Kalbimi burkan icimi acitan konu

Yüksek sesle kendinize şöyle deyin; “ görümcemin (X abla, kişi ya da adına ne diyorsanız) çocuğu olacağı için onun adına mutluyum. Allahım ona hayırlı sağlıklı bir evlat ver, şeytanın onunla beni kışkırtmasına müsade etme. Ben onun adına mutluyum. İnşallah en yakın zamanda benim de sağlıkla hayırla bir çocuğum olur.”

Bunu her onun gebeliği ile ilgili düşünce aklınıza geldikçe yüksek sesle ve sizi üzen duygu geçene kadar söyleyin. Yüksek sesle söyleyin ki kulağınız dediğinizi duysun ve kalbiniz ikna olsun. Yoksa onun bilinçli ya da bilinçsiz yaptığı her hareket sizi rahatsız edecektir. Dediğimi yapın bir müddet sonra onu gözünüz görmeyecek inşallah

Amin isteyen herkese versin rabbim sağlıkla, aynen gebe kalırsam iğneyle devam edecek ayrıca erken menopoz genetik bozukluk yumurta rezervim az
Anlıyorum. Olsun var her şeyin çaresi.
İnancınız tam olsun, olumsuzluklara kapatın kendinizi.
Mümkünse süreçlerinizi de özelinizde yaşayın. Kim ne dedi derdiniz olmaz.
Hadi hayırlısı.
İnşallah müjdeli haberleri de yazarsınız.

En kötü yanida eşimin de bunu farketmesi direk soylemesede tanıyorum eşimi benim acımı anlıyor ama ablası oda arada bırakmam
mümkün olduğunca görüşmeyin görümce ile

çocuk isteyip de olmayan arkadaş/ tanıdıklarımın yanında ekstra dikkat ederim çocuklarımla iletişimde
görümceniz cahil ve densiz

Rabbim tez zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşallah size de

Rabbim iniş tez zamanda sana da versin.
Ya bu tarz konularda maalesef insanlar duyarsız.
Bılmıyorum bazen acımasız da oluyor .
Annem daha önce bir ölü doğum iki tane düşük yapmış ben 4.bebekmişim

7 yıl beklemiş beni .
Ama sonunda olmuş .
Annem hep der çok kötü zamanlardı Allah kimseye yasatmasın diye .

Merhaba sadece dertleşmek içimdekileri duygularımı paylaşmak istiyorum
Ben 7 yıldır evliyim 3 kere kaybım oldu bebeğimi kaybettim ve şuanda olmuyor bebegimiz eşimin ablası var evli 8 yaşında 1 oğlu var ve benim dusuklerden kayiptan sonra yaşadığım acıyada şahit oldu zamaninda ve şuan hamile direk söylemedi bize daha doğrusu direk hamileyim demedi ama hareketleriyle zaten belli etmişti yemek yapamıyorum ev temizleyemiyorum midem kötü vb birçok şekilde çok belli etti bigün bize geldi yemek hazırlıyorum yanıma yanaştı direk 2 buçuk aylik hamileyim dedi bende tahmin etmistim dedim rabbim sağlıkla kucağınıza almayida nasip etsin diye dua ettim (çünkü kaybın ne olduğunu çok iyi biliyorum kimseye yaşatmasın rabbim) tamam çok mutlu, onun adında mutlu oldum ama yaşadıklarımı biliyor bide gülerek aslında istemiyoduk supriz oldu diye kahkayla söyledi sonra eşi geldi mesela evde konuşabilirdi direk benim ilacım az kaldi almamız lazım falan diye ki acil bi ilac değilmiş bu arada konuşması sürekli yanımda karnını sevmesi falan yanlış anlaşılmasın kıskançlık değil bendeki sadece yaşadıklarımı bilmesine rağmen en azından benim yanımda benim yaşadıklarımı aklıma getirecek hareketler yapması uzuyor yemek falan güzel yiyo masallah yedikten sonra ay basim donuyo ay midem kötü oldu azcık yatiyim tamam hamilelikte normal ama naza çektiği o kadar belli oluyorki bide içtiği bi surup varmış sehba var cay içiyoruz ilaci getirdi koydu ortaya giderken ay ilacımı unutmayım falan ya belki ben yaralıyım diye fazla alınganlık yapıyor olabilirim ama çok çok fazla beni acıtacak hareket yapıyor, bi gun esim kaynanam ben gorumcem gorumcemin 8 yaşındaki oğlu oturuyoruz telefondan aöf sınavla ilgini biseye bakıyordum gorumcemin oğlu yenge napiyon telefonda neye bakıyon diye sordu bende sınavlara bakıyorum yengem dedim yenge sen kaç yaşındasın ki okula gidiyor dedi bende şakasına 15 dedim çocuk nedese bana yenge sen o yuzdenmi çocuk doguramiyon demesinmi şok oldum dondum kaldım demekki benim konum çocuğun yanında falan konuşuluyor dedim. içime oturdu daha çok şey varda bunlar bile çok uzun oldu sakın beni kötü eleştirmeyin kıskançlıkta yok Rabbım kimseyede benim yaşadığım acıları yaşatmasın sağlıkla bebeklerini kucağına alsın hamile olan herkes zamanınızdan çaldıysam helal edin kızlar
Çocugun yanında konuşuluyor demekki. İlk konuşma şekli falan ilaç istemesi garip gelmedi. Yani olabilir bunlar. Ama ek dikkat etmesi lazım tabi sizin yanınızda . Söyle niyeti iyiyse bişey olmaz niyeti kötüyse de ilahi adalet var bulur biryerde. Bosverin.

mesafenizi koyun. bunların şımarıklıklarını çekmek zorunda değilsiniz. biraz insan olsunlar.

benimde 2 kaybım oldu. anlıyorum sizi. üzülmeyin geçer bu günlerdeeeee. inşallah en kısa zamanda saglıkla evladınıza kavuşursunuz.

Merhaba sadece dertleşmek içimdekileri duygularımı paylaşmak istiyorum
Ben 7 yıldır evliyim 3 kere kaybım oldu bebeğimi kaybettim ve şuanda olmuyor bebegimiz eşimin ablası var evli 8 yaşında 1 oğlu var ve benim dusuklerden kayiptan sonra yaşadığım acıyada şahit oldu zamaninda ve şuan hamile direk söylemedi bize daha doğrusu direk hamileyim demedi ama hareketleriyle zaten belli etmişti yemek yapamıyorum ev temizleyemiyorum midem kötü vb birçok şekilde çok belli etti bigün bize geldi yemek hazırlıyorum yanıma yanaştı direk 2 buçuk aylik hamileyim dedi bende tahmin etmistim dedim rabbim sağlıkla kucağınıza almayida nasip etsin diye dua ettim (çünkü kaybın ne olduğunu çok iyi biliyorum kimseye yaşatmasın rabbim) tamam çok mutlu, onun adında mutlu oldum ama yaşadıklarımı biliyor bide gülerek aslında istemiyoduk supriz oldu diye kahkayla söyledi sonra eşi geldi mesela evde konuşabilirdi direk benim ilacım az kaldi almamız lazım falan diye ki acil bi ilac değilmiş bu arada konuşması sürekli yanımda karnını sevmesi falan yanlış anlaşılmasın kıskançlık değil bendeki sadece yaşadıklarımı bilmesine rağmen en azından benim yanımda benim yaşadıklarımı aklıma getirecek hareketler yapması uzuyor yemek falan güzel yiyo masallah yedikten sonra ay basim donuyo ay midem kötü oldu azcık yatiyim tamam hamilelikte normal ama naza çektiği o kadar belli oluyorki bide içtiği bi surup varmış sehba var cay içiyoruz ilaci getirdi koydu ortaya giderken ay ilacımı unutmayım falan ya belki ben yaralıyım diye fazla alınganlık yapıyor olabilirim ama çok çok fazla beni acıtacak hareket yapıyor, bi gun esim kaynanam ben gorumcem gorumcemin 8 yaşındaki oğlu oturuyoruz telefondan aöf sınavla ilgini biseye bakıyordum gorumcemin oğlu yenge napiyon telefonda neye bakıyon diye sordu bende sınavlara bakıyorum yengem dedim yenge sen kaç yaşındasın ki okula gidiyor dedi bende şakasına 15 dedim çocuk nedese bana yenge sen o yuzdenmi çocuk doguramiyon demesinmi şok oldum dondum kaldım demekki benim konum çocuğun yanında falan konuşuluyor dedim. içime oturdu daha çok şey varda bunlar bile çok uzun oldu sakın beni kötü eleştirmeyin kıskançlıkta yok Rabbım kimseyede benim yaşadığım acıları yaşatmasın sağlıkla bebeklerini kucağına alsın hamile olan herkes zamanınızdan çaldıysam helal edin kızlar
Zamanında ben de benzer şeyleri yaşadım.insan anlıyor neyin ne amaçla yapıldığını... kasıtlı yapılan şeyi seziyosunuz.
Ben erken doğumdan sonra 30 haftalik canli doğurduğum bebeğimi kaybettim.arkadasim yanımda çocuğunu kucağına bile almazdı.bir diğeri ise çocuğunu "iyi ki dogurmusum aşkımızın meyvesi " diye severdi. Sonra benim de çocuklarım oldu çok şükür ama bana yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmadım. Cok yakinim olmasina ragmen asla yüzünü bile görmüyorum o şahsın..diğeri ise her anında iki elim kanda olsa koşar giderim. Mesafe koyun negatif insanlarla muhatap bile olmayın rahatlayacaksiniz 🌺

Bende gorumcemin iyi niyetli olduğuna inanmak istiyorum, mesela ayda 2 3 kere ancak gelen şuan hamile olduğundan beri söylediğinden beri haftada 2 gun bizde evliligimizin ilk gününden itibarende öyleydi haftada 3 gun abartısız gelirdi öğlenden gelip akşam 11 kadar falan otururdu, hamileliğim çok kötü geçiyordu yemek yemeyi bırak şu bile içemiyorumdum ben sürekli serum hatta riskliydi kalkamiyordum yataktan ve bi gun güya bana yardımcı olacak ya geldi bize o zaman çocuğu 3 4 yaşında hiperaktif biz yemek yemedik karnımız ac falan dedi dedim kalkamıyorum yabancı değilsin dedim istediğiniz bisey varsa yapabilirsin dedim ki zaten çok rahat herseyi bana sormadan açar yapar cocuguna duş yaptırır falan neyse yapmadı ben o halimle iki buklum kalktım yemek yaptım hiç bisekilde yardım etmedi yeminle iyi niyetimi bozmak istemedim oğlu surekli zıplıyor yatirmiyor bide beni. eşime dedim götür evlerine arabayla bırak ben iyi değilim dedim götürdü artık ondan 2 sonra doktor kontrolüm vardi ve doktor bebeğin kalbi durmuş dedi yeni değil 2 gun gerilemiş dedi benim o gün bebeğimin kalbi durmuş onla bagdastirmak istemedim ama aklıma çok takıldı daha bisuru şey var

Çarşamba gelmişti bugun gene aradi kabul etmedim busefer artık mesafe koyacam ama esimide arada bırakmadan

X