Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce yazmıştım hamileliğimin başlarıydı. Özetle, bende MTFHR 677 heterizigot mutasyonu var. Şu an 20+4 günlük hamileyim. Gebeliğin başından beri Clexane 0,4 ve Coraspin 100'lük kullanıyorum. 2 hafta önce sol kolumda ve göğsümde cilt altı kanamaları oldu, kırmızı benekler şeklinde. Doktorum iğneyi artık bırakabileceğimizi söyledi. Ama ben çok endişeliyim bırakmak konusunda. Burda okuduğum kadarıyla başlayan herkes doğuma kadar, en azından 1-2 hafta öncesine kadar kullanmış öyle değil mi ? Sizler ne zaman bıraktınız iğneyi ? Ya da acaba mutasyon tipiyle mi ilgisi var çünkü İstanbul'daki tüp bebek doktorum da senin heterizigot, ilk 3 ay önlem olarak kullanman yeterliydi dedi. Kafam karıştı, bırakmaya cesaret edemiyorum. Ama böyle kafama göre kullanmak da istemiyorum. Bilgisi ve fikri olan var mı ?

merhaba masterbully,

bizde 25.haftamızın içindeyiz. detaylı ultrason kontrolümüzde profesör iğneyi bırakmamı, ve benim bmutasyonumun bununla ilgili olmadığını söyleyip, kafamı karıştırdı. herşey yolundaymış çok şükür ve kime yapsa bu kan tahlillerini, kadınların %40ında bu heterozigot mutasyonun çıkabileceğini söyledi. bunun düşüklerle kesin nedeni olduğunu söyleyemeyeceğini belirtti. kendis doktorumada bir rapor yazdı ve iğneyi bırakmamı istedi. kendi doktorumsa artık bırakabileceğimi söyledi. ama ne yalan söyleyeyim, ben bırakmak istemiyorumm. ya bişey olursa?.. bu cumartesi kendi doktorumda kontrolüm var. o gün tekrar konuşup karar vericez. bu arada bende de göğüslerimde deri altı kırmzıı lekeler var.

allah yardımcımız olsun.

birde değişik bir haber alırsan, benimlede paylaşırsan sevinirim.

kendine iyi bak.

sevgiler.

s.a geçmiş olsun rabbim birdaha yaşatmasın..karşılaştırmasın aynı sıkıntılarla ama anlamadığım neden gebelikten önce iğne kullanıyorsun doktor mu kullanmanı istedi yoksa kendinmi kullanıyorsun..ben ve buradaki diğer arkadaşlar gebelikten sonra iğne kullanmaya başladık..inşaallah hayırlısıyla sende hamile kalır ve kucağına alırsın bebişini...:44:

canım hamile kalmadan önce neden kullanıyorsun ki??doktorun mu söyledi.doktor bana hamile kaldığımı anlar anlamaz hemen kullanmaya baslayacaksın demişti

merhaba ark. a.s nisanda geçirdiğim kimyasal gebelikten sonra klomen ile gebe kalmaya çalışıyorum çatlatma iğnemi vurulduktan sonra sulandırıcıya başlamam gerektiğini söyledi drum.anladığım kadarıyla genelde hamilesiniz rabbim kuçağınıza almayı nasip etsin banada bu ay nasip etsin inş....

canım merhaba ben de cmt doktora gittim. Riske atmayalım planlı olsun sezeryan yapalım dedi lütfü hoca. 15-20 ağustos arası alalım dedii ğneyi-asprini önceden kesecekmiş.. Bişey olur mu falan dedik.. Benim bööyle bir sürü hastam var dedi. Kendinden pek emindi.. çok bişey soramadım öykle deyince o zaman kesinşleşecek durumuz 3 hafta sonra kontrolum hakkımızda hayırlısı hepimizin..

Türünü konuşmadık genl anestezi mi olucak senin ki? Bu arada benim bebiş de önden gitmeye başlamış. önemli değil ama dedi.

bızımkısıde rıskten dolayı artık sezeryan dıyor onceden normal denıcez dıyordu benım bebek bıraz tobık olacak gıbı 200 gr fazlalıgı var dedı 2600 gr cıktı bu kontrolde
dıyet yapıyorum dusun hıcbısey yemıyorum nerdeyse hersey taneyle ama demek alınca alıyo yapacak bısey yok bu ay 1 kılo almıstım onuda bebek almıs bana yıne bısey yok ac gözlu mu olacak ne bu cocuk korkuyorum ( halası bıraz oylede acaba kınadım mı ne ALLAH KORUSUN :)))))))
inş annesı gibi tok gözlü olur mantıklı duyarlı hisli bi erkek olur oglum

cnm arastırdıgım kadarıyla epıdural rısklı dr a sordum oda oyle dedı yanı genel anestezı olucaz bızımkınıde agustosun ılk haftası alırız dedı yanı 38. doldurunca
neyse onlar saglıklı olsunlarda hayırlısıyla kucagımıza alalaımda artık önemlı deıl

Azracım öncelikle Allah bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Ben şu an 26+4teyim. Geçen hafta bu kan pıhtılaşmasıyla ilgili olarak (ben de Protrombin mutasyonu homozigot olarak var) bir Hematoloji uzmanına gittim. Doktor Aspirini artık kesmem gerektiğini söyledi. Kan sulandırıcı iğneleri ise doğumdan 1 gün öncesine kadar kullanıcaz dedi. Bana hergün olmam için 0,4lük Clexan verdi. Clexanın prospektüsünde bu ilacı kullananların epidural doğum yapması sakıncalıdır yazıyor. Ben de açıkçası senin dediğin noktaya takıldım. Acaba bize epidural yapılamıyor mu? Ama burada epiduralle doğum yapan bir sürü hamile olduğunu biliyorum. Yani daha önce okumuştum. Epiduralle doğum yapanlar varsa ya da bu konuyla ilgili bilgisi olanlar varsa lütfen yorum yapsınlar. Teşekkürler

amin cnmm inş. allah herkse nasıp etsın bu duyguyu...
bende 15 gun daha kullıncak sonra bırakıcam aspırını
iğne konusuna gelınce artık sorun olmuyomus amelıyat olacagın gun olsan bıle sıkıntı yapmıyomus ıgne
burada ıgneyı kesmeden amelıyat olan bıssuru arkadas var
benım takıldıgım nokta madem rısklı buarada arkadaslar hep epıdural yada spınal oldular
onların dr ları bılmıyomu rıskı clexanın ıcınde bıle yazıyo dıyosun nasıl iş anlamadım
neyse takmıyorum da aslında saglık olsun

s.a geçmiş olsun rabbim birdaha yaşatmasın..karşılaştırmasın aynı sıkıntılarla ama anlamadığım neden gebelikten önce iğne kullanıyorsun doktor mu kullanmanı istedi yoksa kendinmi kullanıyorsun..ben ve buradaki diğer arkadaşlar gebelikten sonra iğne kullanmaya başladık..inşaallah hayırlısıyla sende hamile kalır ve kucağına alırsın bebişini...:44:

canım hamile kalmadan önce neden kullanıyorsun ki??doktorun mu söyledi.doktor bana hamile kaldığımı anlar anlamaz hemen kullanmaya baslayacaksın demişti

kızlar ben de gebe kalmadan iğne kullandım burda bu şekilde olan tek tük kişilerden biriyim genelde gebe kalındıktan sonra başlanıyor ama değerlerin durumuna göre benim gibi erken başlayanlarda olabiliyorki ...benimki planlı gebelikti ve her tedavi sürecinde iğnemi de kullandım

amin cnmm inş. allah herkse nasıp etsın bu duyguyu...
bende 15 gun daha kullıncak sonra bırakıcam aspırını
iğne konusuna gelınce artık sorun olmuyomus amelıyat olacagın gun olsan bıle sıkıntı yapmıyomus ıgne
burada ıgneyı kesmeden amelıyat olan bıssuru arkadas var
benım takıldıgım nokta madem rısklı buarada arkadaslar hep epıdural yada spınal oldular
onların dr ları bılmıyomu rıskı clexanın ıcınde bıle yazıyo dıyosun nasıl iş anlamadım
neyse takmıyorum da aslında saglık olsun

uzmantv'de Dr. Kağan Kocatepe'nin de Epidural Doğumla ilgili bir videosunu izledim. Video başlarken epidural normal doğum kan pıhtılaşma problemi yaşayanlar hariç herkese uygulanabilir diyordu. Belki Epidural Sezaryan yapılabiliyordur da normal doğum olmuyordur. Aslında benim gittiğim Hematoloji doktoru normal doğum da riskin sadece doğumun ne zaman başlayacağı kestirelememesinden kaynaklandığını söyledi. Onda da sebep iğneyi olduktan bir kaç saat sonra doğum başlarsa sıkıntı olabilirmiş. Sezeryan da zaten gün önceden belirlendiği için sıkıntı olmuyor olabilir. Ben perşembe günü kadın doğum doktoruma kontrole gidicem. Ona da sorucam bakalım ne diycek.

merhaba ark. a.s nisanda geçirdiğim kimyasal gebelikten sonra klomen ile gebe kalmaya çalışıyorum çatlatma iğnemi vurulduktan sonra sulandırıcıya başlamam gerektiğini söyledi drum.anladığım kadarıyla genelde hamilesiniz rabbim kuçağınıza almayı nasip etsin banada bu ay nasip etsin inş....

ben adetin 3. günü iğnelere de başlıyordum canım ...kimyasal gebelik geçirme durumunda önlem alıyorlar

bizim kromozomlarda temiz canım..benim doktorda bu bizim için iyi bişey dedi..ama pgt ye kaç kere sordum hayır dedi..ondada bebek sorunlu olabilir dedi.onlar öyle diyolar özel merkez olduğu için dedi.sonuçları göstermeye gittiğimde tekrar sorarım canım..hayırlısı bakalım 2 kez denedim..korkuyorum ama bende bi kez daha doğal yolla deneyim diyorum rabbime güveniyorum inanıyorum herşey güzel olacak..inşallah korktuğumuza uğratmasın..hepimizin yüzünü güldürsün inşallah...
rabbim hayırlısını nasip etsin kuzum
anladım tatlım çok saol bende normal dnemek istiyorum zaten ama 1 sene geçti kalamadım henüz eşim çok üzülüyor saçları beyazladı valla drda bize öyle deyince yaptırcaktık ama sen tekrar sor bakalım ne diycek bide pıhtılaşma problemi yaşayan bizler için hormon iğnelerinin emboli geçirme riski oluşturuyomuş onuda sorsana tatlım sana zahmet olcak ama ben drlarıma tam güvenemedim senin yazdıklarından sonra
kafanıza takmayın ya bunları bence hayırlısıyla herşey yolunda olacak kuzum benim
Tik tık kimse yokmu kizlarr?? Fırsat buldukça giriyorum ama hiç ilerlemiyor sayfalar nerelerdesiniz bakimm??

Essebe nasılsın bebis nasıl resimlerini bekliyorum haberin olsun

Öyküm sen nasılsın prenses ne yapıyor azcik anlatın bakım

akfin sen de kayıplara karıştın inşallah minigini kucağına almissindir belkide bu yüzden fırsat bulup giremiyorsundur inşallah öyledir

Pingg,redmask,tgsber,azra3437,baharcelik ve ismini sayamadigim
diğer hatunlar nasilsiniz bakimm??

Bizi sorarsanız çok iyiyiz emisiyoruz kizimla bide su ayagimizdaki bandajlardan kurtulsak keyfimize diyecek yok ama neyse az kaldı sanırım rabbim butun isteyenlere nasip etsin çok güzel birsey anne olmak cektigim
bütün acıları unuttum ehhh şimdilik bizden buu kadarr hepinizi seviyorumm ve opucukl yolluyorum
cooook uzaklardan

canım senin aracılığınla herkeze yazayım 1 hafta önce miraç kandilinde anneannemi kaybettim çok zormuş yıkıldım resmen hala inanamıyorum çok sağlıklıydı hastalığı yoktu yüksek tansiyondansol beyne pıhtı atıyo ve felç oluyo hemen yoğun bakıma kaldırdık 4 gün yoğun bakımda kaldı 5. gün vefat etti. çok zormuş canımdan bir parça gitti sanki bugün 7 si ne kadar çabuk geçti günler rabbim kalanlara sağlık sıhat versin mekanı cennet olsun

bu arada ben geçici menapoza girmiştimya haziranın 15 de iğne vurulmuştum temmuzun 15 de ikinci iğnemi vurucam ama haziranın 12 de son adetimi gördüm fakat stresten üzüntüden haziranın 29 da tekrar adet oldum 5 gün kanamam sürdü iğne boşamı gitti noldu anlamadım inş kistim tekrar büyümemiştir adet gördüğüm için ona canım sıkıldı ama hayırlısı temmuzun 15 de dr gidicem tekrar bakalım

rabbim hayırlısını nasip etsin kuzum

kafanıza takmayın ya bunları bence hayırlısıyla herşey yolunda olacak kuzum benim

canım senin aracılığınla herkeze yazayım 1 hafta önce miraç kandilinde anneannemi kaybettim çok zormuş yıkıldım resmen hala inanamıyorum çok sağlıklıydı hastalığı yoktu yüksek tansiyondansol beyne pıhtı atıyo ve felç oluyo hemen yoğun bakıma kaldırdık 4 gün yoğun bakımda kaldı 5. gün vefat etti. çok zormuş canımdan bir parça gitti sanki bugün 7 si ne kadar çabuk geçti günler rabbim kalanlara sağlık sıhat versin mekanı cennet olsun

bu arada ben geçici menapoza girmiştimya haziranın 15 de iğne vurulmuştum temmuzun 15 de ikinci iğnemi vurucam ama haziranın 12 de son adetimi gördüm fakat stresten üzüntüden haziranın 29 da tekrar adet oldum 5 gün kanamam sürdü iğne boşamı gitti noldu anlamadım inş kistim tekrar büyümemiştir adet gördüğüm için ona canım sıkıldı ama hayırlısı temmuzun 15 de dr gidicem tekrar bakalım

canım başın sağolsun.rabbim sizlere sağlık sıhhat versin.

öyküm iki çocuk zor demişsin eminim öyledir benim kızım anneannesiyle memlekete gitti henüz iki çocuğumla başbaşa kalamadım yani :KK23: ikincinin koliğiyle meşgulüm bu gün çok şükür daha sakin geçti.azracım bende netten yaptığım araştırmalara göre pıhtılaşma sorunu olanların epidural sipinal olamyacağını örğrenmiştim ama doktorum iğneyi 12 saat önceden kesmenin bile yeterli olduğunu söyledi ama yinede 1 hafta önceden kesmemi istedi ben 4 gün kala kestim sipinal epidural yani kombine anestezi oldum bir sorun çıkmadı çok şükür..

canım başın sağolsun.anneannenin mekanı cennet olsun.inşllah kistlerle ilgili tedavinden de sonuç alırsın hayırlısıyla en kısa zamanda hamile kalırsın.:KK16:

Slm kizlarr herkes nasıl bakım inşallah keyifler yerindedir

Ben dogum yaptın herkes unuttu beni bı soranımız bile yokk:KK43:((

essenecim iyiyim canım çok şükür kızımda çok iyi gazı olmadıgı sürece Gül
gibi geçiniyoruz :)))

azra 3437 doktorunun spinal ve epidural riksli demesi doğru olabilir çünkü bana ilk spinal anestezi ile yapılacaktı dogum anestezi uzmanı iğnemi yaptı ve amaliyat geçildi geçildi ama ben herseyi hissettim meger benim vücudum spinal anesteziyi redetmus ve bunun neticesiyle ben bütün acıyı çektim acaba bunun ignelerle bir ilgisi varmiydi bilmiyorum senin dediğin ve doktorunun dediği kafama yattı en donunda genel anestezi ile dogum yaptım vücudum iki anesteziyi bir anda yediği için toparlanmam
uzun sürdü neyse şimdi iyiyiz çok şükür önemli olanda bu zaten

Tgsbercim (tugbacim) basın saolsun canım Rabbim
mekanını cennet eylesin inşallah sende üzülme olurmu sonuçta senin saglıgın da önemli stres üzüntü bütün hastalığın sebebi degilmi optum seni güzelim

Günaydın kızlar:KK71::KK71:

wiecim canım benim seni unutmak mümkün mü...hep aklımdasın valla .. Maşallah kavuştun kızına darısı bizim başımıza..
Tahmin edebiliyosundur halimi... Heyecanla bekliyorum...günler geçiyo çok şükür sorunsuz.. Inşallah doğum haberimi de paylaşmak da nasip olur.

tgsbercim başın sağolsun tatlım. Stresten, üzüntüden mümkün olduğunca kaçın canım. Sonuçta senin sağlığın, tedavin de çokk önemli.. Güzel haberlerini almak için hep dua ediyorum

kızlar ben de gebe kalmadan iğne kullandım burda bu şekilde olan tek tük kişilerden biriyim genelde gebe kalındıktan sonra başlanıyor ama değerlerin durumuna göre benim gibi erken başlayanlarda olabiliyorki ...benimki planlı gebelikti ve her tedavi sürecinde iğnemi de kullandım

ben adetin 3. günü iğnelere de başlıyordum canım ...kimyasal gebelik geçirme durumunda önlem alıyorlar

merhaba cnm bende adetin 14.günü başladım iğnelere.....iğneler kullandıktan sonra hamile kalman rahat oldumu?nasıl bir süreçten geçtin bilgilerini paylaşırsan sevinirim:)))))

merhaba cnm bende adetin 14.günü başladım iğnelere.....iğneler kullandıktan sonra hamile kalman rahat oldumu?nasıl bir süreçten geçtin bilgilerini paylaşırsan sevinirim:)))))

canım ben tüp bebekle hamile kaldım ...aslında hamile kalmamızı kolaylaştırma ya da zorlaştırma yönünde bir etkisi yok iğnelerin ya da en azından bende olmadı ...sadece önceden iğnelerimi vurmaya başladığım için kafam rahattı düşük konusunda

canım başın sağolsun.anneannenin mekanı cennet olsun.inşllah kistlerle ilgili tedavinden de sonuç alırsın hayırlısıyla en kısa zamanda hamile kalırsın.:KK16:

canım başın sağolsun.rabbim sizlere sağlık sıhhat versin.

Slm kizlarr herkes nasıl bakım inşallah keyifler yerindedir

Ben dogum yaptın herkes unuttu beni bı soranımız bile yokk:KK43:((

essenecim iyiyim canım çok şükür kızımda çok iyi gazı olmadıgı sürece Gül
gibi geçiniyoruz :)))

azra 3437 doktorunun spinal ve epidural riksli demesi doğru olabilir çünkü bana ilk spinal anestezi ile yapılacaktı dogum anestezi uzmanı iğnemi yaptı ve amaliyat geçildi geçildi ama ben herseyi hissettim meger benim vücudum spinal anesteziyi redetmus ve bunun neticesiyle ben bütün acıyı çektim acaba bunun ignelerle bir ilgisi varmiydi bilmiyorum senin dediğin ve doktorunun dediği kafama yattı en donunda genel anestezi ile dogum yaptım vücudum iki anesteziyi bir anda yediği için toparlanmam
uzun sürdü neyse şimdi iyiyiz çok şükür önemli olanda bu zaten

Tgsbercim (tugbacim) basın saolsun canım Rabbim
mekanını cennet eylesin inşallah sende üzülme olurmu sonuçta senin saglıgın da önemli stres üzüntü bütün hastalığın sebebi degilmi optum seni güzelim

Günaydın kızlar:KK71::KK71:

wiecim canım benim seni unutmak mümkün mü...hep aklımdasın valla .. Maşallah kavuştun kızına darısı bizim başımıza..
Tahmin edebiliyosundur halimi... Heyecanla bekliyorum...günler geçiyo çok şükür sorunsuz.. Inşallah doğum haberimi de paylaşmak da nasip olur.

tgsbercim başın sağolsun tatlım. Stresten, üzüntüden mümkün olduğunca kaçın canım. Sonuçta senin sağlığın, tedavin de çokk önemli.. Güzel haberlerini almak için hep dua ediyorum

canlarım çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizlerden şimdi daha iyiyim stres üzüntü mahetti beni ama toparladım iyiyim şükür bakalıminş. tez zamanda o güzel haberi vericem sizlere bu sefer inanıyorum olucak öpüyorum sizleri:KK54:

öyküm iki çocuk zor demişsin eminim öyledir benim kızım anneannesiyle memlekete gitti henüz iki çocuğumla başbaşa kalamadım yani :KK23: ikincinin koliğiyle meşgulüm bu gün çok şükür daha sakin geçti.azracım bende netten yaptığım araştırmalara göre pıhtılaşma sorunu olanların epidural sipinal olamyacağını örğrenmiştim ama doktorum iğneyi 12 saat önceden kesmenin bile yeterli olduğunu söyledi ama yinede 1 hafta önceden kesmemi istedi ben 4 gün kala kestim sipinal epidural yani kombine anestezi oldum bir sorun çıkmadı çok şükür..

cnm ıns kolıgı tamamen atlatısınız cok kotu oluyor bılıyorum. ne bılım herkes bıs soyluyor cnm galıba en ıyısı genel anestezı olup cıkmak
sonucta dıgerıde streslı herseyı göre göre zor bee
oglusunu öp bızım için

tugbacım basın sagolsun mekanı cennet olsun ıns..

wie cim masallah azra kuzudan vakıt bulup gırıyosun sureklı ne güzel mandajlar cıktımı nasıl prensesımızz

uzmantv'de Dr. Kağan Kocatepe'nin de Epidural Doğumla ilgili bir videosunu izledim. Video başlarken epidural normal doğum kan pıhtılaşma problemi yaşayanlar hariç herkese uygulanabilir diyordu. Belki Epidural Sezaryan yapılabiliyordur da normal doğum olmuyordur. Aslında benim gittiğim Hematoloji doktoru normal doğum da riskin sadece doğumun ne zaman başlayacağı kestirelememesinden kaynaklandığını söyledi. Onda da sebep iğneyi olduktan bir kaç saat sonra doğum başlarsa sıkıntı olabilirmiş. Sezeryan da zaten gün önceden belirlendiği için sıkıntı olmuyor olabilir. Ben perşembe günü kadın doğum doktoruma kontrole gidicem. Ona da sorucam bakalım ne diycek.

bizede haber ver cnm bakalım o ne dıcek ??

X