Kalbimi burkan icimi acitan konu

Pıhtılaşma genetikte sıkıntı şuan tüp bebek için adım attık 2 ay önce dosya açıldı henüz baslamadik tam tedaviye
Anladım hakkınızda hayırlısı olsun en azından sebebi varmış inşallah tüp bebekle hemen gelir bebeğiniz sağlıklı bir şekilde 🙏 sizin için dua edeceğim hayırlısıyla bebeğinize kavuşursunuz inşallah

Anladım hakkınızda hayırlısı olsun en azından sebebi varmış inşallah tüp bebekle hemen gelir bebeğiniz sağlıklı bir şekilde 🙏 sizin için dua edeceğim hayırlısıyla bebeğinize kavuşursunuz inşallah
Insallah Rabbım kendime isteyen herkese hep dua ediyorum benim imtihanım da bu dünyada böyleymiş

Merhaba sadece dertleşmek içimdekileri duygularımı paylaşmak istiyorum
Ben 7 yıldır evliyim 3 kere kaybım oldu bebeğimi kaybettim ve şuanda olmuyor bebegimiz eşimin ablası var evli 8 yaşında 1 oğlu var ve benim dusuklerden kayiptan sonra yaşadığım acıyada şahit oldu zamaninda ve şuan hamile direk söylemedi bize daha doğrusu direk hamileyim demedi ama hareketleriyle zaten belli etmişti yemek yapamıyorum ev temizleyemiyorum midem kötü vb birçok şekilde çok belli etti bigün bize geldi yemek hazırlıyorum yanıma yanaştı direk 2 buçuk aylik hamileyim dedi bende tahmin etmistim dedim rabbim sağlıkla kucağınıza almayida nasip etsin diye dua ettim (çünkü kaybın ne olduğunu çok iyi biliyorum kimseye yaşatmasın rabbim) tamam çok mutlu, onun adında mutlu oldum ama yaşadıklarımı biliyor bide gülerek aslında istemiyoduk supriz oldu diye kahkayla söyledi sonra eşi geldi mesela evde konuşabilirdi direk benim ilacım az kaldi almamız lazım falan diye ki acil bi ilac değilmiş bu arada konuşması sürekli yanımda karnını sevmesi falan yanlış anlaşılmasın kıskançlık değil bendeki sadece yaşadıklarımı bilmesine rağmen en azından benim yanımda benim yaşadıklarımı aklıma getirecek hareketler yapması uzuyor yemek falan güzel yiyo masallah yedikten sonra ay basim donuyo ay midem kötü oldu azcık yatiyim tamam hamilelikte normal ama naza çektiği o kadar belli oluyorki bide içtiği bi surup varmış sehba var cay içiyoruz ilaci getirdi koydu ortaya giderken ay ilacımı unutmayım falan ya belki ben yaralıyım diye fazla alınganlık yapıyor olabilirim ama çok çok fazla beni acıtacak hareket yapıyor, bi gun esim kaynanam ben gorumcem gorumcemin 8 yaşındaki oğlu oturuyoruz telefondan aöf sınavla ilgini biseye bakıyordum gorumcemin oğlu yenge napiyon telefonda neye bakıyon diye sordu bende sınavlara bakıyorum yengem dedim yenge sen kaç yaşındasın ki okula gidiyor dedi bende şakasına 15 dedim çocuk nedese bana yenge sen o yuzdenmi çocuk doguramiyon demesinmi şok oldum dondum kaldım demekki benim konum çocuğun yanında falan konuşuluyor dedim. içime oturdu daha çok şey varda bunlar bile çok uzun oldu sakın beni kötü eleştirmeyin kıskançlıkta yok Rabbım kimseyede benim yaşadığım acıları yaşatmasın sağlıkla bebeklerini kucağına alsın hamile olan herkes zamanınızdan çaldıysam helal edin kızlar
Siz bu konuda hassas olduğunuz için karşı tarafında hassas olması gerektiğini düşünüyorsunuz ama maalesef çoğu insanda böyle ince düşünce yok. Sadece kendi mutluluğunu önemseyen insan dolu çevremiz o yüzden fazla takılmamak gerekiyor. Rabbim inşallah en yakın zamanda sizede nasib eder üzülmeyin.

Görumce art niyetli mi değil mi bilemeyiz ama düşüncesiz olduğu kesin. İlk çocuğu da değil yani nazını, niyazında evinde yapsın, sürpriz oldu falan demesin size bir zahmet. Siz alıngan değilsiniz sonuç olarak.

Düşüklerinizde yanınızda olmamış, size bir şey olursa yardımcı olmak zorunda değilsiniz. Kendinizi de buna sartlamayin.

Allah gönlünüze göre versin çocuk konusunda.

Merhaba. Kayıpların için çok üzgünüm. Teselli olmaz ama yalnız değilsin. 17 26 ve 6 haftalık 3 kayıp sonrasında kızım doğdu. 8 yaşında şu anda.

Senin duyduklarinin mislini duydum. Ne zaman kendini psikolojik olarak çocuğum olmalı fikrinden uzaklastirirsan o zaman istemiyorduk ama supriz oldu diyeceksin. Bunu yaşayarak anladim.

Onun kendi hadsizligi terbiyesizliği. Görümcene öyle yapmak yakışmış.

İstersen özelden mesaj atabilirsin. Konuşabiliriz. Bu tarz söylemler ile nasıl başa çıkamadım anlatabilirim.

Görumce art niyetli mi değil mi bilemeyiz ama düşüncesiz olduğu kesin. İlk çocuğu da değil yani nazını, niyazında evinde yapsın, sürpriz oldu falan demesin size bir zahmet. Siz alıngan değilsiniz sonuç olarak.

Düşüklerinizde yanınızda olmamış, size bir şey olursa yardımcı olmak zorunda değilsiniz. Kendinizi de buna sartlamayin.

Allah gönlünüze göre versin.
Sartlamadim kendimi ben kendi kalbimin doğrusunu yapmak isterim hep tabi karşımdaki belli bir sınırım var geçerse iyi niyetimi kullanırsa rabbime birakirim Amin canim

Merhaba. Kayıpların için çok üzgünüm. Teselli olmaz ama yalnız değilsin. 17 26 ve 6 haftalık 3 kayıp sonrasında kızım doğdu. 8 yaşında şu anda.

Senin yaşadıklarının mislini duydum. Ne zaman kendini psikolojik olarak çocuğum olmalı fikrinden uzaklastirirsan o zaman istemiyorduk ama supriz oldu diyeceksin. Bunu yaşayarak anladim.

Onun kendi hadsizligi terbiyesizliği. Görümcene öyle yapmak yakışmış.

İstersen özelden mesaj atabilirsin. Konuşabiliriz. Bu tarz söylemler ile nasıl başa çıkamadım anlatabilirim.
Cok iyi anlıyorum senide rabbim yaşatmasın böyle acı evladinla uzun sağlıklı ömürleriniz olsun insallah

Kasıtlı yapmadığına bende inanmak istiyorum ilerleyen zamanlarda belli olacak ama bi sıkıntısı olduğu zaman yanında olurum inşallah sıkıntısı olmazda çünkü o benim 12 haftalik bebeğimi kaybettigimde yanımda olmadı bi yabancı gibi 4 5 gun sonra geldi
Herkes akraba olur ama Anlayışlı olamaz herkes arkadaş olur ama dost olamaz

Anlatım ve yaşadıklarınizdan size hak veriyorum bende anneyim arkadaşımin yanında hamileliğimle ilgili ne ima ne belirti verdim oda çocuk istiyordu.Ben duygularimi yasiyacagim diye kimseyi görmezden gelemem vurdumduymaz olamam ben böyle yetişmiş bir insan olarak karşımdakini de öyle görmek isterim ..hani diyoruz ya nasıl bulmka istiyorsan öyle bırak
Neyse sen hassas bir donemdesin ama eminim seninde yakında olur sen önüne bak boş beleş muhabbet edenleri gormezden gel

Yani çokta kötü niyetli olduğunu sanmıyorum görümcenizin. Yaptıysada Naz yapmış eşine sizlik bir durum yok bence. Çocuğunuda daha ne desin dövecek hali yok çocuk işte. Burada geçmiş olsun umarım tez zamanda bebişiniz olur

Ben 7 yıldır evliyim 3 kere kaybım oldu bebeğimi kaybettim ve şuanda olmuyor bebegimiz eşimin ablası var evli 8 yaşında 1 oğlu var ve benim dusuklerden kayiptan sonra yaşadığım acıyada şahit oldu zamaninda ve şuan hamile direk söylemedi bize daha doğrusu direk hamileyim demedi ama hareketleriyle zaten belli etmişti yemek yapamıyorum ev temizleyemiyorum midem kötü vb birçok şekilde çok belli etti bigün bize geldi yemek hazırlıyorum yanıma yanaştı direk 2 buçuk aylik hamileyim dedi bende tahmin etmistim dedim rabbim sağlıkla kucağınıza almayida nasip etsin diye dua ettim (çünkü kaybın ne olduğunu çok iyi biliyorum kimseye yaşatmasın rabbim) tamam çok mutlu, onun adında mutlu oldum ama yaşadıklarımı biliyor bide gülerek aslında istemiyoduk supriz oldu diye kahkayla söyledi sonra eşi geldi mesela evde konuşabilirdi direk benim ilacım az kaldi almamız lazım falan diye ki acil bi ilac değilmiş bu arada konuşması sürekli yanımda karnını sevmesi falan yanlış anlaşılmasın kıskançlık değil bendeki sadece yaşadıklarımı bilmesine rağmen en azından benim yanımda benim yaşadıklarımı aklıma getirecek hareketler yapması uzuyor yemek falan güzel yiyo masallah yedikten sonra ay basim donuyo ay midem kötü oldu azcık yatiyim tamam hamilelikte normal ama naza çektiği o kadar belli oluyorki bide içtiği bi surup varmış sehba var cay içiyoruz ilaci getirdi koydu ortaya giderken ay ilacımı unutmayım falan ya belki ben yaralıyım diye fazla alınganlık yapıyor olabilirim ama çok çok fazla beni acıtacak hareket yapıyor, bi gun esim kaynanam ben gorumcem gorumcemin 8 yaşındaki oğlu oturuyoruz telefondan aöf sınavla ilgini biseye bakıyordum gorumcemin oğlu yenge napiyon telefonda neye bakıyon diye sordu bende sınavlara bakıyorum yengem dedim yenge sen kaç yaşındasın ki okula gidiyor dedi bende şakasına 15 dedim çocuk nedese bana yenge sen o yuzdenmi çocuk doguramiyon demesinmi şok oldum dondum kaldım demekki benim konum çocuğun yanında falan konuşuluyor dedim. içime oturdu daha çok şey varda bunlar bile çok uzun oldu sakın beni kötü eleştirmeyin kıskançlıkta yok Rabbım kimseyede benim yaşadığım acıları yaşatmasın sağlıkla bebeklerini kucağına alsın hamile olan herkes zamanınızdan çaldıysam helal edin kızlar
Çocuk doguramiyon lafını ailesinden duymus diye kesin konusamayiz şimdiki çocuklar çok uyanık. Annesinin hamile olduğunu biliyorsa ordan akıl yürütmüştür.ya da sosyal platformlarda sürekli çocuk gelin konuşuluyor. Bizim 8 yaş gibi değil bu nesil. Sizin acınız var Allah yasatmasin bir daha umarım sağlıkla size de nasip olur. size ağır gelmiş olabilir ama 8 yıldan sonra gelen çocuk da heyecan vermis olabilir. Size nispet yaptığını dusunmedim ben. Siz gorumcenizi tanırsınız o kadar kötü kalpli mi ?

Ah ah seni çok iyi anlarım benimde iki kaybım var kıskanıyo zannetmesinler diye hamile arkadaşlarımın karnını sevdim onların bebeklerine onlarla beraber mağazadan kıyafet baktım yanlış anlamasınlar diye kıyafetlere tatlı tatlı yorumlar yaptım kıskançlık değil tabi ama ben bunları yaparken ciğerim yandı Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın gebe olanlarda inşallah sağlıklı sıhhatli kucaklarına alırlar yavrularını

Çocuk doğurmayı marifet sanan insan çok malesef halbuki Allah nasip ediyor ki oluyor benimde aynı durum sürekli bebek görmesi, mevlid veya doğum günü ortamlarında çoğunluğun en ufak göbeği görüp a hamile misin? , ay sana çok dua ediyorum seninde olsun diye , tüpe gitsenize bak falancanın oldu öyle vs yorumlarına aşırı sinir oluyorum belki art niyet yoktur ama neden insanların acılarına dokunma gereği duyuyorlar acaba sanane yani doğum yaparsın kardeş yok mu yoksa olmuyor mu 2. Derler bu seferde 😤 cahille muhatap olmak çok zor

Tabiki çocuğunun gelişimine karisamam yani diyeceğini falan söylemem ama bi çok kez şahit oldum şundan şunu soyle işte (bi akrabasindan yiyecek kışlık seyler )şöyle söylee diye vb tembihlediklerini gördüm duydum.
Acısı olanlara rabbim tez zamanda hafifletecek evlatlar verir sağlıkla hayırla inşallah

Rabbim tez zamanda hayırlısıyla gönlünüze göre nasip etsin inşallah.

Merhaba
Görümceniz ya düşüncesiz cahil ya da kötü kalpli biri. Onu tanıyan sizsiniz, siz bilirsiniz.
Ama neyse ne kafanıza takmayın.
Her ne sebeple olursa olsun, kendisine zararı.

İnşallah en kısa zamanda sağlıkla hayırlı evlatlar nasip olsun size.
Bende de pıhtılaşma var, iğne kullanarak geçirdim gebeliklerimi.
Öyle birşey mi acaba sizin de.
İnşallah süreçleriniz kolaylıkla geçsin.Alın kucağınıza evladınızı ❤️

Merhaba
Görümceniz ya düşüncesiz cahil ya da kötü kalpli biri. Onu tanıyan sizsiniz, siz bilirsiniz.
Ama neyse ne kafanıza takmayın.
Her ne sebeple olursa olsun, kendisine zararı.

İnşallah en kısa zamanda sağlıkla hayırlı evlatlar nasip olsun size.
Bende de pıhtılaşma var, iğne kullanarak geçirdim gebeliklerimi.
Öyle birşey mi acaba sizin de.
İnşallah süreçleriniz kolaylıkla geçsin.Alın kucağınıza evladınızı ❤️
Amin isteyen herkese versin rabbim sağlıkla, aynen gebe kalırsam iğneyle devam edecek ayrıca erken menopoz genetik bozukluk yumurta rezervim az

X