Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Çözüm basit,bizimkiler iğneyle rahatlıkla sağlıkla dunyaya getırdıler.Doktorların bir kısmı sallamıyor bunu ben ona şaşıyorum.Beslenemeyıp düşük yapıncada kromozom sıkıntısı dıyerek kapatıyorlar konuyu🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Hayır canım korkman için söylemedim.Genelde bunu bizim gibi yasamayan insanlarda bile herkes coraspin kullanıyor.Genetik sıkıntı oldugu halde hamile kadını umursamayan doktorlara şaşıyorum ve önlemimizi iyi alalım dıyorum.Onlara göre hava hoş,çoğu için ekmek kapısıyız🤷🏻‍♀️ Allah yar ve yardımcısı olsun hepimizin🤲🏻🤲🏻
Gerçekten öyle yaşananlar çoğu doktor için rakamlardan ibaret sadece ancak her kayıptan sonra psikolojik olarak toparlanmak aylar belki yıllar alıyor. Allah hepimizi düzgün insanlarla karşılaştırsın süreç gerçekten çok zor :KK43:

12 haftalık bebeğimi kalp durması sonucu kaybettim. bunun üzerine genetik test yaptırdım. Test sonucunda mthfr a1298c heterozigot ve lupus antikoagülan 31-44 arasında olması gerekirken 45.7 çıktı. Genetik doktoru pıhtılaşmam olduğunu gebelik boyunca düşük doz aspirin kullanmam gerektiğini söyledi. Şu an tekrar hamile olduğumu öğrendim aspirin kullanıyorum ama yeterli olur mu diye içim içimi yiyor. Sizce doktoruma güvenmeli miyim, yoksa başka doktordan fikir alayım mı ?
Bugün gittiğim doktor oksapar iğne kullanmam gerektiğini söyledi. Bakalım hayırlısı olsun sağlıkla doğsun inşallah tüm yavrucaklar

Kızlar merhaba benimde üç kaybım oldu ikinci kaybım sekiz haftalık kalbi durdu kürtaj oldum sonra genetik test yaptırdık eşimde benimde temiz çıktı sadece bende mthfr a1298c heterezigot pıhtılaşma çıktı sonra tekrar hamile kaldım öncesinde corasprin ve coledan d3 kullandım hamile kaldığımi öğrenince hemen perinatoloji uzmanına gittim oksapar 4000 ve corasprin kullandım fakat 12. Haftada iğneyi bıraktırdi doktorum sadece ecopirin 150mg kullanman yeterli dedi 17.haftada kontrole gittiğimde bebeğin kalp atışları durmuştu iki hafta önce suni sancıyla doğum yaptım bebeğimi kaybettim çok kötüyüm ne yapacağımı bilmiyorum doktorum da bişey diyemedi pıhtı atmış olabilir dedi

Merhabalar ben de 2 kere 8. Haftada kalbi durduğu için kürtaj oldum. Genetik yaptılar ama tüm sonuçlarım çıkmadı henüz sadece bu sonucum çıktı ve faktör 13 ile mthfr heterozigot çıktı. Bunlar hakkında bilgisi olan var mı? Bazı yerlerde bunların pıhtılaşma olmadığı ve kan sulandırıcı iğne vs kullanılmasına gerek olmadığı yazıyor
IMG_1808.jpeg

Sizin adınıza çok sevindim 💕
Benim ikinci kayıpta bu bilgilerim mevcuttu ama ne aspirin nede iğne başlatıldı
Hatta doktor 12. Haftaya gelmeden baslatamam dedim zaten bebekler 12. Haftaya gelmeden kayip yasadim 😔
Merhaba, izmirde bir kadin doğum doktoru var Mustafa Melih Erkan sayfasına girip bir bakın, diyor ki kan pıhtılaşması sebebi ile çocuklarda bir sorun olmuyor gebelikte kullanmaya gerek yok. Bende de kan pıhtılaşması vardı sürekli gebeliklerimde aspirin ve oksapar kullandım (3 bebeğim de yaşamıyor maalesef kaybettim gebelikte) gerek yok kullanmaya diyor bir bakın o hocanın sayfasina
Kızlar bendede aynı sebepten,düşük oldu sonrakind ikizlerin 11haftalıkken kalbi durdu.Sizleri anlıyorum😔Araştırma genetik testler sonucu öğrendim pıhtılaşma sıkıntısı oldugunu.Benim kuzenlerimdede oldu,fakat onlar kayıplardan sonraki hamileliklerde sadece kan sulandırıcı iğne kullandılar.Dogumdan sonrada 40gün kullandılar iğneyi.Evlatlarını sorunsuz dunyaya getirdiler.Hem aspirin hem oksapar çok fazla.Bu doktorların büyük kısmına guvenım kalmadı artık prof falanda var içinde benım gıttıklerımın.Rabbim hepimize sağlıklı gebelikler ve evlatlar versin tez elden🤲🏻🤲🏻İstanbulda yaşıyorum.Bu konuda takip edip guvenilecek çok iyi önerebileceğiniz bir doktor varsa sevinirim.

Merhabalar ben de 2 kere 8. Haftada kalbi durduğu için kürtaj oldum. Genetik yaptılar ama tüm sonuçlarım çıkmadı henüz sadece bu sonucum çıktı ve faktör 13 ile mthfr heterozigot çıktı. Bunlar hakkında bilgisi olan var mı? Bazı yerlerde bunların pıhtılaşma olmadığı ve kan sulandırıcı iğne vs kullanılmasına gerek olmadığı yazıyor
Eki Görüntüle 3334929
Bu sonuc ile kan sulandırıcı kullanılmaz ki

Merhaba arkadaslar merak ettiğim bir kaç soru var umarım yardımcı olabilirsiniz. Gebeliğimin 12. Haftasındayım genetik test yapıldı pıhtılaşma için faktör 5 leiden heterozigot ve mthfr Heterozigot cıktı mthfr mutasyonunun gebelikte etkisi olmadıgı kanul ediliyor ama faktör 5 leiden heterozigot içinde bazı doktorlar kan sulandırıcı kullan bazıları kullanma diyor sizin bu geninizde problem varmı

Merhaba arkadaslar merak ettiğim bir kaç soru var umarım yardımcı olabilirsiniz. Gebeliğimin 12. Haftasındayım genetik test yapıldı pıhtılaşma için faktör 5 leiden heterozigot ve mthfr Heterozigot cıktı mthfr mutasyonunun gebelikte etkisi olmadıgı kanul ediliyor ama faktör 5 leiden heterozigot içinde bazı doktorlar kan sulandırıcı kullan bazıları kullanma diyor sizin bu geninizde problem varmı
Bendekinin ve kuzenlerımdekinin aynısı canım ve iğne kullandı hepsi.Sende uzman bir doktora yada hematoloğa danış istersen🙏🏻Sağlıkla kucağına al meleğini inşallah❤️🤲🏻

Bana bu sonuçlardan sonra hamilelik olursa clexane a baslayacaklarını söyledi 2ayrı doktor.Ben tüp bebek transferi olucam ve normal gebelikle farkedermi bilmiyorum ama belki faydası olur diye ekledim kızlar

Eklentiler

• IMG_3299.jpeg
    IMG_3299.jpeg
    38,9 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_3298.jpeg
    IMG_3298.jpeg
    53,4 KB · Görüntüleme: 35
Bana bu sonuçlardan sonra hamilelik olursa clexane a baslayacaklarını söyledi 2ayrı doktor.Ben tüp bebek transferi olucam ve normal gebelikle farkedermi bilmiyorum ama belki faydası olur diye ekledim kızlar
Seninle benim sonucum aynı canım faktör 5 leiden heterozigot

Seninle benim sonucum aynı canım faktör 5 leiden heterozigot
Sen başka doktordan hatta bir hematologdanda fikir alıp netleştir canım.Çünkü ben Almanyada bile jinekoloğa gönderdim sonucu,kuzenim orda hemşire,o da aynı şeyi söyledi.Hamile kalınan andan itibaren iğne dedi.İllaki kötü sonuç olacak etkileneceksin diye birsey yok,bunu bilmen bile senin lehine.Rabbim sağlıkla ilerletsin tüm süreçlerini🙏🏻

Sen başka doktordan hatta bir hematologdanda fikir alıp netleştir canım.Çünkü ben Almanyada bile jinekoloğa gönderdim sonucu,kuzenim orda hemşire,o da aynı şeyi söyledi.Hamile kalınan andan itibaren iğne dedi.İllaki kötü sonuç olacak etkileneceksin diye birsey yok,bunu bilmen bile senin lehine.Rabbim sağlıkla ilerletsin tüm süreçlerini🙏🏻
Hematologdan aldım canım. Kuzenim hematoloji prof.😂 kanıtlanmış bir şey değil diyor😂 kan doğumcu kullan diyor. Gebeliğimi öğrenince baslamıstım sonra kanama olunca 6. Haftada bırakmıstım 6 hafta kullanmadım 12. Haftada tekrar baslatıyor doktroum. Kuzenimde genetik pohtılaşmanın gebelik ğzerinde etkisinin netlıgı yok diyor. Zaten kan sılandırıcı anneyi korumak içindir saglıklı gebelik için değildir diyor

Hematologdan aldım canım. Kuzenim hematoloji prof.😂 kanıtlanmış bir şey değil diyor😂 kan doğumcu kullan diyor. Gebeliğimi öğrenince baslamıstım sonra kanama olunca 6. Haftada bırakmıstım 6 hafta kullanmadım 12. Haftada tekrar baslatıyor doktroum. Kuzenimde genetik pohtılaşmanın gebelik ğzerinde etkisinin netlıgı yok diyor. Zaten kan sılandırıcı anneyi korumak içindir saglıklı gebelik için değildir diyor
Bende 2kerede gebeyken 2-3 prof ve bir doktordan aynı şeyleri duydum canım hep.Tekrar Sebepsiz kalp durması sonucunda araştırma ve testlerde çıktı sonra bana kleksan kullanılmalıydı dendi,bunuda kıbrıstaki doktorlar ve burda bir uzman söyledi.Bizim kuzenlerde yasadılar benımle aynı sıkıntıları,ankarada yasıyorlar,sonrakinde doktorlar kleksan kullandırdı ama tahlıllerle takıp ettıler sürekli ve hiçbir pürüz yasamadılar.Ben acemisiydim bilemedim canım🤷🏻‍♀️Bu konuda zaten doktorlar resmen ikiye ayrılmış durumda.Olanda bizlere oluyor kafalar çorba😂Allah herkesin yardımcısı olsun ben yasadıklarımı yazdım,benim tek karmaşamda,gebeliği iyi takip edecek,çok guvenilir iyi bir doktor bulabilmek çünkü en önemlisi bence bu gebelikte

Bende 2kerede gebeyken 2-3 prof ve bir doktordan aynı şeyleri duydum canım hep.Tekrar Sebepsiz kalp durması sonucunda araştırma ve testlerde çıktı sonra bana kleksan kullanılmalıydı dendi,bunuda kıbrıstaki doktorlar ve burda bir uzman söyledi.Bizim kuzenlerde yasadılar benımle aynı sıkıntıları,ankarada yasıyorlar,sonrakinde doktorlar kleksan kullandırdı ama tahlıllerle takıp ettıler sürekli ve hiçbir pürüz yasamadılar.Ben acemisiydim bilemedim canım🤷🏻‍♀️Bu konuda zaten doktorlar resmen ikiye ayrılmış durumda.Olanda bizlere oluyor kafalar çorba😂Allah herkesin yardımcısı olsun ben yasadıklarımı yazdım,benim tek karmaşamda,gebeliği iyi takip edecek,çok guvenilir iyi bir doktor bulabilmek çünkü en önemlisi bence bu gebelikte
Öyle bir doktor bende henüz bulamadım canım. Kuzenime güveniyorum. Ama dediğin gibi riske atmayada gerek yok. Bana dediği halamdan yada eniştemden gelen bir gen tasıyıcı olarak düşün kendini bu kesinlikle pıhtılaşma olacak anlamına gelmez diyor kaldıki arkadasıda ilk 10 haftadaki düşüklerin pıhtılaşma ile hiç ilgisi yok kanıtlanmış bir durumdur bu diyor. Herkes herseyi diyor kısaca

Öyle bir doktor bende henüz bulamadım canım. Kuzenime güveniyorum. Ama dediğin gibi riske atmayada gerek yok. Bana dediği halamdan yada eniştemden gelen bir gen tasıyıcı olarak düşün kendini bu kesinlikle pıhtılaşma olacak anlamına gelmez diyor kaldıki arkadasıda ilk 10 haftadaki düşüklerin pıhtılaşma ile hiç ilgisi yok kanıtlanmış bir durumdur bu diyor. Herkes herseyi diyor kısaca
Aynen öyle ama çoğu doktora göre her olay çok basit ve olağan.Rabbim güzel ve pürüzsüz şekilde sağlıkla bebeğine kavuştursun canım🙏🏻🙏🏻

X