır elbette değil mi? Herhangi bir sıkıntı çıktı mı onlarda bir sebep vs

Kıyamam kalbinize sarılıyorum

bu arada çok geçmiş olsun kayıplarınız için. Genetik test pıhtılaşma testleri vs her şeyi yaptırmışsınızdır elbette değil mi? Herhangi bir sıkıntı çıktı mı onlarda bir sebep vs
Pıhtılaşma genetikte sıkıntı şuan tüp bebek için adım attık 2 ay önce dosya açıldı henüz baslamadik tam tedaviye

X