Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
[ı]kalori sayımı ile uğraşmak istemeyenler kalori sayımı yapan siteleri kullanabilirler. Ben öyle yapıyorum. Genelden site ismi vermek uygun olmaz ama isteyenlere özelden site ismini söyleyebilirim.[/ı]
canım bana özele yani yazarmısın o siteyi bende biliyorum bi tane acaba omu

Cuma gününden bu yana 1 kg vermişim. Tek yaptığım 1200-1300 kaloriyi aşmamak ve çok az hareket etmek.

Bu diyetle geçirdiğim ilk haftanın sonunda 1.3 kg verdim :KK8:
Darısı bundan sonraki haftaların başına :)

Kaloriyi bugünden itibaren 1000'e düşürüyorum. 1 hafta kadar bu kalori üzerinden diyat yapacağım.

Kaloriyi bugünden itibaren 1000'e düşürüyorum. 1 hafta kadar bu kalori üzerinden diyat yapacağım.

1000 çok az değilmi canım günlük ihtiyacını net bilemiyorum ama 1000 kalori bana oldukça az geldi amannn sağlığına dikkat et derim :26:
7700 kalori 1 kg eşitmiş. Benim kalori ihtiyacım günlük 2900-3000 arası 1100 kalori eksik alırsan haftalık 1 kg verirsin dedi diğer topicteki arkadaşlar + sporla tabi :KK34: sen bu yöntemle kilo vermiş birisin sence izlediğim yol doğrumu :44:

slm kzlar bişey sormak ıstıyorum bı cızelgelerı nasıl ekleyebılırım?yardımcı olabılır mısınız?

selam kızlar bende kalorı hesabı ıle dıyet yapıyorum gunluk kalorımı 1000-1200 cıvarında tutmaya calısıyorum ama bıkac gundur 1500 lere cıktım sporda yapamadım neolucak bılmıyorum gunluk 500 kalorı azaltırsam haftada yarım kılo verırmısım dıye bılıyorum oyuzden onu yapmaya calısıyorum bende takıp edıcem bundan sonra bu topıgı

buarada bazı sıtelerde yasına boyuna kılona gore vucudunun bazal metabolızma hızı hesaplanabılıyor yanı gunluk herhangı bır aktıvıte yapmadan sadece yasamak ıcın harcadıgın kalorıyı belırlıyor ben hesapladım ve 1485 kalorı cıktı 26 yasındayım 160 boyum var ve 68.6 kıloyum
sımdı hergun bu mıktarı gecmemeye calısıp spor yaparak yaktıgım kalorıyı arttırırsam kılo verıcegımı dusunuyorum sımdı baslıyorum aslında baslamıstımda bu tpıkte yenı basladıgım ıcın yazmak ıstedım kızlar

Kalori hesaplama diyetiyle 6 ayda 20 kilo verdim 50 kiloyum bir yıldır hiç kilo almadımm bunu yesil cay ve bitki çayıyla destekledim yağı çok azalttım aksamları ızgara et ve salata yedim hemen hemen tüm yiyeceklerin kalorisini biliyorum hala herseyi yiyorum az yağlı olmasına özen gösterip tatlıda az yiyorumm adet düzenleyici haplar yüzünden kilo almıştım doktorum tedavi sonuç verdi ilacı keselim deyip kestiğinde kendi kendime kilo veririm sanmıştım ama olmadı size bir ip ucu elmayı çok yiyin tok hissettiriyor

ne ilacı kullandın canım.. doğum kntrol hapı falanmı

günlük ne kadar kalori almam gerek birde sen hesaplarmısın ben 2100 falan çıkarttım kaça düşmeli ki haftada 1 kilo vereyim ?

selam kızlar bende kalorı hesabı ıle dıyet yapıyorum gunluk kalorımı 1000-1200 cıvarında tutmaya calısıyorum ama bıkac gundur 1500 lere cıktım sporda yapamadım neolucak bılmıyorum gunluk 500 kalorı azaltırsam haftada yarım kılo verırmısım dıye bılıyorum oyuzden onu yapmaya calısıyorum bende takıp edıcem bundan sonra bu topıgı

Hoş geldin. Birbirimizi buradan takip ederiz artık :KK19:
buarada bazı sıtelerde yasına boyuna kılona gore vucudunun bazal metabolızma hızı hesaplanabılıyor yanı gunluk herhangı bır aktıvıte yapmadan sadece yasamak ıcın harcadıgın kalorıyı belırlıyor ben hesapladım ve 1485 kalorı cıktı 26 yasındayım 160 boyum var ve 68.6 kıloyum
sımdı hergun bu mıktarı gecmemeye calısıp spor yaparak yaktıgım kalorıyı arttırırsam kılo verıcegımı dusunuyorum sımdı baslıyorum aslında baslamıstımda bu tpıkte yenı basladıgım ıcın yazmak ıstedım kızlar

Kilon fazla değilmiş gibi görünüyor ama boyunu hesaba katınca vermen gereken biraz kilo var. Hep beraber veririz inş :)

günlük ne kadar kalori almam gerek birde sen hesaplarmısın ben 2100 falan çıkarttım kaça düşmeli ki haftada 1 kilo vereyim ?
Şu kadar kalori azaltırsam şu kadar kilo veririm diye düşünme. İlk haftalarda 800 kalori azaltsan bile 2-3 kilo verebiliyorsun. Bu tamamen bünye ile alakalı. Zamanla verdiğin kilo azalıyor.

Hoş geldin. Birbirimizi buradan takip ederiz artık :KK19:

Kilon fazla değilmiş gibi görünüyor ama boyunu hesaba katınca vermen gereken biraz kilo var. Hep beraber veririz inş :)

Şu kadar kalori azaltırsam şu kadar kilo veririm diye düşünme. İlk haftalarda 800 kalori azaltsan bile 2-3 kilo verebiliyorsun. Bu tamamen bünye ile alakalı. Zamanla verdiğin kilo azalıyor.

ayy ınsallah hepberaber en kısa zamanda kurtuluruz bu kılolardan canımm
ben gunluk 500 kalorı azaltırsam haftada yarım kılo verıyorum o sekılde denıyorum canımm
senın uyguladıgın ozel bısı varmı

İki gündür diyetteyim. Yaklaşık olarak ilk gün 1100, ikinci gün 1300 kalori almışım. Canım bana o kalori hesaplayan siteyi özelden yazabilirsen çook sevinirim :kk77:

burayı kımsecıkler takıp etmıyor galıba ama ben yınede yazıyım yaklasık 1 hafta oldu hemen hemen hergun 1000 kalorı cıvarında beslenıyorum bakalım cuma gunu tartılıcam sonuc ne olucak yanlızca haftasonu mısafırlerım vardı 1400 e kadar vurdu ıkı gun ama ben hemen duzellttım onu sporla
hee bırde sıtenın bırınden gunluk harcamam gereken kalorının 1485 oldugunu gordummyanı vucudumun yasamak ıcın harcadıgı kalorı bu bunun altında olursam kıl verıyorum galıbaa ayy ınsallah verırırm

ayy ınsallah hepberaber en kısa zamanda kurtuluruz bu kılolardan canımm
ben gunluk 500 kalorı azaltırsam haftada yarım kılo verıyorum o sekılde denıyorum canımm
senın uyguladıgın ozel bısı varmı

İki gündür diyetteyim. Yaklaşık olarak ilk gün 1100, ikinci gün 1300 kalori almışım. Canım bana o kalori hesaplayan siteyi özelden yazabilirsen çook sevinirim :kk77:

Ben başlığı takip ediyorum, sanırım benden başka takip eden de yok. Ben 500 kalori azalttığımda 1-2 kilo verebiliyorum ilk haftalarda. Su kaybının ve sporun da etkisi önemli bu noktada. Yavaş yavaş da olsa 80.9'a ulaştım sonunda :)

Her gün 1000 kalori alarak ne kadar kilo vereceğini merak ediyorum, cuma günü sonuçları burada paylaşırsın :114:

burayı kımsecıkler takıp etmıyor galıba ama ben yınede yazıyım yaklasık 1 hafta oldu hemen hemen hergun 1000 kalorı cıvarında beslenıyorum bakalım cuma gunu tartılıcam sonuc ne olucak yanlızca haftasonu mısafırlerım vardı 1400 e kadar vurdu ıkı gun ama ben hemen duzellttım onu sporla
hee bırde sıtenın bırınden gunluk harcamam gereken kalorının 1485 oldugunu gordummyanı vucudumun yasamak ıcın harcadıgı kalorı bu bunun altında olursam kıl verıyorum galıbaa ayy ınsallah verırırm

Günlük aldığın kalori kadar kalori harcarsan kilonu korumuş olursun aldığın kaloriden daha fazla kalori verirsen kilo veriyorsun duş almak bile kalori veriyo hatta uyumak. :KK1: en çok kalori harcama yöntemi ip atlamak :KK9: :KK9: bende şu iki gündür diyet yapıyorum bir kilo verdim :21: internette kaç dk ip atlarsan veya yaptığın işe göre kaç kalori harcarsın diye hesaplamalar var yararlı olursa bak istersen kolay gelsin canım başarılaaaar :KK34:

wala bu işe pek aklım ermedi benim, 163 boyundayım 57 kg yum,5 kg vermek istiyorum günlük almam gereken kalori miktarı az haraketli bir yaşmamım olduğunu düşünürsem 2250 civarı bende bugün kendimce diyete başladım ilk günüm ve şuana kadar 1500 kolari aldım yatana kadarda bitki çayı yada maden suyu içeceğim, pis boğazıma dur diyip tatlı yemeseydim 1000 kaloriyle günü kapatmış olcaktım,sorun şu benim gün içinde harcadığım kalori anca 1500 yapıyor, hergün okula git gel , en az 30 dak yürü ,arada kafayı çalıştır beyin glikoz yakıyor,tv seyret pc de takıl 1 saat kadar ev iş hergün mutlaka 15 dak duş ama topla hepsini 1500 anca yapar ,:KK43: içim karardı valla benim spor yapmam şart gibi görünüyor galiba ne dersiniz ?

1. günüm ve şuana kadar 975 kalori aldım yanlış hesaplamamışsam,1 bardaka yran, bir adet milföy, bir porsiyon patates yemeği, 3 kaşık pirinç pilavı,2 kaşık yoğurt, bir dilim ekmek,küçük bir dilim fındıklı kabak atatlısı ve bir adet portakal,hesapladım 975 kalori çıktı hesapladığım site bayağı ayrtıntılı ve sağlama benziyor umarım ynalışım yoktur,çok acıktım :KK43:

Bende iki gündür internetten kalori hesabı yapan siteden aldığım kaloriyi hesaplıyorum. Dün 1200 bugün 1000 di.
yarın akşam yılbaşı annemlerde yemekteyiz.Annemden rica ettim diyetik bir menü olacak.tatlı ve börek yok.salata çeşitleri ızgara et meyve çorba......Umarım tavan yapmadan atlatabilirim.
Ben kalori hesaplayan sitenin çok faydasını görüyorum hep isterdim günlük tutmayı üşenirdim.çok pratik oluyor.

kızlar ben daha önce bu yöntemle 5 kg vermiştim. tatile falan gittik, biraz elimin ayarını falan kaçırdım sanırım, tekrar bir kaç kilo aldım. şimdi yeniden başlıycam kalori sayma dietime. bu arada eğer internet adresi vermek yasak değilse size bir adres öneriririm. orda günlük kaç kaloriye ihtiacın olduğunuda hesaplıyor. sabah öğle akşam ne yediğini giriyorsun sana hesaplyor kaç kalori yediğini. bide ayrıca hangi aktivitede kaç kalori yaktığınıda gösterip ekliyor, aynen günlük gibi düşünün. haftanın sonunda kaç kilo verdiğini görüyorsun, ve yeni bir haftalık programa başlıyorsun. başarı metresi falanda var.

X